Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Л272.240.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Титов С. В. 
Дослідження і розробка процесу конверсії шламу дистиляції у виробництві кальцинованої соди з метою вироблення карбонатної сировини для синтезу цементного клінкеру : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.05.13 / С. В. Титов; Харк. держ. політехн. ун-т. - Х., 1998. - 26 c. - укp. - рус.

Рукопис містить розробку процесу, технології і апаратурного оформлення методу переробки шламу дистиляції содового виробництва на якісну карбонатну сировину для синтезу цементного клінкеру. Запропонований метод переробки, досліджені закономірності процесів, що покладені в основу методу, створені математичні моделі. На основі досліджень розроблена апаратурно-технологічна схема процесу. Досліджені властивості шламу конверсії, доведена ефективність його використання в виробництві цементу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л272.240.9 + Л455-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301899 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шестопалов О. В. 
Закономірності гідромеханічних процесів утилізації твердих відходів содового виробництва : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.08 / О. В. Шестопалов; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". - Х., 2010. - 21 c. - укp.

Досліджено процеси підготовки, транспортування та закладки пульпової суспензії, яка містить відходи виробництва соди, до соляних порожнин. Одержано нові математичні залежності процесів осідання й ущільнення твердої фази шламів під впливом гідродинаміки у розсільних камерах. Розроблено технологічну схему закладки відходів у камери вилуговування з одночасною утилізацією рідкої фази шламу за видобування розсолу. Розроблено математичну модель прогнозування стійкості покрівлі підземної камери-відстійника в процесі утилізації відходів содового виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л272.240.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Віссам А. К. 
Моделювання і інтенсифікації процесів розкладу дисперсного вапняку у обертових печах : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.08 / А. К. Віссам; Нац. техн. ун-т "Харк. політех. ін-т". - Х., 2008. - 18 c. - укp.

Встановлено, що із-за відсутності наукових знань щодо моделей руху матеріалу в обертовій печі, математичного опису процесів, що відбувається в печі, та інших чинників неможливо ефективно організувати процеси рециклінгу вапнякових відходів. Розглянуто й обгрунтовано методи та методики досліджень, а також експериментальні установки. Побудовано нову математичну модель процесу випалювання вапнякового шламу у обертовій печі, або за класифікацією Ісламова - знакова модель. Дана модель базується на рівняннях матеріальних і теплових балансів і розглядає процес в єдиній хіміко-технічній пічної системі матеріал - осередок - футеровка. Визначено граничі умови та метод розв'язання рівнянь моделі, який базується на методі ітераційного пошуку у функціональному просторі. Встановлено раціональні режими процесу випалювання вапнякових шламів, реалізація яких дозволяє суттєво інтенсифікувати процес, зменшити витрати палива в 1,3 раза на виробництво одиниці продукції, зменшити пиловинесення в 2,5 - 3 рази.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л272.240.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371404 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського