Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>U=В372.314,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Головацький В. А. 
Взаємодія квазічастинок у складних напівпровідникових наногетероструктурах : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.02 / В. А. Головацький; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2001. - 36 c. - укp.

Досліджено спектри електронів, дірок, екситонів і фононів у простих і складних сферичних квантових точках, а також електрон- і екситон-фононній взаємодії у зазначених наносистемах. Розвинуто теорію та виконано розрахунки спектрів і хвильових функцій квазічастинок у багатошарових сферичних квантових точках і сферичних періодичних наноструктурах. Висвітлено особливості локалізації квазічастинок у них. На підставі прикладу циліндричної квантової точки зі скінченною висотою потенціального бар'єра на межі поділу середовищ запропоновано метод наближеного розрахунку спектрів електронів і дірок у квантових точках несферичної симетрії. Розраховано зонні характеристики для надгратки сферичних квантових точок. У рамках моделі діелектричного континуума розвинуто теорію та розраховано енергії обмежених та інтерфейсних фононів у складних сферичних квантових точках. На базі методу функцій Гріна розраховано перенормування енергій основних етапів електрона та дірки взаємодією з фононами з повним врахуванням конфігураційної взаємодії. Розвинуто теорію квазістаціонарних резонансних станів електронів і дірок у "відкритих" сферичних і циліндричних наносистемах. Розраховано залежності часів життя квазістаціонарних резонансних станів від розмірів квантових ям, ширини потенціальних бар'єрів і величини поздовжнього квазіімпульсу для "відкритих" квантових дротів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314,022 + В379.271,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бутько В. Г. 
Електронна щільність і градієнт електричного поля в купратах і рідкісноземельних оксидах : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук / В. Г. Бутько; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. - Донецьк, 2006. - 24 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314,022 + В377.1,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344449 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вірко С. В. 
Колективні збудження в монокристалах та нульмірних системах $Eroman {MI sub 3} (M = Bi, Sb, As) : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / С. В. Вірко; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. - К., 2001. - 16 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314,022

Шифр НБУВ: РА315753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Діаб М. 
Люмінесцентно-кінетичні властивості монокристалів вольфрамату кадмію з домішками рідкісноземельних елементів : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Діаб М.; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314,022 + В374.9,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307356 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Березовська Н. І. 
Оптичні спектри та особливості дисперсії елементарних збуджень в кристалах зі структурою вюрциту: ZnO та CdSe : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / Н. І. Березовська; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + В372.314,022

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: РА334446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лебеденко О. М. 
Природа центрів активації в кристалах: REV2DSiV5D:$E roman {Pr sup 3+} (RE = Y, Gd, Lu) і AlV2DOV3D:$E roman {Ti sup 3+} : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / О. М. Лебеденко; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2002. - 16 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.1,022 + В372.314,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320812 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Брижик Л. С. 
Умови існування та динамічні властивості автолокалізованих електронних станів в низьковимірних молекулярних системах : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.02 / Л. С. Брижик; НАН України. Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. - К., 2000. - 32 c. - укp.

Досліджено проблеми електрон-фононної взаємодії та властивості солітонів у низьковимірних молекулярних системах. Встановлено умови існування давидовських солітонів, побудовано параметричні діаграми основних електронних станів. Проаналізовано еволюцію початкових імпульсів у нескінченних та напівскінченних ланцюжках. Вивчено взаємодію солітонів із врахуванням неадіабатичних поправок та динамічні властивості солітонів у зовнішніх полях, вплив тиску, темератури, рельєфу Пайєрлса - Набарро. Запропоновано бісолітонний механізм метаболічного транспорту зарядів. Отримані теоретичні результати якісно та кількісно пояснюють ряд властивостей низьковимірних систем та резонансний характер біологічної дії електромагнітних випромінювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.33,022 + В372.314,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Хижний І. В. 
Електронно-стимульовані явища у кріокристалах інертних елементів : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / І. В. Хижний; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України. - Х., 2010. - 20 c. - укp.

Досліджено електронно-стимульовані явища у кріогенних інертних елементах, попередньо опромінених іонізуючим випромінюванням. Зареєстровано термо- та фотостимульовану екзоелектронну емісію з атомарних кріокристалів Ne та Xe. За допомогою комплексного експериментального дослідження оптичними та струмовими методами активаційної спектроскопії виявлено новий механізм релаксації у системі локалізованих заряджених частинок, в основу якого покладено випромінювальну рекомбінацію домішкових атомів. Виявлено ефект аномально сильної низькотемпературної "пост-десорбції" атомів і запропоновано механізм цього явища. Визначено енергетичні рівні електронно-стимульованих структурних дефектів у твердому Ne і твердому Xe. Для твердого Ne встановлено їх атомну конфігурацію.


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022 + В371.236,022 + В372.314,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

П'ятковський П. К. 
Динаміка квазічастинкових збуджень у графені : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / П. К. П'ятковський; НАН України, Ін-т теорет. фізики ім. М.М. Боголюбова. - К., 2012. - 16 с. - укp.

Досліджено динамічне екранування кулонівської взаємодії у графені, проаналізовано його залежність від температури, зовнішнього магнітного поля, швидкості розсіяння на домішках, зонної щілини та хімічного потенціалу. У межах діраківської моделі квазічастинок у графені одержано точні аналітичні вирази для однопетльової поляризаційної функції. Одержані результати використано для знаходження спектра та затухання плазмонів, а також для аналізу поведінки екранованого статичного кулонівського потенціалу точкової зарядженої домішки. Знайдено точний вигляд вершинної функції для спрощеної лоренц-інваріантної моделі графену, еквівалентної безмасовій (2 + 1)-вимірній квантовій електродинаміці у першому порядку 1/N-розкладу.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395685 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Горбачова Т. Є. 
Особливості формування сцинтиляційного сигналу в органічних монокристалічних, полікристалічних і композиційних сцинтиляторах : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / Т. Є. Горбачова; Нац. акад. наук України, Ін-т монокристалів. - Харків, 2017. - 20 c. - укp.

Вивчено закономірності впливу глибоких пасток структурного походження, які виникають у композиційних та полікристалічних сцинтиляторах на основі стильбену, антрацену, n-терфенілу та активованого n-терфенілу на їх оптичні і сцинтиляційні характеристики, встановлено їх вплив на механізм формування сцинтиляційного імпульсу. Доведено, що формування глибоких пасток носіїв заряду у полікристалічних сцинтиляторів призводить до зменшення абсолютного світлового виходу та часу висвітлювання в порівнянні з монокристалічними зразками. Наведені значення часу локалізації носіїв заряду на глибоких пастках на кілька порядків перевищують значення часу апаратного формування сцинтиляційного сигналу. На моделі дискретного оптичного середовища для моделювання світлозбору в полікристалічних і монокристалічних сцинтиляторах проведено розрахунки коефіцієнтів світлозбору, які дозволили отримати значення абсолютного світового виходу. Вони близькі для сцинтиляційних матеріалів однакових за своїм хімічними складом. Встановлено закономірності зміни технічного світлового виходу, пов'язані зі збільшенням середньої довжини шляху світла до вихідного вікна детектора, як у випадку переходу від монокристалічного до полікристалічного зразка, так і в разі переходу від об'ємного збудження до локального.


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.531,022 + В372.314,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сорокін О. В. 
Динаміка електронних збуджень ціанінових барвників у нанокластерах (J-агрегатах) і наноструктурованих матеріалах : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.10 / О. В. Сорокін; Національна академія наук України, Інститут монокристалів. - Харків, 2018. - 36 c. - укp.

У дисертаційній роботі досліджено механізми формування люмінесценції і особливості динаміки електронних збуджень ціанінових барвників у мономерній і агрегатній формі у наноструктурованих матеріалах, таких як прямі та зворотні міцели поверхнево-активних речовин, ліпосоми, нанопористі Si02 та ААО матриці, полімерні плівки. Показано вплив просторового обмеження на люмінесцентні властивості та структуру агрегатів ціанінових барвників, введених до нанопористих матеріалів. Визначено, що основними чинниками, які впливають на характеристики екситонної дифузії в J-агрегатах ціанінових барвників, є розмірність системи і довжина делокалізації екситонів. Показано ефективну автолокалізацію екситонів у J-агрегатах псевдоізоціаніну, сформованих у шаруватих полімерних плівках. Досліджено підсилення люмінесценції J-агрегатів за рахунок екситон-плазмонної взаємодії у комплексах «J-агрегат - металева наночастинка». Визначено залежність характеристик безвипромінювального перенесення енергії між ціаніновими барвниками, інкорпорованими до наноструктурованих матеріалів, від параметрів геометрії останніх.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.21,022 + В372.314,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кононець Н. В. 
Процеси міграції енергії електронних збуджень в нанокристалах боратів та фосфатів з різною анізотропією розташування регулярних іонів : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / Н. В. Кононець; Національна академія наук України, Інститут монокристалів. - Харків, 2018. - 17 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.21,022 + В372.314,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436711 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського