Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>U=В253.320.56,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Онищенко В. М. 
Теплообмін та гідродинаміка за подвійним рядом заглиблень різної геометричної форми : автореф. дис... канд. техн. наук : 05.14.06 / В. М. Онищенко; Ін-т техн. теплофізики НАН України. - К., 2008. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З312,022 + В253.320.56,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Горовий О. М. 
Течія Стокса навколо системи прямокутних пластинок : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.05 / О. М. Горовий; НАН України. Ін-т гідромеханіки. - К., 2004. - 22 c. - укp.

Досліджено просторові задачі Стокса про обтікання прямокутної пластинки та системи прямокутних пластинок стаціонарним потоком в'язкої рідини за малих чисел Рейнольдса. На підставі теорії гідродинамічних потенціалів та методу суперпозиції запропоновано та реалізовано ефективну числову аналітичну методику, яка враховує особливості поведінки потоку в околі межі області. Одержані розв'язки використано для аналізу основних характеристик потоку. Залежно від геометричних параметрів задач та граничних умов побудовані лінії течії, лінії завихреності, лінії постійного тиску та постійної завихреності. Обчислено сили опору прямокутних пластинок залежно від швидкості потоку та геометричних розмірів пластинок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.56,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Воскобійник А. В. 
Формування когерентних вихрових структур у закручених потоках та заглибленнях : Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.05 / А. В. Воскобійник; НАН України. Ін-т гідромеханіки. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Розроблено та застосовано оригінальну методику вивчення структури течій в обмежених потоках (планування експерименту на підставі даних візуалізаційних досліджень). Вивчено структуру течій просторового характеру у вихровій камері та заглибленнях напівциліндричної та напівсферичної форми. Одержано кінематичні характеристики та виявлено загальні закономірності формування та розвитку цих течій, а також спектральні характеристики закручених потоків і встановлено характерні особливості спектрів у вигляді дискретних піків, зумовлених формуванням когерентних вихрових структур та їх викидами у межовий шар. Визначено види та типи вихрових систем, їх масштаб, частоту обертання, лінійну й обводову швидкість, а також місцезнаходження в обмежених потоках. Досліджено методи та засоби пасивного управління когерентними вихровими структурами, їх масштабами, частотами обетання та викидів у вихровій камері та заглибленнях різних розмірів і геометричної форми.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.56,022 + В253.320.021.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339133 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Нго Мінь Туан 
Просторове обтікання несучих систем тілесної конфігурації потоком в'язкої нестисливої рідини : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.02.05 / Нго Мінь Туан; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т" . - Х., 2010. - 18 c. - укp.

Розглянуто узагальнення існуючих і розвиток нових методів теорії потенціалу на крайові задачі динаміки в'язкої нестисливої рідини. Досліджено математичні моделі просторового обтікання тіл складної тілесної конфігурації з урахуванням впливу вихроутворення в'язким потоком нестисливої рідини. Встановлено адекватну систему межових інтегральних рівнянь. Вперше в аерогідродинамічних дослідженнях розв'язання крайової задачі подано у вигляді лінійної комбінації потенціалів простого та подвійного шарів, а також сингулярних інтегралів. Одержано аерогідродинамічні характеристики тіл складної тілесної конфігурації, які, в тестових ситуаціях, добре співпадають як з експериментальними даними, так і з відомими теоретичними результатами, а також розвинено метод побудови геомегричної форми реального тіла й її впливу на аерогідродинамічні характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.56,022 + Ж123

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Загуменний Я. В. 
Задачі керування нестаціонарною структурою течій та інтегральними характеристиками обтічних тіл : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.02.05 / Я. В. Загуменний; Національна академія наук України, Інститут гідромеханіки. - Київ, 2020. - 40 c. - укp.

Досліджено закономірності хвиле- та вихроутворення навколо обтічних тіл, що можуть здійснювати нестаціонарні рухи, в однорідній та стратифікованій в'язких рідинах. Вивчено процеси взаємодії різномасштабних структурних елементів течій у примежових шарах та у супутньому сліді за обтічними тілами, визначено взаємозв'язок структури течій з локальними й інтегральними гідродинамічними характеристиками обтічних тіл. Розроблено методику керування нестаціонарною структурою течій та інтегральними характеристиками обтічних тіл на основі нових алгоритмів прямого чисельного розв'язання задач обтікання тіл, що здійснюють нестаціонарні рухи за заданим законом у потоці рідини. Побудовано алгоритм чисельного розв'язання спряжених задач механіки в'язкої нестисливої рідини і в'язкопружного тіла з використанням метода скінченного об'єму на базі оригінальних програмних кодів власної розробки відкритого пакету OpenFOAM. На основі розробленого алгоритму чисельного моделювання течій неперервно стратифікованої рідини вперше виконано високороздільні та високоточні розрахунки стратифікованих течій навколо перешкод різної форми в широкому діапазоні чисел Рейнольдса і Фруда, починаючи з надповільних течій, індукованих дифузією на нерухомій непроникній перешкоді, й аж до нестаціонарного вихрового режиму течії, що відповідає перехідним значенням числа Рейнольдса, а також проведено серії порівнянь розрахованих полів стратифікованої течії з відповідними тіньовими зображеннями, отриманими з використанням комплексу унікального обладнання для моделювання гідродинамічних процесів в оточуючому середовищі. Встановлено взаємозв'язок вихрової структури течії в примежовому шарі з гідродинамічними характеристиками обтічної поверхні з локальним джерелом збурення у формі біжучої хвилі заданої амплітуди, частоти і фазової швидкості та визначено параметри біжучої хвилі на обтічній поверхні, за яких якнайдовше зберігається детермінована вихрова структура течії вниз за потоком, що відповідає ефекту затягування переходу течії в примежовому шарі в розвинений турбулентний режим. Визначено умови приєднання відривної течії на коливному криловому профілі, що здійснює вимушені обертово-коливальні рухи в потоці в'язкої нестисливої рідини, а також умови виникнення інтенсивної пропульсивної сили на криловому профілі з гнучким хвостовиком - моделі хвостового плавника гідробіонта. Визначено співвідношення між пружними характеристиками, довжиною і частотою локального активного збудження в'язкопружного хвостовика крилового профілю, при якому вимушені та вільні коливання деформівного елементу знаходяться в протифазі, що відповідає найбільшому пропульсивному ефекту крила.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.56,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445936 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського