Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (8)Книжкові видання та компакт-диски (35)
Пошуковий запит: (<.>U=П65-451.23$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Шерстюк Л. М. 
Концентрація активних іонів натрію в деяких тканинах молодняку свиней / Л. М. Шерстюк // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 1. - С. 66-67. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Встановлено, що виключення з раціону поросят 4-місячного віку хлориду натрію призводить до зменшення рівня активних іонів натрію в головному мозку, легенях та м'язах тварин, що спричиняє послаблення їх апетиту, в'ялість та уповільнення розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Паладійчук О. Р. 
Продуктивність та морфологічний стан травних залоз свиней при згодовуванні різних кормових добавок / О. Р. Паладійчук, Н. А. Бережнюк, Л. П. Чорнолата // Зб. наук. пр. Вінниц. держ. аграр. ун-ту. - 2000. - Вип. 7. - С. 166-171. - укp.

З'ясовано, що використання у раціонах глутамінової кислоти, комплексу мікроелементів на основі вугільної кислоти підвищує відгодівельні та забійні якості свиней. Встановлено, що у печінці тварин, яким згодовували карбонати, зменшувалася кількість ядер, а в екзокринній частині підшлункової залози зменшувалися кількість ядер та їх діаметр.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.21,025 + П65-451.232,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Висланько О. О. 
Використання мінерально-кормової добавки "Вітагал" для збалансування раціонів свиней на вирощуванні / О. О. Висланько, А. Н. Оксинюк, Л. І. Яценко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2005. - № 3. - С. 62-63. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

На основі проведених досліджень визначено ефективність використання мінерально-кормової домішки "Вітагал" у годівлі свиней на вирощуванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Нарижный А. Г. 
Влияние скармливания энтеросорбентов на воспроизводительные способности свиней / А. Г. Нарижный, Л. Ю. Лужных, Г. В. Ескин, Н. А. Кропачев, А. А. Абузяров, В. И. Савинов, Г. С. Походня, Е. Г. Федорчук // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 3. - С. 307-314. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Отмечено, что методы эфферентной терапии находят все более широкое применение в животноводстве. Пероральное введение энтеросорбентов позволяет эффективно очистить организм от шлаков и токсинов, повысить иммунный статус организма и воспроизводительные способности свиней.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Коваленко В. Ф. 
Вплив мінеральних добавок на стан хімусу в різних відділах травного тракту поросят / В. Ф. Коваленко, О. І. Мироненко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 1. - С. 49-52. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Використано різні композиції на основі мінеральних домішок природного походження (мінералізовані пластові води), а також біологічно активні кормові інгредієнти. Встановлено закономірності динаміки вмісту сухої речовини та водневих іонів у хімусі шлунка, порожньої та клубової кишок у поросят. Згодовування піддослідним тваринам мінеральних домішок у певних поєднаннях супроводжується зміною концентрації водневих іонів під час процесів травлення в різних відділах шлунково-кишкового тракту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сеньків О. М. 
Метаболізм глюкози в організмі поросят після відлучення за різного рівня цинку в раціоні / О. М. Сеньків, В. В. Снітинський // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 3. - С. 142-146. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено дані про вплив різного рівня цинку в раціоні поросят до і після відлучення від свиноматки на концентрацію глюкози, пірувату і лактату в їх крові. Встановлено, що концентрація глюкози, піровиноградної і молочної кислот у крові поросят після відлучення залежить від рівня цинку в їх раціоні. Так, у поросят контрольної, 4-ої та 5-ої дослідних груп у разі вмісту цинку в раціоні 100, 120 і 150 мг/кг комбікорму, концентрація глюкози і лактату в крові до і після відлучення була меншою, а концентрація пірувату - більшою, ніж в крові поросят 1-ої, 2-ої та 3-ої дослідних груп, в яких вміст цинку в раціоні поросят складав 30, 60 і 75 мг/кг. Ці дані свідчать про регуляторний вплив цинку на метаболізм глюкози в організмі поросят.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273.1 + П65-451.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сеньків О. М. 
Антиоксидантний статус та вуглеводний обмін у відлучених поросят за дії різного рівня цинку в раціоні : автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / О. М. Сеньків; Ін-т біології тварин УААН. - Л., 2009. - 16 c. - укp.

Досліджено вплив різного рівня цинку в раціоні поросят до і через різні строки після відлучення від свиноматок на активність антиоксидантної системи й обміну вуглеводів у їх організмі й інтенсивність росту. Встановлено інгібуючий вплив дефіциту цинку у раціоні поросят після відлучення від свиноматк на активність антиоксидантної системи та метаболізм глюкози у їх організмі. З'ясовано, що підвищення його рівня у раціоні поросят активує антиоксидантну систему та метаболізм глюкози. Аналогічні відмінності виявлено у вмісті продуктів перекисного окиснення ліпідів та активності супероксидиддисмутази у печінці та скелетних м'язах поросят залежно від вмісту цинку у згодовуваному їм комбікормі. Встановлено, що після відлучення від свиноматок концентрація глюкози та молочної кислоти у крові поросят, яким згодовували комбікорм з низьким (30 та 60 мг/кг) вмістом цинку значно більша у порівнянні з тваринами, яким згодовували комбікорм з високим (100 та 120 мг/кг) вмістом цинку. Встановлено пряму залежність між активністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази та вмістом цинку в раціоні поросят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.512 + П65-451.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363126 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Чалий О. І. 
Ефективність різних концентрацій цинку в раціонах кнурів-плідників і свиноматок : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / О. І. Чалий; УААН. Ін-т тваринництва. - Х., 1999. - 18 c. - укp. - рус.

Встановлено, що ефективний вплив на репродуктивну здатність і продуктивність кнурів та маток має цинк в концентрації 120 мг/кг сухих речовин в раціонах, збалансованих за всіма поживними речовинами. Викладено матеріал по впливу різних концентрацій цинку (40, 87, 120, 160 і 200 мг/кг СР) на споживання і перетравлення поживних речовин, забезпеченість енергією, баланс азоту, стан здоров'я, процеси росту, спермопродукцію, запліднюючу здатність кнурів-плідників, багато та великоплідність маток і якість їх потомства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.232,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мірошниченко І. П. 
Ефективність різного вмісту магнію в раціонах свиней на відгодівлі : автореф. дис... канд. с.-г. наук / І. П. Мірошниченко; УААН. Ін-т тваринництва. - Х., 2008. - 18 c. - укp.

Встановлено вплив різних концентрацій магнію в сухій речовині раціонів свиней на відгодівлі на їх продуктивність, баланс магнію та азоту, претравність поживних речовин, вміст магнію в органах і тканинах, гістобудову їх внутрішніх органів, резистентність. Вивчено дію різних доз магнію (4,0; 4.4; 4.8 та 5.2 г/кг сухої речовини раціонів), зроблено розрахунки їх економічної ефективності. Вперше виявлено, що введення до складу раціонів годівлі молодняку свиней магнію у кількості 4,4 - 5,2 г/кг сухої речовини сприяє підвищенню продуктивності тварин. Доведено, що за комплексним впливом на організм свиней найбільш ефективним є вміст 4,8 г/кг сухої речовини магнію у раціонах. Наведено рекомендації щодо використання даної дози як уточненої норми магнію у раціоні свиней на відгодівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.232 магній

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Чорнолата Л. П. 
Перетравність, засвоєння поживних і мінеральних речовин, продуктивність та якість продукції у свиней при згодовуванні мікроелементних добавок : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / Л. П. Чорнолата; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. - Л., 2000. - 20 c. - укp.

Викладено експериментальний матеріал, на підставі якого доведено, що свині, які отримують раціон, збалансований за вмістом даних мікроелементів солями вугільної кислоти, краще використовують поживні речовини корму в порівнянні з тваринами, що отримують раціони, збалансовані солями сірчаної та оцтової кислот. Встановлено рівень використання свиньми азоту, фосфору, заліза, міді, цинку, марганцю та кобальту у разі згодовування різних мінеральних домішок. Вивчено продуктивність свиней за умов споживання різних мінеральних домішок і витрати поживних речовин на їх приріст. На основі гематологічних показників з'ясовано вплив мінеральних домішок на обмінні процеси в організмі свиней. Запропоновано виготовляти мінеральні домішки на основі солей вугільної кислоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.232,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Тофан Н. І. 
Вплив амінокислотної добавки з ферментованих відходів пекарських дріжджів та селену на обмін речовин і продуктивність молодняку свиней : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / Н. І. Тофан; Харк. держ. зоовет. акад. - Х., 2011. - 16 c. - укp.

Викладено результати двох науково-господарських дослідів з вивчення ефективності використання нетрадиційних кормових домішок в раціонах свиней на відгодівлі. Досліджено їх вплив на живу масу, середньодобові прирости, перетравність поживних речовин, показники м'яса свиней. Експериментально встановлено позитивну дію дослідженої кормової домішки та селену на ріст та обмін речовин молодняку свиней, не відзначено негативного впливу на біохімічні показники крові, якість продукції, що сприяло підвищенню рентабельності вирощування та відгодівлі свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.232

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Жайворонок В. В. 
Вплив кормових добавок з вмістом тваринних білків і сполук селену на продуктивність свиней : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / В. В. Жайворонок; Укр. акад. аграр. наук, Ін-т тваринництва. - Х., 2008. - 20 c. - укp.

Наведено результати трьох науково-господарських дослідів з вивчення ефективності нетрадиційних кормових добавок тваринного походження й органічного селену за часткової заміни кормів рослинного походження. Вивчено вплив даних добавок на ріст і конверсію кормів, а також на обмін речовин, якість м'яса та фізіологічний стан молодняку свиней за їх використання у складі комбікормів. Експериментально доведено економічну доцільність використання рибної кормової добавки та порошку гемоглобіну, в тому числі, і в комплексі з органічним селеном в складі комбікормів для молодняку свиней.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.232

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Онищенко О. В. 
Вплив різних рівнів і джерел селену на обмін речовин та відтворну здатність ремонтних свинок : автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О. В. Онищенко; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. - Л., 2009. - 23 c. - укp.

Обгрунтовано оптимальні рівні й ефективні джерела селену у раціоні ремонтних свинок і вирощених з них свиноматок. Встановлено, що оптимальним рівнем селену у раціонах ремонтних свинок від 2,5 до 9 - 10-місячного парувального віку, а також поросних і лактуючих свиноматок є 0,3 мг/кг СР. Виявлено, що такий вміст селену у раціоні позитивно впливає на зростання коефіцієнтів перетравності поживних речовин, баланс азоту та мінеральних елементів, покращання гематологічних показників (вмісту у крові еритроцитів і гемоглобіну, загального білка, сірки, заліза, міді, цинку, марганцю та селену, вітаміну Е, каталазної й пероксидазної активності), що поліпшує у порівнянні з селенодефіцитним контролем середньодобові прирости живої маси ремонтних свинок на 5,7 - 9,6 %, їх заплідненість - 16,7 - 40 %, багатоплідність 1,9 - 7,5 %, великоплідність - 3,9 - 10,7 %, масу гнізда після народження - 3,6 - 11 %, молочність свиноматок - 10,8 - 24,1 %, збереженість поросят - 1,4 - 5,3 % та їх середньодобові прирости до двомісячного віку - на 6,5 - 9,7 % з меншими на 5,7 - 9,5 % витратами кормів на приріст. Доведено, що найвищий показник засвоєння поживних речовин, нагромадження селену у плаценті, крові, молозиві та молоці свиноматок і в організмі їх поросят вдається досягти у разі введення у раціон органічної форми селену - сел-плексу та селенометіоніну з метою забезпечення оптимального рівня елемента у раціоні - 0,3 мг/кг СР.

Доведено, що застосування селенових препаратів - сел-плексу, селенометіоніну та селеніту натрію з метою поповнення дефіциту селену до оптимального рівня (0,3 мг/кг СР) у раціоні ремонтних свинок, вирощуваних від 2,5-місячного віку до свиноматок з поросятами, забезпечує економічний ефект у розрахунку на одну голову, відповідно, 298,30; 297,22 та 261,76 грн. Встановлено, що різниця між показниками економічного ефекту за сел-плексом і селенітом натрію та селенометіоніном і селенітом натрію у раціоні становить 36,54 та 35,46 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.232 + П65-447

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Юрків О. Я. 
Імунний та антиоксидантний статус у поросят раннього постнатального віку за дії хрому : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 03.00.04 / О. Я. Юрків; Ін-т біології тварин НААН України. - Л., 2011. - 16 c. - укp.

Досліджено вплив перорального введення хрому на імунний та антиоксидантний статус, морфофункціональний стан крові, обмін білків в організмі поросят раннього віку. Виявлено стимулювальну дію хрому на активність систем клітинного та гуморального імунітету. Показано позитивний вплив цього мікроелемента на кількість і функціональний склад Т- і В-лімфоцитів та їх субпопуляцій, показники неспецифічної резистентності. З'ясовано, що введення тривалентного хрому супроводжується послабленням процесів пероксидного окиснення ліпідів і посиленням ферментативної ланки системи антиоксидантного захисту в крові новонароджених тварин. Визначено оптимальну дозу хрому для поросят раннього віку, яка сприяє покращанню білкового обміну в їх організмі та відповідає 150 мкг для кожної тварини. Розроблено спосіб підвищення резистентності новонароджених поросят за виробничих умов. Наведено наукове й економічне обгрунтування застосування перорального введення хлориду хрому в практиці ветеринарної медицини з метою профілактики захворювання молодняка свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272 + П65-451.232

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Цепко Н. Л. 
Метаболічний профіль крові та стан імунної системи у поросят за різних доз $E roman Zn sup 2+ і $E roman Cr sup 3+ в раціоні : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 03.00.04 / Н. Л. Цепко; Ін-т біології тварин НААН. - Л., 2011. - 16 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.232 + П65-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Мироненко О. І. 
Фізіологічні особливості травлення у поросят під впливом окремих нетрадиційних кормових добавок : автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / О. І. Мироненко; Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького УААН. - Полтава, 2009. - 20 c. - укp.

Наведено результати досліджень щодо розробки способу приготування сухого мінерального концентрату (СМК) й ефективності його використання у раціонах поросят після відлучення, а також комплексного біологічно активного препарату (КБАП) - СМК, ліпрот і ехінацея пурпурова відповідно 2:5:1 в пропорції за масою. Викладено експериментальний матеріал зі встановленого впливу оптимальних співвідношень компонентів одно-, двокомпонентної та комплексної домішок до раціонів поросят на їх фізіологічний стан на дорощуванні. Досліджено рівень перетравності поживних речовин раціону, обмін азоту та мінеральних елементів. Визначено динаміку вмісту кальцію, фосфору, калію, натрію та заліза у хімусі шлунково-кишкового тракту поросят. Показано, що кількість сухої речовини та концентрація водневих іонів у хімусі шлунка, порожній і клубовій кишках змінюється в залежності від складу кормової домішки, співвідношення між компонентами його та тривалості часу від початку годівлі. Зазначено, що КПАБ сприяє покращанню гематологічних показників. З урахуванням одержаних даних і розрахунків економічної ефективності застосування комплексного біологічно активного препарату у раціонах молодняку свиней встановлено його використання як кормової домішки в свинарстві. Доведено, що ефективною кількістю КБАП є 2 % за масою комбікорму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44 + П65-451.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Пірова Л. В. 
Вплив різних рівнів і джерел селену в раціоні на продуктивність та вміст важких металів у продуктах забою свиней : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / Л. В. Пірова; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. - Л., 2011. - 19 c. - укp.

Викладено теоретичний й експериментальний матеріал з використання у складі комбікормів молодняку свиней на вирощуванні та відгодівлі неорганічної й органічної сполук селену. Виявлено напрям змін у продуктивності молодняку свиней й якості продуктів забою. Проведено оцінювання морфологічного та біохімічного складу їх крові. Вивчено перетравність поживних речовин, баланс азоту, кальцію, фосфору заліза, міді, цинку, марганцю, кадмію, свинцю, ртуті та селену в організмі свиней залежно від рівня та джерела селену. Доведено доцільність застосування комбікормів для свиней з введенням до їх складу органічної форми селену у вигляді сел-плексу та визначено оптимальний його рівень згодовування. Досліджено вплив органічної та неорганічної сполук селену на продуктивність, перетравність поживних речовин корму, морфологічні та біохімічні показники крові, забійні якості, фізико-хімічні показники м'язової та жирової тканини, амінокислотний склад найдовшого м'яза спини та вміст важких металів у продуктах забою молодняку свиней великої білої породи. Рекомендовано для відгодівлі молодняку свиней з метою підвищення антиоксидантного захисту, перетравності поживних речовин корму, засвоєння поживних, мінеральних речовин і зниження засвоєння важких металів в організмі свиней використовувати у складі повнораціонного комбікорму органічне джерело селену сел-плекс у дозі селену 0,3 мг/кг сухої речовини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.232 + П817.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383245 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Яценко Л. І. 
Біологічна роль мікроорганізмів у підвищенні поживності кормів для свиней / Л. І. Яценко, Т. М. Рак // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2011. - № 2. - С. 80-83. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наведено аналіз літературних джерел і практичних даних про біологічну роль мікроорганізмів у підвищенні поживності кормів, їх перетравності та засвоєння організмом свиней. Результати наукових досліджень і виробничої практики показують, що одним із кращих і доступних способів впровадження біологічно повноцінної годівлі свиней, підвищення корисної дії кормів власного виробництва є використання в годівлі тварин біологічно активних речовин природного походження та мікробіологічного синтезу. Доведено також позитивну дію кормів, одержаних шляхом мікробіологічного синтезу, на резистентність й інші реакції організму свиней, їх відтворні функції та продуктивність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.232

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Іскра Р. Я. 
Гемопоетичні та імунологічні особливості організму поросят за умов згодовування хрому свиноматкам / Р. Я. Іскра // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2010. - № 1. - С. 46-50. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Приведены данные о влиянии хрома при добавлении его к рациону свиноматок на количество клеток в их крови и новорожденных поросят, а также некоторые иммунологические показатели. При скармливании свиноматкам комбикорма с добавлением хрома в количестве 300 мкг/кг в форме хлористого хрома в крови поросят достоверно возрастает количество эритроцитов, концентрация циркулирующих иммунных комплексов, наблюдается тенденция к повышению фагоцитарной активности нейтрофилов и комплементарной активности сыворотки крови.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44 + П65-451.232

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Гуральська С. В. 
Гістометрія органів імуногенезу свиней при згодовуванні алуніту та каоліну / С. В. Гуральська // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 389-394. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.23 + П65-273.922 + П65-266

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського