Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Д466.21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Добронравов О. О. 
Моделювання фільтрації грунтових вод з урахуванням суфозії і кольматації / О. О. Добронравов, В. С. Кремез // Пробл. водопостачання, водовідведення та гідравліки. - 2006. - Вип. 7. - С. 141-146. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто математичні моделі фільтрації грунтових вод з урахуванням механічної та хімічної суфозії та кольматації грунтів, а також запропоновано метод числового розв'язання планової задачі фільтрації за умов інтенсивного техногенного впливу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д466.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72476 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кремез В. С. 
Математическое моделирование фильтрации воды в грунтах с изменяющимися свойствами / В. С. Кремез // Журн. обчисл. та приклад. математики. - 2004. - № 2. - С. 104. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д466.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23887 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Вєщунов В. В. 
Автоматизація скінченно-елементного розрахунку процесів у просторових багатокомпонентних середовищах : автореф. дис... канд. техн. наук / В. В. Вєщунов; НАН України; Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Створено автоматизовану програмну систему моделювання процесів у тривимірних багатокомпонентних грунтових середовищах з наявністю довільно орієнтованих у просторі тонких слабопроникливих включень. Розроблено комплекс підсистем, що автоматизують задачі скінченно-елементного моделювання: представлення тривимірних областей як об'єктно-орієнтованих моделей, їх редагування та відображення, скінченно-елементне розбиття, пошук розв'язку, графічне та табличне представлення результатів. За допомогою побудованого інструментарію розв'язано модельні приклади та практичні задачі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д466.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дейниченко Г. В. 
Мембранні технології та проблеми їх застосування під час очищення поверхневих і грунтових вод / Г. В. Дейниченко, З. О. Мазняк // Экология и пром-сть. - 2010. - № 1. - С. 24-29. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто мембранні технології і проблеми їх застосування під час очищення поверхневих і грунтових вод. Проаналізовано чинники, що впливають на процес мікрофільтраційного і ультрафільтраційного очищення поверхневих і грунтових вод, і запропоновано шляхи їх усунення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д466.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ситников А. Б. 
Характерные закономерности нелинейного влагопереноса с учетом фильтрации в грунтах / А. Б. Ситников // Геол. журн.. - 2010. - № 1. - С. 108-116. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Розглянуто основні закономірності спільного врахування нелінійного за параметрами вологопереносу у ненасичених і фільтрації в насичених водою грунтах на підставі численних прогнозних розв'язків за стаціонару та несталого одномірного, профільного та вісесиметричного рухів із урахуванням різного роду граничних умов, різних початкових умов, внутрішніх джерел вологозмін, а також конфігурації об'єкта вивчення. Виявлено цікаві особливості прогнозних змін витрат вологи, так званої висоти височування, всмоктуючих тисків, об'ємних вологовмістів. По суті, імітовано дію різного виду водозбірних і наливних споруд за різних типових природно-техногенних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д466.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Власюк А. П. 
Математичне моделювання перенесення солей при сумісній фільтрації та вологоперенесенні у насичено-ненасичених грунтах в лінійній постановці / А. П. Власюк, Т. П. Цвєткова // Вісн. Київ. нац. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2013. - Вип. 2. - С. 118-124. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено математичне моделювання процесу перенесення солей за сумісної фільтрації і вологоперенесення в насичено-ненасичених грунтах. Числові розв'язки відповідних крайових задач одержано за допомогою методу скінченних різниць. Розроблено відповідне програмне забезпечення, з використанням якого проведено числові експерименти та зроблено їх аналіз.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д466.21 + Д491.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Поляков В. Л. 
Анализ влияния внутренней суффозии на динамику поверхностных и инфильтрационных вод / В. Л. Поляков // Приклад. гідромеханіка. - 2013. - 15, № 3. - С. 68-78. - Библиогр.: 24 назв. - рус.

На протяжении трех стадий интенсивного промачивания суффозионного грунта последовательно исследовано аналитическими методами формирование и развитие аккумулирующего слоя при предельном его насыщении неструктурными частицами поверхностного слоя жидкости. На типичных примерах проанализировано влияние на деформационный и фильтрационный процессы подвижности и концентрации суффозионных частиц. Показано, что внутренняя суффозия способствует замедлению увлажнения и в конце концов может существенно ухудшить вертикальный водообмен в пласте.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д466.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Білоус М. В. 
Інформаційна технологія аналізу просторової динаміки підземних вод у природно складних геологічних середовищах : (за матеріалами наук. повідомл. на засід. Президії НАН України 11 берез. 2015 р.) / М. В. Білоус // Вісн. НАН України. - 2015. - № 6. - С. 68-73. - укp.

В Інституті кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН України спільно з Інститутом геологічних наук НАН України проводять роботи зі створення інформаційної технології моделювання просторових процесів фільтрації води в неоднорідних геологічних середовищах. Її особливостями є використання математичних моделей з розривними розв'язками у тривимірній постановці та застосування паралельних обчислень, що дозволяє розв'язувати задачі з великою кількістю невідомих. Розроблено архітектуру і виконано програмну реалізацію базових програмних модулів. Створене програмне забезпечення використовується для розв'язання задач з уточнення оцінки запасів підземних вод різних регіонів України, а обчислення виконуються на багатопроцесорних обчислювальних комплексах сімейства СКІТ в Інституті кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д466.21 с18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Цвєткова Т. П. 
Математичне моделювання перенесення солей при фільтрації та вологоперенесенні у насичено-ненасичених ґрунтових середовищах : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / Т. П. Цвєткова; Терноп. нац. техн. ун-т ім. І. Пулюя. - Тернопіль, 2016. - 20 c. - укp.

Запропоновано нову нелінійну математичну модель взаємопов'язаних процесів перенесення солей, фільтрації та вологоперенесення у насичено-ненасичених грунтових середовищах з рухомою межею контакту насичених та ненасичених грунтових масивів з урахуванням залежностей коефіцієнтів систем рівнянь від концентрації, напорів та осмосу в одно- та двовимірних випадках. Розроблену математичну модель узагальнено на процес перенесення солей під дією плоско-вертикальної безнапірної стаціонарної фільтрації сольового розчину до горизонтального систематичного дренажу за наявної рухомої та нерухомої вільної поверхні грунтових вод. Розглянуто обчислювальні алгоритми розв'язання поставлених задач, здійснено їх програмну реалізацію, проведено серію числових експериментів, на основі яких встановлено закономірності процесу перенесення солей за умов вологоперенесення у ненасичених грунтах, фільтрації, вологоперенесення та осмосу у насичено-ненасичених грунтових середовищах за наявної рухомої або нерухомої внутрішньої поверхні контакту грунтових масивів, що містять дрену як осушувальний або зволожувальний елемент дренажної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д466.21 + П032.342.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Богаєнко В. А. 
Ідентифікація параметрів однієї дробово-диференціальної моделі міграції розчинних речовин / В. А. Богаєнко, В. М. Булавацький, А. В. Гладкий // Мат. та комп'ютер. моделювання. Сер. Техн. науки. - 2019. - Вип. 19. - С. 5-10. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто задачу ідентифікації параметрів моделі у випадку математичного моделювання дробово-диференціальної динаміки аномального процесу конвективної дифузії розчинних речовин за профільної усталеної фільтрації грунтових вод з вільною поверхнею. При цьому, процес масопереносу описується моделлю, що містить узагальнену похідну дробового порядку Капуто - Герасимова за часовою змінною, а процес фільтрації розглядається у потенціальному полі швидкостей. Оскільки область фільтрації є областю з частково невідомою межею, розв'язання поставленої задачі виконується шляхом попереднього переходу до області комплексного потенціалу за відомої характеристичної функції течії. Ставиться задача ідентифікації значень параметрів узагальненої дробової похідної, виходячи з вимірів концентрації речовини. Такий підхід надає змогу більш адекватно описувати процеси масопереносу в середовищах зі складною просторово-часовою структурою, у тому числі в грунтах у ситуації суттєвої затратності їх точного геофізичного аналізу. З огляду на складність вирішення обернених задач для диференціальних рівнянь з дробовими похідними, фіксовану кількість і неперервність параметрів, що визначаються, запропоновано використовувати для їх ідентифікації метаевристичний алгоритм рою частинок. В роботі стисло викладено скінченно-різницеву методику наближеного розв'язання прямої задачі, наведено постановку задачі ідентифікації параметрів, описано використовувану варіацію алгоритму рою частинок. Наведено результати комп'ютерних експериментів, які показують ефективність алгоритму рою частинок для визначення параметрів похідної дробового порядку, а також те, що залежно від вигляду функціонального параметра узагальненої дробової похідної, модель надає змогу описувати як "надповільні", так й "надшвидкі" дифузійні режими.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д466.21 + В192.165

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73557:Техн.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Власюк А. П. 
Математичне моделювання перенесення солей при фільтрації та вологоперенесенні у насичено-ненасичених грунтах : монографія / А. П. Власюк, Т. П. Цвєткова; Нац. ун-т ''Остроз. акад.'', Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. - Рівне : НУВГП, 2018. - 198 c. - Бібліогр.: с. 176-198 - укp.

Досліджено процеси перенесення солей при фільтрації та вологоперенесенні у насичено-ненасичених грунтах. Побудовано математичні моделі даних взаємозв'язаних процесів у насичено-ненасичених грунтових середовищах з рухомою та нерухомою внутрішньою вільною поверхнею контакту насичених і ненасичених грунтових масивів, які описуються відповідними крайовими задачами в одно- та двовимірній постановках. Методом скінчених різниць з використанням чисельних конформних відображень (у двовимірному випадку) побудовано монотонні різницеві схеми для даних крайових задач. Розроблено відповідне програмне забезпечення, за допомогою якого проведено чисельні експерименти. Наведено результати чисельних експериментів та їх аналіз. Проведено дослідження процесу солеперенесення при фільтрації та вологоперенесенні у випадках осушення та зволоження насичено-ненасичених грунтових масивів під дією горизонтального систематичного дренажу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.3 + Д466.21 с18

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА823554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Богаєнко В. А. 
Ідентифікація параметрів однієї дробово-диференціальної моделі міграції розчинних речовин / В. А. Богаєнко, В. М. Булавацький, А. В. Гладкий // Мат. та комп'ютер. моделювання. Сер. Техн. науки. - 2019. - Вип. 19. - С. 5-10. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто задачу ідентифікації параметрів моделі у випадку математичного моделювання дробово-диференціальної динаміки аномального процесу конвективної дифузії розчинних речовин за профільної усталеної фільтрації грунтових вод з вільною поверхнею. При цьому, процес масопереносу описується моделлю, що містить узагальнену похідну дробового порядку Капуто - Герасимова за часовою змінною, а процес фільтрації розглядається у потенціальному полі швидкостей. Оскільки область фільтрації є областю з частково невідомою межею, розв'язання поставленої задачі виконується шляхом попереднього переходу до області комплексного потенціалу за відомої характеристичної функції течії. Ставиться задача ідентифікації значень параметрів узагальненої дробової похідної, виходячи з вимірів концентрації речовини. Такий підхід надає змогу більш адекватно описувати процеси масопереносу в середовищах зі складною просторово-часовою структурою, у тому числі в грунтах у ситуації суттєвої затратності їх точного геофізичного аналізу. З огляду на складність вирішення обернених задач для диференціальних рівнянь з дробовими похідними, фіксовану кількість і неперервність параметрів, що визначаються, запропоновано використовувати для їх ідентифікації метаевристичний алгоритм рою частинок. В роботі стисло викладено скінченно-різницеву методику наближеного розв'язання прямої задачі, наведено постановку задачі ідентифікації параметрів, описано використовувану варіацію алгоритму рою частинок. Наведено результати комп'ютерних експериментів, які показують ефективність алгоритму рою частинок для визначення параметрів похідної дробового порядку, а також те, що залежно від вигляду функціонального параметра узагальненої дробової похідної, модель надає змогу описувати як "надповільні", так й "надшвидкі" дифузійні режими.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д466.21 + В192.165

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73557:Техн.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського