Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>TJ=Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 377
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Уль А. 
Професор Мельник Володимир Миколайович (1941 - 2019) - фундатор української РЕМ-фотограмметрії / А. Уль, О. Рудик // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2019. - Вип. 1. - С. 48-50. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

Описано життєвий шлях, професійну, наукову та педагогічну діяльність відомого українського фотограмметриста - професора Мельника В. М. (1941 - 2019). Увагу звернено на його діяльність у Львівській політехніці та Східноєвропейському (Волинському) національному університеті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д1 д(4УКР) Мельнтк В.М.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Lyszkowicz A. 
Realization of the International Height Reference System - state of art = Реалізація міжнародної референційної системи висот - сучасний стан / A. Lyszkowicz // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2019. - Вип. 1. - С. 51-56. - Бібліогр.: 55 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д115.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Савчук С. 
Ігорю Севіровичу Тревого - 80 / С. Савчук, П. Шевчук, К. Третяк, Б. Четверіков // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2019. - Вип. 1. - С. 43-45. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д1 д(4УКР) Тревого І.С.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Тревого І. 
Застосування ефективних технологій з "GYROMAXTMAK 2M" для автономного орієнтування у просторі / І. Тревого, В. Ковтун // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2019. - Вип. 1. - С. 46-47. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

Розглянуто особливості та переваги використання технологій орієнтування у просторі з використанням гіроосадка GYROMAXTMAK 2M у різних сферах діяльності, у тому числі і військовій, без використання GNSS.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д123.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Hlotov V. 
Analysis of application of the UAVs for military tasks = Аналіз застосування БПЛА для військових цілей / V. Hlotov, A. Hunina, S. Kniaziev, V. Kolesnichenko, O. Prokhorchuk // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2019. - Вип. 1. - С. 69-77. - Бібліогр.: 76 назв. - англ.

Мета роботи - аналіз та дослідження можливостей застосування безпілотних літальних апаратів (БПЛА) для військових цілей. Одним із важливих завдань використання БПЛА є топографічне аерознімання для опрацювання великомасштабних планів, що, як підтвердив досвід бойових дій, вже є необхідними для роботи з ними відповідним складом. Але цей процес є доволі складним, оскільки потрібно дотримуватись багатьох вимог для виконання знімання: забезпечити висоту знімання для масштабності аерознімків, стабілізацію літака, щоб зменшити кути нахилу та швидкість для утримання поздовжнього перекриття тощо. Всі ці чинники надають змогу швидко виявити об'єкт і знищити його. Проаналізвано сучасні вітчизняні моделі БПЛА, які можна застосовувати і для аерознімання військових об'єктів та наведено розгорнуту класифікацію БПЛА військового призначення та визначено перелік завдань, які вони виконують, зробивши відповідні висновки. Сформульовано вимоги до створення військових БПЛА. Проведено дослідження розробленого БПЛА Arrow, щоб підтвердити можливості його застосування в аерознімальних цілях. За допомогою аеропристрою літака "Arrow" та БПЛА "Trimble UX5" здійснено аерознімання тієї самої ділянки та виконано порівняльний аналіз значень кутів зносу, крену та тангажу БПЛА "Arrow" та "Trimble UX5" за кожним маршрутом для оцінювання роботи аеропристрою. Наукова новизна та практичне значення. БПЛА сьогодні виконують різні завдання у багатьох галузях економіки та оборони країн. Головною перевагою застосування БПЛА у військовій справі є те, що вони можуть працювати в автоматичному або напівавтоматичному режимах за мінімальної участі людини в процесі керування. Враховуючи військовий конфлікт на Сході України, це питання набуває особливої актуальності, оскільки визначення особливостей застосування БПЛА надасть змогу: зменшити втрати особового складу, а також серед цивільного населення, яке часто найбільше потрапляє під удар; вести непомітну розвідку наземних об'єктів і ворожих цілей на території противника; визначати цілі для ураження; наносити точкові артилерійські чи авіаційні удари по ворожих цілях і згодом вести контроль за результатами ураження; виявляти та знешкоджувати ворожі БПЛА.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц651.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Денис Ю. 
Моніторинг засихання хвойних лісів за різночасовими космічними знімками (на прикладі Тухлянського лісництва) / Ю. Денис, Х. Бурштинська, О. Паштетник // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2019. - Вип. 1. - С. 78-84. - Бібліогр.: 83 назв. - укp.

Мета роботи - виявлення ділянок із засиханням хвойних лісів на підставі спектральних яскравостей зображень із використанням польових досліджень та у створенні навчальних вибірок для здійснення контрольованої класифікації для обчислення площ ділянок із засиханням хвойних дерев. Для моніторингу стану лісів Тухлянського лісництва використано комплексну методику, основану на використанні різночасових космічних знімків середнього розрізнення з подальшим їх опрацюванням за допомогою геоінформаційних систем. На ділянці досліджень у 2007 р. за матеріалами аерознімання електронно-оптичною камерою створено ортофотоплани з позначеними ділянками, на яких виявлено засихання хвойних дерев. Польові дослідження полягали в ідентифікації вибраних на ортофотоплані п'яти ділянок і виявленні змін щодо засихання хвойних лісів за десятиліття. Вибрано тестові зразки для подальшого опрацювання космічних знімків, отриманих із супутників класифікації. Контрольована класифікації надає можливість визначати масштаби засихання лісів за останні 11 років, зміни ландшафту та визначати площі засихання лісів. Дослідження проведено на території Тухлянського лісництва Сколівського району Львівської області. Для польових досліджень вибрано 5 ділянок із відомими координатами, на яких виявлено засихання. З метою збирання завіркової інформації на ці ділянки організовано дві експедиції. На підставі завіркової інформації створено навчальні вибірки. Для оцінювання навчальних вибірок використано гістограми та діаграми розсіювання. Контрольовану класифікацію здійснено за методом максимальної вірогідності на територію лісництва з подальшим постопрацюванням. Ідентифіковано нові ділянки з засиханням хвойних дерев і визначено площі засихання. Запропонована методика надає змогу достовірно та з достатньою точністю вести моніторинг лісових масивів, а також контролювати поширення засихання у лісах і відповідно, приймати вчасні управлінські рішення щодо зменшення осередків поширення шкідників у хвойних лісах. Опрацьовану методику та отримані результати досліджень доцільно використовувати у лісовому господарстві для здійснення оперативного лісового моніторингу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131.9 + П342.513

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Savchuk S. 
Analysis of the tropospheric delay estimates in software package - GIPSYX based on multi-GNSS observations = Аналіз визначення тропосферних затримок у пакеті програмного забезпечення GIPSYX на основі мульти-GNSS спостережень / S. Savchuk, A. Khoptar // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2019. - Вип. 1. - С. 57-63. - Бібліогр.: 62 назв. - англ.

Поява та становлення багатоканальних глобальних навігаційних супутникових систем (Global Navigation Satellite System, GNSS), а саме Глобальної системи позиціонування США (Global Positioning System, GPS), російської Глобальної навігаційної супутникової системи (ГЛОНАСС), європейської Galileo та китайської BeiDou систем зумовили можливість широкого їх застосування не тільки для завдань позиціонування, а також і для проведення атмосферних досліджень. Мета роботи - дослідження точності визначення тропосферних затримок із мульти-GNSS спостережень із використанням пакета програмного забезпечення GipsyX. Проаналізовано дані мульти-GNSS, отримані зі спостережень на GNSS-станції GANP впродовж липня 2018 р. Опрацювання даних виконано у пакеті програмного забезпечення GipsyX, в основу якого покладено абсолютний метод точного позиціонування (Precise Point Positioning, РРР). Стратегія опрацювання мульти-GNSS спостережень передбачала 5 розв'язків: 4 окремих - "тільки GPS", "тільки ГЛОНАСС", "тільки Galileo" та "тільки BDS" і один комбінований, що містив дані спостережень "GPS + HTlOHACC + Galileo+BDS". Отримані значення зенітної тропосферної затримки (Zenith Tropospheric Delay, ZTD) порівняно з відповідними значеннями за даними радіозондування атмосфери розташованої неподалік аерологічної станції 11952 Poprad - Ganovce. Отримані за даними мульти-GNSS спостережень значення ZTD демонструють високу узгодженість із даними радіозондування атмосфери впродовж 30 днів. Результати цього експерименту підтверджують, що використання усіх можливих повноцінних супутникових навігаційних систем забезпечує вищу точність опрацювання порівняно з "тільки GPS", "тільки ГЛОНАСС", 25 %. Встановлено, що точність визначення тропосферних затримок на основі мульти-GNSS спостережень перевищує точність тропосферних продуктів, отриманих у результаті опрацювання даних GNSS-спостережень від однієї супутникової навігаційної системи. Отримані результати є новинним продуктом для спільноти GNSS.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Тревого І. 
Про стан пунктів ДГМ України в Івано-Франківській області / І. Тревого, Ю. Мязіна, Є. Ільків, М. Галярник // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2019. - Вип. 1. - С. 64-68. - Бібліогр.: 67 назв. - укp.

Мета роботи - виконати аналіз результатів обстежень геодезичних пунктів ДГМ, метою вироблення науково-технічних рекомендацій і прийняття управлінських рішень на регіональному рівні для їх відновлення та закладання нових пунктів замість знищених (втрачених сегментів ДГМ України) та проаналізувати тиші геодезичних пунктів, якими закріплено пункти на території області в контексті моніторингу. Для відшукування геодезичних пунктів на місцевості використано комплексну методику, основану на використанні інформації про знаходження геодезичних пунктів на місцевості та їх технічні характеристики. Цю інформацію наведено на геопорталі ДГМ із використанням технологій, рекомендованих нормативними документами, наказами Держгеокадастру України, методичними рекомендаціями щодо виконання робіт з обстеження пунктів Державної геодезичної мережі, розробленими ДП "НДІГК", і науковими напрацюваннями авторів для обстеження геодезичних пунктів, які є частиною складової моніторингу стану ДГМ фахівці Держгеокадастру та суб'єкти господарювання виконали обстеження стану пунктів геодезичної (планової) мережі 1, 2 і 3 класів з метою їх застосування у топографо-геодезичних роботах, а також для виконання кадастрових знімань. Встановлено, що пункти ДГМ на території області закріплені 27 типами центрів, а також численними різновидами центрів: 1оп - 28, 2оп - 26, 53оп - 15, 4оп - 10, 5оп - 9, які регламентовані в Інструкції "Основные положения о построении государственной геодезической сети СССР 1954 - 1961 гг.". Виконаний аналіз можна використати в топографо-геодезичній і картографічній діяльності на регіональному рівні для здійснення оперативного моніторингу стану геодезичних пунктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д174.821 + Х859(4УКР-4ІВА)115

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Тревого І. 
Програма подвійних дипломів українсько-німецької міжнародної співпраці / І. Тревого, А. Хоптар, І. Брусак // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2019. - Вип. 1. - С. 16-19. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто поступовий розвиток програми подвійних дипломів і програми українсько-німецької міжнародної співпраці між Інститутом геодезії Національного університету "Львівська політехніка" (м. Львів, Україна) та Факультетом ландшафтних наук і геоматики Університету прикладних наук (м. Нойбранденбург, Німеччина).


Індекс рубрикатора НБУВ: Д1 е(0) л01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дрбал А. 
Професор Домінік Зброжек (1832 - 1889) - засновник і перший керівник астрономічної обсерваторії Львівської політехніки / А. Дрбал, К. Радєй, Ї. Лехнер // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2019. - Вип. 1. - С. 20-31. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Описано життєвий шлях, наукову і педагогічну діяльність видатного чешского і польського астронома і геодезиста, першого завідувача кафедри геодезії та сферичної астрономії (1871) та засновника і першого керівника астрономічної обсерваторії (1877) Львівської політехники Домініка Зброжека.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д1 д(4УКР) Збожек Д.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Тревого І. 
Наукова, міжнародна та громадська діяльність Товариства у 2018 році / І. Тревого, Б. Четверіков, О. Рудик // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2019. - Вип. 1. - С. 7-10. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто основні результати діяльності громадської спілки "Українське товариство геодезії і картографії" та Західного геодезичного товариства УТГК у 2018 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д1 е(0) л5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Тревого І. 
Інноваційні цифрові технології і нова техніка на "INTERGEO-2018" / І. Тревого, Б. Четверіков, В. Кілару, О. Ванчура // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2019. - Вип. 1. - С. 11-15. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наведено результати роботи найбільшого в світі фахового конгресу "INTERGEO-2018", виставки новітніх технологій, техніки, програмних продуктів у сфері геодезії, фотограмметрії, геоінформатики в Франкфурті-на- Майні (16 - 18.10.2018 р.). Висвітлено участь в цих заходах делегації українських фахівців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д1 е(0) л01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Тревого І. 
Юрію Олександровичу Карпінському - 70 / І. Тревого, А. Лященко, О. Малюк // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2019. - Вип. 1. - С. 37-39. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

17 грудня 2018 р. виповнилося 70 років керівникові Науково-дослідного інституту геодезії і картографії, завідувачу кафедри геоінформатики і фотограмметрії Київського національного університету будівництва і архітектури, віце-президенту Українського товариства геодезії і картографії, доктору технічних наук, професору Ю. О. Карпінському. Ю. О. Карпінський - відомий у широких колах виробничників та науковців учений, з ім'ям якого пов'язаний розвиток сучасної геодезичної науки в Україні, розроблення і впровадження новітніх геоінформаційних технологій у сфері геодезії, картографії та кадастру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д1 д(4УКР) Карпінський Ю.О.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Карпінський Ю. 
90-річчя від дня народження ветерана геодезії та картографії Петра Максимовича Шевчука / Ю. Карпінський, В. Кулик, Б. Лепетюк, Р. Сосса, І. Тревого // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2019. - Вип. 1. - С. 40-42. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д1 д(4УКР) Шевчук П.М.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Тревого І. 
Міжнародна науково-технічна конференція до ювілею - 100-річчя Товариства геодезистів Польщі (SGP) / І. Тревого, В. Задорожний, О. Ванчура // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2019. - Вип. 1. - С. 32-34. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Наведено інформацію про міжнародну науково-технічну конференцію присвячену 100-річчю Товариства геодезистів Польщі (SGP), в якій взяли участь майже 400 фахівців, науковців і офіційних осіб з Польщі та багатьох закордонних країн. Серед гостей були президенти Світової федерації геодезистів (FIG), Європейської геодезичної асоціації (CLGE), делегації національних геодезичних товариств Німеччини, України, Чехії, Словаччини, Австрії та інших країн.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д1 е(0) л01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Савчин І. 
Міжнародна науково-технічна конференція молодих вчених "GeoTerrace-2018" / І. Савчин, В. Лозинський, Х. Марусаж, Ю. Денис // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2019. - Вип. 1. - С. 35-36. - укp.

Висвітлено результати роботи Міжнародної науково-технічної конференції молодих вчених "GeoTerrace-2018", що відбулася 13 - 15 грудня 2018 р. в Інституті геодезії Національного університету "Львівська політехніка".


Індекс рубрикатора НБУВ: Д1 е(0)л01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Глотов В. 
Спосіб визначення фокусної віддалі цифрової неметричної знімальної камери / В. Глотов, Х. Марусаж // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2019. - Вип. 1. - С. 85-90. - Бібліогр.: 89 назв. - укp.

Сьогодні для розв'язання задач цифрової фотограмметрії активно застосовують цифрові неметричні знімальні камери (ЦНЗК). Завдяки масовому виробництву вони широко представлені на ринку та їх собівартість є порівняно невисокою. Компактність, оперативність, мобільність і доступність - основні переваги ЦНЗК. Однак технічна документація неметричних камер фактично не містить інформації про елементи внутрішнього орієнтування та дисторсії, значення яких є необхідним для подальшого опрацювання цифрового зображення. Тому потрібно розробляти способи визначення цих елементів із відповідною точністю. Для визначення фокусної віддалі цифрової знімальної камери (ЦЗК) запропонованим способом контрольно-вимірну сітку (КВС) розташовують вертикально на відстані від ЦЗК і виконують знімання, переміщають ЦЗК вздовж базису знімання та виконують знімання КВС, переміщають КВС уздовж оптичної осі ЦЗК на фіксовану відстань і виконують знімання КВС, переміщають цифрову знімальну камеру вздовж базису знімання в початкове положення і повторно виконують знімання КВС. За отриманими цифровими зображеннями вимірюють координати на відповідних перетинах КВС і визначають фокусну віддаль ЦЗК. Запропоновано спосіб та розраховано апріорну оцінку точності визначення фокусної віддалі ЦЗК. Розроблено спосіб, що забезпечує відповідну точність визначення фокусної віддалі. Запропонований спосіб можна застосовувати для визначення фокусної віддалі неметричних ЦЗК, які використовують для складання фронтальних планів фасадів та інтер'єрів архітектурних пам'яток, моніторингу деформацій інженерних споруд, зсувних і селевих процесів, відкритих гірничих виробок, льодовиків, для знімання з безпілотних літальних апаратів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д13 с0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Heger W. 
Investigations to digitizing of the gyro oscillation swing by a line camera = Дослідження оцифрування коливань гіроскопа за допомогою лінійної камери / W. Heger, I. Trevoho, Ya. Lopatin // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2019. - Вип. 2. - С. 45-53. - Бібліогр.: 52 назв. - англ.

Мета роботи - розроблення технології автоматизованого процесу вимірювання гіроскопом "Gyromax AK-2M" для визначення азимута. Точність визначення основних величин має бути вищою, ніж за механічної процедури вимірювання. Описано метод оцифрування коливань гіроскопа з використанням камери з лінійним сенсором. Досліджено можливість роботи з лінійною камерою фірми Coptonix та можливість її підключення до одноплатного комп'ютера Raspberry Pi 3B для передавання даних та їх оброблення. Перевірено можливість використання програмної мови Python 3.0 для реалізації проекту. Для реалізації цього проекту застосовано комплексний підхід із використанням таких пристроїв, як камера із лінійним сенсором, одноплатний комп'ютер і пристрій, що імітує коливання гіроскопа. Досліджено оцифрування даних вимірювання, обчислення значення азимута й автома. Для автоматизованого обчислення даних використано ті самі 2 методи, що використовують у звичайних вимірюваннях - метод поворотної точки та метод проходження. Результат роботи - автоматизовано систему вимірювання коливань, яку можна застосовувати в гіроскопах. У систему входить розроблене програмне забезпечення, яке з'єднує користувача з лінійною камерою і комп'ютером, який обробляє вимірювання, записує необхідні дані, передає їх на комп'ютер-клієнт і обчислює необхідні значення. Щоб забезпечити зручність використання програми для інших користувачів, програма оснащена графічним інтерфейсом. Результатом роботи програми є файл із розширенням XML, який містить дані про вимірювання. Запропоновано новий метод оцифрування коливань гіроскопа. Застосування камери з лінійним сенсором та одноплатного комп'ютера для цього завдання відкриває багато можливостей для вдосконалення процесів автоматизації геодезичних приладів, що може підвищити точність вимірювань та зменшити їх тривалість. Розробляючи цей метод оцифрування вимірювань, можна розпочати виробництво вдосконаленої версії гіроскопічної насадки GYROMAX AK-2M.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д113.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Тревого І. 
Аналіз сучасного стану ДГМ України / І. Тревого, Є. Ільків, М. Галярник // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2019. - Вип. 2. - С. 54-60. - Бібліогр.: 58 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати результати обстеження пунктів державної геодезичної мережі (ДГМ) на території України, виконаного територіальними підрозділами Держгеокадастру; провести дослідження для встановлення впливу щільності населення та залісненості в регіоні на кількість втрачених пунктів; виконати аналіз втрат геодезичних пунктів за період незалежності нашої держави; звернути увагу на відсутність науково-економічного обгрунтування допустимої кількості втрат пунктів, а також на наявність пунктів, до яких немає доступу, та збільшення їх кількості у майбутньому; розглянути заходи щодо використання недоступних пунктів, що зумовлено збільшенням вагомості в суспільстві приватної власності на земельні ділянки; розробити пропозиції для правового трактування охоронної зони навколо пунктів, ввівши у практику польових топографо-геодезичних робіт різних видів і типів сервітути. Для опрацювання результатів обстеження пунктів ДГМ використано методи математичної статистики, математичні методи реєстрування та ранжування, методи системного аналізу та кількісні методи "дослідження операцій". На території України протягом 2017 - 2018 рр. виконано повномасштабне обстеження стану пунктів геодезичної (планової) мережі 1, 2 і 3 класів з метою перевірки їх стану на місцевості. Виконаний аналіз надає змогу оцінити зміни в стані ДГМ, оцінити втрати геодезичних пунктів за останні десятиліття у регіонах і за класами мереж, виявити нові тенденції впливу на стан геодезичної мережі, що надасть підстави для узагальнення висновків відділом державного геодезичного нагляду департаменту топографо-геодезичної і картографічної діяльності апарату Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. Практична цінність роботи полягає у вирішенні проблеми забезпечення функціонування, розвитку, модернізації, реконструкції ДГМ у ході виконання Державної цільової науково-технічної програми розвитку топографо-геодезичної діяльності та національного картографування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д115 + Д172.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Заєць І. 
Референцні системи координат колишнього австрійського кадастру та їх використання під час проведення наукових досліджень у Карпатському регіоні / І. Заєць, І. Калинин, С. Савчук // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2019. - Вип. 2. - С. 32-39. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Кадастрові карти (КК) колишньої Австро-Угорщини є цінним вихідним матеріалом, що використовується у наукових дослідженнях у різних країнах. Мета роботи - висвітлити можливості застосування даних колишніх австрійських КК для аналізу землекористувань у Карпатському регіоні після відповідного їх перетворення. Поштовхом до здійснення таких досліджень стало використання ГІС-технологій та інструментарію і, відповідно, методів, що базуються на аналізі даних КК після їх числового перетворення. Для перетворення даних із КК є необхідною інформація про місцеву референцну систему координат і проекцію еліпсоїда на площину. У карпатському регіоні, охопленому австрійським кадастром, використовували фрагменти трьох таких референциях систем: львівської системи (початковий пункт - Високий замок у Львові), віденської (початковий пункт - церква Св. Стефана у Відні) та угорської (початковий пункт - Астрономічна обсерваторія в Будапешті). Щоб уникнути помилок перетворення даних, координати точок кадастрової тріангуляції розраховували для різних областей в окремих системах. Запропоновано методику та розраховано параметри трансформування референцних систем координат. Розроблено методику, що забезпечує відповідну точність трансформування координат колишніх австрійських референциях систем в сучасний інформаційний простір. Результати перетворення та трансформації координат можна застосовувати для аналізу історичних змін у просторовій структурі ландшафтів і навколишнього середовища, у вивченні сільських поселень, розвитку садово-паркового господарства, реконструкціях змін русла річок тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д112.3 + Д14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського