Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (32)Автореферати дисертацій (63)Книжкові видання та компакт-диски (812)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>K=ЩОДЕННИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 456
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бердичевська М. А. 
Бог не помер, однак треба вбити Його ("Лист до батька" Ф.Кафки) / М. А. Бердичевська // Наук. зап. НаУКМА. Теорія та історія культури. - 2000. - Т. 18. - С. 80-84. - Библиогр.: 44 назв. - укp.

На підставі детального вивчення листів Ф.Кафки до батька зроблено висновок, що стосунки з батьком ілюструють ставлення Кафки до трансцедентної сили та власного письменництва. Розкрито трагічність внутрішнього діалогу та неможливість для творця "зняти" даний конфлікт з залученням до інтерпретації праць З.Фрейда, Е.Фромма, Е.Канетті, Ж.Батая, М.Бланшо, творів, щоденників і листів Кафки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Авс)-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мицик Ю. А. 
Волинь в роки визвольної війни українського народу середини XVII століття : Док. і матеріали / Ю. А. Мицик, В. І. Цибульський. - Рівне : Перспектива, 1999. - 119 c. - укp.

Містяться документи періоду Визвольної війни українського народу під проводом Б.Хмельницького, виявлені в архівах та бібліотеках України, Польщі, Росії і які стосуються безпосередньо Волині. Публікуються листи різних польських воєначальників, рядових польських шляхтичів, секретарів короля Яна Казимира, його брата Карла-Фердинанда та ін., які скеровували до Варшави актуальну інформацію про хід боїв, політичну ситуацію в Україні. Представлені наративні пам'ятки, насамперед, польської історико-мемуарної літератури (хронічки, щоденники, мемуари), авторами котрих виступають видатні політичні діячі Речі Посполитої (великий канцлер литовський Альбрехт Станіслав Радзивил, його родич, відомий воєначальник Богуслав Радзивил, відомий дипломат Ян Антоні Храповицький та ін.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)442

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Даниленко В. М. 
Володимир Дурдуківський - педагог, критик, громадський діяч (1874 - 1938) / В. М. Даниленко, А. А. Кравченко; НАН України. Ін-т історії України. - К. : Ніка-Центр, 2000. - 72 c. - Бібліогр.: с.68-72. - укp.

Розглянуто життєвий і творчий шлях видатного талановитого педагога, критика та громадського діяча Володимира Федоровича Дурдуківського з нагоди його 125-річчя від дня народження (становлення особистості, громадську діяльність, педагогічну працю). Запропоновано матеріали до бібліографії праць, друковані та архівні матеріали до біографії: листи В.Ф.Дурдуківського та його щоденники.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6-8 Дурдуківський В.Ф.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сенько І. М. 
Заповнена анкета, або Життєпис Петра Лінтура / І. М. Сенько. - Ужгород, 1999. - 143 c. - (Поличка "Карпат. краю"; №1 (101)). - укp.

Розглядається життєвий і творчий шлях відомого на Україні та за її межами вченого-славіста, фольклориста і літературознавця Петра Васильовича Лінтура (1909-1969). Пропонується багатий фактологічний, досі не публікований матеріал: щоденник, листи, спогади, архівні документи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш. г(4УКР)6 д Лінтур П.В.

Шифр НБУВ: ВА590672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бойко А. В. 
Південна Україна останньої чверті ХVІІІ століття : Аналіз джерел / А. В. Бойко; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України. - К., 2000. - 308 c. - укp.

Висвітлено джерела з історії Південної України останньої чверті XVIII ст. Проаналізовано історіографію джерелознавства, рух документальних джерел, основні архівні зібрання та публікації джерел з історії Південної України. Досліджено наративні джерела - мемуарну літературу, щоденники і подорожні записки, описи та атласи Південної України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)462

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кравець М. М. 
Роль Запорізької Січі у визвольній боротьбі українського народу / М. М. Кравець; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. - Вінниця, 1999. - 244 c. - Бібліогр.: 129 назв. - укp.

Висвітлюються передумови виникнення Запорізької Січі та розгортання боротьби запорізького козацтва проти іноземних поневолювачів наприкінці ХVI - першій половині ХVІІ ст. Показана роль запорізького козацтва у Визвольній війні українського народу під впливом Б.Хмельницького. Описується боротьба запорожців за волю України у 50-х рр. ХVII - першій третині ХVIII ст., розглядаються передумови заснування Нової Січі. Особливу увагу приділено основним військовим походам, в яких брали участь запорожці Нової Січі у цей період. Наведено основні історіографічні джерела стосовно Запорізької Січі, починаючи з XVI ст., зокрема, "Хроніка польська, литовська, жмудська і всієї Русі", "Історія Сігізмунда І" Ш.Старовольського, щоденник Еріха Лясоти, "Літопис Самовидця" та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294.1 + Т3(4УКР)4-42

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сапожников І. В. 
Штурм острова Березань чорноморськими козаками / І. В. Сапожников; Ін-т козацтва НАН України. Одес. регіон. від-ня. - К. : Елтон-2; Іллічівськ: Гратек, 2000. - 128 c. - Библиогр.: с. 115-123 - укp.

Роботу присвячено маловідомій битві російсько-турецької війни 1787 - 1791 рр., під час якої 7 листопада 1788 р. козаки Чорноморського війська на чолі з військовим суддею А.Головатим штурмом оволоділи островом Березань і змусили капітулювати гарнізон розташованої на ньому фортеці. Подано стислу історію острова, факти про перебування на ньому та в його околицях запорозьких козаків. Наведено описи острова і фортеці Березані, а також історичні документи, спогади, щоденники очевидців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Єфремов С. О. 
Щоденники. 1923-1929 / С. О. Єфремов. - К. : Газ. "Рада", 1997. - 834 c. - (Б-ка газ. "Рада"; Мемуари). - у.

"Совість української нації" - так сучасники називали Сергія Єфремова, відомого громадсько-політичного діяча України, заступника голови Центральної Ради, академіка і віце-президента Всеукраїнської Академії наук, літературознавця і публіциста, одного із засновників і співробітників газети "Рада". У 1930 р. його було засуджено по сфабрикованій справі "Спілки визволення України" до розстрілу, який потім замінено на 10 років ув'язнення. Майже повністю відбувши свій термін, С.Єфремов загинув десь у нетрях ГУЛАГу. Його Щоденники - унікальне відтворення історичних подій, що призвели до втрати нашої незалежності та спотворення духовності нації. Це неоціненна хроніка українського життя 20-х років - часу, про який збереглося так мало правдивих свідчень. Щоденники, які майже 70 років знаходились в архівах КДБ, друкуються вперше, без скорочень і виправлень. З архіву КДБ України їх було передано в Інститут архівознавства Національної бібліотеки України ім.В.І.Вернадського у 1990 р. Разом з іншими особовими документами С.О.Єфремова Щоденники увійшли до колекції документів репресованих вчених України (фонд 257). Вони охоплюють період з 1923 р. по 1929 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61,013 + Т3(4УКР)61-8 + Ш4 г(4УКР)6д

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Удод О. А. 
Історія: осягнення духовності / О. А. Удод. - К. : Генеза, 2001. - 192 c. - укp.

Досліджено сучасні методологічні підходи до оновлення історичної науки й освіти в Україні. Переосмислено традиційне розуміння предмета та функцій історичної науки. Висвітлено зарубіжний досвід методологічної перебудови історичної освіти. Проаналізовано документи нетрадиційного характеру: анекдоти, чутки, щоденники, неопубліковані листи, фольклор та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.р(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бойківщина : Наук. зб. Т. 2. Матеріали наук. конф. "Бойківщина: віра, культура, цивілізація", присвяч. 75-річчю т-ва "Бойківщина", Дрогобич - Трускавець, 28 - 29 верес. 2002 р. / ред.: Л. Сікора; Наук.-культурол. т-во "Бойківщина". - Дрогобич : Добре серце, 2002 . - 444 c. - укp.

Висвітлено релігійну ситуацію на Бойківщині на початку ІІІ тисячоліття християнства, а також концертну діяльність піаніста Р.Савицького в оцінці С.Людкевича. Наведено модель інноваційного розвитку агломерації "Дрогобич - Борислав - Стебник - Трускавець - Східниця". Проаналізовано особливості сучасного процесу етнічного самоутвердження українців, проблеми географічного дослідження Бойківщини. Розглянуто щоденник В.Гренджі-Донського як документ доби.

Освещены религиозная ситуация на Бойковщине в начале ІІІ тысячелетия христианства, а также концертная деятельность пианиста Р.Савицкого в оценке С.Людкевича. Приведена модель инновационного развития агломерации "Дрогобыч - Борислав - Стебник - Трускавец - Сходница". Проанализированы особенности современного процесса этнического самоутверждения украинцев, проблемы географического исследования Бойковщины. Рассмотрен дневник В.Гренджи-Донского как документ эпохи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР3) я431 + Т52(23=УКР3А/Я) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: С10522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сморж Л.  
Гончарівна (Одержима керамікою) / Л. Сморж; НАН України. Ін-т керамології - від-ня Ін-ту народознав. НАН України. Нац. музей-заповідник укр. гончарства в Опішному. Меморіал. музей-садиба гончарівни О.Селюченко. - Опішне : Укр. Народознав., 2004. - 304 c. - (Матеріали до літопису укр. гончарства. Сер. "Славет. гончарі України"; Вип.1). - Бібліогр.: с. 297-299. - укp.

Представлено матеріали про життєвий і творчий шлях заслуженого майстра народної творчості України О.Селюченко (1921 - 1987 рр.). Філософський аналіз життєпису майстрині побудовано на її щоденникових записах, листуванні, спогадах сучасників та інтерв'ю. Видання проілюстровано рідкісними фото з життя О.Селюченко та творів з її гончарської спадщини. Висвітлено вклад майстрині у розвиток українського мистецтва.

Представлены материалы о жизни и творчестве заслуженного мастера народного творчества Украины А.Селюченко (1921 - 1987 гг.). Проанализированы дневниковые записи, переписка, воспоминания современников, приведены интервью. Издание проиллюстрировано редкими фотографиями А.Селюченко и ее произведений. Освещен выклад выдающего мастера гончарного дела в развитие украинского искусства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.13(4УКР)6-8 Селюченко О.

Шифр НБУВ: ВА663512 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Істину встановлює суд історії : Зб. на пошану Ф.П.Шевченка. Т. 1. Джерела / ред.: Г. Боряк; Укр. НДІ архів. справи та документознавства, Ін-т рукопису Нац. б-ки України ім. В.І.Вернадського, Ін-т археол. НАН України, Ін-т історії України НАН України. - К. : Держ. ком. архівів України, 2004. - 784 c. - (Архів. джерела укр. істор. думки; Вип. 10). - укp.

Висвітлено життєвий шлях, наукову та організаційну діяльність Ф.П.Шевченка - видатного українського історика, члена-кореспондента НАН України. Задокументовано спогади учнів і колег ученого, наведено його щоденникові нотатки за період 1942 - 1944 рр., 1968 - 1977 рр. Вміщено перелік праць історика, зокрема, концепційних, теоретичних та історіософських, що були надруковані впродовж 1959 - 1968 рр. Подано текст монографії О.Апановича про вченого.

Освещены жизненный путь, научная и организационная деятельность Ф.П.Шевченка - известного украинского ученого, члена-корреспондента НАН Украины. Задокументированы воспоминания учеников и коллег ученого, приведены записки его дневника за период 1942 - 1944 гг., 1968 - 1977 гг. Предложен перчень трудов историка, в частности, концепционных, теоретических и историософских, напечатанных в течение 1959 - 1968 гг. Дан текст монографии А.Апановича об ученом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)6-8 Шевченко + Т3(4УКР) я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: В348427 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Русова С.  
Мемуари. Щоденник / С. Русова; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Центр українознав., Центр. держ. арх. вищ. органів влади та упр. України, Центр. держ. арх. громад. об-нь України, Укр. віл. акад. наук у США. - К. : Поліграфкн., 2004. - 543 c. - укp.

Наведено щоденник та спогади видатного українського громадського діяча і педагога С.Русової, проаналізовано її внесок у розвиток національної освіти українського народу.

Приведены дневник и воспоминания известного украинского деятеля и педагога С.Русовой, проанализирован её вклад в развитие национального образования украинского народа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52-8Русова С.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА657349 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Заруба В. М. 
Михайло Слабченко в епістолярній та мемуарній спадщині (1882 - 1952) / В. М. Заруба. - Д. : Юрид. акад. МВС: Ліра ЛТД, 2004. - 350 c. - укp.

Висвітлено складні суспільно-політичні події в Україні на початку ХХ ст., проаналізовано наукову та суспільну діяльність українських учених - істориків та юристів. Наведено автобіографії, листи, щоденник визначного вченого, історика права М.Є.Слабченка та спогади про нього.

Освещены сложные общественно-политические события в Украине в начале ХХ ст., проанализированы научная и общественная деятельность украинских учёных - историков и юристов. Приведены автобиографии, письма, дневник известного украинского учёного, историка права М.Е.Слабченка и воспоминания о нем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.г(4УКР)6дСлабченкоМ. + Т3(4УКР)6-498

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА657266 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Клименко Ганна. Ганна 
Удосконалення фізичного виховання студенток у вищих навчальних закладах [Електронний ресурс] / Ганна. Ганна Клименко // Теорія і методика фіз. виховання і спорту. - 2000. - № 2-3. - С. 86-92. - Бібліогр.: 10 назв. - укp. - Режим доступу: /articles/2000/

Розглянуто можливість формування програмного забезпечення фізичного виховання студенток основних і спеціальних навчальних відділень медичного університету, з урахуванням змін організму в різні фази менструального циклу. Індивідуальну послідовність використання фізичних вправ і навантажень здійснено відповідно до результатів спеціально організованої щоденникової роботи. Підтвердженням ефективності пропонованого підходу є поліпшення показників фізичної підготовки, психофізіологічного стану й суб'єктивних даних студенток.

Рассмотрена возможность формирования программного обеспечения физического воспитания студенток основного и специального учебных отделений медицинского университета, с учетом изменений организма в разные фазы менструального цикла. Индивидуальная последовательность использования физических упражнений и нагрузок осуществлена согласно результатам специально организованной дневниковой работы. Подтверждением эффективности предлагаемого подхода является улучшение показателей физической подготовленности, психофизиологического состояния и субъективных данных студенток.

A possibility to form program provision in physical education for female students of Medical University major and special branches is discussed in this article, with account for changes occurring in the body during different phases of ovarian-menstrual cycle. Physical exercises and loads were individually used in accordance with the results of specially organized diary work. Efficiency of proposed approach is confirmed by improved indices in physical fitness, psycho-physiological state and subjectivedata of female students.


Ключ. слова: удосконалення, фізичного, виховання
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Дроздовська О.  
Українське театральне життя на сторінках київського щоденника "Рада" (за матеріалами 1906 - 1914 рр.) / О. Дроздовська // Зб. пр. н.-д. центру періодики. - 2004. - Вип. 12. - С. 221-234. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.113/115(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69017 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Момот Н.  
Шевченків щоденник: жанрова гетерогенність як стратегія тексту / Н. Момот // Слово і час. - 2005. - № 3. - С. 20-28. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Чикаленко Є. Х. 
Щоденник 1919 - 1920 / Є. Х. Чикаленко; Укр. віл. акад. наук у США. Іст. секція, Ін-т історії України НАН України, Дослід. ін-т новіт. історії України (Філадельфія). - К.; Нью-Йорк : Вид-во ім.О.Теліги, 2005. - 639 c. - укp.

Висвітлено основні положення щоденника українського громадського діяча, мецената Є.Х.Чикаленка, який він вів з 1907 - 1929 рр. Прокоментовано події другої половини Української революції, пов'язані з її спадом та поразкою визвольних змагань. Розглянуто історію українського національного руху впродовж майже третини ХХ ст., фундаментальні проблеми українського націо- та державотворення, європейської перспективи України.

Освещены основные положения дневника украинского общественного деятеля, мецената Е.Х.Чикаленко, который он вел с 1907 - 1929 гг. Прокомментированы события второй половины Украинской революции, связанные с ее спадом и поражением освободительной борьбы. Рассмотрены история украинского национального движения на протяжении почти трети ХХ ст., фундаментальные проблемы украинского национального и государственного строительства, европейской перспективы Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611,013 + Т3(4УКР)61-8 Чикаленко

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА665737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Матеріали з історії національної журналістики Східної України початку XX століття / уклад.: Н. М. Сидоренко, О. І. Сидоренко; Дослідн. центр укр. преси. - К., 2001. - 448 c. - укp.

Вміщено документи та матеріали, які стосуються цензурної політики російського самодержавства щодо українського слова, тернистих шляхів розвитку національної періодики у межах Російської імперії (статті Б.Грінченка, С.Єфремова, Д.Дорошенка, М.Грушевського, М.Шаповала, С.Петлюри; спогади та уривки зі щоденників Є.Чикаленка). Представлено редакційні статті-звернення перших україномовних часописів Східної України. Наведено життєписні та творчі характеристики деяких українських публіцистів (П.Куліша, І.Франка, В.Самійленка, В.Доманицького, Р.Сембратовича). Подано біографічні довідки про редакторів, видавців і співробітників української преси початку XX ст., а також стислі відомості про видання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6 + Ш121(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА611405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Михайло Драй-Хмара : Літ.-наук. спадщина / ред.: С. А. Гальченко; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. - К. : "Наук. думка", 2002. - 592 c. - укp.

Наведено літературознавчі праці, статті, рецензії, матеріали наукової діяльності українського поета М.Драй-Хмари, його щоденник 1920-х років, листування та документи слідчої справи. Розглянуто проблеми сучасної славістики. Висвітлено основні етапи розвитку української післяжовтневої літератури.

Представлены литературоведческие труды, статьи, рецензии, материалы научной деятельности украинского поэта М.Драй-Хмары, его дневник 1920-х годов, письма и документи следственного дела. Рассмотрены проблемы современной славистики. Освещены основные этапы в развитии украинской послеоктябрьской литературы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)-3я44 + Ш5(4УКР)6-4Драй-Хмара,М.О.1 + Ш5(0)941я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС36638 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського