Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=В652.46,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Пасечник М. М. 
Динаміка фотосферних шарів Сонця під час спалахів : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.03 / М. М. Пасечник; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. - К., 2001. - 16 c. - укp.

Досліджено зміни термодинамічного стану речовини фотосферних шарів активних областей на Сонці під час спалахів на основі спектральних спостережень. Одержано і детально проаналізовано зміни променевих швидкостей та напрямку руху речовини у фотосфері Сонця під час трьох слабких компактних і потужного двострічкового спалахів, а також, для порівняння, у спокійному й активному флокулах. Використано 10 - 34 фраунгоферових ліній, що формуються у різних шарах фотосфери, від 40 до 500 км. Виявлено особливості змін з висотою та часом фотосферного поля швидкостей спалахів. Побудовано напівемпіричні трикомпонентні (гранулу, міжгранульний проміжок і магнітну силову трубку) фотосферні моделі слабкого спалаху 24 травня 1979 р. та флокула, які показують, що фотосферна область спалаху - ряд шарів з температурою, густиною та швидкістю руху речовини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.46,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шемінова В. А. 
Структура, динаміка та еволюція дрібномасштабних магнітних елементів у фотосфері Сонця : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук / В. А. Шемінова; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. - К., 2007. - 36 c. - укp.

Наведено результати комплексного дослідження властивостей дрібномасштабних магнітних елементів у фотосфері Сонця, одержаних завдяки використанню магнітогідродинамічних моделей сонячної магнітогрануляції, методів стокс-діагностики та спостережень, проведених з застосуванням фур'є-спектрометра та стоксполярометра Національної сонячної обсерваторії (США) та спектрографу Шведського вакуумного сонячного телескопа. Створено нові напівемпіричні моделі дрібномасштабних магнітних елементів, що спостерігаються у фотосфері як яскраві точки. Удосконалено модель спокійної фотосфери Сонця. Виявлено слабку сегрегацію хімічних елементів з низькими та високими потенціалами іонізації у магнітних утвореннях. Виявлено надтонку структуру слабких магнітних полів з неодноразовою зміною полярності вздовж променя зору. Відкрито новий поверхневий механізм зародження магнітних трубок у фотосфері. Виявлено характерні особливості профілів Стокса, зумовлені еволюційними процесами конвективного колапсу магнітних трубок. Одержано розподіл напруженості та променевих швидкостей на поверхні Сонця, зайнятій дрібномасштабними магнітними полями. Доведено наявність стаціонарних низхідних рухів у глибоких шарах магнітних елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.46,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Присяжний А. І. 
Фізичні умови у неоднорідній замагніченій фотосфері Сонця : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.03 / А. І. Присяжний; Національна академія наук України, Головна астрономічна обсерваторія. - Київ, 2020. - 28 c. - укp.

Присвячено діагностиці фізичних умов у замагніченій плазмі атмосфери Сонця: у фотосферних джетах та в оточуючій атмосфері, а також у межах факельної площадки; дослідженню впливу магнітного поля на конвекцію, дослідженню динаміки та еволюції довгоживучих елементів сонячної грануляції. Дослідження базується нарезультатах спостережень, отриманих за допомогою телескопів VTT та SST (Канарські острови, Іспанія). Побудовано ЗD-моделі неоднорідної фотосфери Сонця, у тому числі: джетів та факельної площадки; побудовано модель ділянки фотосфери, у якій присутні довгоживучі конвективні потоки. Досліджено фізичні умови всередині та в околі фотосферних джетів, їх динаміку. Локалізовано центри енерговиділення. Вперше на базі нового підходу досліджено поле горизонтальних швидкостей в околі фотосферних джетів. Проаналізовано вплив магнітного поля на конвекцію. Встановлено висоти, на яких відбувається процес взаємного перетворення механічної та внутрішньої енергії фотосферної плазми в енергію магнітного поля. Досліджено динаміку та еволюцію довгоживучих елементів сонячної грануляції. Проаналізовано взаємозв’язок між просторово-часовими варіаціями термодинамічних параметрів і процесом фрагментації гранул.


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.46,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА447477 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського