Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (21)
Пошуковий запит: (<.>U=Л875.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Токар А. Ю. 
Вміст біологічно активних речовин у виноматеріалах і плодах чорної смородини та йошти пивного сусла магнітним полем / А. Ю. Токар, В. Д. Каричковський // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2008. - № 24. - С. 28-29. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати досліджень із визначення вмісту вітамінів і зольних елементів у виноматеріалах, виготовлених із плодів чорної смородини та йошти, споживання плодів і вин з яких може частково задовольнити потребу дорослої людини у зазначених інгредієнтах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л875.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Войцехівський В. І. 
Біохімічні основи вдосконалення технології виробництва столових плодово-ягідних вин : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 05.18.03 / В. І. Войцехівський; Нац. аграр. ун-т. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Вперше за умов північного Лісостепу України науково обгрунтовано придатність районованих і перспективних сортів яблуні та суниці для виробництва столових плодово-ягідних вин. Розглянуто вплив погодних умов вирощування та біохімічний склад плодів яблуні та суниці даних сортів. Виділено найбільш стабільні сорти за біохімічним складом. Встановлено доцільність застосування попередньої обробки м'язги суниці для одержання високоякісних купажних компонентів; відібрано найбільш придатні сорти даних культур для виробництва столових яблучних виноматеріалів і спиртованих соків. Вперше у плодово-ягідному виробництві досліджено динаміку змін терпенових спиртів у соках і виноматеріалах та їх вплив на органолептичні показники. Вивчено дію ферментних препаратів на біохімічний склад яблучних виноматеріалів. Теоретично обгрунтовано та практично доведено шляхи підвищення якості та біологічної цінності плодово-ягідних вин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л875.11/19

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Байлук С. І. 
Удосконалення технології виробництва сидру : Автореф. дис... канд. техн. наук / С. І. Байлук; Нац. ін-т винограду і вина "Магарач". - Ялта, 2007. - 22 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л875.11/19

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350856 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Каричковський В. Д. 
Хіміко-технологічна оцінка плодів чорної смородини і йошти та оптимізація технології некріплених виноматеріалів з них : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / В. Д. Каричковський; Уман. держ. аграр. ун-т. - Умань, 2005. - 20 c. - укp.

Досліджено придатність плодів чорної смородини та йошти для виробництва плодово-ягідних некріплених вин та розроблено технологію їх виробництва. На підставі результатів проведених досліджень визначено параметри залежності виходу та якості вин від основних факторів: сировини, умов вирощування плодів, раси дріжджів, способів приготування сусел. Встановлено залежності накопичення біологічно активних речовин у плодах чорної смородини та йошти від значень гідротермічного коефіцієнту. Показано позитивний вплив на підвищення виходу соку його сумісного зброджування з м'язгою та застосування ферментного препарату пектинази на 14,7 - 23 дал/т. Встановлено, що вихід соку залежить від способу первинної обробки плодів на 62 %, а від особливостей сорту - на 8 %. Доведено, що на фізико-хімічні та органолептичні показники якості виноматеріалів істотно впливає вид та сорт сировини, спосіб підготовки сусла та продукти метаболізму дріжджів під час виготовлення некріплених виноматеріалів з плодів чорної смородини та йошти. Розроблено та затверджено необхідну нормативно-технічну документацію на виробництво некріплених плодово-ягідних вин "Чорносмородинове солодке" та "Солодке з йошти".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л875.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Токар А. Ю. 
Формування якості плодів і ягід та її збереження за удосконаленої технології некріплених виноматеріалів : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.15 / А. Ю. Токар; Уман. нац. ун-т садівництва. - Умань, 2010. - 40 c. - укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування та збереження якості плодів та ягід, наведено результати хіміко-технологічного оцінювання їх нових видів і сортів з метою визначення придатності до переробки на некріплені виноматеріали для безвідходного використання продукції садівництва. Науково обгрунтовано вплив культури, помологічного сорту та погодних умов періоду вегетації рослин на формування харчової та біологічної цінності плодів яблуні, груші, вишні та ягід агрусу, малини, бузини та шовковиці чорної, розроблено технології виготовлення з них виноматеріалів. На підставі вивчення природних властивостей плодів та ягід оптимізовано процеси бродіння під час виготовлення некріплених виноматеріалів для солодких вин шляхом нормалізації сусел за масовою концентрацією титрованих кислот до бродіння, обов'язкової пастеризації, застосування відібраної за технохімічними показниками раси дріжджів. Розроблено математичні моделі для визначення вмісту етилового спирту та швидкості його накопичення на будь-яку добу бродіння за умови забезпечення необхідної об'ємної частини етилового спирту у виноматеріалі та тривалості процесу. Обгрунтовано можливість застосування даних параметрів як критеріїв нормального перебігу бродіння. Розроблено технологічні інструкції на вино "Дивосад" і "Скарби Софії" на основі некріплених матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л875.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА372446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Луканін О. С. 
Технологічна оцінка сортів яблук для виробництва кальвадосу на основі досліджень комплексу їх ароматичних компонентів / О. С. Луканін, С. І. Байлук, М. М. Костриця, А. В. Товмаченко, В. В. Луканін // Агроекол. журн.. - 2008. - Спец. вип. - С. 151-154. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

В результате исследований химического состава разных сортов яблок определена тенденция относительно накопления более высоких концентраций ароматических компонентов в соках с большим содержанием фенольных веществ. На основании исследований ароматических компонентов отобрано и рекомендовано 13 сортов яблок для использования в производстве кальвадоса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л875.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Байлук С. І. 
Використання рослинної танінмісткої сировини при виробництві сидру / С. І. Байлук, О. С. Луканін, Т. О. Андрієнко // Вісн. аграр. науки. - 2005. - № 12. - С. 51-57. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено можливість додаткового використання рослинної танінвмісної сировини - галотаніну, гребеневого сусла та деревини дуба подрібненої (відповідно гідролізованого, конденсованого та змішаного типів танінів). Встановлено, що серед досліджених видів рослинної сировини найбільш придатним для використання є гребеневе сусло - самостійно або спільно з деревиною дуба подрібненою.

Исследована возможность дополнительного использования растительного танинсодержащего сырья - галотанина, гребневого сусла и древесины дуба измельченной (соответственно гидролизируемого, конденсированного и смешанного типов танинов). Установлено, что среди исследованных видов растительного сырья наиболее подходящим для использования является гребневое сусло - самостоятельно или совместно с древесиной дуба измельченной.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л875.11/19-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сичова О. В. 
Удосконалення технології сидрових матеріалів з використанням дріжджів роду Schizosaccharomyces : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.05 / О. В. Сичова; Нац. ун-т харч. технологій. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Вперше обгрунтовано спосіб зниження масової концентрації титрованих кислот у виробництві сидрових матеріалів застосуванням дріжджів роду Schizosaccharomyces. Встановлено здатність дріжджів роду Schizosaccharomyces штамів (КП-1, Казанська 1, 10Д, Дагестан 83-17) знижувати титровану кислотність яблучного сусла та покращувати органолептичні показники сидрових матеріалів. Встановлено вплив дріжджів роду Schizosaccharomyces за кислотозниження на вихід і прозорість яблучного сусла. Встановлено закономірності метаболізму дріжджів роду Schizosaccharomyces у яблучному суслі та м’яззі. Встановлено математичну залежність між кількістю засіву дріжджових клітин Schizosaccharomyces та зміною вмісту титрованих кислот у яблучній м’яззі та суслі в процесі яблучно-спиртового бродіння. Встановлено вплив дріжджів роду Schizosaccharomyces на формування аромату сидрових матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л875.11/19

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Dimitrov D. 
Methanol content in grape and fruit brandies: a major indicator for authenticity and safety = Вміст метанолу у виноградних і плодових бренді: основний показник оригінальності та безпеки / D. Dimitrov, T. Yoncheva, V. Haygarov // Ukr. Food J.. - 2016. - 5, № 2. - С. 237-247. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л875.11/19-1с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Калмыкова И. С. 
Применение электроплазмолиза для интенсификации извлечения фенольных веществ из винограда в технологии красных столовых вин и натурального сока : Дис...канд.техн.наук:05.18.13;05.18.07 / И. С. Калмыкова; Одесский технологический институт пищевой промышленности имени М. В. Ломоносова. - О., 1993. - 200 с. - Библиогр.:с.159-179 - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л875.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС41134 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Калмыкова И. С. 
Применение электроплазмолиза для интенсификации извлечения фенольных веществ из винограда в технологии красных столовых вин и натурального сока : Дис...канд.техн.наук:05.18.13;05.18.07 / И. С. Калмыкова; Одесский технологический институт пищевой промышленности имени М. В. Ломоносова. - О., 1993. - 200 с. - Библиогр.:с.159-179 - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л875.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС41134 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Калмыкова И. С. 
Применение электроплазмолиза для интенсификации извлечения фенольных веществ из винограда в технологии красных столовых вин и натурального сока : Дис...канд.техн.наук:05.18.13;05.18.07 / И. С. Калмыкова; Одесский технологический институт пищевой промышленности имени М. В. Ломоносова. - О., 1993. - 200 с. - Библиогр.:с.159-179 - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л875.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС41134 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Калмыкова И. С. 
Применение электроплазмолиза для интенсификации извлечения фенольных веществ из винограда в технологии красных столовых вин и натурального сока : Дис...канд.техн.наук:05.18.13;05.18.07 / И. С. Калмыкова; Одесский технологический институт пищевой промышленности имени М. В. Ломоносова. - О., 1993. - 200 с. - Библиогр.:с.159-179 - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л875.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС41134 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського