Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=П526.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Горальський Л. П. 
Гістометрія органів і тканин у сільськогосподарських тварин / Л. П. Горальський // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 1. - С. 63-65. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто особливості гістоархітектоніки органів у сільськогосподарських тварин у видовому аспекті. За результатами досліджень встановлено, що гістоструктура органів і тканин у великої рогатої худоби, овець та коней, має схожу будову, але різниться деякими морфометричними показниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*66-2,022 + П526.6,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Костюк В. К. 
Атлас анатомії свійських тварин. Синдесмологія. Міологія : навч. посіб. / В. К. Костюк. - Вінниця : Нова Кн., 2007. - 75 c. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Описано будову кісток, зв'язок і м'язів голови, тулуба та кінцівок різних видів свійських тварин - коня, бика, вівці, кози, свині, собаки, кота, кроля.

Описана структура костей, связок и мышц головы, туловища и конечностей разных видов домашних животных - коня, быка, овцы, козы, свиньи, собаки, кота, кролика.


Індекс рубрикатора НБУВ: П526.6я6я73 + Е60*698.3я6я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО29615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Горальський Л.П.  
Гістоморфологія органів нервової системи у домашніх тварин / Л.П. Горальський, І. М. Сокульський, Г. О. Назарчук // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 383-389. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проведені дослідження дозволили визначити морфофункціональну характеристику спинного мозку та спинномозкових вузлів хребетних тварин. У макро- та мікроморфології спинного мозку і спинномозкових вузлів грудного відділу хребетних тварин встановлено характерні видові відмінності, які обумовлені особливостями екології та поведінки тварин у навколишньому середовищі. В процесі філогенезу відбувається структурна перебудова спинного мозку та спинномозкових вузлів, про що свідчить збільшення площі поперечного розрізу, кількості та розмірів нейроцитів, а також клітин глії. Нейроцитарна організація відповідних структур характеризується наявністю великих, середніх та малих нервових клітин з різним ядерно-цитоплазматичним відношенням.


Індекс рубрикатора НБУВ: П526.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Солімчук В. М. 
Морфологія мозочка свійських тварин : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.02 / В. М. Солімчук; Харків. держ. зоовет. акад. - Харків, 2016. - 22 c. - укp.

Уперше виконано комплексне порівняльне дослідження особливостей макро- та мікроскопічної будови мозочка свійських птахів (курей, качок, гусей, індиків) та ссавців (кролів, собак, свиней, овець і великої рогатої худоби), як представників хребетних тварин із застосуванням анатомічних, гістологічних, нейрогістологічних і морфометричних методів. З'ясовано форму, масові та лінійні параметри мозочка у свійських тварин. Доведено, що найменшу абсолютну масу мозочок має у птахів, а найбільшу - у ссавців. Встановлено, що відносна маса мозочка є найменшою у ссавців, а найбільшою - у птахів. Встановлено, що гістоархітектоніка мозочка у свійських тварин характеризується загальними біологічними закономірностями та визначається особливостями морфофункціональної спеціалізації та диференціації його гісто- та цитоструктур. Одержано нові дані стосовно морфометричних параметрів молекулярного, гангліонарного та зернистого шарів кори мозочка, його клітинного складу залежно від величини нервових клітин, що відрізняються величиною ядерно-цитоплазматичного відношення. Визначено, що найбільший показник ядерно-цитоплазматичного відношення мають малі нервові клітини, а найменший - великі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П526.6 + Е60*699.177.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Nomina Histologica Veterinaria. Міжнародна ветеринарна гістологічна номенклатура (Термінологічний словник) / В. Т. Хомич, Т. А. Мазуркевич, Н. В. Дишлюк, Ж. Г. Стегней, С. І. Усенко; ред.: В. Т. Хомич. - Київ : Ямчинський О.В., 2019. - 275 c. - Бібліогр.: с. 274-275 - укp. - лат. - англ.

Подано латинською, англійською та українською мовами сучасні міжнародні гістологічні терміни, які використовуються у ветеринарній медицині. Наведено поняття, що стосуються цитології, загальної гістології, епітеліальної та сполучної тканин, крові та лімфи, м'язової та нервової тканин, спланхнології, травної, дихальної, сечової систем, чоловічої статевої системи та жіночих статевих органів, ендокринної, серцево-судинної та лімфатичної систем, нервової системи, чутливих рецепторів та органів чуття, а також загального покриву.


Індекс рубрикатора НБУВ: П526.6 я212 + Ш12-434:П526.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА835049 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського