Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ШИЇЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Іслам: історія, сутнісні виміри та сучасні тенденції : матеріали VII міжнар. молодіж. релігієзнав. літн. шк., 7 - 16 лип. 2008 р., Київ - Сімферополь / ред.: Л. Д. Владиченко, Т. В. Хазир-Огли; Молодіж. асоц. релігієзнавців. - К., 2008. - 292 c. - укp.

Визначено особливості, сутність, культурно-етнічні форми та наведено соціальні доктрини ісламу. Виявлено спільні елементи у розумінні Антихриста та Ад-Даджжаля в мусульманській і християнській традиціях. Проаналізовано особливості демонологічної міфології ісламу. Досліджено тлумачення проблеми онтологічного доказу Язіра та Сабрі. Розглянуто теоретичні проблеми вивчення суфізму й основні містичні напрями та рухи шиїзму. Проаналізовано розвиток арабо-мусульманського релігійного мистецтва (на прикладі каліграфії й арабески). Визначено статус жінки в ісламі, висвітлено історію та сучасний стан міжконфесійних відносин Російської православної церкви й ісламських організації Росії. Розкрито особливості політизації ісламу в Криму, наведено огляд його сучасного стану у світі. Розглянуто феномен релігійного фундаменталізму в протестантській та ісламській традиціях.

Определены особенности, сущность, культурно-этнические формы и приведены социальные доктрины ислама. Выявлены общие элементы в понимании Антихриста и Ад-Даджжаля в мусульманской и христианской традициях. Раскрыты особенности демонологической мифологии ислама. Проанализировано толкование проблемы онтологического доказательства Язира и Сабри. Рассмотрены теоретические проблемы изучения суфизма, основные мистические направления и движения шиизма. Проанализировано развитие арабо-мусульманского религиозного искусства (на примере калиграфии и арабески). Определен статус женщины в исламе, освещены история и современное состояние межконфессиональных отношений Российской православной церкви и исламских организаций России. Раскрыты особенности политизации ислама в Крыму, проведен обзор его современного состояния в мире. Рассмотрен феномен религиозного фундаментализма в протестансткой и исламской традициях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА710649 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гамоцька Ю. В. 
Концепція релігійної влади в шиїзмі (за твором Абу Джа'фара ал-Куліні "Компендіум із богословської науки", Х ст.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / Ю. В. Гамоцька; НАН України. Ін-т сходознав. ім. А.Кримського. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Вивчено шиїтську концепцію релігійної влади на ранній стадії її формування. Досліджено розділ "Книга богословських доказів" шиїтської збірки переказів "Компендіум з богословської науки", яку уклав ал-Куліні (X ст.). Показано, що твір був головним джерелом інформації для пізніших догматичних праць та являє собою одну з основоположних ланок у ланцюгу розвитку релігійно-політичної літератури шиїтів. Запропоновано найдавніший виклад теорії релігійної влади в шиїзмі на початковій стадії її формування. Зазначено, що перекази, записані ал-Куліні, є узагальненням ідеологічної спадщини дванадцяти імамів. На підставі аналізу змісту твору висвітлено процес розвитку концепції релігійної влади дванадцятників періоду зникнення останнього імама (X ст.). Значну увагу приділено переказам, що висвітлюють шиїтське розуміння історії ісламу та конкретні факти стосовно тогочасних полеміко-догматичних суперечок. Зроблено висновок, що інформація, яку містить джерело, дає змогу визначити початок процесу перетворення шиїзму як політичного угруповання на релігійно-догматичну спільноту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э382-115 + Т3(539=А)4-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328717 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чернікова І. В. 
Історична еволюція багаїзму : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / І. В. Чернікова; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2001. - 19 c. - укp.

Досліджено зародження багаїзму та його еволюції від реформаторської ідеології до універсального морально-етичного вчення та впливового суспільно-релігійного руху. На базі вивчення та аналізу чисельних джерел і робіт вітчизняних і зарубіжних авторів подано цілісну картину виникнення багаїзму на фоні соціально-політичної та економічної нестабільності в Ірані. Проведено порівняльний аналіз релігійного культу багаїзму та шиїзму, з надр якого він вийшов, доведено їх безпосередній зв'язок, а також простежено за розповсюдженням даної течії та розглянуто діяльність общин багаї в Україні. На підставі дослідження документів і періодичних видань багаї визначено участь міжнародної спільноти багаї в різних організаціях і проектах у всьму світі та виявлено місце багаїзму в історії, культурі та системі інших релігій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)6-7 + Э388.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Радівілов Д. А. 
Ібадитська критика шиїзму: оцінка халіфату Абу Бакра / Д. А. Радівілов // Сходознавство. - 2008. - № 43. - С. 90-95. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э382

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69560 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Ісмагілов С. В. 
Шаріат в сунітській та шиїтській традиціях: компаративний аналіз : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.11 / С. В. Ісмагілов; Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди. - Київ, 2021. - 17 c. - укp.

Розкрито особливості підходів до шаріату в сунітській та шиїтській традиціях ісламу. Проведено компаративний аналіз сутності теологічного вчення сунізму та шиїзму, встановлено спільні та відмінні риси у віровченні та культовій практиці обох напрямів. Продемонстровано спільні та відмінні риси в розбудові корпусу коранічних наук у суннізмі та шиїзмі, а також особливості функціонування сунітських та шиїтських мазхабів. Показано, на основі порівняльного аналізу, залежність цих двох традицій від базових елементів коранічного віровчення. Викладено систематизовано теологію та культову практику ісламу. Розглянуто внутрішню динаміку розвитку сунітського та шиїтського напрямів. Приділено особливу увагу питанню обгрунтування тісного зв’язку між усіма частинами шаріату. Розглянуто сунітський та шиїтський напрями в ісламі, не відокремлюючи жодної частини шаріату, у взаємному зв’язку як з джерелами, так і з іншими структурними частинами. Охарактеризовано різноманітні методи тлумачення шаріату та виведення фетв у різних мазхабах. Проаналізовано спільні та відмінні риси у ставленні сунітів та шиїтів до шаріату із врахуванням історико-культурного контексту розвитку двох ключових напрямів в ісламі, що дозволило зробити припущення стосовно перспектив сунітсько-шиїтського діалогу в світі та Україні. Вивчино та проаналізовано всі основні мусульманські релігійні та громадські організації України, що мають авторитет та вплив на мусульман країни, розглянуто їх ідеологічні засади, приналежність до мазхабу та внутрішньоконфесійного напрямку, особлива увага приділена стосункам мусульманських організацій між собою. Запропоновано сформувати справедливу, рівну та демократичну державно - церковну політику держави щодо мусульманських організацій країни, з метою збереження внутрішньоконфесійного миру та стабільності, запобігання виникненню конфліктів між мусульманськими організаціями та спільнотами України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-621

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ра448444 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського