Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (37)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П691-2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 73
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Шеховцов А. В. 
Аэродинамика работы крыльев пчел в режиме вентилирования / А. В. Шеховцов, М. Юнге, В. Нахтигаль // Приклад. гідромеханіка. - 1999. - 1, № 4. - С. 83-86. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

На основі удосконаленого методу дискретних вихорів та кінематичних даних, отриманих за допомогою високошвидкісної кінозйомки, побудовано двовимірну нелінійну обчислювальну модель роботи крил бджіл під час вентилювання ними вулика. Розглянуто випадки ізольованої бджоли, бджоли на посадочній площадці та ізольованого ланцюга бджіл. Отримано миттєві інтегральні та усереднені динамічні характеристики крила, а також вихорові картини, поля швидкості, лінії рівних швидкостей, тисків, миттєві лінії течії. Для розрахунку миттєвих ліній течії було отримано аналітичні вирази для функції течії від вихору в каналі та ізольованого ланцюга вихорів. Числове моделювання показало, що у кожній маховій напівплощині формується циркуляційна течія, яка виносить повітря з вулика. Порівняльний аналіз отриманих результатів дав підставу для припущення щодо роботи крил комах у режимах вентиляції та польоту, які грунтуються на інерційно-вихоровому принципі.


Ключ. слова: метод дискретних вихорів, двомірна нелінійна обчислювальна модель, динамічні характеристики крила
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.251 + Е621.158 + П691-28,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Славов В. П. 
Особливості накопичення деяких радіонуклідів у бджолиному меді / В. П. Славов, С. В. Фурман // Вісн. Держ. агроекол. акад. України. - 1999. - № 1-2. - С. 183-187. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Аналіз результатів проведених досліджень свідчить про помітну тенденцію до зниження питомої активності бджолиного меду за радіоцезієм у порівнянні з 1991 роком.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-28,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Разанов С. Ф. 
Шляхи забруднення бджолиних стільників радіоактивними речовинами / С. Ф. Разанов // Питання підвищ. продуктивності тваринництва: Зб. наук. пр. / Вінниц. держ. с.-г. ін-т. - 1999. - Вип. 6. - С. 227-229. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Показано, що одним із джерел забруднення бджолиних стільникв бета-активними речовинами є білковий та вуглеводний корм, який використовується для вирощування личинок; міграція бета-активних речовин в бджолині стільники проходить по ланцюгу: грунт - пилок та мед - кал личинок та кокони - стільники.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-28,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Славов В. П. 
Вплив радіоактивного забруднення території на якість квіткового пилку / В. П. Славов, Д. В. Лісогурська // Вісн. Держ. агроекол. акад. України. - 1999. - № 1-2. - С. 178-182. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-28,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69750 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Гречка Г. М. 
Динамiка вирощування розплоду бджолиними сiм'ями протягом сезону / Г. М. Гречка // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2008. - № 1. - С. 92-94. - Библиогр.: 6 назв. - укp.

Показано динамiку репродукцiї трутнiв та спiввiдношення кiлькостi бджолиного та трутневого розплоду, вирощуваного українськими степовими бджолами, впродовж пасiчницького сезону.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-20

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гречка Г. М. 
Особливості роїння українських степових бджіл / Г. М. Гречка // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2008. - № 2. - С. 95-96. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено показники, що характеризують зміну фізіологічного стану медоносних бджіл, динаміку їх вирощування та продуктивності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-208

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Саранчук І. І. 
Вміст деяких важких металів в окремих частинах тіла медоносних бджіл із різних екологічних зон / І. І. Саранчук, Й. Ф. Рівіс // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 1/2. - С. 211-216. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Встановлено, що на початку літнього періоду у черевці, грудній частині та голові медоносних бджіл, які утримуються в екологічно забруднених зонах, збільшений вміст заліза та свинцю. Нагромадження цинку, міді, хрому та кадмію у них залежить від частини тіла та екологічно забрудненої зони.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ковальська Л. М. 
Ліпідний склад окремих тканин медоносних бджіл у віковому аспекті / Л. М. Ковальська, Я. І. Кирилів, Ю. В. Ковальський // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 1/2. - С. 51-56. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-273.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Іванов С. П. 
Біономія бджіл-мегахілід (IBHymenoptera, Apoidea, MegachilidaeD) і еволюція їх гніздобудівельних інстинктів : автореф. дис... д-ра біол. наук / С. П. Іванов; Ін-т захисту рослин УААН. - К., 2007. - 44 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-2 + Е621.158.264.232*801.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354461 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гречка Г. М. 
Обгрунтування технології виробництва гомогенату трутневих личинок : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.02.04 / Г. М. Гречка; Нац. аграр. ун-т. - К., 2005. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-204

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ковальський Ю. В. 
Фізіолого-біохімічні та продуктивні показники карпатських бджіл за дії аліментарних чинників : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / Ю. В. Ковальський; Ін-т біології тварин УААН. - Л., 2005. - 16 c. - укp.

Встановлено вміст деяких макро- та мікроелементів у медоносних бджіл у різні періоди їх росту. Досліджено біохімічний склад найпоширеніших ботанічних сортів квіткового пилку щодо вмісту окремих макро- та мікроелементів, білків і ліпідів. Науково обгрунтовано доцільність застосування для годівлі бджіл тимчасових замінників перги з використанням Ca, P, Mg, Fe, Mn, Zn, Cu, Co, Ni, що позитивно впливає на активність каталази у калі комах, екстер'єрні зміни та якість зимівлі. Запропоновано новий спосіб корекції метаболічних процесів в організмі бджіл у період їх підготовки до зимівлі. Вивчено статеву, вікову та сезонну залежність депонування окремих макро- та мікроелементів в організмі бджіл. Визначено рівень токсичних доз деяких неорганічих сполук мікроелементів. Встановлено, що застосування таких мікроелементів як залізо, кобальт, марганець, мідь, цинк у складі тимчасових замінників перги покращує перебіг фізіолого-біохімічних процесів в організмі бджіл у зимовий період. Експериментально встановлено, що рентабельність дослідної групи у разі внесення кормової домішки до складу тимчасових замінників перги у порівнянні з контрольною збільшується на 8 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-2 + П691-46

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Луценко Ю. В. 
Хомінг різних стаз медоносної бджоли (IBApis melliferaD L.) : автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.24 / Ю. В. Луценко; Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України. - К., 2008. - 22 c. - укp.

Вивчено рефлекс щодо місця розташування гнізда у різних стаз медоносної бджоли. У порівняльному аспекті охарактеризовано стази та визначено різницю між ними. На основі знань біологічних особливостей хомінгу розроблено способи, які забезпечують збереження льотних бджіл у разі переміщення бджолиних сімей на близькі відстані та під час формування відводків без зміни стаціонару. Установлено, що поведінка під час хомінгу у різних стаз медоносної бджоли має певні особливості. Виявлено різницю властивостей сприймання органа зору, точності потрапляння у місце розташування льотка, характеру орієнтувального польоту. Доведено, що за умов дотримання певних заходів бджолині сім'ї на пасіці можна переносити не поступово по 0,5 м кожного дня, а відразу на відстань до 30 м. З урахуванням здатності бджіл переключатись літати на інше місце, розроблено способи формування відводків зі збереженням льотних бджіл без перевезення на інший стаціонар.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Саранчук І. І. 
Жирнокислотний склад і вміст важких металів у бджолиному обніжжі та тканинах бджіл залежно від екологічних умов довкілля : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / І. І. Саранчук; Ін-т біології тварин НААН. - Л., 2011. - 18 c. - укp.

Досліджено вміст важких металів, неетерифікованої й аніонної форм жирних кислот, а також жирних кислот загальних ліпідів у бджолиному обніжжі, тканинах медоносних бджіл і бджолиних стільниках (язиках), одержаних з вуликів, розміщених на територіях біля вугільних шахт і збагачувальних комбінатів і гірничо-видобувного комбінату та цементного заводу. Визначено концентрацію важких металів у поліфлорних і гречаних медах. Зафіксовано вірогідне зростання вмісту заліза, цинку, міді, нікелю, кадмію та свинцю в бджолиному обніжжі, тканинах медоносних бджіл і бджолиних стільниках, одержаних з вуликів, розміщених на забруднених територіях. За цих умов у бджолиному обніжжі, тканинах медоносних бджіл і бджолиних стільниках (язиках) знижується рівень неетерифікованих форм жирних кислот, але підвищується - аніонних, що призводить до зміни вмісту жирних кислот загальних ліпідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-28 + П691-684

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381273 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ковальська Л. М. 
Ліпідний та жирнокислотний склад тканин медоносних бджіл : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / Л. М. Ковальська; Ін-т біології тварин УААН. - Л., 2009. - 16 c. - укp.

Досліджено жирнокислотний склад квіткового пилку та маточного молочка. Вивчено вікову та сезонну динаміку депонування загальних ліпідів і співвідношення їх класів у деяких тканинах медоносних бджіл. Наведено нові дані щодо патогенезу за нозематозу медоносних бджіл. Визначено, що кількість загальних ліпідів в грудних м'язах хворих і клінічно здорових бджіл практично однакова. Встановлено зниження вмісту загальних ліпідів у жировому тілі. З'ясовано, що за рахунок різкого зниження розміру жирового тіла, кількість загальних ліпідів черевця без екскрементів зменшується у хворих бджіл у 1,3 раза, у порівнянні із здоровими особинами. Запропоновано спосіб відбору бджолиних сімей для якісної зимівлі. Показано, що кількість фосфоліпідів у м'язах сильних сімей на 33,6 % є вищою, у порівнянні з показниками слабких.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-272.5 + П873.371.613-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Ковальчук І. І. 
Вміст жирних кислот в організмі медоносних бджіл залежно від екологічних умов довкілля / І. І. Ковальчук, Р. С. Федорук, Й. Ф. Рівіс // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 3. - С. 23-26. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Надано дані про вміст жирних кислот у тканинах організму медоносних бджіл у кінці літнього періоду. Встановлено достовірне збільшення вмісту насичених, на тлі зменшення поліненасичених, жирних кислот у тканинах цілого організму медоносних бджіл у кінці літнього періоду, відібраних із зон підвищеного екологічного ризику Львівщини, у порівнянні з умовно екологічно чистою зоною. Загальний вміст жирних кислот та співвідношення окремих поліненасичених і насичених жирних кислот у тканинах організму медоносних бджіл значно коливаються, залежно від агроекологічних умов довкілля, і визначаються інтенсивністю техногенного навантаження на сільськогосподарські угіддя.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-28 + П691-272.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ковальська Л. М. 
Вміст загальних ліпідів та співвідношення окремих їх класів у тканинах медоносних бджіл залежно від екологічних умов довкілля / Л. М. Ковальська, Р. С. Федорук, Ю. В. Ковальський // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2010. - Вип. 11, N 2/3. - С. 291-294. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Надано дані про вміст загальних ліпідів і співвідношення окремих їх класів у тканинах голови, грудних м'язів і черевця медоносних бджіл у кінці весняного періоду. Встановлено, що найбільший вміст загальних ліпідів виявлено в тканинах бджіл грудного відділу з пасіки умовно екологічно-чистої зони. У співвідношенні окремих класів ліпідів у тканинах грудей виявлено найнижчий рівень фосфоліпідів для всіх досліджених екологічних зон. Виявлені відмінності досліджених показників в організмі розглянуто у контексті з сезонними особливостями ліпідного обміну в організмі бджіл та їх розмноженням.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ковальчук І. І. 
Вміст окремих важких металів та жирних кислот в "язиках" стільників бджіл за різних екологічних умов довкілля / І. І. Ковальчук, Р. С. Федорук, Й. Ф. Рівіс, І. І. Саранчук // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2010. - Вип. 11, N 2/3. - С. 295-299. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Надано дані про вміст окремих важких металів і жирних кислот (ЖК) у стільниках медоносних бджіл залежно від екологічних умов довкілля. Встановлено вірогідно нижчу концентрацію заліза, цинку, міді, нікелю та свинцю у стільниках, одержаних із дослідних вуликів, розміщених на відстані 15 і 30 км від зони інтенсивного техногенного навантаження, у порівнянні з стільниками контрольної пасіки. Загальний вміст ЖК і співвідношення окремих поліненасичених і насичених ЖК у зразках "язиків" з цієї зони значно коливалися залежно від агроекологічних умов довкілля та визначалися інтенсивністю техногенного навантаження на сільськогосподарські угіддя.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-28 + П691-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Саранчук І. І. 
Вплив екологічних умов довкілля на вміст різних форм жирних кислот у тканинах голови медоносних бджіл / І. І. Саранчук // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2010. - Вип. 11, N 1. - С. 221-228. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Установлено, що у тканинах голови медоносних бджіл, які утримуються на екологічно забруднених територіях, у кінці літнього періоду зменшується загальний вміст неетерифікованих форм насичених жирних кислот (ЖК) із парним і непарним числом вуглецевих атомів у ланцюгу, мононенасичених ЖК родин n-7 і n-9 і поліненасичених ЖК родин n-3 і n-6, але зростає - аніонних. У кінці літнього періоду найінтенсивніше зменшується вміст неетерифікованих форм насичених, моно- та поліненасичених ЖК і, навпаки, збільшується концентрація аніонних форм насичених моно- і поліненасичених ЖК у тканинах голови медоносних бджіл, які утримуються на території з інтенсивним рухом транспорту та роботою промислових підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-272.5 + П691-28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Григорків Л. М. 
Вплив сили батьківських сімей на вирощування ранніх трутнів / Л. М. Григорків // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 3. - С. 104-106. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено оптимальну силу батьківських сімей під час вирощування ранніх трутнів. Встановлено, що для виведення ранніх трутнів батьківські сім'і доцільно формувати з осені. Мінімальна їх сила має бути 8 вуличок з обов'язковою підстановкою в середину бджолиного гнізда стільника з частиною трутневих комірок площею 8 - 10 кв., що сприятиме одержанню статевозрілих ранніх трутнів на 3 тижні раніше. За відсутності трутнів в інших сім'ях ранні трутні, виведені в племінних сім'ях, створюватимуть трутневий фон, який гарантуватиме чистопородне спаровування бджолиних маток і в подальшому вони братимуть участь у насиченні трутневого фону навколо пасіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-204

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Ковальчук І. І. 
Мінеральний та жирнокислотний склад стільників бджіл залежно від екологічних умов довкілля / І. І. Ковальчук, І. І. Саранчук // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2010. - Вип. 11, N 1. - С. 205-209. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано дані про вміст мінеральних елементів і жирних кислот у стільниках медоносних бджіл. Установлено збільшення кількості нікелю, свинцю, заліза і відносного вмісту основних моно- і поліненасичених жирних кислот у стільниках, одержаних із вуликів передгірської та гірської зон у порівнянні зі зразками з низинної зони. Загальний вміст жирних кислот і співвідношення окремих поліненасичених і насичених жирних кислот у стільниках медоносних бджіл коливаються залежно від агроекологічних умов довкілля та визначаються інтенсивністю техногенного навантаження на сільськогосподарські угіддя.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського