Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=В343.8,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Смалюх І. І. 
Гіротропні та двозаломлюючі властивості блакитних фаз : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / І. І. Смалюх; Ін-т фіз. оптики. - Л., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено експериментальному вивченню оптичних властивостей блакитних фаз хіральних нематиків. Здійснено оптичні поляризаційні дослідження у блакитних фазах та передперехідній області ізотропної фази. Показано, що у блакитних фазах поряд з циркулярним існує мале лінійне двозаломлення, пов'язане з некубічністю приповерхневого впорядкування та ефектами просторової дисперсії вищих порядків. Досліджено вплив магнітного поля на азимут еліпса поляризації світла і показано, що з ростом напруженості поля інтервал переохолодження блакитної фази зменшується. Встановлено, що в ізотропній фазі поблизу фазового переходу в блакитну фазу існує оптично активне двозаломлююче приповерхневе впорядкування. Показано, що властивості селективного відбивання блакитних фаз можуть бути використані в термографії.


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.8,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кочетова Л. А. 
Частотно-селективні властивості нелінійних структур із сильною локалізіцією поля : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.03 / Л. А. Кочетова; Національна академія наук України, Інститут радіофізики та електроніки імені О. Я. Усикова. - Харків, 2020. - 20 c. - укp.

Досліджено бістабільні характеристики періодичних структур, які містять діелектрик з нелінійністю керровського типу. Розглянуто планарні смужкові та об'ємні решітки. Зауважено, що особливість таких структур полягає в здатності створювати сильне внутрішнє електромагнітне поле. Запропоновано спеціальну геометрію нелінійних решіток. У разі смужкових структур розглянуто решітку з асиметрично-розірваних металевих кілець та подвійну решітку з провідних елементів типу fish-scale, які розташовані на нелінійній діелектричній підкладці. Показано, що такі планарні структури підтримують режим замкнених мод, що призводить до появи високодобротних резонансів типу Фано у лінійному режимі. У нелінійному режимі графічний вигляд характеристик резонансів на замкнених модах має профіль закручених ліній, які вказують на бістабільний режим роботи решіток. Що стосується об'ємних структур, то в роботі розглянуто решітку з металевих брусів прямокутного поперечного перерізу. Властивості цієї решітки вивчено при різних варіантах заповнення щілин між брусами. Прототипом взаємодії такої структури з електромагнітною хвилею є розсіяння плоскої електромагнітної хвилі на металевому екрані зі щілиною, яка заповнена нелінійним діелектриком, по суті, це одна комірка решітки. Далі, в довгохвильовому наближенні, розв'язано задачу розсіяння плоскої хвилі на решітці з срібних брусів із нелінійним однорідним заповненням щілин арсенідом галію. Досліджено бістабільний і мультистабільний режими роботи решітки. Вивчено властивості решітки з брусів із кусково-однорідним діелектричним заповненням щілин. При цьому використано модель структури з ідеально провідного металу. Побудовано алгоритм розв'язання задачі багатомодової дифракції плоскої електромагнітної хвилі на даній решітці з кусково-однорідним діелектричним заповненням її щілин. Для чисельного аналізу спектральних властивостей решітки розглянуто випадки наявності дефектного шару в 11- та 15-шарових періодичних заповненнях щілин. Показано, що при 15-шаровому заповненні щілин резонанси на дефектних модах мають більшу добротність, ніж резонанси решітки без дефекту. Це свідчить про те, що в області дефекту локалізується сильне електромагнітне поле, наявність якого необхідна для прояву нелінійних властивостей. Таким чином, показано бістабільний режим роботи решітки з ідеально провідних металевих брусів із дефектним шаром з нелінійного діелектрика в 15-шаровому заповненні щілин решітки. Наведено спосіб збудження дисипативного солітону в нелінійному магнітооптичному плоскому хвилеводі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-01 + В343.8,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського