Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Н965.02$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Кусковець С. Л. 
Удосконалення систем водопостачання для цілей пожежогасіння в сільській місцевості : Автореф. дис... канд. техн. наук / С. Л. Кусковець; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. - Рівне, 2006. - 20 c. - укp.

Вперше науково обгрунтовано й скориговано нормативні витрати води на пожежогасіння та визначено відстані між пожежними гідрантами на водопровідній мережі для невеликих населених пунктів сільської місцевості. Економічно обгрунтовано доцільність застосування водопроводів високого тиску зі зменшеними напорами у водопровідній мережі та зниженими нормативними витратами води на пожежогасіння для невеликих сільських населених пунктів. Одержано математичні залежності для визначення нормативних витрат води та відстаней між пожежними гідрантами. Розроблено рекомендації щодо проектування та застосування систем водопостачання в сільській місцевості для цілей пожежогасіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н965.02-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кязімов К. Т. 
Геометричне моделювання розміщення пожежних підрозділів в сільській місцевості на прикладі Азербайджану : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.01 / К. Т. Кязімов; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2010. - 24 c. - укp.

Запропоновано рішення задачі раціонального розміщення пожежних депо (ПД) в адміністративному районі сільської місцевості. Задачу визначення оптимальної кількості ПД і параметрів їх розміщення віднесено до класу задач геометричного проектування (розбиття дискретних множин на підмножини та розміщення геометричних об'єктів з урахуванням протипожежних та економічних вимог). Досліджено та формалізовано обмеження задачі, побудовано геометричну та математичну моделі моделювання розміщення геометричних об'єктів з урахуванням характерних обмежень, досліджено їх властивості. З'ясовано, що дана задача має дискретно неперервну структуру. Із урахуванням властивостей моделей запропоновано новий метод розв'язання задачі, складовими якого є оптимізація алгоритмічно заданої функції на комбінаторній множині сполучень і геометричне моделювання розміщення геометричних об'єктів на множині точок області допустимих рішень, аналітичний запис якої враховує геометричні умови неперетину об'єктів зі змінними метричними характеристиками у неоднорідних областях з урахуванням різних характеристик їх підобластей (різної інвестиційної вартості). Розроблено відповідне алгоритмічне та програмне забезпечення, проведено геометричне та комп'ютерне моделювання розбиття дискретних множин (населених пунктів) на підмножини (області захисту) з розміщенням об'єтів (ПД) в областях (населених пунктах) з урахуванням обмежень, характерних для систем забезпечення пожежної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н965.02-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кусковець С. Л. 
Протипожежне водопостачання підвищеного тиску в сільських населених пунктах : монографія / С. Л. Кусковець; Національний університет водного господарства та природокористування. - Рівне : НУВГП, 2020. - 162 c. - Бібліогр.: с. 154-162 - укp.

Оцінено сучасний стан водопостачання та забезпечення пожежної безпеки в населених пунктах сільської місцевості. Проаналізовано стан нормування протипожежного водопостачання. Наведено результати експериментальних досліджень та оцінено витрати води на пожежогасіння в умовах зміни технологічних пристроїв пожежних установок, арматури, пожежних рукавів. Встановлено фактори, які впливають на витрати води та визначено довірчі інтервали й уточнено витрати води на пожежогасіння. Здійснено моделювання пожеж та прогнозування витрат води на їх гасіння. Запропоновано залежності для визначення відстаней між пожежними гідрантами, а також вільних напорів перед ними. Розроблено схеми для проектування та рекомендації щодо застосування систем водопостачання підвищеного тиску для цілей пожежогасіння в сільських населених пунктах з невеликою чисельністю мешканців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н965.02-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС67896 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського