Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (7)Книжкові видання та компакт-диски (37)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*692.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Гальченко С. Е. 
Сохранность спленоцитов после криоконсервирования фрагментов селезенки / С. Е. Гальченко, А. В. Мамонтова, Б. П. Сандомирский // Пробл. криобиологии. - 1998. - № 4. - С. 57-59. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Показано, що при кріоконсервуванні фрагментів селезінки свині під захистом ПЕО-400 і ПЕО-1500 в концентраціях 10 і 20 % зі швидкістю охолодження 1 °C/хв біоенергетичні показники спленоцитів, кількість життєздатних клітин, мембранний потенціал та їх фагоцитарна активність зберігаються на рівні, близькому до контрольного.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.32с8,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гольцев А. Н. 
Влияние различных режимов криоконсервирования на сохранность стволовых кроветворных клеток костного мозга животных с аутоиммунными заболеваниями. Ч. 1. Оценка Iin vitroD функционального статуса кроветворных предшественников криоконсервированного костного мозга = Effect of Different Cryopreservation Regimens on Integrity of Bone Marrow Stem Hemopoietic Cells in Animals with Autoimmune Diseases. P. 1 / А. Н. Гольцев, Т. Г. Дубрава, Ю. А. Козлова, М. В. Останков, Т. М. Гурина // Пробл. криобиологии. - 2005. - 15, № 4. - С. 614-621. - Библиогр.: 16 назв. - англ.


Ключ. слова: костный мозг, кроветворные предшественники (КОЕ-ГМ, КОЕс), аутоиммунные заболевания, адъювантный артрит, методы криоконсервирования
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.31*716-636-601.2с8 + Р.с13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Ковалева О. А. 
Спонтанный мутагенез в клетках костного мозга у мышей линий СВА и СВА/Н-Т6 / О. А. Ковалева, Т. Т. Глазко, И. Н. Вагина // Цитология и генетика. - 2006. - 40, № 5. - С. 36-39. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Выполнен сравнительный анализ частот встречаемости разных типов цитогенетических аномалий в клетках костного мозга мышей линий СВА и СВА/Н-Т6. В результате получены данные, свидетельствующие об определенном дестабилизирующем влиянии носительства транслокации Т6 на аппарат клеточного деления, что может приводить к появлению дополнительных цитогенетических аномалий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*669.32*441.22 + Е60*692.31*441.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кривенцов М. А. 
Ультрамикроскопические изменения брыжеечных лимфатических узлов крыс при парентеральном введении спинно-мозговой жидкости / М. А. Кривенцов, В. С. Пикалюк // Вестн. физиотерапии и курортологии. - 2008. - 14, № 4. - С. 82-86. - Библиогр.: 6 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.779-29 + Е60*692.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14976 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Устименко А. М. 
Вплив постнатальної тимектомії у мишей лінії CBA/Сa на клітини-попередники кісткового мозку і формування кістки в зрілому віці : Автореф. дис... канд. біол. наук / А. М. Устименко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2007. - 20 c. - укp.

Наведено результати дослідження впливу тимектомії мишей лінії CBA/Ca у різні вікові періоди (3, 20 та 45 діб), а також трансплантації тимусів від 5-ти добових (молоді) та 24-х місячних (старих) донорів тваринам, яким видалено тимус у віці 3-х діб, на проліферативний потенціал стромальних, гемопоетичних клітин-попередників кісткового мозку та щільність стегнової кістки. Показано, що через 3,5 місяці тільки за умов тимектомії у віці 3-х діб, у тварин обох статей відбувається зниження щільності стегнової кістки, підвищення відносної й абсолютної кількості колонієтвірних клітин фібробластів (КУК-Ф) і остеокластів (КУК-ГМ), а також зменшення співвідношення КУК-Ф і КУК-ГМ. Встановлено, що у даних тварин знижується маса тіла, матки, тестикул, рівень статевих гормонів, кількість і співвідношення CD4+, CD8+ Т-лімфоцитів у кістковому мозку, збільшується маса наднирників. Виявлено, що у колонієтвірних клітинах остеобластів (КУК-ОБ) знижується рівень експресії гену остеокальцину та цитохімічна активність лужної фосфатази (ЛФ). З'ясовано, що цитохімічна активність кислої фосфатази (КФ) у колонієтвірних клітинах остеокластів (КУК-ОК) збільшується. Показано, що трансплантація тимуса від донорів різного віку призводить до нормалізації показників у мишей, що зазнали видалення тимусу у віці 3-х діб. Встановлено, що відновлювальна здатність тимусу зменшується з віком донора. Доведено, що на ранніх етапах розвитку тимус відіграє важливу роль у формуванні кісткової тканини у зрілому віці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.1-29 + Е60*692.31 + Е60*669.372

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мамонтова А. В. 
Вплив факторів кріоконсервування на збереження фрагментів селезінки свиней : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.19 / А. В. Мамонтова; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. - Х., 2000. - 18 c. - укp.

Досліджено вплив швидкостей охолодження і кріопротекторів (ДМСО, гліцерин, ПЕО-400 і ПЕО-1500 у концентраціях 5 %, 10 % і 20 %) на збереження фрагментів селезінки свиней. Вивчено збереження таких показників життєздатності, як інтенсивність ендогенного дихання фрагментів, деякі показники функціонально-метаболічного стану спленоцитів. На підставі отриманих даних розроблено спосіб кріоконсервування досліджуваного біоматеріалу, який включає заморожування фрагментів зі швидкістю 1 °C/хв за присутності 20 % ПЕО-400 або ПЕО-1500 і дозволяє створити їх певний запас у кріобанку для подальшого використання в медичній практиці, наукових дослідженнях, біотехнології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.32с8,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бибик О. Ю. 
Вікові особливості морфогенезу органів імунної системи за нормальних умов навколишнього середовища та під впливом хронічної гіпертермії : автореф. дис...д - ра мед. наук / О. Ю. Бибик; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. - Сімф., 2008. - 33 c. - укp.

Вивчено морфофункціональні особливості первинних і вторинних лімфоїдних органів (тимусу та брижових (вісцеральних) і пахвових (соматичних) лімфатичних вузлів) білих щурів трьох вікових груп за різних температурно-часових режимів хронічної гіпертермії та інтенсивних фізичних навантажень. На підставі результатів органо- й морфометричного, ультрамікроскопічного, імунологічного досліджень і тривимірного моделювання встановлено вікові особливості реагування органів імунної системи на екстремальний, середній і помірний температурні режими тривалого гіпертермічного впливу, а також на екстремальну хронічну гіпертермію у поєднанні з інтенсивними фізичними навантаженнями. Обгрунтовано можливість адекватної медикаментозної корекції вторинних імунодефіцитних станів з використанням екстракту з листя Гінкго білоба та інозину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.33*33 + Е60*697.5*33

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Никифоренко О. О. 
Закономірності морфогенезу кровотворних компонентів скелета поросят неонатального і молочного періодів : автореф. дис... канд. вет. наук / О. О. Никифоренко; Нац. аграр. ун-т. - К., 2008. - 24 c. - укp.

Досліджено структурно-функціональні особливості та закономірності морфогенезу гемопоетичних компонентів кісткового мозку та системи кровотвірного мікрооточення у скелеті свині свійської на ранніх етапах постнатального онтогенезу на органному, тканинному та клітинному рівнях структурної організації. Установлено наявність у скелеті поросят протягом неонатального та молочного періодів двох основних структурно-функціональних форм кісткового мозку - остеобластичної та кровотвірної. З'ясовано, що у поросят з моменту народження до 60-добового віку у більшості осередків енхондрального остеогістогенезу структура гемопоетичного кісткового мозку не є однорідною, а комплекс морфологічних ознак універсального гемопоезу найбільш виражений вздовж зон росту, у ділянках найактивнішого кісткоутворення. Доведено різну роль основних і додаткових осередків осифікації скелета поросят у процесах кровотворення. Установлено стертий або абортивний характер структурно-функціональної трансформації кісткового мозку у джоадткових осередках осифікації. Запропоновано гіпотезу стосовно взаємозв'язку масштабів розвитку осередків окостеніння у скелеті поросят на ранніх етапах постнатального онтогенезу зі ступенем їх участі у реалізації лімфоцито- та імуноцитопоезу. Визначено взаємозумовленість структури кісткового мозку зі ступенем прояву морфологічних маркерів остеогенезу, ремоделяції та резорбції кісткової тканини в осередках окостеніння поросят перших двох місяців життя. Установлено періодизацію росту та розвитку кісткового мозку у скелеті поросят у зв'язку з процесами морфофункціональних перетворень кістково-хрящового остова

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-263 + Е60*692.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гербут А. О. 
Морфологічні зміни лімфоїдних структур селезінки в постнатальному онтогенезі в нормі та при антигенній стимуляції : автореф. дис... канд. екон. наук / А. О. Гербут; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. - Т., 2007. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.712.2 + Е60*692.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Оліяр А. В. 
Особливості морфогенезу органів кровотворення у поросят : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.02 / А. В. Оліяр; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2003. - 21 c. - укp.

Досліджено пренатальний морфогенез органів універсального гемопоезу (стегнової кістки, 9-го грудного хребця) та лімфоцитопоезу (тимуса, селезінки, лімфатичних вузлів), а також їх адаптивних змін у неонатальний період у взаємозв'язку з організменим статусом поросят. З виконанням методів зоотехнічних, морфологічних та статистичних методик доведено взаємозалежність структури паренхіматозних і стромальних компонентів органів універсального гемопоезу та лімфоцитопоезу з організменим статусом новонароджених поросят. Визначено закономірності адаптивної трансформації остеобластичного, червоного та жовтого кісткового мозку, а також структур їх мікрооточення - кісткової та хрящової тканин у кісткових органах, кіркової та мозкової зон - у тимусі, білої пульпи - в селезінці, кіркової та мозкової зон та їх структур - у лімфатичних вузлах новонароджених та поросят неонатального періоду. Досліджено корелятивний зв'язок між тканинними компонентами органів гемопоезу, а також між абсолютною масою та масою тіла поросят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.3*33 + П65-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Мамонтова А. В. 
Розробка технології кріоконсервування фрагментів селезінки свині : Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / А. В. Мамонтова; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. - Х., 1999. - 18 c. - укp. - рус.

В роботі було досліджено вплив швидкостей охолодження і кріопротекторів (ДМСО, гліцерин, ПЕО-400 і ПЕО-1500 в концентраціях 5, 10 і 20 процентів) на збереження фрагментів селезінки свині. Вивчалось збереження таких показників життєздатності як інтенсивність ендогенного дихання фрагментів і перекисних процесів в них, сорбційна здатність фрагментів, а також деякі показники функціонально-метаболічного стану спленоцитів. На підставі отриманих даних розроблено технологію кріоконсервування досліджуваного біоматеріалу, яка включає заморожування фрагментів зі швидкістю 1 °С\хв в присутності 20 % ПЕО-400 або ПЕО-1500 і дозволяє створити їх певний запас в кріобанку для подальшого використання в медичній практиці, наукових дослідженнях, біотехнології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.32с8,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Костенко С. О. 
Соматичний мутагенез у мишовидних гризунів як індикатор екологічного забруднення : Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / С. О. Костенко; НАН України. Ін-т клітин. біології і генет. інженерії. - К., 2001. - 20 c. - укp.

Висвітлено видоспецифічні особливості цитогенетичної відповіді на низькодозове іонізуюче опромінення у видів мишовидних гризунів, які широко використовуються для біоіндикації екологічного забруднення. Відзначено, що специфіка цитогенетичної відповіді на генотоксичний вплив пов'язана з каріотиповою стабільністю виду в ареалі його поширення, а також із видовими особливостями морфології хромосом. Підвищена частота міжхромосомних асоціацій за типом робертсонівських транслокацій є характерною для видів з переважно акроцентричними хромосомами. Виявлено, що єдиним загальним показником, зміни якого пов'язані зі змінами рівня радіонуклідного забруднення місць відловлювання тварин різних видів, є частота одноядерних лімфоцитів з мікроядрами. На основі аналізу каріограм представників різних видів отримано дані про те, що внутрішньопопуляційна гетерогенність відповіді на один і той же генотоксичний вплив може бути зумовлена відмінностями між тваринами за присутністі-відсутністі у їх каріотипах високомутабельних ("гарячих") хромосом, які частіше інших залучаються до цитогенетичних аномалій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423.2 Mur*441.221.5*807*801.48 + Е60*692.31-652.152

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Стаценко О. А. 
Особливості будови селезінки при впливі на організм підвищеного рівня глюкокортикоїдів та їх інгібітора на різних етапах постнатального онтогенезу : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / О. А. Стаценко; Луган. держ. мед. ун-т. - Луганськ, 2010. - 20 c. - укp.

Вперше на експериментальному матеріалі виявлено морфологічні зміни селезінки щурів усіх вікових груп за дії на їх організм підвищеного рівня гідрокортизону, а також дексаметазону на організм статевозрілих тварин. Виявлено морфологічні зміни селезінки щурів усіх вікових груп за дії на їх організм бісфосфонату "Зомета". Встановлено, що під впливом глюкокортикоїдів відбуваються морфологічні зміни селезінки на всіх рівнях структурної організації. Підвищений рівень гідрокортизону в поєднанні з бісфосфонатом "Зомета" призводить до зменшення негативної дії гідрокортизону в усіх вікових групах тварин. Вперше описано ультрамікроскопічні зміни селезінки за всіх видів дії. Доведено доцільність використання бісфосфонату "Зомета" з метою нівеляції негативного впливу підвищеного рівня гідрокортизону на селезінку тварин і людини. Визначено статистичну достовірність одержаних результатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.32-64 + Р281.7/9-29 "Зомета"

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА377769 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мошкола В. В. 
Клітинний склад структурних компонентів регіонарних лімфатичних вузлів щитоподібної залози після антигенної стимуляції організму в експерименті / В. В. Мошкола, А. С. Головацький // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2009. - 8, № 4. - С. 71-75. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

В експерименті на білих щурах-самцях репродуктивного віку морфометричним методом досліджено щільність лімфоїдних клітин у структурних компонентах глибоких шийних лімфатичних вузлів (регіонарних для щитоподібної залози) у нормі та після антигенної стимуляції організму. Впродовж місяця після антигенної стимуляції щільність лімфоїдних клітин у структурних компонентах паренхіми кіркової і мозкової речовин фазово змінюється. Максимальне збільшення лімфоїдних клітин у лімфоїдних вузликах, паракортикальному шарі та мозкових тяжах спостерігається на 3-тю, 7-му і 14-ту доби після дії антигена.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.33 + Р411.3-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Arencibia-Arrebola D. F. 
Comparison of micronuclei frequency in bone marrow cells of three rat lines = Порівняння частоти мікроядер в клітинах кісткового мозку трьох ліній щурів / D. F. Arencibia-Arrebola, L. A. Rosario-Fernandez, Y. E. Suarez-Fernandez, A. Vidal-Novoa // Цитология и генетика. - 2013. - 47, № 2. - С. 70-76. - Библиогр.: 26 назв. - англ.

Порівняно спонтанні та індуковані циклофосфамідом мікроядерні індекси в клітинах кісткового мозку трьох ліній щурів - Sprague Dawley, Люіс і Вистар. Сформували п'ять експериментальних груп (по 10 тварин кожної статі і лінії в кожній групі). Першу групу використали як негативний контроль (інтактні тварини), друга слугувала контролем впливу перорального прийому препаратів. Всі умови утримання були однаковими для всіх груп тварин. Щурів третьої групи обробляли 2 % Tween 65, а четвертої групи - 0,9 % NaCl. Обидві речовини вводили перорально в дозі 2 мл/кг впродовж 14 днів. Тварин п'ятої групи обробляли внутрішньочеревно циклофосфамідом в дозі 50 мг/кг (10 мл/кг розчину), за 48 і 24 год до евтаназії. Лінія Sprague Dawley (обидві статі) істотно відрізнялась від інших. Щури цієї лінії мали низькі показники спонтанного утворення мікроядер і високий індекс при індукції циклофосфамідом, а також відсоток еритроцитів з мікроядрами в кістковому мозку та індекс цитотоксичності. Одержані результати дозволяють визначити найбільш відповідні лінії щурів як модельних тварин для вивчення генотоксичності. Це також дозволить одержувати точніші оцінки генотоксичності різних речовин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.31*55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Дунаєвська О. Ф. 
Морфологічна характеристика лімфатичних вузлів собак при дії хронічного іонізуючого опромінення малої інтенсивності / О. Ф. Дунаєвська // Біологія тварин. - 2005. - 7, № 1/2. - С. 205-208. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено дані про будову лімфатичних вузлів собак за умови дії хронічного іонізуючого опромінення малої інтенсивності за природних умов. Морфометричними дослідженнями виявлено вірогідне зменшення відносної площі лімфоїдної тканини і середньої площі лімфатичних вузликів у собак у разі іонізуючого опромінення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.33-638 + П673-273.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Волошин В. М. 
Гістологічна будова селезінки старих щурів після інгаляційного впливу толуолу / В. М. Волошин // Галиц. лікар. вісн.. - 2011. - 18, № 4. - С. 11-15. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.121 + Е60*692.32-641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Водоп'янова Л. А. 
Морфологічна характеристика кісткового мозку і його клінічне застосування / Л. А. Водоп'янова, І. О. Жукова, К. Д. Югай, О. М. Бобрицька, С. Л. Антипін // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 1/2. - С. 489-492. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Узагальнено літературні дані щодо комплексу клітин, які підтримують гемопоез упродовж життя тварини. Наведено дані про високий терапевтичний потенціал клітин кісткового мозку, що надає можливість використовувати їх під час лікування різних порушень гемопоезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П862.7 + Е60*692.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Шарапова О. М. 
Морфологічна характеристика кісткового мозку після дії електромагнітного поля в експерименті / О. М. Шарапова // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2012. - 11, № 4. - С. 73-76. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

В експерименті установлено, що після опромінення щурів електромагнітним полем відбувається пригнічення кровотворної функції кісткового мозку: зменшення утворення клітин крові та імунокомпетентних клітин, збільшення процентного складу клітин строми, ретикулоцитів, сполучнотканинних та жирових клітин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.31-633

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Гаврилін П. М. 
Особливості зональної структури паренхіми і внутрішньовузлового лімфатичного русла лімфатичного вузла одногорбого верблюда / П. М. Гаврилін, М. О. Лєщова, Рахмун Джаллал Еддін // Біологія тварин. - 2015. - 17, № 3. - С. 29-37. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Досліджено соматичні та вісцеральні лімфатичні вузли (ЛВ) статевозрілих одногорбих верблюдів (Camelus dromedarius), використовуючи комплекс рутинних морфологічних і імуногістохімічних методик. Мета дослідження - встановлення особливостей гістоархітектоніки паренхіми ЛВ в цілому, синтопії окремих клітинних зон паренхіми та закономірностей будови внутрішньовузлового лімфатичного русла. Макроскопічно ЛВ верблюда є конгломератом часточкової структури, що формується внаслідок часткового зрощення окремих відносно автономних вузлів (субодиниць). За характером лімфодинаміки ЛВ верблюда належить до вузлів класичного типу, в якому лімфа з аферентних лімфатичних судин потрапляє безпосередньо до крайового синуса, а не в лімфатичні колектори капсулярних трабекул. Внутрішньовузлове лімфатичне русло являє собою великовічкову рівномірну сітку широких лімфатичних синусів, які розділяють паренхіму ЛВ на окремі ділянки. Таким чином, паренхіма ЛВ верблюда має дискретний (острівцевий), а не зональний характер будови. Субодиниці лімфоїдної паренхіми (острівці) складаються з комплексу типових для ЛВ ссавців клітинних зон - одиниць глибокої кори (T-клітинна зона), лімфатичних вузликів (B-клітинна зона), мозкових тяжів, кіркового плато (на межі з крайовим синусом). За своєю структурою та синтопією острівці паренхіми ЛВ верблюда є аналогами часточок (компартментів) ЛВ інших видів ссавців, але з унікальним багаторівневим характером локалізації. Лімфатичні вузлики в межах паренхіми ЛВ верблюдів мають наскрізний характер розташування та локалізуються в будь-яких периферійних ділянках одиниць глибокої кори.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.33 + Е623.362.444*69

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського