Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (19)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Н331.34$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Большаков В. И. 
Твердение силикатных вяжущих веществ / В. И. Большаков, В. Н. Деревянко, А. П. Приходько, Ю. И. Хоменко, Н. В. Шпирько, С. А. Щербак // Вісн. Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - 2004. - № 7/8. - С. 14-22. - Библиогр.: 23 назв. - рус.

Приведены результаты изучения существующих теоретических исследований твердения силикатных вяжущих веществ для получения жаростойких бетонов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Хаддад Оссама 
Бетони прискореного твердіння для влаштування трубчастих паль методом осьового пошарового пресування безпосередньо в грунтах регіону Сірії : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.05 / Хаддад Оссама; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. - Х., 2000. - 16 c. - укp.

Дисертацію присвячено підбору складів дрібнозернистих бетонів прискореного твердіння та удосконаленню технології влаштування трубчастих бетонних паль безпосередньо в незв'язних грунтах, що забезпечує зменшення термінів зведення фундаментів і гарантує ущільнення бетонної суміші в стінках палі. Теоретично обгрунтовано прискорення процесу твердіння шляхом введення до складу бетонної суміші комплексного додатка, що містить кальцій. Методами математичного моделювання розраховано склади бетонів прискореного твердіння. Експериментально досліджено кінетику твердіння та доведено ефективність запропонованих рішень, що забезпечують набір відпускної тривкості протягом 2 - 5 діб без тепловологістої обробки. Удосконалено та експериментально випробувано технологію пресування трубчастих бетонних паль у свердловинах, які зроблено в грунті, шляхом використання обсадної труби, що виймається. Натурні випробування підтвердили ефективність застосування комплексного додатка та розробленої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.34 + Н654.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308445 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Абба А. Н. 
Електроактиваційна технологія силікатного бетону : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.05 / А. Н. Абба; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. - Макіївка, 1999. - 18 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена рішенню актуальної задачі - розробці ефективної електроактиваційної технології силікатного бетону. У роботі розвиваються уявлення про механізм дії зовнішнього високовольтного електричного поля на дисперсні силікатні матеріали - кварц. Вивчено здатність до помелу кварцового піску і електроповерхневі властивості дисперсних часток, підданих електричній поляризації. Показано, що поляризований мелений кварцовий пісок має підвищену хімічну активність при автоклавуванні силікатного бетону і забезпечує високі фізико-механічні властивості виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.34 + Н626.102.134

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303135 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кровяков С. О. 
Оптимізація складу дрібнозернистого бетону з урахуванням критеріїв локального руйнування : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.05 / С. О. Кровяков; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. - Макіївка, 1999. - 17 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена оптимізації складу дрібнозернистих бетонів, що містять цеолітовий наповнювач, з урахуванням критеріїв локального руйнування при різноманітному їх водонасиченні. Встановлено, що введення тонкомеленого цеоліту в бетони, які працюють в умовах підвищеної вологості, збільшує критичний коефіцієнт напружень. В обчислювальному експерименті оцінено роль кожного компоненту в структуроутворенні, причому виключено вплив водопотреби сумішей рівної легкоукладності. В цьому експерименті використана спеціальна модель у вигляді добутку лінійної функції цементно-водного відношення на експериментально-статистичну модель для відносних відхилень від цієї функції. Аналіз багатофакторних моделей показав, що по мірі збільшення ступеня заповнення відкритих пор водою рівень критерію локального руйнування спочатку знижується, а потім зростає.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бондаренко Г. Г. 
Формування структури і властивостей вапняно-кремнеземистих композитів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / Г. Г. Бондаренко; Одеc. держ. акад. буд-ва та архіт. - О., 2011. - 20 c. - укp.

Вперше проведено комплексні експериментальні дослідження, які дозволили одержати експериментально-статистичні залежності впливу складу, режимів й умов твердіння активованих вапняно-кремнеземистих в'яжучих і сумішей на деформаційно-міцнісні властивості та тріщиностійкість вапняно-кремнеземистих композитів. Проведено аналіз зв'язку перерахованих властивостей зі структурою. Проаналізовано зміну в'язкості вапняно-кремнеземистого в'яжучого та суміші на його основі в процесі гідроактивації. Оцінено величину відносної зміни об'єму силікатобетонної суміші на основі цього в'яжучого, виготовленого з використанням меленого негашеного вапна під впливом його складу, вмісту дрібнозернистого заповнювача й умов твердіння. Встановлено вплив факторів складу та технологій на модуль пружності. Проведено порівняльний аналіз впливу на властивості вапняно-кремнеземистих композитів складу та режимів технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л459.42 + Н331.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Єлісєєва М. О. 
Дрібнозернисті бетони із механоактивованих сумішей на основі доменних гранульованих шлаків : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / М. О. Єлісєєва; ДВНЗ "Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.". - Д., 2013. - 20 c. - укp.

Досліджено теоретичні уявлення про механічну активацію дрібнозернистих бетонних сумішей із формувальною вологістю на основі гранульованих доменних шлаків у змішувачі-активаторі роторного типу. Удосконалено технологію виготовлення дрібнозернистих бетонів із механоактивованих сумішей на основі доменних гранульованих шлаків, яка полягає в одночасному перемішуванні, активації, частковому домелюванні та очищенні частинок оброблюваних матеріалів від забруднювальних речовин усіх компонентів бетонної суміші у разі необхідної кількості води в одній установці - в змішувачі-активаторі роторного типу, що дозволяє одержати клас бетону В25 для складу суміші 1:3 (Ц:Ш) та ступеня жорсткості Ж1, спростити технологічний процес виготовлення виробів та тривалість їх виробництва. Вперше одержано рівняння регресії, що пов'язують тривалість активації дрібнозернистої суміші та її склад із основними властивостями бетону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.34 + Н626.102.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Доценко Ю. В. 
Комплексно-активовані силікатні композити зниженої енергоємності : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / Ю. В. Доценко; Одес. держ. акад. буд-ва та архітектури. - Одеса, 2016. - 20 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено, що регулювання комплексом різних видів активацій та супутнім їм технологічних ефектів, що реалізуються в литтєвій технології для високорухливих дрібнозернистих сумішей, дозволить одержувати силікатні композити зниженої енергоємності з підвищеними фізико-механічними та будівельно-експлуатаційними властивостями. Розраховано експериментально-статистичні моделі впливу різних видів активацій на активність і водневий показник суміші та надано кількісне оцінювання вкладів різних видів активацій в комплексну. Показано, що різні види активації по-різному впливають на активність і величину pH сумішей. Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено раціональність застосування комплексу запропонованих показників для оцінювання вкладів різних видів активацій та контролю якості високорухливих дрібнозернистих сумішей. На підставі кількісного оцінювання впливу різних видів активацій проведено ранжування з аналізованих властивостей сумішей на основі експериментально-статистичних моделей. Абсолютні значення активності та водневого показника рекомендовано враховувати під час підбору складів та оптимізації структури та властивостей, а проаналізовані відносні показники дозволяють обгрунтовано здійснювати вибір основних компонентів і технологічних операцій. Показано, що різні види та способи активації вносять не тільки різний внесок у комплексну, але і супроводжуються своїми супутніми технологічними ефектами. Причому, роль у технологічному процесі окремих видів активацій необхідно оцінювати з урахуванням супутніх по даному виду активації ефектів, які забезпечують можливість реалізації наступних видів активацій. Регулюючи внесок різних видів активацій та супутніх їм технологічних ефектів в комплексну, можна управляти формуванням структури і властивостями композитів. Запропоновано механізм впливу комплексу різних видів активацій і супутніх їм технологічних ефектів на структуру та властивості силікатних композитів тепловологісного твердіння, виготовлених за литтьовою технологією, на основі дрібнозернистої високорухливої вапняно-кремнеземистої суміші. Проаналізовано вплив технологічних процесів і супутніх їм ефектів та оцінено їх ролі в загальному процесі активації, які показали, що всі явища та процеси взаємопов'язані й являють собою комплекс.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.34 + Л459.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ісмаілова Н. П. 
Дослідження міцності та деформативності бетонних плит на вапняковому піску / Н. П. Ісмаілова, Г. О. Кушнарьова, М. Я. Ковтун // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2018. - № 6. - С. 18-23. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень міцності та деформативності бетону на гранітному щебені та вапняковому піску в умовах дії багаторазово повторюваного навантаження. Більшість будівельних конструкцій, в тому числі підкранові балки, панелі покриття та перекриття споруд, покриття аеродромних та дорожніх плит, на які встановлюють різні вібраційні машини, знаходяться під дією навантажень, що багатократно повторюються. Динамічне навантаження виникає під час посадки літака, під час руху його по нерівній поверхні покриття. На аеродромне покриття, крім колісних навантажень, діють потужні газові струмені при роботі реактивних авіаційних двигунів. Руйнування бетонних плит може виникати і під дією навантажень, що багатократно повторюються, одиничні прикладання яких створюють напруження, що не перевищують допустимих. Для тих районів країни, які не мають запасів міцних кам'яних матеріалів, використання місцевих маломіцних матеріалів і побічних продуктів промисловості - одне з важливих заходів зниження вартості будівництва покриттів. Використання місцевих матеріалів надає можливість виключення дорогих перевезень міцних кам'яних матеріалів. До маломіцних кам'яних матеріалів можна віднести: м'які вапняки і піщаники, цегляний бій, продукти вивітрювання гірських порід. У зв'язку з нестачею кварцового піску в південних регіонах України особливої актуальності набуває використання відходів вапняків-черепашників. Залізобетонні конструкції, виготовлені з місцевих матеріалів, піддаються в процесі експлуатації дії багатократно повторюваного навантаження, що вимагає оцінки їх втомної міцності та деформативності такого бетону. Робіт, в яких досліджувався вплив циклічних навантажень на залізобетонні конструкції, виготовлених на вапняковому піску, мало. Дослідження втомної міцності і деформативності бетонів на вапняковому піску дає можливість використовувати залізобетонні конструкції, виготовлені з місцевих матеріалів, що піддаються в процесі експлуатації впливу циклічних навантажень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.34 + Н53-01-07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Албу-Хасан А. М. А. 
Підвищення фізико-механічних властивостей бетону за допомогою модифікації вапняного в'яжучого : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / А. М. А. Албу-Хасан; Одес. держ. акад. буд-ва та архітектури. - Одеса, 2015. - 19 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено правомірність використання теплового ефекту від гасіння комового вапна та високої лужності середовища для активації хімічних реакцій привнесених з водою модифікаторів (металів) з СаО+Н₂О, що гаситься, і за рахунок цього зниження матеріалу й енергоємності бетонних виробів. Доведено й експериментально підтверджено гіпотезу про те, що "Високий тепловий ефект гідратації вапна можна використовувати, якщо його гасити водними розчинами (емульсіями, суспензіями) активних речовин, енергія міжатомних зв'язків яких більше енергії міжатомних зв'язків молекул СаО і Н₂О". З урахуванням результатів фізико-хімічних досліджень сюїаду та структури новоутворень виявлено посилення ефекту іонізації водних систем після активації та отримано друге новоутворення - арагоніт. Встановлено закономірності впливу концентрації водних розчинів, емульсій і суспензій на їх властивості, режимів гасіння та склад новоутворень гідратного вапна, а також вплив на властивості вапняного каменю, розчинів і бетонів. Правильність наукових обгрунтувань підтверджено даними експериментальних досліджень, проведених за допомогою сучасних методів і апаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н324 + Н331.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Плохий В. П. 
Мелкозернистый бетон на основе высокоуглеродистых зол для прессованных изделий : Дис...канд.техн.наук:05.23.05 / В. П. Плохий; КИСИ. - К., 1993. - 184 с. - Библиогр:с.125-142 - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.34 + Л422.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС40770 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Плохий В. П. 
Мелкозернистый бетон на основе высокоуглеродистых зол для прессованных изделий : Дис...канд.техн.наук:05.23.05 / В. П. Плохий; КИСИ. - К., 1993. - 184 с. - Библиогр:с.125-142 - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.34 + Л422.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС40770 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Плохий В. П. 
Мелкозернистый бетон на основе высокоуглеродистых зол для прессованных изделий : Дис...канд.техн.наук:05.23.05 / В. П. Плохий; КИСИ. - К., 1993. - 184 с. - Библиогр:с.125-142 - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.34 + Л422.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС40770 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Плохий В. П. 
Мелкозернистый бетон на основе высокоуглеродистых зол для прессованных изделий : Дис...канд.техн.наук:05.23.05 / В. П. Плохий; КИСИ. - К., 1993. - 184 с. - Библиогр:с.125-142 - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.34 + Л422.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС40770 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського