Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=В253.320.22 в641.0,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Судаков С. М. 
Рух систем тіл з еліпсоїдальними порожнинами, заповненими рідиною : автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук : 01.02.01 / С. М. Судаков; Ін-т приклад. математики і механіки НАН України. - Донецьк, 2009. - 32 c. - укp.

Досліджено однорідні вихрові рухи (ОВР) нестисливої рідини в еліпсоїдальних порожнинах. Розглянуто питання їх використання в динаміці систем тіл з еліпсоїдальними порожнинами, заповненими рідиною. У випадку ідеальної рідини рівняння руху системи тіло - рідина наведено у гамільтоновій формі. З використанням перших інтегралів (Гельмгольця та моменту кількості руху) порядок гамільтонових рівнянь знижено на чотири одиниці. У певних випадках це дозволило проінтегрувати задачу або одержати необхідні та достатні умови стійкості відомих стаціонарних розв'язків. Розглянуто задачу про течію в'язкої нестислої рідини у рухомій еліпсоїдальній порожнині з пористим демпфером. Знайдено умови, за яких рух рідини наближається до ОВР. Досліджено гідродинамічну стійкість течії. З використанням одержаних результатів вивчено стійкість рівномірних обертань і регулярних процесій розташованої у кардановому підвісі дзиги з еліпсоїдальною порожниною. Розглянуто задачу про течію нестисливої рідини у еліпсоїдальній порожнині у випадку, коли в'язкість стратифікована таким чином, що рідина може здійснювати ОВР. Задачу використано для оцінювання впливу в'язкості рідкого ядра на тривалість майже добового періоду коливань полюсу Землі. Стратифіковану в'язкість ураховано у класичній проблемі про коливання рідких еліпсоїдів Діріхле. На підставі ОВР побудовано малопараметричні моделі для опису обертання Землі, полюс яких здійснює коливання з майже добовим періодом і періодом Чандлера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.36 в641.0,022 + В654.13-2 в641.0,022 + В253.320.22 в641.0,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362859 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кравець О. В. 
Гідродинаміка течії між прямокутними призмами, що розташовані тандемом над екраном : автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.05 / О. В. Кравець; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. - Д., 2009. - 21 c. - укp.

Наведено розв'язок нової актуальної задачі розрахунку параметрів нестислової турбулентної течії в міжторцевому просторі між прямокутними призмами, розташованими тандемом над екраном, яка моделює міжвагонний простір швидкісного потягу. Виконано аналіз структури течії та закономірностей вихороутворення в міжторцевій області призм. Встановлено вплив геометрії міжторцевого простору на його аеродинамічний опір. Розв'язано нові тривимірні задачі про в'язку течію між торцями прямокутних призм, тандемом розташованих над екраном, а також за наявності перемички між торцями. Встановлено складну спіральну структуру тривимірної в'язкої течії, що виникає в міжторцевій області над екраном і складає дві вихорові течії: спіральну спадну і вихорову.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.22 в641.0,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368207 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського