Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Д464.31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Терещенко В. А. 
Рациональное использование и охрана реликтовых пресных подземных вод / В. А. Терещенко // Захист довкілля від антропог. навантаження. - Х., 1999. - Вип. 1(3). - С. 69-74. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Проаналізовано особливості складу та розповсюдження реліктових прісних підземних вод. Доведено, що ці води становлять екологічно найчистіше та найцінніше джерело для питного водопостачання внаслідок дуже малого вмісту короткоживучих космогенних радіоактивних ізотопів і стабільних важких ізотопів водню та кисню. Запропоновано підходи до оцінки їх запасів, раціонального використання, експлуатації та охорони від забруднення і передчасного виснаження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д464.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сабан В. З. 
Заходи із забезпечення безпеки підземних вод при експлуатації нафтових родовищ на кінцевій стадії розвитку / В. З. Сабан, Я. М. Семчук, Б. Ю. Депутат // Екол. безпека. - 2012. - № 2. - С. 25-28. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено комплекс методів, спрямованих на попередження та ліквідацію джерел засолення прісних підземних вод у районах інтенсифікації видобутку вуглеводнів. Запропоновано низку робіт, які ефективно застосовувати для виявлення джерел засолення підземних вод на територіях, схильних до сильного техногенного впливу. У результаті аналізу основних заходів і засобів охорони підземних вод від засолення, доведено, що використання комплексу геофізичних і гідрохімічних досліджень на території сильного техногенного впливу є недостатнім і потребує впровадження більш ефективних природоохоронних заходів, що сприятимуть підвищенню техніко-економічних показників нафтовилучення та забезпечать збереження природного балансу поверхневих вод Долинського нафтопромислового району, який характеризується значним техногенним навантаженням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д464.31 + И361.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Shumyhai I. 
Purification of subsoil water from iron compounds in Zhytomyr region = Зниження концентрації феруму у підземних водах Житомирської області / I. Shumyhai // Агроекол. журн.. - 2018. - № 1. - С. 27-32. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Доведено, що з усіх видів водних ресурсів найціннішими для водопостачання є підземні прісні води, тому що в загальному аспекті вони є набагато чистішими за поверхневі, їх стік - стабільнішим, а якість (за винятком інфільтраційних) майже не залежить від погодних (сезонних) змін. Встановлено, що всі підземні водоносні горизонти України мають підвищений уміст іонів заліза, що варіює у межах 0,5 - 30 мг/л і більше. Аналізуючи відомі методи знезалізнення води, можна зробити висновок, що за незначної концентрації іонів заліза у вихідній воді вони доволі добре себе зарекомендували. Найпоширенішим методом знезалізнення води є фільтрування крізь зернисте завантаження з природних чи штучних матеріалів за швидкості фільтрування до 10 м/год.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д464.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського