Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=В654.13-2,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Цюпак І. М. 
Визначення параметрів обертання Землі та їх похідних за результатами лазерних спостережень ШСЗ : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.24.01 / І. М. Цюпак; Держ. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2000. - 20 c. - укp.

Розроблено методику й алгоритм визначення параметрів обертання Землі (ПОЗ), їх похідних з обробки лазерних спостережень ШСЗ, а також алгоритму прогнозування координат полюса. Обгрунтовано методику одночасного інтегрування рівнянь руху ШСЗ із системою варіаційних рівнянь для ізохронних похідних і часткових похідних від біжучого вектора стану супутника за ПОЗ, їх похідних, алгоритм визначення різниці часу (UTIR-UTC) за результатами лазерних спостережень ШСЗ. Отримано 13 розв'язків для рядів ПОЗ та їх перших і других похідних у різних комбінаціях параметрів з обробки лазерних спостережень основної кампанії міжнародного проекту MERIT. Виконано Фур'є-аналіз рядів ПОЗ та їх швидкостей зміни, отриманих в роботі та визначених різними міжнародними центрами обробки супутникових вимірів. Порівняльний аналіз результатів свідчить про добру узгодженість отриманих у дослідженні рядів ПОЗ і швидкостей їх зміни з визначеннями міжнародних організацій. Модель прогнозування координат полюса складено з двох частин: математичної та стохастичної. Математичну модель зображено сумою рядів Фур'є з різними базовими періодами: шестирічним, чандлеровим та річним. Здійснено прогноз координат полюса для одиного року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.13-2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Болотін С. Л. 
Побудова моделей і оцінка геодинамічних параметрів за даними РНДБ спостережень : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.01 / С. Л. Болотін; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. - К., 2001. - 15 c. - укp.

Розроблено алгоритми моделювання часової затримки й оцінки параметрів для обробки РНДБ спостережень, за використанням яких створено унікальне програмне забезпечення "SteelBreeze" для обробки РНДБ даних, що дозволяє проводити аналіз існуючих спостережень, визначати параметри обертання Землі, координати та швидкості станцій спостережень, координати радіоджерел, інші геодинамічні параметри. Досліджено високочастотні варіації миттєвого вектора кутової швидкості обертання Землі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.13-2,022 + Д23с141.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Іщенко М. В. 
Зведена обробка спостережень регіональної GPS-мережі та її результати : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.01 / М. В. Іщенко; НАН України, Голов. астрон. обсерваторія. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Акцентовано увагу на проблемі одержання узгоджених координатних рядів перманентних GPS-станцій (Global Positioning System) і параметрів зенітної тропосферного рефракції (насамперед, для українських станцій), вирішення якої дозволяє одержати однорідний координатний розв'язок, вільний від ефектів, привнесених змінами в методиках обробки, моделях, апріорних даних і програмному забезпеченні. Наведено результати зведеної обробки (репроцесингу) архівних GPS-спостережень, що виконана в Центрі аналізу ГНСС-даних ГАО НАН України для періоду спостережень з 14 вересня 2003 р. до 4 листопада 2006 р. (163 GPS-тижні) для 29 GPS-станцій, розташованих на території Східної Європи (12 з яких - на території України). Вперше одержано однорідні координатні ряди в системі координат IGS05 і значення зенітної тропосферної рефракції для 29 GPS-станцій. Незважаючи на використання різних моделей і методик обробки (різні методи завдання системи координат, модель океанічних навантажень тощо), основний вплив на точність визначення координат і зенітної тропосферної рефракції на станціях зумовлено використанням абсолютних моделей калібровок комбінацій антена-купол замість відносних, покращених орбіт GPS-супутників та апріорної тропосферної моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.13-2,022 + В6 е (4УКР) л41,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397622 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського