Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (21)Книжкові видання та компакт-диски (115)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П212.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 102
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Рубцова М. О. 
Одержання міжвидових гібридів і трансгенних рослин гречки та їх аналіз : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.15 / М. О. Рубцова; НАН України. Ін-т клітин. біології і генет. інженерії. - К., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено розробці методів отримання міжвидових гібридів і трансгенних рослин гречки. Оптимізовані умови дорощування гібридних зародків і регенерації рослин із калусної тканини. Визначені маркерні ферменти для відбору істинних гібридних рослин гречки. Показано, що одержані методом регенерації із калусу гібридних зародків рослини, є в більшості випадків амфідиплоїдами. Одержані міжвидові гібриди і трансгенні рослини гречки з господарсько-цінними ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-314.5,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кравченко В. А. 
Підвищення посівних якостей і урожайних властивостей насіння озимої пшениці та гречки шляхом передпосівної інкрустації з використанням препарату сульфокарбатіон-К : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В. А. Кравченко; Ін-т земл-ва УААН. - К., 1999. - 15 c. - укp.

Наведено дані експериментальних досліджень, здійснених за умов Південного Лісостепу України, за результатами яких вперше виявлено стимулювальну дію та позитивну продовжену модифікаційну післядію нового вітчизняного препарату "Сульфокарбатіону-К" на рослини озимої пшениці та гречки, а також його фунгіцидну дію на кореневі гнилі. Визначено та рекомендовано пороги оптимальних доз (0,25 - 0,5 кг/т насіння) даного препарату як компонента складу для передпосівної інкрустації насіння, які забезпечують підвищення рівня врожайності насінників озимої пшениці та гречки на 0,5 т/га, покращують посівні якості та врожайні властивості насіння лише одного наступного їх покоління.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-44 + П212.8-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Клюс В. М. 
Шляхи прискорення первинного насінництва гречки / В. М. Клюс, І. М. Страхоліс // Селекція і насінництво. - 1999. - Вип. 76. - С. 54-58. - укp.

Наведено результати порівняльного вивчення ефективності різних способів добору у первинних ланках насінництва гречки. Показано, що науково обгрунтованим та економічно вигідним є масовий добір у насінництві різних сортів гречки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Клюс В. М. 
Потенціал продуктивності детермінантного генотипу гречки і умови його реалізації / В. М. Клюс // Селекція і насінництво. - 1999. - Вип. 76. - С. 11-16. - укp.

Проаналізовано фактори, що зумовлюють прояв здатності детермінантних генотипів гречки формувати максимальну продуктивність. Доведено, що реалізація потенціалу врожайності є результатом взаємодії генотип - середовище.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-317

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Аверчев О. В. 
Вирощування гречки в рисовій сівозміні / О. В. Аверчев // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 33-36. - укp.

Доведено доцільність розміщення гречки в основних посівах рисової сівозміни. Врожайність гречки сорту Шатиловська-5 за три роки досліджень в середньому становила 22,5 ц/га, а найбільш перспективним був посів у другій декаді липня рядковим способом з нормою висіву 90 кг/га.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Тригуб О. В. 
Оцінка посухо- та жаростійкості гречки звичайної в умовах Полтавської області / О. В. Тригуб // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 1. - С. 13-14. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

У 1995-1998 роках на Устимівській дослідній станції рослинництва було розроблено систему діагностичної оцінки посухо- та жаростійкості гречки звичайної. Проводилося визначення фізіологічних показників: водного дефіциту, водоутримуючої здатності, вмісту води. Жаростійкість гречки визначалася методом Ф.Ф.Мацкова. Застосування даної методики дозволило виділити ряд зразків з високими показниками стійкості до абіотичних факторів середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Криницька Л. А. 
Вивчення основних елементів технології вирощування гречки в меліоративному полі рисової сівозміни : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Л. А. Криницька; Херсон. держ. аграр. ун-т. - Херсон, 2000. - 17 c. - укp.

Вирощування гречки як супутньої культури у рисовій сівозміні дозволило одержати додатковий урожай зерна зі зрошувальної ріллі без додаткових капіталовкладень. Досліджено сорти гречки, які в різні, за погодними умовами, роки можуть давати урожай зерна 15 ц/га, на відміну від інших вивчених сортів з уражайністю 10 ц/га. Встановлено оптимальні строки та способи сівби, рівень мінерального живлення, а також можливість агрозахисту посіву гречки для зменшення втрат урожаю в несприятливі роки та підвищення урожайності. З'ясовано, що гречка може бути добрим попередником рису тому, що суттєво підвищує його урожайність. Вирощування гречки рекомендованих сортів у сівозмінах рисосійних господарств України є досить перспективним і може забезпечувати збільшення валових зборів зерна обох культур, а також сприяти підвищенню рентабельності рисівництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-4(4УКР-4ХЕС),022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Черниш М. О. 
Порівняльна ефективність вирощування гречки та проса в післяжнивних посівах на поливних землях півдня України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / М. О. Черниш; Херсон. держ. аграр. ун-т. - Херсон, 2000. - 17 c. - укp.

На підставі досліджень, проведених протягом 1992 - 1994 рр. у Херсонському державному сільськогосподарському інституті, вивчено вплив попередників (озимої пшениці, озимого ячменю, озимого ріпаку, гороху, ярового ріпаку) на родючість грунту, врожай та якість зерна гречки та проса. Визначено порівняльну ефективність поверхневої обробки грунту, виконаної традиційним знаряддям - БДТ-7 і комбінованим агрегатом - сівалкою-культиватором СЗС-2б1. Запроваджено шляхи раціонального використання тепла, грунтової вологи та добрив у проміжних посівах гречки і проса.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.6-458(4УКР-4ХЕС),022 + П212.8-458(4УКР-4ХЕС),022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Чешневська Л. В. 
Нектаропродуктивність сортів гречки в літніх посівах / Л. В. Чешневська // Вісн. аграр. науки. - 2000. - № 8. - С. 77-78. - укp.

Наведено характеристику нектарності квіток, нектаро- та медопродуктивності 11 сортів і перспективного селекційного номера гречки за умов вирощування в літніх посівах. Найбільш нектаро- та медопродуктивними є селекційний номер 41/93 і сорт Рада.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-47(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кушнір В. П. 
Створення вихідного селекційного матеріалу гречки на основі старших поколінь мутантів та нових мутагенів : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / В. П. Кушнір; Ін-т цукр. буряків УААН. - К., 2000. - 19 c. - укp.

Наведено результати досліджень стосовно створення вихідного матеріалу для селекції гречки методом індукованого мутагенезу. Визначено вплив різних мутагенів та їх комбінацій, а також насичуючого гамма-опромінювання на мутаційний процес у гречки. Визначено групи мутагенів, які найбільше впливають на мінливість деяких кількісних та якісних ознак у гречки. Надано характеристику форм, відібраних у мутантних популяціях гречки за певними ознаками (обмежене гілкування, детермінантність, вкороченість міжвузлів) та за перспективними номерами, створеними за допомогою різних методів штучного мутагенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-315,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310463 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Тараненко Л. К. 
Використання інбредних ліній в гетерозисній селекції гречки / Л. К. Тараненко, О. О. Смолка // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 3. - С. 4-5. - укp.

З урахуванням біологічних особливостей розмноження гречки, зумовлених чітко вираженою системою самонесумісності, встановлено, що використання ефекту гетерозису в селекційних програмах є можливим у двох основних напрямках: шляхом створення сортів-синтетиків багаторазового використання гетерозису в ряді генерацій та сортолінійних і міжлінійних гетерозисних гібридів одноразового використання гетерозису.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-314

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Аверчев А. В. 
Гречиха - на юге Украины / А. В. Аверчев. - Херсон : "Персей", 2001. - 325 c. - Библиогр.: с. 291-323 - рус.

Проанализированы результаты исследований по биологии и технологии возделывания гречихи. Особое внимание уделено достижениям в технологии возделывания культуры, особенностям производства семян и товарной продукции на юге Украины. Описаны возможности использования гречихи в рисовых севооборотах и повторных посевах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА621556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Криницька Л. А. 
Економічна оцінка вирощування гречки в рисовій сівозміні / Л. А. Криницька, І. І. Шапар, В. І. Рось // Вісн. аграр. науки. - 2001. - № 9. - С. 65-68. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Встановлено можливості вирощування гречки як супутньої культури в рисовій сівозміні, що сприятиме одержанню додаткового врожаю зерна зі зрошуваної ріллі без додаткових затрат праці та інших капіталовкладень. Економічну ефективність вирощування гречки порівняно з іншими культурами (ячменем ярим, пшеницею озимою, однорічними травами на зелений корм), які традиційно вирощують у рисових сівозмінах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-462-419

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Чешневська Л. В. 
Використання генофонду гречки як вихідного матеріалу при створенні сортів для літніх посівів : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / Л. В. Чешневська; Ін-т цукр. буряків УААН. - К., 2001. - 18 c. - укp.

Вивчено питання створення сортів гречки для літніх посівів (страхового, післяукісного та медоносного напрямків) шляхом використання колекції світового генофонду гречки як вихідного матеріалу для селекції. Встановлено генотип-середовищну залежність між селекційним матеріалом різного походження та специфічними кліматичними умовами. Ідентифіковано генотипи з високою адаптивною здатністю до вирощування в післяукісних і страхових посівах і визначено їх нектаропродуктивність і пилкоутворювальну здатність. Оригінальні селекційні номери 134/95, 135/95, 137/95, 140/95, 143/95 передано до колекції світового генофонду гречки. Перспективні номери 41/93, 598/93, 3/95 , яким притаманний комплекс господарсько цінних показників, використано у селекційному процесі. Селекційний номер 29/92 Єлена передано для Державного сортовипробування як сорт для літніх післяукісних посівів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-31-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Березовський А. П. 
Обгрунтування заходів поліпшення посівних якостей та врожайних властивостей насіння гречки в підзоні нестійкого зволоження південного Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / А. П. Березовський; Нац. аграр. ун-т. - К., 2001. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312164 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Фесенко Н. В. 
Селекция гречихи в России в XX столетии: теория и результаты (исторический обзор) / Н. В. Фесенко // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 1. - С. 102-104. - Библиогр.: 25 назв. - рус.

Показано основні результати вивчення біології та селекції гречки. Зазначено дослідників, які зробили найбільший внесок у цю справу в Росії у XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-31(4Рос)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ляшенко В. В. 
Розвиток кореневої системи гречки залежно від строків і способів посіву / В. В. Ляшенко // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 1. - С. 100. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Відзначено, що збільшення площі живлення істотно впливає на розвиток кореневої системи гречки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-273

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Свинарчук О. В. 
Вплив екотипу сорту на продуктивність рослин гречки / О. В. Свинарчук // Наук. пр. НаУКМА. (Миколаїв. філ.). - 2001. - 11. - С. 69-71. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розкрито значення наукового обгрунтування підбору сорту в процесі розробки екологічно безпечної технології вирощування гречки у степовій зоні. Розглянуто особливості формування врожаю та окремих елементів його структури у разі використання сортів степового та лісостепового екотипів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-47.6(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Воронецький С. І. 
Агроекологічне обгрунтування ефективності внесення біогумусу під гречку в умовах південно-західної частини Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / С. І. Воронецький; Херсон. держ. аграр. ун-т. - Херсон, 2002. - 16 c. - укp.

За результатами п'ятирічних досліджень застосування біогумусу та його похідного - вермистиму як регулятора росту та розвитку рослин під час вирощування гречки з метою підвищення врожайності цієї культури встановлено, що внесення біогумусу сприяє збільшенню польової вологості в грунті та вмісту поживних речовин, а також польової схожості насіння гречки. Показано, що високу продуктивність гречки забезпечує внесення 2 т/га біогумусу (під першу весняну культивацію), а локальне внесення біогумусу (300 кг/га) збільшує врожайність гречки на 0,71 т/га. Визначено, що використання вермистиму в дозі 10 л/га забезпечує середній приріст урожаю 0,47 - 0,60 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-43(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Білоножко В. Я. 
Оцінка показників урожайності насіння гречки / В. Я. Білоножко, А. П. Березовський, С. П. Полторецький // Вісн. аграр. науки. - 2002. - № 6. - С. 40-41. - укp.

Наведено результати досліджень впливу польових факторів на врожайність насіння гречки. Виділено ознаки-індикатори, які найбільш пов'язані з формуванням урожайності й є загальними, не залежать від напряму, або такі, що характеризують специфіку окремих досліджень.

Приведены результаты исследований влияния полевых факторов на урожайность семян гречихи. Выделены признаки-индикаторы, наиболее связаны с формированием урожайности и есть общими, что не зависит от направления исследований, или такие, которые характеризуют специфику отдельных исследований.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського