Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (34)
Пошуковий запит: (<.>U=З470.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 67
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Ромась М. І. 
Гідрохімія водних об'єктів атомної і теплової енергетики : Моногр. / М. І. Ромась; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2002. - 531 c. - Бібліогр.: 190 назв. - укp.

Проаналізовано вплив атомних і теплових електростанцій на поверхневі та підземні води. Висвітлено загальні принципи проектування інформаційних мереж моніторингу за якістю природних вод. Наведено характеристику систем гідролого-гідрохімічного моніторингу на досліджуваних АЕС і ТЕС. Визначено особливості формування температурного режиму водоймищ-охолоджувачів різного типу. Висвітлено результати експериментальних досліджень процесів формування хімічного складу води водоймищ-охолоджувачів АЕС. Розкрито вплив об'єктів атомної та теплової енергетики на природні води, зокрема, на температурний режим та якість води р.Десна, водні ресурси басейнів річок Горинь, Стир, Прип'ять, Південний Буг, Каховське водосховище. Розглянуто питання прогнозування мінералізації та вмісту головних іонів у воді водоймищ-охолоджувачів АЕС і заповідників ТЕС.

Проанализировано влияние атомных и тепловых электростанций на поверхностные и подземные воды. Освещены общие принципы проектирования информационных сетей мониторинга по качеству природных вод. Приведена характеристика систем гидролого-гидрохимического мониторинга на исследуемых АЭС и ТЭС. Определены особенности формирования температурного режима водоёмов-охладителей разного типа. Представлены результаты экспериментальных исследований процессов формирования химического состава воды водоёмов-охладителей АЭС. Изучено влияние объектов атомной и тепловой энергетики на природные воды, в частности, на температурный режим и качество воды р.Десна, водные ресурсы бассейнов рек Горынь, Стырь, Припять, Южный Буг, Каховское водохранилище. Рассмотрены вопросы прогнозирования минерализации и содержания главных ионов в воде водоёмов-охладителей АЭС и заповедников ТЭС.


Індекс рубрикатора НБУВ: З470.7,021 + З370.7,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА656478 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мороз Н. А. 
Гидрохимический мониторинг поверхностных вод региона расположения Запорожской АЭС / Н. А. Мороз, В. А. Седнев, И. А. Черкашин // Пром. теплотехника. - 2005. - 27, № 2. - С. 78-87. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Викладено оцінку ступеня впливу водойми-охолоджувача Запорізької АЕС на якість поверхневих вод прилеглої акваторії Каховського водосховища на підставі експериментальних даних. Запропоновано новий метод контролю прогнозування та оцінки якості води ставка-охолоджувача ЗАЕС.


Індекс рубрикатора НБУВ: З470.7-58 + Д220,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мельник В.  
Варіант оперативного геодезичного контролю за експлуатаційним станом греблі ХАЕС / В. Мельник, О. Мельник // Зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2009. - Вип. 1. - С. 178-186. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто геодезичний моніторинг стану грунтової греблі водосховища ХАЕС.


Індекс рубрикатора НБУВ: З470.7 с5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ромась М. І. 
Гідрохімія водних об'єктів атомної і теплової енергетики : Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.07 / М. І. Ромась; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 34 c. - укp.

Розроблено науково-технічні засади гідрохімічних досліджень водних об'єктів у районах атомної та теплової енергетики та оцінки їх впливу на водні ресурси. Наведено результати натурних та експериментальних робіт, що виконувалися з 1981 р. на Смоленській, Чорнобильській, Хмельницькій, Рівненській, Південно-Українській, Запорізькій АЕС, а також Дарницькій, Запорізькій і Трипільській ТЕС. Створено системи гідролого-гідрохімічного моніторингу, згідно з якими відібрано близько 5 тис. проб води та донних відкладів. Визначено понад 125 тис. гідрохімічних показників: вміст головних іонів, біогенних, органічних і забруднюючих речовин органічної та мінеральної природи, мікроелементів. Показано особливості формування температурного, кисневого та гідрохімічного режимів водоймищ-охолоджувачів АЕС руслового, наливного, руслово-наливного типів за різних природних умов і у разі підігріву води та інтенсивної примусової циркуляцї водних мас за неоднакової кількості працюючих енергоблоків. Здійснено модифікований прогноз мінералізації води водоймища-охолоджувача з використанням методу гідрохімічного балансу. Оцінено вплив об'єктів атомної та теплової енергетики на природні води та наведено відповідні рекомендації, реалізовані у проектних розробках на різних АЕС і ТЕС. Обгрунтовано необхідність введення 2-го блоку на Хмельницькій і 4-го - на Рівненській АЕС у 1998 - 2000 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: З470.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333403 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Карагяур А. С. 
Прогнозування ефективності роботи глибоких малопроточних стратифікованих водосховищ-охолоджувачів ТЕС та АЕС : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.16 / А. С. Карагяур; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. - Х., 2003. - 17 c. - укp.

Розроблено однопараметричну одномірну математичну модель турбулентного переносу тепла за глибиною малопроточних стратифікованих водоймищ, із враховуванням впливу сукупності основних метереологічних і технологічних чинників: вітрового перемішування, температурної стратифікації, скиду та забору циркуляційної води з водосховища. Запропонована математична модель дає змогу прогнозувати динаміку вертикальної термічної структури малопроточних стратифікованих водосховищ-охолоджувачів і, відповідно, їх охолоджувальну здатність. Розроблено метод інженерного розрахунку роботи такого водосховища-охолоджувача. Цей метод, базується на розробленій моделі, враховує процеси, що відбуваються у ближньому полі та в околицях водозабору. На підставі результатів теоретичного дослідження динаміки вертикальної термічної структури дальнього поля оцінено ефективність різних схем використання малопроточних стратифікованих водосховищ-охолоджувачів. Розроблено більш ефективну, у порівнянні з існуючими, комбіновану схему використання зазначених водоймищ. Ця схема дає змогу підвищити середнє значення ККД турбін ТЕС та АЕС протягом теплого періоду року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.72-58 + З470.72-58

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324749 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Тертичний О. О. 
Підвищення ефективності сумісної роботи водосховищ та бризкальних систем охолодження ТЕС та АЕС : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.16 / О. О. Тертичний; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. - Х., 2004. - 18 c. - укp.

Удосконалено математичну модель охолоджувальної здатності комбінованої системи технічного водопостачання ТЕС та АЕС, що складається з мілководного водосховища-охолоджувача (ВО) та стаціонарних (СБСО) або плаваючих автономних бризкальних систем охолодження (ПАБСО), розташованих на його акваторії. Зазначено, що дана модель враховує взаємний вплив окремих охолоджувачів і базується на системі двовимірних рівнянь Сен-Венана, плановому рівнянні теплопровідності та рівнянні для числа випаровування, яке характеризує бризкальну систему охолодження (БСО). Для оцінки охолоджувальної здатності комбінованої системи охолодження ВО - СБСО та ВО - ПАБСО модифіковано рівняння теплового балансу, що враховує взаємний вплив водосховища та бризкальної системи, розташованої на його акваторії. Виконано розрахунки охолоджувальної здатності комбінованих систем охолодження ВО - БСО, що базуються на модельних водосховищах та водосховищі-охолоджувачі Зміївської ТЕС за допомогою удосконаленої планової гідротермічної моделі та модифікованого методу теплового балансу, встановлено задовільний збіг одержаних результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.72-5 + З470.7-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Босак М. П. 
Удосконалення та підвищення ефективності систем технічного водопостачання ТЕС і АЕС з водосховищами-охолодниками : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / М. П. Босак; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2006. - 17 c. - укp.

На підставі результатів експериментальних досліджень діючих систем технічного водопостачання (СТВ) ТЕС і АЕС установлено теоретичні функціональні залежності інтенсивності охолодження транзитного потоку оборотної води для водосховищ-охолодників (ВО) і водозаборів різного типу. Одержано дані стосовно охолодження води у ближній зоні водосховища, а також про кінематику транзитного потоку води у ВО. Запропоновано межове значення інтенсивності охолодження цього потоку води у ВО. Визначено необхідну ступінь резервування подачі води для блочних насосних станцій СТВ ТЕС і АЕС. Досліджено гідравлічну частину конденсатора турбіни. Наведено графічні та теоретичні функціональні залежності для визначення оптимальної подачі охолоджувальної води від її температури та потужності енергоблоків. Розроблено способи охолодження оборотної води для СТВ з водосховищами, за використання яких інтенсифікуються гідродинамічні процеси у ВО, підвищується водообмін, знижується температура води на водозаборі СТВ електростанцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.7 + З470.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Запорожан В. В. 
Аналіз динаміки і структурна модернізація системи циркуляційного водопостачання АЕС : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.14 / В. В. Запорожан; Одес. нац. політехн. ун-т. - О., 2010. - 17 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З470.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Осадчий В. І. 
Оцінка ймовірності вторинного забруднення важкими металами водного середовища водойми-охолоджувача Запорізької АЕС / В. І. Осадчий, Н. М. Мостова, Н. М. Осадча // Наук. пр. Укр. н.-д. гідрометеорол. ін-ту. - 2009. - Вип. 258. - С. 128-139. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З470.72-58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29359 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Доманов В. Н. 
Процессы тепломассообмена водоемов-охладителей с атмосферой / В. Н. Доманов, А. Г. Костин, Е. И. Никифорович; НАН Украины, Ин-т гидромеханики. - К. : Наук. думка, 2011. - 320 c. - (Проект "Наук. кн."). - Библиогр.: 351 назв - рус.

Изучены вопросы динамики приводного слоя воздуха во взаимодействии с водной поверхностью и процессы тепломассопереноса вода - воздух. Исследованы процесы переноса в приповерхностном слое водоемов. Предложена математическая модель стационарного и нестационарного температурных пограничных слоев, раскрыты закономерности их формирования у свободной поверхности. Развит интегральный метод теплового расчета водоемов-охладителей с использованием характеристик внутреннего пограничного слоя над водной поверхностью. Предложен новый, простой для практического применения инженерный метод теплового расчета данных водоемов.


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.72-58,21 + З470.7-58,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА740518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кіт А. І. 
Вплив хімічного складу та температури води на поширення дрейсени у водному середовищі систем технічного водопостачання ТЕС та АЕС / А. І. Кіт, М. П. Босак // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2010. - № 677. - С. 3-6. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати гідробіологічних досліджень розповсюдження дрейсени у воді, на спорудах та устаткуванні системи технічного водопостачання ТЕС і АЕС. Представлено результати про вплив на дрейсену домішків у циркуляційну воду біоцидного препарату.


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.7 + З470.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кишневский В. А. 
Исследование процессов седиментации и уплотнения шламов радиоактивных вод атомных электростанций / В. А. Кишневский, Д. Б. Корсун // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2004. - Вип. 2. - С. 48-52. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Рассмотрены проблемы, связанные с процессами седиментации и уплотнения высококонцентрированных шламов радиоактивных вод АЭС. Исследована кинетика прояснения радиоактивных вод. Найдена зависимость изменения концентрации шлама во время процесса уплотнения. Определено условие седиментационного подобия.


Індекс рубрикатора НБУВ: З470.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Герлига В. А. 
Математическая модель динамических режимов работы закрытых систем циркуляционного водоснабжения блоков АЭС / В. А. Герлига, Н. А. Фридман, А. Н. Рыбчук // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2004. - Вип. 2. - С. 52-58. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Представлена система уравнений, которая описывает нестационарные процессы в закрытых системах циркуляционного водоснабжения блоков АЭС, что позволяет прогнозировать значение излияния воды из системы при разных вариантах включения и отключения насосов.


Індекс рубрикатора НБУВ: З470.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Васильєв А. Ф. 
Підвищення ефективності використання палива в активній зоні реактора / А. Ф. Васильєв, В. А. Кондратюк // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2011. - № 4/8. - С. 10-13. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Визначено основні критерії удосконалення паливних завантажень для енергоблоків з реакторами ВВЕР 1000. Обгрунтовано використання паливних циклів з пониженим витоком нейтронів, проведено оптимізацію глибини вигорання палива, що вивантажується.


Індекс рубрикатора НБУВ: З470.72-58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Пирнач Л. С. 
Радиоактивное загрязнение донных отложений водоема-охладителя ЧАЭС. I. Водно-физические свойства, химический состав и радиоактивное загрязнение поровых вод / Л. С. Пирнач // Ядер. фізика та енергетика. - 2011. - 12, № 1. - С. 86-93. - Библиогр.: 25 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: З470.72-58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Корсун Д. Б. 
Реология суспензий в системах очистки трапных радиоактивных вод атомных электростанций / Д. Б. Корсун // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2004. - Вип. 1. - С. 40-43. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Рассмотрены проблемы, связанные с очисткой трапной воды от дисперсных примесей. Исследованы свойства суспензий. Определена гидравлическая масштабность дисперсий. Найдена зависимость эффективных диаметров выноса от гидравлической масштабности суспензий бака-отстойника.


Індекс рубрикатора НБУВ: З470.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дубровський В. В. 
Теплообмін у плівкових градирнях з профільованою поверхнею зрошувачів за умов поздовжнього та перехресного напрямку повітряного потоку / В. В. Дубровський, О. М. Підвисоцький // Пробл. заг. енергетики. - 2014. - № 1. - С. 55-60. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Пошук можливостей інтенсифікувати процес охолодження циркуляційної води у градирнях становить значний практичний інтерес, оскільки ступінь її охолодження істотно впливає на техніко-економічні показники енергоблоків ТЕС і АЕС та різних промислових об'єктів. Як відомо, процес охолодження води у градирнях істотно залежить від інтенсивності повітряного потоку, що її обдуває. В плівкових градирнях, залежно від того, як розташовані зрошувачі відносно потоків повітря, обдування поверхонь з плівкою рідини може бути у різних напрямках. Досліджено теплообмін між водою і повітрям за умов поздовжньої та поперечної (перехресної) взаємодії фаз. На експериментальному стенді проведено відповідний комплекс досліджень. Знайдено значення коефіцієнтів тепловіддачі від води до повітря в різних напрямках дії повітря, проведено їх порівняння. Встановлено, що ефективність охолодження води в режимі поперечної дії повітря вища, ніж у режимі протитечії. Одержано безрозмірні узагальнюючі залежності для визначення тепловіддачі від води до повітря у разі її течії по профільованих поверхнях зрошувачів за умов поздовжньої та перехресної взаємодії контактуючих фаз, які можуть бути використані під час розрахунків ступеня охолодження у плівкових градирнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: З470.72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Дубовський С. В. 
Вплив змін температури оточення на ефективність та потужність енергетичних установок / С. В. Дубовський, М. Є. Бабін, М. Я. Каденський // Пробл. заг. енергетики. - 2013. - № 3. - С. 35-46. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто можливість адаптації енергетичної галузі до змін кліматичних факторів. Останніми роками стає дедалі зрозумілим, що аномальні кліматичні зміни набувають закономірного характеру, формуючи багаторічний тренд як щодо підвищення середньої температури земної поверхні, так і щодо зростання частоти і амплітуди аномальних кліматичних проявів, що здійснюють дедалі більші фізичні впливи на енергетичну інфраструктуру. Вони можуть істотно змінюватися за час існування енергетичних об'єктів, що триває десятки років. Це зумовлює високу актуальність досліджень з визначення вразливості об'єктів паливно-енергетичного комплексу до змін клімату, спрямованих на розробки заходів з адаптації енергетичної галузі в цілому, а також її окремих підприємств до імовірних кліматичних змін. Основна частина роботи спрямована на оцінку кліматичної вразливості ккд теплових електричних станцій замкненого циклу, а саме, потужних паротурбінних установок ТЕС, ТЕЦ і АЕС, що входять до складу генеруючих потужностей Об'єднаної енергетичної системи (ОЕС) України, які мають водяні системи охолодження: прямотокові, що використовують природну воду рік і великих водоймищ і обернені, що здійснюють штучне охолодження циркуляційної води у ставках-охолоджувачах, бризкальних басейнах і мокрих градирнях. Розроблено методологічні аспекти впливу змін температури оточення на ефективність та потужність енергетичних установок. Виконано розрахунки з визначення змін потужності і ккд паротурбінних установок ТЕС, ТЕЦ та АЕС залежно від температури охолоджувальної води за енергетичними характеристиками. Проведено числові оцінки температурної залежності потужності та ккд типових турбоустановок ТЕС та АЕС. Зроблено висновки про те, що внаслідок суттєвої нелінійності процесів температурних змін, для їх коректного відображення необхідно надавати відповідні значення температурних коефіцієнтів ккд у окремих характерних температурних зонах і вибрано таки характерні зони.


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.72 + З470.72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Михальова М. С. 
Дослідження та моделювання роботи біоставків Чорнобильської АЕС / М. С. Михальова, Ю. О. Безносик // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2013. - № 2/11. - С. 11-14. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Виконано дослідження та моделювання процесу міграції радіонуклідів у системі біологічних ставків на прикладі Чорнобильської АЕС за допомогою методу камерних моделей. Розраховано динамічну модель міграції радіонуклідів з метою оцінити та спрогнозувати розподіл і накопичення концентрації радіонуклідів у системі біологічних ставків АЕС.


Індекс рубрикатора НБУВ: З470.72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Протасов А. А. 
Гидробиологические исследования техно-экосистемы Запорожской АЭС / А. А. Протасов, А. А. Силаева, Л. П. Ярмошенко, Т. Н. Новоселова, А. Б. Примак, А. Л. Савицкий // Гидробиол. журн.. - 2013. - 49, № 2. - С. 78-94. - Библиогр.: 22 назв. - рус.

Представлены результаты комплексных гидробиологических исследований техно-экосистемы Запорожской АЭС в условиях постоянной продувки в Каховское водохранилище. Проведена оценка долговременных изменений в донной и пелагической подсистемах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.4 + З470.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29103 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського