Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (13)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Д432.45$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Коломієць Я. І. 
Уточнена синоніміка регіонально-газоносних горизонтів нижнього карбону та перспективи їх газоносності у південно-східній частині ДДЗ та північно-західних околицях Донбасу : Моногр. / Я. І. Коломієць, А. В. Лизанець, А. А. Лагутін, О. С. Міносян; Нац. акціонер. компанія "Нафтогаз України", Дочір. компанія "Укргазвидобування", Філ. Укр. НДІ природ. газів (УКРНДІГАЗ). - Х., 2003. - 81 c. - Бібліогр.: с. 81. - укp.

На підставі виконаного детального стратиграфічного розчленування та кореляції нижньокам'яновугільних відкладів південно-східної частини Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ) і північно-західних околиць Донбасу уточнено уніфіковану схему стратиграфічного розчленування нижнього карбону південного сходу ДДЗ. Наведено оцінку перспективам нафтогазоносності даних відкладів, а також першочергові напрямки на постановку геологорозвідувальних робіт на нафту і газ.

На основе выполненного детального стратиграфического расчленения и корреляции нижнекаменноугольных отложений юго-восточной части Днепровско-Донецкой впадины (ДДВ) и северо-западных окраин Донбасса уточнена унифицированная схема стратиграфического расчленения нижнего карбона юго-востока ДДВ. Приведены оценка перспектив нефтегазоносности данных отложений, а также первоочередные направления постановки геологоразведочных работ на нефть и газ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.451(45УКР)-53 + Д59(45УКР)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО25645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Огороднік М. Є. 
Особливості седиментогенезу відкладів нижньої крейди - сеноману платформного автохтона Покутсько-Буковинських Карпат / М. Є. Огороднік, І. В. Кметь, С. В. Щелкунова // Зб. наук. пр. Укр. держ. геологорозв. ін-ту. - 2009. - № 2 . - С. 46-58. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто особливості седиментогенезу відкладів нижньої крейди - сеноману автохтона Покутсько-Буковинських Карпат. Побудовано три літофаціальні карти за хроностратиграфічними рівнями: барем - апт, альб - ранній сеноман, пізній сеноман. Виявлено закономірності зміни літофацій. Визначено умови седиментації барем-нижньосеноманських відкладів як фрагмента давньої дельтової споруди (авандельтові утворення). Верхньосеноманська товща відкладалася за мілководно-морських умов, спричинених глобальною трансгресією.

Рассмотрены особенности седиментогенеза отложений нижнего мела - сеномана автохтона Покутско-Буковинских Карпат. Построены три литофациальные карты по хроностратиграфическим уровням: барем - апт, альб - ранний сеноман, поздний сеноман. Выявлены закономерности смены литофаций. Установлены условия седиментации барем-нижнесеноманских отложений как фрагмента древнего дельтового сооружения (авандельтовые образования). Отложения верхнего сеномана образовались в мелководно-морских условиях, вызванных глобальной трансгрессией.

Special features of sedimentogenesis of the Lower Cretaceous - Cenomanian deposits of the Pokuttia-Bukovyna Carpathians autochthon are considered. Three litofacial maps are made by levels: Barremian - Aptian, Albian - Early Cenomanian, Late Cenomanianages. The regularity of litofacies changes has been recorded. Conditions of sedimentation Barremian - Lower Cenomanian deposits, sedimentation as a fragment of deltaic system are established. Upper Cenomanian deposits are formed under shallow-marine conditions, caused by global marine transgression.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.451-24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вакарчук С. Г. 
Геологія, літологія і фації карбонатних відкладів візейського ярусу центральної частини Дніпровсько-Донецької западини в зв'язку з нафтогазоносністю : Автореф. дис... канд. геол. наук : 04.00.01 / С. Г. Вакарчук; НАН України. Ін-т геол. наук. - К., 2001. - 24 c. - укp.

Висвітлено особливості геологічної будови, складу, умов осадконакопичення та закономірностей нафтогазоносності візейських карбонатних відкладів центральної частини Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ). На підставі літолого-фаціального аналізу карбонатного комплексу візейського ярусу встановлено наявність у ньому повного набору фацій, характерних для диференційованих рифогенних формацій. За результатами досліджень для двох основних рівнів карбонатної седиментації в нижньому візе (ХІІІ і ХІV мікрофауністичном горизонтам ДДЗ) побудовано великомасштабні карти фацій і потужностей нового покоління. Проведено комплексне вивчення органогенних споруд і за умовами утворення, особливостями внутрішньої будови, морфології, розмірами виділено шість основних типів споруд, що акумулюють і зберігають промислові скупчення ВВ, пошук і розвідка яких має характерні особливості. Проаналізовано стратиграфічні резерви та неузгодження в розрізі нижнього карбону западини та показано масштаби їх розвитку, просторове розповсюдження та вплив на формування складних за побудовою резервуарів у карбонатних і теригенних відкладах. Виділено та описано типи карбонатних колекторів і встановлено фактори, що впливають на їх формування. Запропоновано напрямки пошуків покладів нафти та газу в рифогенно-карбонатних комплексах візейського ярусу в центральній частині Дніпровсько-Донецької западини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1 + Д432.45-53 + Д59(45УКР5)453.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Клевцов О. О. 
Грубоуламковий матеріал з вугільних шарів Донбасу і значення його вивчення для вирішення питань вугільної геології та палеогеографії : Автореф. дис... канд. геол. наук : 04.00.21 / О. О. Клевцов; НАН України. Ін-т геол. наук. - К., 2003. - 15 c. - укp.

Встановлено речовий склад валунів і гальок з численних вугільних пластів різних районів Донецького басейну. Наведено схеми переносу псефітового матеріалу в середньокам'яновугільну епоху з виділенням теригенно-мінералогічних провінцій і областей зносу. Визначено найбільш імовірні агенти переносу уламків порід та головні етапи їх обкатування та транспортування з областей виносу до місця знаходження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1(45УКР5)-4 + Д432.45 + Д59(45УКР5)453.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лазарук Я. Г. 
Наукові засади прогнозування неантиклінальних пасток нафти і газу у теригенних відкладах (на прикладі утворень карбону Дніпровсько-Донецької западини) : автореф. дис... д-ра геол. наук : 04.00.17 / Я. Г. Лазарук; НАН України. Ін-т геології і геохімії горюч. копалин. - Л., 2008. - 35 c. - укp.

Виявлено, що літологічні екрани для пасток вуглеводнів формувалися здебільшого під час перехідного та синеклізного тектонічних режимів. Доведено, що у карбоні морський басейн заповнювався за схемою доцентрового нарощування відкладів з північного заходу та південний схід та від бортів до осі западини, що зумовило відповідну латеральну міграцію осадових формацій та переміщення зон максимальної концентрації вуглеводнів у продуктивних товщах карбону. Установлено, що, починаючи з пізньовізейського часу, на ділянках з великими швидкостями осадонагромадження формувалися гравітаційні дислокації, представлені дуговидними безкореневими скидами, структурними носами та вузькими асиметричними антикліналями, які утворилися внаслідок підвертання пластів під час сповзання блоків по дуговидних площинах скидів. Визначено, що внаслідок впливу сили земного тяжіння за умов тангенціального поперечного розтягнення Дніпровсько-Донецької западини над згідними розломами фундаменту в осадовому чохлі північного борту сформувалися скиди сколювання: над незгідними - відриву та сколювання. Скиди відриву негерметичні та не можуть утримувати нафтових і газових покладів, скиди сколювання - надійні екрани для вуглеводневих скупчень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1-5 + Д432.45(45УКР)-53

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Савчук В. С. 
Нижньокарбонове вугілля України: склад, якість та основні напрями його раціонального використання : Автореф. дис... д-ра геол. наук / В. С. Савчук; Нац. гірн. ун-т. - Д., 2006. - 36 c. - укp.

Надано детальну петрографічну характеристику та проведено типізацію нижньокарбонових вугільних пластів Львівсько-Волинського басейну. Визначено типовий мацеральний склад вугілля світ Львівсько-Волинського басейну та встановлено, що з півночі на південь відбувається поступове зменшення кількості мацеральної групи ліптиніту на тлі підвищення кількості мацеральної групи вітриніту. Доведено, що у стратиграфічному розрізі, від пластів нижніх світ до пластів верхніх, кількість мацеральної групи ліптиніту збільшується, а групи вітриніту - зменшується. Установлено, що різні палеотермічні градієнти, неоднаковий петрографічний склад і ступінь відновленості позначаються на формуванні вугілля з різними хіміко-технологічними властивостями та різним співвідношенням класифікаційних показників. На підставі даних про склад мацеральних груп, для вугілля Львівсько-Волинського басейну визначено умови формування мікриніту та встановлено його вплив на спікливість і коксівність вугілля. З'ясовано, що на площі розповсюдження пластів кожної зі світ Донбасу з північного заходу на південний схід у петрографічному складі відбувається зменшення кількості мацеральної групи ліптиніту з одночасним підвищенняи кількості мацеральної групи вітриніту. Виявлено тенденції зміни петрографічного складу вугілля Донбасу вверх за розрізом, особливістю яких є перехід кількості мацеральних груп ліптиніту та вітриніту через екстремальні значення, відповідно максимум і мінімум. Визначено петрографо-технологічні типи вугілля та показано їх неповторність у стратиграфічному розрізі нижньокарбонових відкладів України. Розроблено нову концептуальну модель

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.451(45УКР)-53 + Д59(45УКР)453.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Макєєва Н. П. 
Особливості геологічної будови і перспективи пошуків неструктурних пасток вуглеводнів у середньокам'яновугільному комплексі північних окраїн Донбасу : автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / Н. П. Макєєва; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2009. - 22 c. - укp.

Проаналізовано особливості геологічної будови середньокам'яновугільних відкладів (СВ) північних окраїн Донбасу, висвітлено перспективи виявлення неструктурних пасток та їх нафтогазоносності, наведено пріоритетні напрямки геологорозвідувальних робіт. Досліджено палеотектонічні та палеогеографічні умови осадконагромадження СВ. На підставі літофаціальних досліджень, критеріїв нафтогазоносності та щільності початкових прогнозних ресурсів вуглеводнів проведено районування території поширення СВ за ступенем їх перспективності. Охарактеризовано нові напрями подальших геологорозвідувальних робіт на нафту та газ, першочергові об'єкти для проведення параметричного буріння та детальних сейсморозвідувальних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.452(45УКР5-4ДОН)-5 + Д453(45УКР5-4ДОН)1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367807 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Проблеми стратиграфії кам'яновугільної системи : зб. наук. пр. / ред.: П. Ф. Гожик, С. А. Вижва; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Нац. акад. наук України, Ін-т геол. наук, Спілка геологів України. - К. : Конус-Ю, 2008. - 160 c. - укp. - рус.

Охарактеризована личность О.Л. Эйнора как одного из первых исследователей Печорского угольного бассейна. Рассмотрены некоторые спорные вопросы стратиграфической классификации фанерозоя Украины. Описана шкала каменноугольной системы России. Проанализированы особенности корреляции малевско-черепетских (турнейский ярус) отложений севера Уральско-Новоземельской складчатой области Московской синеклизы биостратиграфическим и геоисторическим методами. Приведены принципы расчленения, идентификации и корреляции разнофациальных нижнекаменноугольных отложений Днепровско-Донецкой впадины. Определены палеоэкологические признаки кораллов. Внимание уделено Акавасскому подъярусу башкирского яруса в стратотипической местности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.45 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС49008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Вижва С. А. 
Аналіз фільтраційно-ємнісних властивостей карбонатних порід карбону Руденківсько-Пролетарського регіону за результатами петрофізичних досліджень / С. А. Вижва, І. М. Безродна, О. О. Козіонова // Геоінформатика. - 2012. - № 1. - С. 17-25. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.45-24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24199 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Бушак С. М. 
Регіональні закономірності зміни неорганічної складової вугілля нижнього карбону Західного Донбасу / С. М. Бушак // Геол. журн.. - 2000. - № 3. - С. 104-109. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.451-53 + Д59(4Укр)-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Бушак С. М. 
Визначення генетичних факторів вуглеутворення за складом неорганічної частини вугілля (на прикладі вивчення зольності вугілля нижнього карбону Західного Донбасу) / С. М. Бушак // Геол. журн.. - 2003. - № 3. - С. 47-53. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Рассмотрено влияние генетических факторов углеобразования на количественный и качественный состав золы углей нижнего карбона Западного Донбасса. Показано, что изменение состава зольности связано с наложением групп минералов различного генезиса, а также методики опробования угольного вещества.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.451-53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Шульга В. Ф. 
Ископаемые отпечатки капель дождя в каменноугольных отложениях Львовско-Волынского бассейна / В. Ф. Шульга // Геол. журн.. - 2003. - № 3. - С. 121-126. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

Наведено дані про існування дощів у період формування карбонової вугленосної формації Львівсько-Волинського басейну, який розташований на південно-західній окраїні Східно-Європейської платформи. Вони відображаються у вигляді численних слідів дощових крапель, що розвинені переважно в головній промислово-вугленосній (бужанській) світі в межах окраїнних частин приморських озер, опріснених лагун і заток, рідше в заплавах рік, які багаторазово осушувалися. Описані текстури знайдено в карбоні південно-західної окраїни Східно-Європейської платформи вперше; їх вивчення становить значний інтерес для визначення палеогеографічних і палеокліматичних умов формування карбонових вугленосних формацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.45(45Укр3)-53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Вдовенко М. В. 
О положении нижней границы визейского яруса карбона в Донецком бассейне / М. В. Вдовенко, О. И. Берченко, В. И. Полетаев // Геол. журн.. - 2005. - № 1. - С. 75-81. - Библиогр.: 20 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.45(45УКР5,5)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Полетаев В. И. 
Свиты в "Стратиграфическом кодексе Украины" и стратиграфическая практика / В. И. Полетаев // Геол. журн.. - 2007. - № 3. - С. 19-25. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

На прикладі карбону Південного схилу Воронезького кристалічного масиву, Львівсько-Волинського басейну, Донбасу та Дніпровсько-Донецької западини показано, що прийняті зараз у "Стратиграфічному кодексі України" виключно літологічні критерії світ обмежують можливості побудови детальних місцевих стратиграфічних схем потужних, але відносно одноманітних у фаціальному відношенні товщ. Для їх розчленування запропоновано додатково ввести категорію репер-світ, що базуються переважно на палеонтологічних, циклічних та інших засадах і мають чіткі літологічні репери на своїх границях. Крім того, запропоновано уточнити деякі правила номенклатури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Вдовенко М. В. 
Розчленування нижнього карбону Переддобруджинського прогину / М. В. Вдовенко // Геол. журн.. - 2007. - № 4. - С. 60-64. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Анализ накопленного материала позволил выделить в нижнем карбоне Преддобруджинского прогиба четыре свиты вместо двух. Это белолесская и колеснинская в карбонатной толще, в терригенной - преддобруджинская и татарбунарская. Возраст белолесской свиты турнейский - ранневизейский, ее мощность - более 310 м. Колеснинская свита поздневизейская, ее мощность - 130 м. Преддобруджинская свита поздневизейская, ее мощность - 300 м. Татарбунарская свита ранне- и частично позднесерпуховского возраста, ее мощность - более 300 м.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Мачулина С. А. 
Стыльская свита Донбасса - аналог черносланцевых формаций / С. А. Мачулина // Геол. журн.. - 2008. - № 2. - С. 52-61. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

Наведено нові дані про будову, літологію та геохімічну характеристику нижньокам'яновугільних карбонатно-кременисто-вуглецевих порід стильської світи, що розглядаються з позицій типових чорносланцевих формацій. Встановлено нове залізомарганцеве зруденіння.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.45-24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Якушин Л. М. 
Палеогеографія території платформної України у маастрихтський вік / Л. М. Якушин, І. І. Іщенко // Геол. журн.. - 2009. - № 3. - С. 23-27. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Выявлены особенности исторического развития, температурного и гидрологического режимов, условий седиментации маастрихтского морского бассейна территории платформенной Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.45(45УКР)-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шульга В. Ф. 
Климатическая зональность и петрографический состав углей раннего карбона Восточно-Европейской платформы / В. Ф. Шульга, Л. Б. Зайцева, А. В. Иванова, М. Г. Панкова // Геол. журн.. - 2010. - № 1. - С. 58-65. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

На прикладі візейсько-серпуховського етапу вуглеутворення розглянуто проблему дії клімату на петрографічний склад вугілля. Відмічено, що положення області вуглеутворення в палеокліматичній зоні не є визначальним фактором у формуванні складу вугілля, який в основному зумовлювався ступенем обводнення та проточності палеоторфовищ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.45-53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Євдощук М. І. 
Перспективи південно-східної бортової частини Дніпровсько-Донецької западини на вільний газ та метан вугільних родовищ / М. І. Євдощук, Е. А. Ставицький, В. П. Стрижак, С. Г. Вакарчук, І. В. Недосєкова, В. П. Клочко // Геол. журн.. - 2013. - № 2. - С. 7-16. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Рассмотрены вопросы возможного освоения нетрадиционных природных ресурсов углеводородов, связанных с метаном угольных месторождений. Оценены ресурсы газа, содержащиеся в угольных пластах в отложениях среднего и верхнего карбона. Обосновано заложение параметрической скважины на более перспективные объекты нижнего карбона как в угольных пластах, так и в традиционных терригенных коллекторах газовых залежей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.45-53 + И310.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Скачедуб Є. О. 
Літогенетичні умови формування акумулятивних тіл у нижньокам'яновугільних відкладах північного борту Дніпровсько-Донецької западини / Є. О. Скачедуб, М. І. Галабуда, Л. Г. Гузарська // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2003. - № 3/4. - С. 17-26. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто літогенетичні умови формування акумулятивних тіл, з якими пов'язані літологічні пастки, приурочені до піщаних горизонтів континентальних руслових і мілководно-морських фацій, а також карбонатних товщ (вапняки рифових споруд і мілкого моря) нижнього карбону Північного борту Дніпровсько-Донецької западини. Піщані акумулятивні тіла континентального генезису формувалися в річкових палеодолинах, розвинутих уздовж зворотних скидів. Карбонатні акумулятивні тіла за структурно-генетичними ознаками відносяться до пасток літологічного типу. Акумулятивні піщані тіла формувалися на регресивних етапах розвитку морського басейну. Під час трансгресії морські осадки спочатку перекривали річкові відклади, а пізніше покривали всю територію борту. Рифогенні споруди формувалися на трансгресивних етапах у склепінних частинах конседиментаційних піднять.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.451(45УКР)-24 + Д59(45УКР)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського