Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (27)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=В341,0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Негрійко А. М. 
Експериментальні дослідження механічних та спектральних ефектів у взаємодії лазерного випромінювання з атомами та молекулами : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук / А. М. Негрійко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 32 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В341,022 + В343.14,022 + З86-531.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Білинська М. Й. 
Оптико-електронні засоби контролю параметрів обертального руху на основі методу просторової модуляції : Автореф. дис... канд. мед. наук / М. Й. Білинська; Вінниц. нац. техн. ун-т. - Вінниця, 2006. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В341,022 + З264.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Клімов О. С. 
Адаптивна поляриметрія послідовного зондування однорідних анізотропних об'єктів : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / О. С. Клімов; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Проведено системний порівняльний аналіз сукупного впливу недосконалостей елементів поляриметра й особливостей реалізації методу вимірювання на величини індивідуальних похибок визначення параметрів Стокса й елементів матриці Мюллера. Розроблено нову модель поляриметричних вимірювань, яка базується на принципі адаптивного синтезу характеристичної матриці вимірювального рівняння залежно від фізичних особливостей даного середовища й умов експерименту. Створено програмно-апаратний комплекс, який реалізує в межах методу послідовного зондування розроблену методику адаптивних поляриметричних вимірювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В341,022 + В343.53,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375220 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гур'єв І. В. 
Оптичні властивості широкосмугових спектральних фільтрів на основі фотонних кристалів в диспергуючих та нелінійних середовищах : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / І. В. Гур'єв; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2010. - 20 c. - укp.

Розраховано нові характеристики масивних фотонних кристалів (ФК), такі як карти фотонної густини станів і карти коефіціентів пропускання для одержання параметрів масивних ФК. Проведено всебічний аналіз впливу поперечного оптичного обмеження, а також неоднорідностей хвилеводів на характеристики широкосмугових спектральних фільтрів. Встановлено, що одержані зсуви спектрів пропускання та відбиття нелінійних періодичних структур дають можливість розробити оптичні логічні елементи на їх основі. Визначено параметри ФК, за яких у широкосмугових оптичних фільтрах на базі одно- та двовимірних ФК спостерігається обмеження оптичної пружності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В341,022 + В374 в641.0,022 + З845.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Вовк Р. Г. 
Поляризаційна структура коноскопічних картин нематичних рідких кристалів : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / Р. Г. Вовк; Ін-т фізики НАН України. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Досліджено поляризаційні розподіли світла, індуковані оптичною анізотропією, за проходження поляризованного світла крізь нематичні та холестеричні РК комірки. Встановлено, що умови формування С-точок в ансамблі поляризаційно-розділених коноскопічних картин планарного нематичного та холестеричного РК характеризуються селективністю за поляризаційними параметрами спадної хвилі. Виявлено, що в поляризаційних розподілах світла після клина Кано, поляризаційні сингулярності є могеновськими точками. Зазначено, що у даних точках зберігається поляризація світла, яким освітлюється холестеричний РК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.35,022 + В341,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Голобородько Н. С. 
Сенсори хвильового фронту з високою просторовою роздільною здатністю для дослідження оптично-неоднорідних об'єктів : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / Н. С. Голобородько; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Розглянуто проблему визначення локальних неоднорідностей поверхні розсіяним оптичним випромінюванням і проблему використання форми хвильового фронту (ХФ) для тестування поверхні. Проведено модифікацію схеми реєстрації ХФ з метою покращання просторового розрізнення сенсора. Запропоновано використовувати для освітлення окремої ділянки поверхні сфокусований лазерний пучок, який після оптичного перетворення в схемі Фур'є оптики формує у площині сенсора сигнал, пропорційний спектру просторових частот неоднорідності поверхні. Проаналізовано та змодельовано за допомогою комп'ютера роботу сенсора хвильового фронту з виявлення локальних неоднорідностей поверхні, що відбиває світло. Досліджено перетворення ХФ світла, відбитого поверхнею з неоднорідностями. Розглянуто двоканальний сканер ХФ, який аналізує відбиту від тестового зразка хвилю в двох ортогональних лінійних полярізаціях, з метою поділу фазових зсувів, пов'язаних з неоднорідностями рельєфу та локальними змінами показника заломлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В341,022 + В343.14 в641.0,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Павлов С. В. 
Фізичні основи біомедичної оптики : монографія / С. В. Павлов, В. П. Кожем'яко, П. Ф. Колісник, В. Б. Василенко, Т. І. Козловська, В. П. Думенко; Вінниц. нац. техн. ун-т. - Вінниця, 2010. - 152 c. - Бібліогр.: 75 назв. - укp.

Висвітлено фізичні основи біомедичної оптики. Розкрито можливості її застосування у біології та медицині для контролю, ідентифікації, дослідження біологічних об'єктів, а також для вивчення природи фізичних процесів, що відбуваються в них. Розроблено оптоелектронний комплекс для пульсодіагностики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с251.3 + В341,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА734751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Вягін О.Г. 
Вплив зарядових взаємодій на формування люмінесцентних властивостей церійвмістких оксидних кристалів : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / О.Г. Вягін; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2010. - 16 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В341,022 + В379.24,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Данько В. П. 
Сенсори хвильового фронту з голографічною оптикою : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / В. П. Данько; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Оцінено вплив матриці голографічних мікролінз на точність визначення фази хвильового фронту сенсором Шека - Хартмана. Показано, що матриці голографічних мікролінз можуть застосовуватися в сенсорі замість рефракційних матриць без погіршення його характеристик. Запропоновано та реалізовано метод розширення діапазону вимірювань сенсора Шека - Хартмана та сенсора на ефекті Талбота шляхом застосування матриць голографічних мікролінз та двовимірних дифракційних структур з корекцією аберацій. Показано, що вказаний метод дозволяє вимірювати локальні нахили хвильового фронту на фоні статичних аберацій, які щонайменше удвічі перевищують максимально можливі для сенсорів, побудованих за класичною схемою. Розроблено та експериментально перевірено принцип побудови сенсора хвильового фронту Шека - Хартмана з адаптацією вимірювального каналу до фазових змін досліджуваної оптичної хвилі. Запропоновано метод розширення діапазону вимірювань сенсора Шека - Хартмана, що грунтується на використанні матриць двофокусних голографічних мікролінз та алгоритму спільної обробки гартманограм в обох каналах. Їх застосування дозволяє збільшити кутовий динамічний діапазон сенсора більш, ніж удвічі, за збереження кутової чутливості, що визначається більшою фокусною відстанню. Наведено приклад застосування сенсора Шека - Хартмана з матрицею голографічних мікролінз для визначення спотворень хвильового фронту в акустооптичному дефлекторі. Запропоновано використовувати сенсор Шека - Хартмана з матрицею голографічних мікролінз в лазерних деформографах.


Індекс рубрикатора НБУВ: В341,022 + В343.43 в641,022 + В343.43 с0,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406828 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Добровольський Ю. Г. 
Первинні перетворювачі для вимірювання енергетичних характеристик оптичного випромінення : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.09.07 / Ю. Г. Добровольський; Харків. нац. ун-т міськ. госп-ва ім. О.М. Бекетова. - Харків, 2016. - 39 c. - укp.

Розвинуто теорію генерації фотоструму фотодіодів, що дозволило їх використання на частотах, що значно перевищують їх граничну частоту, а також створення ряду первинних перетворювачів (фотодіодів) на основі германію, кремнію, фосфіду галію, селеніду цинку, здатних працювати за умов фонової освітленості в широкому динамічному діапазоні. Струмова монохроматична чутливість фотодіодів на основ фосфіду галію на довжині хвилі 254 нм досягає 0,1 А/Вт, епітаксійного і монокристалічного германію на довжині хвилі 1,5 мкм - 0,74 А/Вт. Чутливість фотодіодів у складі дво- і триспектральних фотоприймачів за максимумом спектральної характеристики досягає: на основі фосфіду галію - не менше 0,2 А/Вт, кремнію - не менше 0,33 А/Вт, германію - 0,35 А/Вт. Розроблено спеціалізовані термоелектричні модулі Пелт'є підвищеної надійності для термостабілізації та забезпечення мінімальних шумів фотодіодів. Створено комплекс метрологічного обладнання для перевірки параметрів розроблених первинних перетворювачів, призначених для вимірювання енергетичних параметрів оптичного випромінення та приладів на їх основі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В341,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422827 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського