Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (34)Книжкові видання та компакт-диски (284)Журнали та продовжувані видання (46)
Пошуковий запит: (<.>U=М55$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 127
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Stetsyk Yu. 
Quality management for footwear used in outdoor activities = Управління якістю взуття для активного відпочинку / Yu. Stetsyk, N. Popovych, M. Martosenko // Економіка і регіон. - 2022. - № 4. - С. 216-224. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Умовну систему "рухова активність людини - взуття для активного відпочинку" досліджено з позиції позитивного впливу на опорно-рухову систему людини, а саме для зміцнення скелета та розвитку м'язів. Обгрунтовано актуальність наукового дослідження взуття для активного відпочинку як обов'язкової та важливої складової матеріально-технічної частини комплексу культивування, формування та практичної реалізації здорового способу життя населення задля забезпечення його фізичного здоров'я. Встановлено номенклатуру основних факторів, що забезпечують якість взуття для активного відпочинку (фрикційні властивості (стійкість від ковзання), ударопоглинання (амортизаційна (пружинна) функція), еластичність, рівень гігієнічності, нешкідливість та бактерицидність), а також основні загальні вимоги до нього. Визначено коло споживачів на вказані властивості. Проаналізовано взаємозв'язок особливостей фізичних навантажень на стопу під час заняття різними видами активного відпочинку та показники споживаних властивостей взуття для активного відпочинку. Доведено доцільність та переваги використання методу комплексної оцінки рівня якості з використанням коефіцієнтів вагомості для встановлення ступеня придатності досліджуваного взуття для активного відпочинку вимогам сучасного споживача. Показано, що фактори формування споживчих властивостей взуття для активного відпочинку є складовою частиною управління якістю взуття для активного відпочинку. Із застосуванням алгоритму комплексного оцінювання та результатів дослідження показників індивідуальних споживчих властивостей досліджуваного взуття для активного відпочинку розраховано комплексний показник його якості, що підтверджує доцільність подальшого вдосконалення вже існуючих інновацій та розроблення принципово нових інноваційних систем матеріалів, технологій тощо. За результатам досліджень обгрунтовано необхідність розробки нових матеріалів для взуття для активного відпочинку, а також доцільність вдосконалення окремих вузлів у конструкції взуття, в тому числі у пакеті матеріалів верху та пакеті матеріалів низу.


Індекс рубрикатора НБУВ: М557.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Жалдак М. 
Факторний аналіз якості та безпечності шкіряних матеріалів / М. Жалдак, О. Мокроусова, Н. Мережко // Товари і ринки. - 2022. - № 3. - С. 60-74. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Доцільність застосування натуральної шкіри під час виготовлення дитячого взуття підтверджено фізико-механічними, гігієнічними властивостями та хімічним складом шкіри. Формування переліку важливих експлуатаційних та гігієнічних властивостей забезпечується складним багатостадійним технологічним процесом виробництва шкір, особливостями виду і будови шкіряної сировини, різнофункціональними хімічними та біологічно активними матеріалами, що потребує комплексного підходу до формування факторів цілеспрямованого впливу на якість і безпечність шкіряних матеріалів для дитячого взуття. Мета статті - встановлення причинно-наслідкових зв'язків між якістю та безпечністю шкіряних матеріалів для дитячого взуття і чинниками, які впливають на них. Об'єкт дослідження - фактори формування якості та безпечності шкіряних матеріалів для дитячого взуття із застосуванням причинно-наслідкових діаграм Ісікави Каору. Факторний аналіз здійснено експертним методом, для чого залучено групу з 20 експертів, товарознавців і компетентних фахівців. Для встановлення зв'язку між причинами, що формують структуру і властивості натуральних шкір під час виготовлення, та рівнем їхньої якості й безпечності експертним методом розраховано найбільш важливий перелік факторів: підбір сировинних матеріалів, хімічних реагентів, технологія виготовлення, персонал і умови зберігання. Згідно з розрахунками найбільш значущими факторами впливу на формування якості та безпечності шкір є підбір сировинних матеріалів і технологія виготовлення з коефіцієнтами вагомості 0,292 та 0,333 відповідно. Ранжуванням окремо розглянуто кожен зі значущих факторів (першого порядку) формування якості та безпечності натуральних шкір, а також додаткових (фактори другого порядку), які мають непрямий вплив на розв?язання поставленого завдання. Висновки: практичне впровадження факторного аналізу на підприємстві уможливить ефективно управляти якістю та безпечністю шкіряних матеріалів з урахуванням особливостей сировинних матеріалів та хімічних реагентів, виробництва, технічних можливостей конкретних підприємств, організації товаропостачання і зберігання товарів.


Індекс рубрикатора НБУВ: М553.6-311

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Стефаник М. П. 
Формування та оцінювання споживних властивостей туристичного взуття : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.08 / М. П. Стефаник; Центральна спілка споживчих товариств України, Львівський торговельно-економічний університет. - Львів, 2021. - 22 c. - укp.

На основі аналізу стану світового ринку взуття встановлено його основні проблеми. Теоретично обґрунтовано доцільність використання наявних і розробку власних інновацій для вдосконалення рівня споживних властивостей туристичного взуття та вивчення й урахування зарубіжного досвіду (зокрема, дослідженням найбільш успішних на ринку моделей туристичного взуття та проведенням патентного пошуку). Вирішення товарознавчих завдань з вибору матеріалів для туристичного взуття здійснено шляхом формулювання вимог до матеріалів для конкретних видів цього взуття, встановленням номенклатури та вагомості споживних властивостей тощо. Експериментально доведено, що матеріали на основі бамбукових волокон доцільно використовувати для налагодження вітчизняного виробництва туристичного взуття, оскільки комплексний показник рівня їх якості перевищує аналогічний показник матеріалів, які традиційно використовуються для цієї мети. Підтверджено доцільність використання бамбуковмісних матеріалів для формування пакетів матеріалів верху туристичного взуття та доведено, що за показниками гігієнічних і функціональних властивостей вони кращі, ніж традиційні бавовняні матеріали. Виготовлено дослідну партію, проведено дослідну експлуатацію туристичного взуття вітчизняного виробництва та впроваджено результати дослідження у виробництво. Розраховано соціальну й економічну ефективність від упровадження у виробництво туристичного взуття з удосконаленим пакетом матеріалів на основі бамбуковмісних текстильних матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: М557-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Липський Т. М. 
Удосконалення технології виготовлення взуття за індивідуальним замовленням : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.18 / Т. М. Липський; Київський національний університет технологій та дизайну. - Київ, 2021. - 23 c. - укp.

Вдосконалено форми та способу проектування взуттєвої колодки з використанням сучасних комп'ютерних технологій та прогресивного обладнання. Запропонований спосіб проектування передбачає використання 3D скану стопи та додаткової інформації у вигляді ручних замірів основних обхватних параметрів та контурів сліду, розроблених на основі плантограми. Розроблено математичну модель деформації 3D моделі сканованої стопи з метою адаптації її до фасону колодки з підйомом п'яткової частини та практичні рекомендації для моделювання форми взуттєвої колодки за результатами 3D сканування стопи з нетиповою формою окремих ділянок з урахуванням необхідних коригувань параметрів та основних контурів поверхні колодки. Для розширення асортименту фасонів колодок запропоновано спосіб заміни носкової частини в середовищі 3D САПР з можливістю реалізації його на практиці у процесі виготовлення колодок із змінними носковими частинами, які можуть бути застосовані для різних моделей основної (задньої) частини колодки. Розроблено взуття за індивідуальним замовленням із застосуванням авторського підходу до методу проектування взуттєвої колодки, конструкції взуття, технології складання та фінішного оздоблення готового виробу.


Індекс рубрикатора НБУВ: М557-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА451530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Первая Н. В. 
Технології виробництва натуральних шкір для взуття людей похилого віку : монографія / Н. В. Первая, О. А. Андреєва; Київський національний університет технологій та дизайну. - Київ : КНУТД, 2021. - 235 c. - Бібліогр.: с. 195-216 - укp.

Подано актуальну інформацію щодо нових розробок у сфері технології виробництва натуральних шкір із покращеними фізико-механічними, теплофізичними, гігієнічними та технологічними властивостями для забезпечення функціонально-експлуатаційних вимог до взуття людей похилого віку. Наведено результати дослідження щодо доцільності використання у процесах рідинного оздоблення нових синтетичних матеріалів із метою цілеспрямованого формування структури та властивостей натуральних шкір для верху взуття. Визначено вплив умов виготовлення на фізико-механічні, гігієнічні, теплофізичні та технологічні властивості шкір для означеного взуття. Представлено розроблені ресурсоощадні екологічно орієнтовані технології виробництва шкір хромового дублення для верху взуття з покращеними фізико-механічними, теплофізичними, гігієнічними та технологічними властивостями, а також удосконалені конструкції та технології виготовлення взуття для людей похилого віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: М522 + М557-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Макатьора Д. А. 
Параметричний синтез робочих органів машини поздовжнього різання взуттєвих матеріалів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.10 / Д. А. Макатьора; Київський національний університет технологій та дизайну. - Київ, 2020. - 23 c. - укp.

Присвячено параметричному синтезу робочих органів машини поздовжнього різання взуттєвих матеріалів з метою підвищення продуктивності, зменшення енергетичних витрат на процес поздовжнього різання взуттєвих матеріалів. Доведено, що використання ножа з односторонньою формою заточування дає змогу знизити силу опору просуванню розділених деталей порівняно з двосторонньою формою заточування леза ножа. Отримано аналітичні залежності для визначення конструктивних параметрів пристрою для регулювання місця установки кромки леза ножа. Аналітично доведено, що використання ножа з дугоподібною формою заточування зменшує розпірне зусилля і сили тертя під час різання. Отримано аналітичні залежності для розрахунку геометричних параметрів рифленого ножа з односторонньою формою заточування. Визначено мінімальний діаметр транспортуючих валиків у базовій конструкції машині, а також з об’єднаним нижнім транспортуючим валиком та завантажувальним пристроєм. Отримано аналітичні залежності для визначення конструктивних параметрів машини. Досліджено вплив різниці коефіцієнтів тертя між матеріалом деталі та стрічкою транспортера на конструктивні параметри завантажувального пристрою. Експериментально підтверджено достовірність отриманих аналітичних заложенностей для визначення конструктивних параметрів машин з односторонньою формою заточуванням леза ножа, розбіжність між результатами становила до 10 %. Експериментально визначено погоне зусилля різання для мікропористої, монолітної гуми та повсті. Експериментальними дослідженнями підтверджено достовірність аналітичних даних, щодо використання ножа з дугоподібною формою заточування та рифленого ножа з односторонньою формою заточування, які відповідно на 14 % та 8,6 % знижують сили опору просуванню деталі під час поздовжньго різання порівняно з ножем з односторонньою формою заточування. Розроблено нові конструкції машин поздовжнього різання взуттєвих матеріалів, отримано математичні залежності для розрахунку їх конструктивних параметрів, та метод діагностики технологічного рівня виробничих процесів підприємства, який дає змогу реалізувати інноваційно-технологічні перетворення на рівні підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: М550.1-5-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Зелінський Г. Ю. 
Удосконалення технології раціонального використання листових матеріалів при розкрої на деталі низу взуття : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.18 / Г. Ю. Зелінський; Київ. нац. ун-т технологій і дизайну. - Київ, 2019. - 24 c. - укp.

Розглянуто питання автоматизованого проектуванню раціонального плану розкрою листових матеріалів для заданого асортименту деталей низу взуття. Розроблено математичні моделі та методи автоматизованої побудови: множини допустимих секцій, множини допустимих розкрійних схем, раціонального плану розкрою. Удосконалений метод побудови еквідистанти для зовнішнього контуру деталі дозволяє забезпечити сталість між детального містка у схемах розкрою. Розроблено метод і алгоритм інтерактивного коригування раціональних схем розкрою. На основі запропонованих методів розроблено програмне забезпечення, яке дозволяє виконувати побудову схем розкрою і раціонального розкрійного плану листових матеріалів на ПК.


Індекс рубрикатора НБУВ: М550.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Макатьора Д. А. 
Вдосконалення машини повздовжнього різання деталей низу взуття : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.10 / Д. А. Макатьора; Київський національний університет технологій та дизайну. - Київ, 2019. - 23 c. - укp.

З використанням результатів досліджень обґрунтовано раціональне значення тиску початку нагнітання азоту у пласт (0,29 - 0,31 від початкового пластового тиску) і раціональне відношення радіусу зони розміщення видобувних свердловин до радіусу початкового контуру газоносності (0,56 - 0,59). Для умов неперервного і циклічного нагнітання азоту у виснажений газовий поклад із зупинкою і без зупинки видобувних свердловин у циклі нагнітання азоту отримано раціональне значення ступеня компенсації поточного видобутку газу нагнітанням азоту. Теоретичними дослідженнями обґрунтовано кількість та розміри (діаметр та довжина) перфораційних каналів залежно від проникності пласта. З використанням результатів досліджень впливу ступеня зниження коефіцієнтів фільтраційних опорів привибійної зони пласта А і В на дебіт газу обводненої газової свердловини та кінцевий коефіцієнт газовилучення отримано раціональне значення ступеня зниження коефіцієнтів фільтраційних опорів привибійної зони пласта А і В. Удосконалено методику розрахунку параметрів газліфтної експлуатації обводнених газових свердловин в умовах роздільного припливу у свердловину газу і води та подальшого їх спільного руху разом із газліфтним газом у насосно- компресорних трубах, яка дозволяє вибрати раціональний діаметр колони насосно- компресорних труб та оцінити значення дебіту пластового газу і витрати газліфтного газу. Розроблено удосконалені технології підвищення газовилучення з виснажених газових покладів витісненням з пористого середовища залишкового природного газу азотом та інтенсифікацією припливу газу до вибою свердловин. Апробовано технології підвищення газовилучення з виснажених покладів шляхом витіснення залишкового газу азотом та інтенсифікації припливу газу до вибою видобувних свердловин в умовах погіршення стану привибійної зони пласта для умов конкретних покладів.


Індекс рубрикатора НБУВ: М550.13-5-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА443204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Поліщук О. С. 
Наукові основи проектування електромеханічного пресового обладнання легкої промисловості : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.05.10 / О. С. Поліщук; Київський національний університет технологій та дизайну. - Київ, 2019. - 42 c. - укp.

Увагу присвячено розвитку наукових основ проєктування електромеханічного пресового обладнання для виконання технологічних операцій легкої промисловості. Зауважено, що до таких операцій можна віднести: вирубування та перфорування деталей; клеймування, маркування та тиснення; встановлення металевої фурнітури, забивання металевих закріплювачів тощо. При виконанні цих операцій відбуваються невиправдані втрати енергії в приводах машин. Невідповідність типу приводу режиму його роботи, потужності та інших характеристик параметрам технологічної операції, яка виконується на обладнанні, призводить до значних втрат енергії. Акцентовано, що одним із перспективних підходів щодо удосконалення приводів машин легкої промисловості є використання силових дискретних систем, що створюються на основі лінійних електричних двигунів. Вони відрізняються відносно малим енергоспоживанням, порівняно високими питомими показниками та забезпечують безпосереднє перетворення електричної енергії в механічну роботу переміщення робочого органу по лінійній траєкторії. Зауважено, що робота спрямована на теоретичне узагальнення та вирішення важливої науково-технічної проблеми і полягає в розвитку наукових основ проєктування електромеханічного пресового обладнання для цілеспрямованого деформування та руйнування матеріалів легкої промисловості під дією удару, що регулюється та створюється зворотно-поступальним рухом робочих органів цього устаткування, які забезпечують підвищення якості матеріалів, що обробляються, зниження його енергоємності, підвищення продуктивності праці та дають економічний ефект. На основі отриманих закономірностей запропоновано методи розрахунку та розроблено нові конструкції електромеханічного пресового обладнання, що поєднує лінійний електричний двигун і пристрій живлення та керування.


Індекс рубрикатора НБУВ: М550.1-5-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Караваєв Т. 
Взуття з текстилю в Україні: ринкові дослідження / Т. Караваєв, Т. Коломієць, О. Сім'ячко // Товари і ринки. - 2019. - № 3. - С. 60-74. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проаналізовано статистичні дані щодо обсягів виробництва, експорту та імпорту взуття з текстилю в Україні. Розглянуто структуру продажу взуття залежно від країни походження. Наведено основні торгові марки взуття з текстилю, що представлені на українському ринку. Визначено основні проблеми та перспективи розвитку ринку взуття в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.67 + М55(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Синюк О. М. 
Наукові основи проектування обладнання для переробки полімерних відходів у вироби легкої промисловості : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.05.10 / О. М. Синюк; Київський національний університет технологій та дизайну. - Київ, 2018. - 44 c. - укp.

Роботу присвячено вирішенню науково-технічної проблеми проектування ресурсозберігаючого обладнання для екологічно чистої переробки полімерних відходів у вироби легкої промисловості. Встановлено, що сучасні методи проектування обладнання для переробки полімерних відходів не враховують зміни у структурі полімеру під час його переробки, що призводить до значних витрат енергії та зниження експлуатаційних властивостей переробленого полімеру. Поставлену проблему розв'язано створенням моделі надмолекулярної структури полімерного матеріалу та розробкою на її основі методів визначення фізико-механічних властивостей полімеру під час впливу на нього механічного та теплового полів. Це дало змогу визначити діапазон мінімальних деформацій та температури, за яких забезпечується руйнування полімерних матеріалів за межами структурних утворень, що насамперед дає змогу отримувати виражену анізотропію фізико-механічних властивостей в переробленому матеріалі та зменшувати витрати енергії на процес руйнування. Отримано аналітичні вирази, що пов'язують ці деформації з параметрами обладнання для переробки полімерних відходів, на основі яких розроблено методи проектування пристрів із зубчастими валками та валками профілю Рело, що входять до складу згаданого обладнання. Експериментальна перевірка розроблених моделей структури полімеру підтвердила їх коректність. Правильність розроблених методів проектування перероблювальних пристроїв підтверджено результатами випробування їх експериментальних зразків. Проведені експериментальні випробування підошов, виготовлених із додаванням полімерних частинок, на міцність та витривалість підтвердили підвищені експлуатаційних характеристики цих виробів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л710.94-5-02 + М55-39

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437172 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кулік Т. І. 
Розвиток наукових основ технології виготовлення деталей взуття складної форми із полімерних матеріалів : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.18 / Т. І. Кулік; Київський національний університет технологій та дизайну. - Київ, 2018. - 40 c. - укp.

Розвинуто наукові основи технології взуттєвих виробів із полімерних матеріалів на основі математичного моделювання процесів навантаження, деформування та виробництва деталей взуття складної геометричної форми із заданими експлуатаційними властивостями. Встановлено недоліки існуючих конструкцій полімерного взуття та його деталей, основними з яких є незадовільні міцнісні та деформаційні характеристики. Розроблено математичні моделі процесів кручення та згинання деталей взуття з урахуванням фізико-механічних властивостей полімерних матеріалів і характеру навантажень. Досліджено надійність полімерних деталей, що містять вставки з інших матеріалів, установлено закономірності утворення адгезійного зв'язку між полімерним матеріалом підошви і вставками. Розроблено математичні моделі процесів підготовки розплаву, заповнення прес-форми, формування й охолодження виробу в оформляючій порожнині прес-форми. Встановлено залежності параметрів процесів виготовлення полімерних деталей від характеристик технологічного обладнання й оснастки. Визначено оптимальні значення температури лиття та температури прес-форми при виготовленні деталей взуття, які містять адгезійні з'єднання. Запропоновано вирази для розрахунку геометричних параметрів полімерних деталей, що сприймають різні види навантажень. Досліджено ефект орієнтаційного зміцнення для деталей стрижневої форми. Розроблено рекомендації по розрахунку технологічних параметрів процесів виготовлення деталей взуття складної форми із полімерних матеріалів і конструюванню технологічної оснастки.


Індекс рубрикатора НБУВ: М551

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Пуць В. С. 
Основи ергономіки та художнього конструювання : навч. посіб. / В. С. Пуць, Г. В. Єфімчук; Луцький національний технічний університет. - Луцьк : ІВВ Луц. НТУ , 2018. - 126 c. - Бібліогр.: с. 126 - укp.

Розглянуто загальні питання художнього конструювання і його місце в системі сучасного проєктування; структуру форми і властивості її елементів; закономірності гармонізації частин форми. На конкретних прикладах подано уявлення про властивості та засоби композиції. Досліджено проблему цілісності і єдності композиції, увагу приділено питанням впливу кольору на сприйняття форми та колірної гармонії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж17 я73 + М4-2 я73 + М55-2 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА854176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Проектування деталей верху взуття на основі модульної трансформації : монографія / В. В. Скідан, О. В. Скідан, Т. А. Надопта, Г. В. Єфімчук; Київський національний університет технологій та дизайну. - Луцьк : ІВВ Луц. НТУ, 2018. - 153 c. - Бібліогр.: с. 132-142 - укp.

Вдосконалено процес проектування з використанням інноваційних методів формоутворення і засобів сучасного дизайну. Зауважено, що використання методів дизайнерського проектування та створення модульних конструкцій дозволить змінювати не всю модель, а тільки певні її елементи, форму, а також вид взуття, таким чином щоразу отримуючи нові моделі взуття, швидко змінюючи та розширюючи асортимент продукції відповідно до вимог споживчого ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: М55-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855714 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Поповіченко С. А. 
Розробка магазинного завантажувального пристрою взуттєвих машин : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.10 / С. А. Поповіченко; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - Київ, 2017. - 20 c. - укp.

Мета дослідження - розробка магазинного завантажувального пристрою взуттєвих машин, у якому забезпечується підвищення ефективності процесу поштучного відокремлення деталей взуття за рахунок зменшення сили поштучного відокремлення. Розроблено нову класифікацію завантажувальних пристроїв з точки зору способів підвищення ефективності процесу поштучного відокремлення. Виявлено, що для зменшення сили поштучного відокремлення може використовуватися вплив вертикального ударного імпульсу за стосом деталей. Розроблено фізичну та математичну моделі процесу поштучного відокремлення в магазині завантажувального пристрою з впливом вертикального ударного імпульсу. Аналітично визначена й експериментально підтверджена залежність величини повздовжнього переміщення деталі, що відокремлюється, від сили поштучного відокремлення, ударного імпульсу та кількості деталей в стосі. Сформульовано рекомендації із розробки та розроблено структурні схемі нових магазинних завантажувальних пристроїв взуттєвих машин та розроблено магазинний завантажувальний пристрій з пневматичним приводом, а також пневматичну систему та циклову бістабільну систему керування.


Індекс рубрикатора НБУВ: М55-5-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Взуття спеціального призначення з активним впливом на рефлекторні точки ноги : монографія / С. С. Гаркавенко, О. В. Ковальчук, Н. В. Первая, Н. Д. Пруднікова; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - Київ : КНУТД, 2017. - 115 c. - Бібліогр.: с. 107-115 - укp.

Подано інформацію про нові розробки взуття й устілок спеціального призначення (ВУСП) з активним впливом на рефлекторні точки ноги. Наведено результати дослідження випромінювальної здатності та фізико-механічних властивостей матеріалів-наповнювачів, які використовуються у ВУСП. Охарактеризовано особливості конструкції спеціального взуття з акупресурними устілками. Досліджено розподіл навантаження на стопи під час використання спеціальних устілок. Надано оцінку властивостей ВУСП з активним впливом на рефлекторні точки ноги. Досліджено функціональний стан людей, які використовують ВУСП.


Індекс рубрикатора НБУВ: М557 + Р120.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА820728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Пруднікова Н. Д. 
Розробка масажних устілок та взуття з використанням кісточок плодових рослин : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.18 / Н. Д. Пруднікова; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - Київ, 2017. - 28 c. - укp.

Присвячено розробці конструкції і технології виготовлення масажних устілок та взуття на основі комплексних досліджень властивостей кісточок плодових рослин та їх впливу на рефлекторні точки стопи для поліпшення загального стану здоров'я людини. Оцінено тиск кісточок плодових рослин на плантарну поверхню стопи залежно від виду та скупченості їх розміщення у масажній устілці та доведено, що створений кісточками масажний ефект перебуває в межах тиску, створеного пальцями масажиста на рефлекторні точки стопи. Визначено показники гігієнічних властивостей розроблених масажних устілок та взуття, які цілком відповідають нормативним і свідчать про створення комфортних умов для споживача. За результатами дослідження розподілу навантаження по плантарній поверхні стопи з використанням масажних устілок та взуття з наповнювачем у вигляді кісточок плодових рослин встановлена відсутність порушення положення тіла людини. Доведено, що використання масажних устілок та взуття поліпшує показники функціонального стану та працездатності людей, поліпшує кровообіг у нижніх кінцівках, тобто сприяє зменшенню симптомів гіподинамії. Результати роботи впроваджено у виробництво на СП "РІФ-1" м. Київ.


Індекс рубрикатора НБУВ: М557-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Скідан О. В. 
Удосконалення процесу проектування верху взуття для школярів на основі модульної трансформації : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.18 / О. В. Скідан; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - Київ, 2017. - 24 c. - Бібліогр.: с. 18-21 - укp.

Удосконалено процес автоматизованого проектування деталей верху взуття для школярів з урахуванням антропометричних та морфологічних характеристик стоп, з використанням сплайнових кривих з криволінійними напрямними та модульної трансформації на основі пріоритетного композиційно-конструктивного рішення. Проведено антропометричні дослідження біля 400 стоп дівчаток та хлопчиків віком від 11-13 років з визначенням біля 100 параметрів (довжині, широтні, висотні та обхватні) на кожній стопі. Встановлено важливі закономірності в основних розмірних ознаках стоп школярів. Розроблено теоретичні положення параметричних моделей стопи, поздовжньо-вертикального перерізу внутрішньої форми та деталей верху взуття з використанням сплайнових кривих із криволінійними напрямними, результатом яких є спрощення процедури їх проектування з одночасним забезпеченням більш точного відображення реальних деталей. Сформовано конструктивні особливості модульної трансформації взуття, які дозволять отримувати різноманітні перетворення конструкції за ступенем закритості, можливість довготривалої експлуатації виробу й економії матеріальних ресурсів. Результати роботи впроваджено у виробничий процес ПП "КМ-ПОДІЛЛЯ".


Індекс рубрикатора НБУВ: М553.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Щербань В. Ю. 
Ресурсоощадні технології виробництва текстилю, одягу та взуття : монографія : [в 2 т.]. Т. 1. Теоретичні основи та методи розроблення ресурсоощадних технологій і обладнання для виробництва текстилю, одягу та взуття / В. Ю. Щербань, Б. Ф. Піпа , В. В. Чабан, Ю. Ю. Щербань, В. В. Каплун, В. Г. Здоренко, О. К. Червонюк, О. Ю. Чубукова; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - Київ, 2016. - 371 c. - укp.

Розкрито теоретичні основи ресурсозберігальних процесів переробки ниток на технологічному устаткуванні та побудови розкрійних схем у процесі виготовлення взуття. Увагу приділено питанням забезпечення ресурсозберігальних технологій виготовлення трикотажного полотна та виробів шляхом удосконалення в'язальних машин та автоматів. Досліджено розвиток наукових основ проектування основов'язальних машин. Висвітлено ресурсозберігальні технології проектування робочих органів швейних машин з адаптованим впливом на пакет матеріалу (шарів тканини та шкіри).


Індекс рубрикатора НБУВ: М3 + М4 + М55

Рубрики:

Шифр НБУВ: В356210/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Щербань В. Ю. 
Ресурсоощадні технології виробництва текстилю, одягу та взуття : монографія : [в 2 т.]. Т. 2. Підвищення надійності ресурсоощадних виробництв текстилю, одягу і взуття на основі новітніх технологій та системного управління / В. Ю. Щербань, Б. Ф. Піпа, В. В. Чабан, Ю. Ю. Щербань, В. В. Каплун, В. Г. Здоренко, О. К. Червонюк, О. Ю. Чубукова; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - Київ, 2016. - 223 c. - укp.

Викладено методи, технології та технічні засоби підвищення надійності електроживлення технологічних комплексів виробництва текстилю, одягу та взуття. Проаналізовано застосування стабілізації натягу пружної системи заправки текстильних машин та технологічного контролю поверхневої густини полотна для забезпечення використання ресурсозберігальних технологій. Досліджено вплив опорядження на якість текстильних виробів. Розглянуто ресурсозбереження у виробництві текстилю, одягу та взуття як чинник конкурентоспроможності та економічного потенціалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: М3 + М4 + М55

Рубрики:

Шифр НБУВ: В356210/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського