Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=Буков. мед. вісн<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 166
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Тащук В. К. 
Програма "Смарт ЕКГ - ранолазин" - власний досвід та світовий підхід / В. К. Тащук, О. В. Маліневська-Білійчук, Д. І. Онофрейчук, П. Р. Іванчук, М. В. Тащук // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 110-116. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.371

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Фуштей І. М. 
Вплив поліморфізму T786C гена NOS3 на рівні метаболітів оксиду азоту серед пацієнтів з пароксизмальною фібриляцією передсердь неклапанного генезу / І. М. Фуштей, С. Г. Подлужний // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 117-123. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Цисар Ю. В. 
Лікування маткових кровотеч у дівчат пубертатного віку без застосування гормональної терапії на тлі супутньої тиреоїдної патології / Ю. В. Цисар, О. А. Андрієць // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 124-128. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Пубертатні маткові кровотечі посідають вагоме місце в структурі гінекологічної патології, оскільки в подальшому можуть призвести до стійких та незворотних змін у процесі становлення репродуктивної системи. Мета роботи - дослідити ефективність негормональнальної терапії в лікуванні маткових кровотеч у дівчат пубертатного віку на тлі супутньої тиреоїдної патології. Обстежено та проліковано 30 дівчат-підлітків із пубертатною матковою кровотечею на тлі супутньої тиреоїдної патології, які лікувались у гінекологічному відділенні міського клінічного пологового будинку № 1 м. Чернівці. Всім пацієнткам також проведено комплексне обстеження з визначенням рівня гормонів у сироватці крові та визначення окремих показників гемостазу. Встановлено, що застосована комплексна терапія в дівчат-підлітків, хворих на пубертатні маткові кровотечі на тлі патології щитоподібної залози є ефективною, на що вказує механізм позитивного зворотнього зв'язку, а саме викид фолікулостимулювального гормону у відповідь на зростання рівня естрадіолу в периферичній крові. Висновок: розроблена та застосована авторами комплексна методика лікування в дівчат-підлітків з матковими кровотечами за супутньої тиреоїдної патології сприяє поступовій нормалізації рівня статевих і тиреоїдних гормонів сироватки крові, скорочує термін лікування в стаціонарі, сприяє нормалізації загального гормонального профілю обстежених дівчат із супутньою патологією щитоподібної залози.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.715.032-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Роговий Ю. Є. 
Дизрегуляційний механізм впливу води від'ємного окисно-відновного потенціалу на функцію нирок / Ю. Є. Роговий, О. В. Колеснік, В. Я. Цитрін // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 93-98. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.54-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Сем'янів М. М. 
Фактори ризику та поліморфізм гена AGTR1 (1166AC) у хворих на есенційну артеріальну гіпертензію / М. М. Сем'янів // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 99-104. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Синяченко О. В. 
Пухлинні маркери в процесі променевої терапії хворих на рак передміхурової залози / О. В. Синяченко, Ю. В. Думанський, О. Ю. Столярова, М. І. Палій, М. В. Єрмолаєва // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 105-109. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити рівень пухлинних маркерів у крові хворих на рак передміхурової залози (РПЗ) у процесі їх променевої терапії (ПТ). Під спостереженням перебували 195 чоловіків з РПЗ віком від 52 до 82 років. Тривалість від моменту діагностики захворювання склала в середньому три роки. Параметри критерію Глісона в середньому склали 6 балів, співвідношення периферійної та центральної форм пухлини - 3:1, аденокарциному діагностовано в 94 % випадків, гігантоклітинну карциному - у 6 %. Середній показник стадії пухлини склав 3 у.о., зрілості - 3 бали. Оцінювали в крові показники тестостерону (TS), лютеїнізуючого гормону (LT), інсуліноподібного фактора зростання 1 (ISF), активностей лужної фосфатази (AP), кислої простатичної фосфатази (APP) і глікозилгідролази (GH). Підвищення рівнів пухлинних маркерів спостерігається у 50 - 100 % хворих, що залежить від поширеності, розмірів, локалізації, стадії й ступеня диференціації пухлинного процесу, характеру його метастазування в лімфатичні вузли, віддалені органи і кістяк. Проведення ПТ у хворих на РПЗ впливає на інтегральні зміни маркерів пухлинного процесу, зокрема, на відновлення показників у крові PSA і активності APP, причому в групі обстежених із раннім початком ПТ після простатектомії позитивні зміни вивчених параметрів більш суттєві, що не залежать від поширеності, розмірів і ступеня зрілості неоплазми, але характер динаміки рівнів PSA, APP та ISF тісно пов'язаний із вихідним показником тяжкості перебігу пухлини. Висновок: вивчення у крові вмісту пухлинних маркерів матиме клініко-прогностичну значимість для оцінки ефективності лікування пухлинного процесу, сприятиме розробці критеріїв діагностики ускладнень променевої терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Білецький С. В. 
Патогенез хронічної серцевої недостатності (огляд літератури) / С. В. Білецький, О. А. Петринич, Т. В. Казанцева // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 145-149. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Наведено дані літератури про патогенез хронічної серцевої недостатності (ХСН). Викладено сучасну нейрогуморальну теорію розвитку ХСН. Мета роботи - систематизувати сучасні теорії про патогенез хронічної серцевої недостатності. Висновок: у світі сучасних уявлень основною ланкою патогенезу хронічної серцевої недостатності є активація нейрогуморальних систем (симпатоадреналової, ренін-ангіотензинової, ендотелію) на циркуляційному і тканинному рівнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Лісова К. М. 
Етіопатогенетичні аспекти розвитку плацентарної дисфункції у жінок з невиношуванням вагітності (огляд літератури) / К. М. Лісова, І. В. Каліновська, П. Ю. Токар // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 150-156. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Прогрес перинатології виявив нові проблеми, пов'язані з гестаційним процесом і антенатальним захистом плода. Серед них провідне місце належить хронічній плацентарній недостатності (ХПН). Однією з основних причин ХПН є невиношування вагітності. Мета роботи - розглянути основні аспекти етіології і патогенетичні ланки розвитку плацентарної недостатності у жінок із невиношуванням вагітності. Висвітлено питання етіології, а також основні патогенетичні ланки розвитку плацентарної дисфункції у жінок із невиношуванням вагітності. Виділено фактори ризику, механізми розвитку плацентарної недостатності (ПН), а також її форми залежно від етіологічних факторів. Детально розглянуто особливості морфологічної будови плаценти у жінок з даною патологією на ранніх і пізніх термінах гестації, їх вплив на подальший перебіг вагітності, розвиток і стан плода. Показано взаємозв'язок між структурними змінами плаценти з клінічними проявами ПН. Висвітлено вплив порушень реології та гемодинаміки на стан плода. Висновки: існує велика кількість етіологічних факторів, що призводять до розвитку плацентарної недостатності. Однак за різноманіття причин, дана патологія має ключові патогенетичні ланки, спільні у разі різних форм. Знання причин розвитку плацентарної дисфункції під час невиношування, особливостей патогенезу та морфологічних змін, що розвиваються практично на початку вагітності, має важливе клінічне значення, адже сприятиме розробці методів ранньої профілактики і патогенетично обгрунтованої корекції даної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Р716.218.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Тащук В. К. 
Клінічний випадок інфаркту міокарда, ускладненого тромбоемболією легеневої артерії у пацієнта з онкопатологією - складнощі ведення пацієнта / В. К. Тащук, О. В. Маліневська-Білійчук, І. О. Маковійчук, Д. І. Онофрейчук, К. М. Злонікова // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 157-161. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета робти - визначити особливості перебігу та лікування пацієнтів з інфарктом міокарда, ускладненого тромболією легеневої артерії (ТЛА) на тлі онкопатології, оцінити складність ведення даної категорії пацієнтів. Проведено аналіз клінічного випадку пацієнтки з інфарктом міокарда, ускладненого ТЛА на тлі онкопатології. У пацієнтів з онкологічними захворюваннями найчастіше виникає гострий коронарний синдром без підйому сегмета ST. Ризик онкотромбозу пов'язують зі схильністю до гіперкоагуляції та тромбоцитопенії, кардіотоксичністю протипухлинного лікування, тривалою іммобілізацією та прокоагулянтною активністю злоякісних новоутворень. Висновки: поява гострого коронарного синдрому та ТЛА в онкохворих пацієнтів потребує коплексного підходу до лікування, оскільки така група пацієнтів має підвищений ризик серцево-судинної смерті, а мультидисциплінарний підхід та всебічний аналіз таких пацієнтів сприяє ранньому виявленню патології та своєчасному проведенні лікувальних і профілактичних заходів. Ефективними засобами лікування венозних тромбоемболій та онкопатології є нові пероральні антикоагулянти, які знижують ризик розвитку повторних тромбозів, але з обереженістю мають бути призначені пацієнтам з підвищеним ризиком великих кровотеч. Єдиними рекомендованими для застосування в даної кагорти хворих є ривароксабан та едоксабан, а також низькомолекулярні гепарини, які можуть бути призначені хворим з ризико розвитку кровотеч, раком та запальними захорюваннями шлунково-кишкового тракту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56 + Р410.140.67 + Р457.305.113

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кулачек Я. В. 
Проблеми дистанційного викладання хірургічної дисципліни серед україномовних та англомовних студентів в умовах пандемії COVID-19 / Я. В. Кулачек, А. Г. Іфтодій, І. М. Козловська, В. Т. Кулачек, І. Т. Руснак, Д. Р. Андрійчук // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 129-134. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати особливості викладання хірургічної дисципліни у вітчизняних та англомовних студентів медичних факультетів V курсу. В аналізі взяли участь 10 груп медичних факультетів № 1, № 2 та № 3. Загальна кількість студентів, що були прийнята до аналізу роботи, становила 125, з них україномовних - 76 (60,8 %), англомовних - 49 (39,2 %). У результаті проведеного аналізу виявлено кращу та швидшу адаптацію студентської спільноти до дистанційної форми навчання у порівнянні з викладачами. У зв'язку із тим, що хірургія є клінічною дисципліною і практично орієнтованою, це вимагає застосовувати значний за обсягом і кількістю мультимедійний матеріал та якісний фотоконтент. Враховуючи, що кафедра хірургії № 2 веде активну лікувально-діагностичну роботу, наявність мультимедійного матеріалу, фотоматеріалу клінічних випадків у динаміці та інший тематичний контент, не створило труднощів для переходу на дистанційну форму навчання і надало змогу кафедрі швидко адаптуватись до складних умов навчального процесу. У той же час, під час демонстрації студентам відеоматеріалів із коментарем викладача можна було помітити, що частина студентів (32 %) не слідкувала за демонстрацією матеріалу. Висновки: безперечною перевагою дистанційної форми навчання є те, що навчальний процес може тривати, незважаючи ні на які виклики сьогодення. Викладачі та студенти можуть у режимі реального часу взаємодіяти і вирішувати завдання тематичного плану. Але залишається величезний недолік даної форми навчання - це неможливість об'єктивно оцінити рівень знань та вмінь студента в обставинах використання студентами сторонніх джерел та заборонених шляхів відповідати на запитання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р45р3-3

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ротар О. В. 
Організаційно-методичні аспекти підготовки лікарів-інтернів тактики лікування хворих на гостру абдомінальну хірургічну патологію / О. В. Ротар, В. П. Польовий, В. І. Ротар, Б. В. Петрюк, Ю. М. Мишковський // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 135-138. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета роботи - покращити засвоєння лікарями-інтернами зі спеціальності "Хірургія" тактики лікування пацієнтів із гострою хірургічною абдомінальною патологією. Проведено аналіз ефективності організації навчально-методичного процесу в лікарів-інтернів з фаху "Хірургія" щодо засвоєння хірургічної тактики лікування пацієнтів із гострою хірургічною абдомінальною патологією на кафедрі загальної хірургії Буковинського державного медичного університету в 2017 - 2020 рр. Оптимізацію підготовки інтернів здійснено за рахунок впровадження сучасних мініінвазивних методів оперативних втручань і новітніх високоінформативних діагностичних і прогностичних критеріїв ускладненого перебігу гострої хірургічної абдомінальної патології. Ефективність навчання покращено за рахунок використання сучасних інтерактивних технологій, для оцінки знань інтернів перевага надається методу дискусійного опитування. Висновок: досконале оволодіння сучасними мініінвазивними методами інтервенційного лікування, розуміння їх місця та значення є важливим компонентом ефективного навчання лікарями-інтернами із спеціальності "Хірургія" тактики лікування гострої хірургічної абдомінальної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р45р3

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Черних М. О. 
Досвід застосування дистанційних технологій у навчальному процесі на кафедрі гістології в умовах пандемії COVID-19 / М. О. Черних // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 139-144. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р251р3

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Польовий В. П. 
Динаміка цитокінів у хворих на поширені форми перитоніту, ускладнені ентеральною недостатністю / В. П. Польовий, О. М. Плегуца, О. Ф. Дзигал, А. С. Паляниця, І. Г. Чепега // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 85-92. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.101.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Граматюк С. М. 
Активність матриксних протеїназ та їх інгібіторів у хворих із розшаруваннями грудної аорти / С. М. Граматюк, Ю. В. Іванова, В. І. Кравченко, О. О. Логвіненко // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 19-26. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Эстрин С. И. 
Ближайшие и отдаленные результаты интракоронарного введения аутологичных мезенхимальных стволовых клеток при рефрактерной стенокардии / С. И. Эстрин, Т. В. Кравченко, А. Р. Печененко // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 27-31. - Библиогр.: 6 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67 + Р353.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Корнацька А. Г. 
Застосування ультрасонографії для вибору тактики лікування жінок репродуктивного віку з лейоміомою матки / А. Г. Корнацька, А. Є. Дубчак, М. А. Флаксемберг, І. О. Баранецька // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 32-40. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Вовчик О. І. 
Використання інструментальних методів у діагностиці Clostridium difficile-інфекції / О. І. Вовчик, О. М. Зінчук // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 3-6. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення можливостей інструментальних методів у діагностиці Сlostridium difficile-інфекції (CDI). Проведено динамічне спостереження за хворими, що перебували на стаціонарному лікуванні у Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні з діагнозами: Сlostridium difficile-інфекція, псевдомембранозний коліт (ПМК) та антибіотико-асоційована діарея. Типові ультразвукові ознаки, характерні для CDI, були наявними у 16 пацієнтів з 22 обстежених. У чотирьох - змін на ультразвуковому дослідженні (УЗД) не було, а у двох - виявлено тільки зниження перистальтики. Серед досліджуваних пацієнтів фіброколоноскопія (ФКС) проводилась у п'яти випадках, з них у чотирьох пацієнтів виявлено псевдомембранозні бляшки, характерні для ПМК. Висновки: використання інструментальних методів для верифікації Сlostridium difficile-інфекції має не менш важливе значення, ніж лабораторні методи. Серед запропонованих методів варто звернути увагу на ультразвукове дослідження. Це недорогий, неінвазивний метод, який, за одержаними даними, у 73 % пацієнтів надає змогу виявити типові ознаки, характерні для Сlostridium difficile-інфекції. Цей метод не має протипоказів, у тому числі і в пацієнтів з тяжким перебігом хвороби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.3 + Р514.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Войтів Я. Ю. 
Асоціація між поліморфізмом гена тканинного інгібітора матриксної металопротеїнази-2 (G303 - A) та зовнішніми кишковими норицями / Я. Ю. Войтів, О. Ю. Усенко // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 7-11. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Гарміш О. О. 
Характер порушень обміну ліпопротеїнів крові як основи патогенезу атеросклерозу у хворих на запальні захворювання суглобів / О. О. Гарміш // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 12-18. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчити особливості порушень обміну ліпідів і ліпопротеїнів (ЛП) крові у хворих на системні ревматичні захворювання. У всіх пацiєнтів визначали рівень C-реактивного протеїну (СРП), вміст малонового альдегіду (МА) у циркулюючих моноцитах. Про наявність і вираженість проатерогенного статусу судили за вмістом у крові модифікованих ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ) і ліпопротеїнів дуже низької щільності (ЛПДНЩ), який визначали за допомогою методу біотестування із застосуванням перитонеальних макрофагів мишей. Визначали вміст у крові циркулюючих імунних комплексів (ЦІК), імуногенність модифікованих ЛП за вмістом у ЦІК холестерину (ХС) та тригліцеридів (ТГ). Детально оцінювали спектр ліпідів і ліпопротеїнів у крові з додатковим визначенням рівня білків anoB та anoA-I у плазмі крові. Одержані дані свідчать про наявність у досліджених хворих вираженного системного запалення у поєднанні з виразним проатерогенним метаболічним статусом у вигляді модифікації ліпопротеїнів та появою у них аутоантигенних властивостей. Ці зміни виникали незважаючи на відсутність змін традиційних факторів атерогенезу. Висновки: під час визначення проатерогенних порушень обміну ліпідів та ліпопротеїнів крові у пацієнтів із системними ревматичними захворюваннями необхідно орієнтуватися не на традиційні фактори ризику, які можуть залишатися в межах нормальних значень, а на вміст білків aanoA-I, anoB їх співвідношення, на визначення модифікованих ліпопротеїнів крові та вираженість аутоімунної реакції на них.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12 + Р252.711

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Михайловська Н. С. 
Клінічна ефективність комбінованої фармакотерапії ішемічної хвороби серця, асоційованої з постменопаузальним остеопорозом / Н. С. Михайловська, І. О. Стецюк // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 65-74. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11 + Р712.59 + Р418.11 + Р410.11-52 + Р281.73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського