Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (31)
Пошуковий запит: (<.>U=В374.4,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Оберемок Є. А. 
Взаємодія поляризованого електромагнітного випромінювання з однорідними анізотропними середовищами : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / Є. А. Оберемок; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Іванісік А. І. 
Вимушене комбінаційне розсіяння в умовах самофокусування збуджуючої електромагнітної хвилі : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / А. І. Іванісік; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 17 c. - укp. - рус.

В основу дисертації покладені матеріали експериментальних досліджень частотних та кутових характеристик вимушеного комбінаційного розсіяння (ВКР) у самофокусуючих рідинах. Новизна основних результатів досліджень полягає у визначенні локальних параметрів розсіяного випромінювання уздовж траси руху фокальних областей. З'ясовано, що у самофокусуючих середовищах: 1) ВКР локалізується у межах фокальних областей лазерного випромінювання; 2) вирішальне значення для формування індикатриси параметричних компонент має висока ефективність перетворення лазерного випромінювання у стоксову компоненту; 3) на спектрально-кутову структуру вищих антистоксових компонент впливає конкуренція комбінаційних і параметричних процесів; 4) існують частотні розширення ліній ВКР, що пов'язані з генерацією випромінювання черенковського типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шопа Я. І. 
Високоточна поляриметрія в параметричній кристалооптиці : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Я. І. Шопа; Ін-т фіз. оптики. - Львів, 2004. - 36 c. - укp.

Розглянуто питання методики та апаратури для реалізації принципів високоточної поляриметрії у сучасній параметричній кристалооптиці та їх застосування для одночасного вимірювання параметрів оптичної анізотропії кристалів на підставі аналізу стану поляризації світла в системі поляризатор - зразок - аналізатор. Створено комп'ютеризовані вимірювальні комплекси, серед них і з реєстрацією зображень, які дали змогу застосувати суттєво удосконалені методики, розширити сферу використання високоточної поляриметрії. Досягнуто функціональних переваг порівняно з найвідомішим аналогом - HAUP. Поляриметри апробовано на модельних зразках, досліджено параметричні оптичні ефекти в сегнетоелектриках групи KDP та сегнетової солі, твердих розчинах на основі германату свинцю, молібдаті гадолінію, дихроїчних кристалах галогерманатів. На підставі вимірювання спонтанної та індукованої електрогірації виявлено відмінності у характері фазових переходів. Встановлено, що методи електрогірації за інформативністю переважають аналогічні діелектричні вимірювання у процесі дослідження сегнетоелектриків за умов повільнозмінних електричних полів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Брезвін Р. С. 
Вплив одновісних тисків на рефракційні властивості кристалів групи Asub2/subBXsub4/sub з інверсією знака двопроменезаломлення : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / Р. С. Брезвін; Ін-т фіз. оптики. - Л., 2000. - 16 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310351 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Костирко М. Є. 
Двозаломлення та гіротропія кристалів LiNbOsub3/sub та NaBi(MoOsub4/sub)sub2/sub при аксіально-тензорних деформаціях : Автореф. дис... канд. фіз-мат. наук : 01.04.05 / М. Є. Костирко; Ін-т фіз. оптики. - Л., 2000. - 16 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Турутанов О. Г. 
Метастабільні струмові стани і керований стохастичний резонанс у надпровідних плівках та квантових інтерферометрах : автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / О. Г. Турутанов; НАН України, Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. - Х., 2009. - 20 c. - укp.

Проведено дослідження динамічних процесів у надпровідних нелінійних системах, що мають метастабільні струмові стани, переходи між якими призводять до явища стохастичного резонансу (СР). Увагу акцентовано на керуванні СР в надпровідних квантових інтерферометрах (НКІ) та їх матрицях. Експериментально вивчено ефекти в надпровідних плівках, що дозволяють одержати СР. У гранульованих плівках ванадію виявлено ефект аномального гістерезису та нерівноважний шум, які пов'язані з фрустраційним потенціалом. Числовим розв'язком рівнянь руху НКІ досліджено залежності СР-посилення і спектрів вихідного сигналу від інтенсивності шуму, струмів управління і частоти сигналу. Показано, що керування СР дозволяє в 30 разів покращити чутливість надпровідних квантових інтерференційних детекторів (НКВІД) і використовувати СР-НКВІД для розв'язання принципово нових задач в експериментальній фізиці. Спостережено кооперативне явище, яке виникає за одночасної дії на нелінійну динамічну систему шуму й електромагнітного поля, і яке назване ефектом стохастично-параметричного резонансу (СПР). Запропоновано та проаналізовано схему надпровідного СР підсилювача на основі 4-термінального НКІ для зчитування квантового стану надпровідного потокового кубіта методом неперервних нечітких вимірювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022 + В372.6,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366924 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Слободянюк А. В. 
Распространение и взаимодействие нормальных световых волн в гиротропных и анизотропных кристаллах : Дис...д-ра физ.-мат. наук: 01.04.05 / А. В. Слободянюк; Киевский университет имени Тараса Шевченко. - К., 1994. - 393 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС49351сл Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Савенков С. Н. 
Исследование анизотропных свойств и классификация сред на основе электромагнитного излучения с поляризационной модуляцией : Дис... канд. физ.-мат. наук: 01.04.03 / С. Н. Савенков; Киевский университет имени Тараса Шевченко. - К., 1995. - 122 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС49994 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Міщук О. М. 
Явища лінійних двопроменезаломлення та дихроїзму в реальних твердих тілах, індуковані неоднорідним потенціалом : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. М. Міщук; Інститут фізики напівпровідників імені В. Є. Лашкарьова, Національна академія наук України. - Київ, 2020. - 40 c. - укp.

Присвячено дослідженню технікою модуляційної поляриметрії явищ, обумовлених природною та штучною анізотропією діелектричних властивостей речовини, викликаною різноманітними внутрішніми та зовнішніми чинниками. Основну увагу зосереджено на двох явищах - лінійному двопроменезаломленні та дихроїзмі. Представлено результати оригінального аналізу компонентного складу термопружності, результатом якого є розподіл у просторі та часі напружень, зумовлених окремими радіаційним, кондуктивним та конвективним механізмами теплопереносу. Запропонована методика дає змогу визначити характеристичні часи цих процесів та їх парціальні співвідношення у просторі. Продемонстровано методичну новизну співвідношення Крамерса-Кроніга у форматі похідної спектральної функції комплексного показника заломлення, яка полягає у реєстрації приростів його компонент Δn(w) та ΔДk(w) технікою модуляційної поляриметрії. Досліджено резонансні амплітудні явища, що спостерігаються у взаємодії поляризованого випромінювання з електронними системами у нанорозмірних металевих, метало-діелектричних та композитних плівках. Методом модуляційної поляриметрії досліджено лінійну анізотропію в умовах поверхневого плазмонного резонансу та виявлено нові її особливості, що пов'язані з розмірними та топологічними ефектами в нанорозмірних суцільних та кластерних плівках, а також метал-діелектричних нанокомпозитних структурах. Показано, що вимірювання цим методом кутових та спектральних залежностей поляризаційної різниці ΔR, яка є аналогом Q-компоненти вектора Стокса, дає змогу визначити механізм резонансного збудження поверхневих плазмон-поляритонів, степінь домінування р- чи s-поляризації, однорідність кластеризації.


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022 + В374.6,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Слободянюк А. В. 
Распространение и взаимодействие нормальных световых волн в гиротропных и анизотропных кристаллах : Дис...д-ра физ.-мат. наук: 01.04.05 / А. В. Слободянюк; Киевский университет имени Тараса Шевченко. - К., 1994. - 393 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС49351сл Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Крупич О. М. 
2D поляриметрія та інтерферометрія в п'єзооптиці і акустооптична анізотропія кристалів : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.05 / О. М. Крупич; Інститут фізичної оптики імені О. Г. Влоха. - Львів, 2018. - 37 c. - укp.

Розроблено нові методи дослідження ефектів фотопружності, які ґрунтуються на аналізі двомірних зображень зразків. З'ясовано причини низької точності традиційного п'єзооптичного експерименту та встановлено, що вони можуть бути зменшені шляхом відповідного вибору геометричних параметрів зразка або застосуванням схем навантаження, які індукують неоднорідний, проте наперед відомий розподіл напружень в зразку. Розроблено метод визначення п'єзооптичних коефіцієнтів (далі - ПК) на основі 2D поляриметрії з використанням діаметрально стиснутих кристалічних дисків і апробовано його на прикладі вимірювання ПК пі66 кристалу ніобату літію. Розроблено метод вимірювання ПК на основі лазерної цифрової 2D інтерферометрії із застосуванням чотириточкового згину. Апробовано метод з використанням оптичного скла К8. Визначено всі компоненти тензора п'єзооптичного і пружнооптичного ефектів трьох складів боратного скла (LiKB4O7, Li2B6O10 та LiCsB6O10), тригональних кристалів LiNbO3, тетрагональних кристалів NaBi(MoO4)2 і Li2B4O7. Запропоновано аналітичний метод вивчення анізотропії коефіцієнта акустооптичної якості М2, який базується на отриманих аналітичних співвідношеннях для анізотропії ефективного пружнооптичного коефіцієнта, співвідношеннях для анізотропії швидкостей поширення АХ і показників заломлення. Апробовано метод на ізотропних середовищах, кристалах кубічної, тригональної і тетрагональної сингоній. Встановлено геометрії взаємодії, які характеризуються максимальними значеннями М2 для ізотропної та анізотропної, в т.ч. колінеарної дифракці.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.701,022 + В376.1,022 + В374.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Крупич О. М. 
2D поляриметрія та інтерферометрія в п'єзооптиці і акустооптична анізотропія кристалів : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.05 / О. М. Крупич; Інститут фізичної оптики імені О. Г. Влоха. - Львів, 2018. - 37 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.701,022 + В376.1,022 + В374.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436376 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Крупич О. М. 
2D поляриметрія та інтерферометрія в п'єзооптиці і акустооптична анізотропія кристалів : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.05 / О. М. Крупич; Інститут фізичної оптики імені О. Г. Влоха. - Львів, 2018. - 37 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.701,022 + В376.1,022 + В374.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436376 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського