Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (383)Книжкові видання та компакт-диски (1184)Журнали та продовжувані видання (34)
Пошуковий запит: (<.>K=ЦУКРОВІ$<.>+<.>K=БУРЯК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1409
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Агробіологічні основи землеробства / ред.: В. М. Власенко. - Біла Церква, 2000. - 310 с. - (Вісн. Білоцерків. держ. аграр. ун-ту; Вип. 10). - укp. - рус.

Розглянуто актуальні питання землеробства і рослинництва, зокрема, наведено результати дослідження залежності продуктивності та врожайності сільськогосподарських культур (картоплі, озимої пшениці, сої, проса, гороху, яблуні, льону-довгунцю, кормових буряків, ярого ячменю) від строків внесення добрив і способів обробітку грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П1я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж69704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Славов В. П. 
Агроекологічна оцінка якості кормових буряків, вирощених на різних фонах добрив / В. П. Славов, Г. М. Мартенюк // Вісн. Держ. агроекол. акад. України. - 1999. - № 1-2. - С. 173-177. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проведено дослідження щодо вивчення впливу органічного та органо-мінерального фону добрив на урожай, кормову цінність і екологічну чистоту кормових буряків за умов кормової сівозміни Полісся України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.32-434(4Укр1),025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Тарабрін О. Є. 
Агрокліматичні та агротехнічні основи вирощування насіння цукрових буряків безвисадковим способом у Криму / О. Є. Тарабрін; УААН. - К. : Аграр. наука, 1999. - 107 c. - Бібліогр.: 168 назв. - укp.

Висвітлено наукові основи вирощування безвисадкових насінників цукрових буряків. Розкриваються шляхи підвищення збереженості рослин у зимовий період, урожайності та якості насіння. Показані ресурсозберігаючі технології вирощування насіння цукрових буряків на основі застосування безвисадкового способу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-374(2УКР-4КРЫ),021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Роїк М. В. 
Буряки / М. В. Роїк. - К. : XXI вік: РІА "Труд-Київ", 2001. - 320 c. - укp.

Розкрито біологічні особливості цукрових, кормових і столових буряків, сутність української інтенсивної технології вирощування цукрових і кормових буряків, що дозволяє максимально реалізувати потенційні можливості культури. Наведено необхідні матеріали з питань сучасного буряківництва, ілюстрації головних ланок інтенсивних технологій, їх економічне обгрунтування та рекомендації для запровадження у виробництво.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-4 + П241.32-4 + П222.92-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Поплавський В. Г. 
Бурякоцукровий підкомплекс України: стан, проблеми, перспективи / В. Г. Поплавський, Г. В. Сиротюк. - Л., 2001. - 164 c. - Бібліогр.: 69 назв. - укp.

Викладено економічні основи ринкових відносин у бурякоцукровому підкомплексі. Оцінено сучасний стан бурякоцукрового виробництва та розкрито чинники його ефективності. Проаналізовано ситуацію на внутрішньому та зовнішньому ринках цукру. Розглянуто питання інфраструктури, інтеграції, маркетингу тощо. Визначено тенденції розвитку продуктивності сировинної бази даного виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.4 + У9(4УКР)325.152.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кононенко Ю. А. 
Біоенергетична оцінка технологій вирощування гібридів цукрових буряків при різних режимах зрошення на Півдні України / Ю. А. Кононенко // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 82-85. - укp.

Подано результати біоенергетичної оцінки технології вирощування в залежності від різних моделей водозберігаючих режимів зрошення. Порівняння показників біоенергетичної ефективності технології вирощування з використанням досліджуваних гібридів цукрового буряку довели, що з енергетичної точки зору найбільшу ефективність отримано при вирощуванні гібриду Ялтушківський ЧС-72 з урахуванням господарської цінної частки та загального біологічного врожаю. Продуктивними також виявилися Ялтушківський однонасіннєвий 64 та Іванівський ЧС 33 гібриди.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-462

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Щербатенко І. С. 
Використання природної та індукованої стійкості рослин для захисту їх від вірусних хвороб / І. С. Щербатенко // Мікробіол. журн. - 1998. - 60, № 6. - С. 56-65. - Бібліогр.: 80 назв. - укp.

Розглядаються основні результати науково-дослідної роботи відділу фітопатогенних вірусів за останнє 20-річчя. Наводяться найбільш значні досягнення у вивченні вірусів, розповсюджених в Україні; пошуку вірусостійких форм серед диких видів і селекційних зразків сільськогосподарських культур; дослідженні природної та індукованої стійкості рослин до вірусів; вивченні антивірусних речовин і розробці способів їх практичного застосування; одержанні вірусостійких рослин методами генної та клітинної інженерії.


Ключ. слова: віруси рослин, природна та індукована стійкість, антивірусні речовини, генна та клітинна інженерія, картопля, тютюн, томати, хміль, цукрові буряки, ефіроолійна троянда
Індекс рубрикатора НБУВ: П478.2-3,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Киризий Д. А. 
Влияние искусственного изменения донорно-акцепторных отношений на углекислотный газообмен и перераспределение ассимилятов у сахарной свеклы / Д. А. Киризий // Физиология и биохимия культур. растений. - 1998. - 30, № 3. - С. 163-169. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Вивчали вплив видалення на 60-й день вегетації частин листкової розетки та коренеплоду на вуглекислотний газообмін і вміст вуглеводів у листках цукрових буряків. Показано, що інтенсивність фотосинтезу листків, які сформувалися після видалення частини листкової розетки при інтактному корнеплоді, була вищою, ніж у відповідних листків контрольних рослин. Видалення частини коренеплоду призвело до збільшення співвідношення фотодихання: фотосинтез і темнового дихання у інтактної листкової розетки порівняно до інших варіантів. Різниця між варіантами досліду у вмісті суми водорозчинних цукрів і крохмалю в листкових пластинках і черешках відображала зв'язок цих речовин зі зміною асиміляційної активності фотосинтетичного апарату і перерозподілом вуглецю при штучному втручанні в донорно-акцепторні відносини між листковою розеткою і коренеплодом.


Ключ. слова: Beta vulgaris L., углекислотный газообмен, донорно-акцепторные отношения
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сакало В. Д. 
Влияние регуляторов роста растений на метаболизм сахарозы в сахарной свекле / В. Д. Сакало, С. П. Пономаренко, Д. А. Киризий, В. М. Курчий // Физиология и биохимия культур. растений. - 1998. - 30, № 4. - С. 271-278. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Досліджували дію регуляторів росту рослин емістима С, лактофола, вуксала, бетастимуліна і препаратів фірми "Іннагроса" на метаболізм сахарози в листках і її відкладання в коренях. Показано, що на різних фазах вегетації регулятори росту підвищували інтенсивність фотосинтезу, активність сахарозофосфатсинтази в листках і сахарозосинтази в коренеплодах, знижували темнове дихання, що впливало на цукристість цукрових буряків.


Ключ. слова: сахарная свекла, регуляторы роста, сахарозофосфатсинтаза, сахарозосинтаза, фотосинтез, дыхание
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Киризий Д. А. 
Влияние редукции черешков на фотосинтез и продуктивность сахарной свеклы / Д. А. Киризий // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 5. - С. 352-355. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

У вегетаційному досліді у листків, що закінчили ріст, у середині вегетації видалили половинки черешків шляхом поздовжнього розрізу в площині симетрії від листкової пластинки до коренеплоду. Проведені через 20 днів після редукції виміри вуглекислотного газообміну, транспірації, вмісту в листкових пластинах і черешках загального азоту, суми розчинних цукрів і крохмалю не виявили суттєвої різниці між контрольними та дослідними рослинами за цими показниками. Зроблено висновок щодо надмірності провідності черешків цукрових буряків для води та асимілятів, а їх значна частка в масі гички обумовлена забезпеченням механічної міцності для раціонального розміщення листкових пластинок у просторі.


Ключ. слова: Beta vulgaris L., фотосинтез, черешки, редукция, продуктивность
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*691.52 + П215.2-264

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Колесников Л. О. 
Влияние сорной растительности на динамическую плотность жужелиц в посевах сахарной свеклы / Л. О. Колесников, Х. Кобуш // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 4. - С. 28-30. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Встановлено, що наявність бур'янів в посівах цукрових буряків від посіву до збирання урожаю або після фази зникання рядків збільшує динамічну щільність жуків Poecilus cupreus і Pseudoophonus rufipes у другій половині вегетації у 2 - 4 рази.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.251 + Е60*805.6*803.3,025 + П215.2-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сакало В. Д. 
Влияние экзогенных регуляторов роста растений на сахарозосинтезирующую способность сахарной свеклы / В. Д. Сакало, С. П. Пономаренко, В. М. Курчий // Физиология и биохимия культур. растений. - 2001. - 33, № 1. - С. 20-27. - Библиогр.: 17 назв. - рус.

Вивчено дію екзогенних регуляторів росту рослин - емістиму С і бетастимуліну на активність сахарозофосфатсинтази і сахарозосинтази цукрового буряка. Встановлено, що обприскування рослин у фазі 8 - 10 листків емістимом С активувало сахарозофосфатсинтазу на 43 - 233 %, бетастимуліном - на 18 - 130 %. Це супроводжувалось підвищенням до 50 % активності сахарозосинтази в коренеплодах. Однак у середовищі з ізольованими ферментами регулятори росту активували тільки сахарозофосфатсинтазу, а сахарозосинтазу - ні. Зроблено висновок, що емістим С і бетастимулін здатні безпосередньо стимулювати синтез сахарози в листках сахарозофосфатсинтазою. Сахароза, яка надходить у коренеплоди, сприяє активації сахарозосинтази. Активація сахарозофосфатсинтази в листках і сахарозосинтази в коренеплодах стимулює процеси росту та цукронакопичення.


Ключ. слова: сахарная свекла (Beta vulgaris L.), регуляторы роста растений, сахарозофосфатсинтаза, сахарозосинтаза
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*334.23 + П215.2-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Фомічов А. М. 
Вплив норми висіву і густоти насаджень на якість збирання кормових буряків / А. М. Фомічов, В. М. Невінчаний, В. П. Гавриш, О. М. Атаманюк // Землеробство. - 2000. - Вип. 74. - С. 123-125. - укp.

Висвітлено результати досліджень, проведених 1993 - 1996 рр. в УкрЦВТ, щодо впливу густоти насаджень на продуктивність і якість збирання кормових буряків.


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.3-451.2(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Васенко О. Г. 
Вплив підприємств харчової промисловості на екологічний стан басейну ріки Дніпро / О. Г. Васенко; Укр. НДІ екол. пробл. (УкрНДІЕП). - Х., 1999. - 35 c. - укp. - рус.

Розглядається екологічна ситуація, що склалася в басейні ріки Дніпро, особлива увага приділена впливу харчової промисловості. Приведені конкретні показники забруднення по агропромисловому комплексу і окремим галузям - м'ясопереробній, молокопереробній, цукровій промисловості для 19 областей і окремих водних об'єктів Дніпровського басейну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гангур В. В. 
Вплив способів і глибини основного обробітку грунту під просапні культури на рівень їх урожайності та величину енергозатрат / В. В. Гангур, І. В. Крамаренко, М. М. Чекмез // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 4. - С. 36-37. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Встановлено, що зменшення глибини зяблевої оранки з 30-32 см до 14-16 см під цукрові буряки та з 25-27 см до 14-16 см під кукурудзу на зерно, суттєво не позначилося на продуктивності даних культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П210.4-43,025

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Вісник Тернопільського державного технічного університету. Т. 5, N 3 / ред.: О. Шаблій. - Т., 2000. - 134 с. - рус.

Розглянуто конструкторсько-технологічні схеми сепараційних робочих органів бурякозбиральних машин, дифузійні процеси в оксидних шарах залізохромових сплавів. Досліджено особливості метрологічного забезпечення неруйнівного контролю, стаціонарні та нестаціонарні температурні поля в тонких необмежених циліндрично-ізотропних пластинках із круговим отвором, прецизійне джерело тестової напруги змінного струму для вольтметрів з корекцією характеристики перетворення. Наведено алгоритм оптимізації надійності технічних систем керування з використанням імовірнісного моделювання, розрахунок статичної стійкості стрічок гвинтових механізмів, а також подано оцінку міцності конструкцій відкритого профілю сільськогосподарської техніки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Лялько И. И. 
Генетический контроль признака опушенности листовой пластинки у сахарной свеклы / И. И. Лялько, О. В. Дубровная, Т. В. Чугункова // Цитология и генетика. - 1999. - 33, № 1. - С. 38-43. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Встановлено генетичний контроль ознаки "опушеність листової пластинки" у рослин цукрового буряку. На підставі результатів гібридологічного аналізу виявлено серію множинних алелів локуса Н1, який контролює дану ознаку. Показано, що алель Н11 не повністю домінує над алелем Н12, тоді як обидва алелі повністю домінують над алелем Н13.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-31 + Е50*444

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Власюк І. В. 
Генетичні особливості вихідних форм для створення ліній-запилювачів цукрових буряків / І. В. Власюк, В. І. Власюк, М. О. Корнєєва, Е. Р. Ермантраут // Цитология и генетика. - 1998. - 32, № 4. - С. 21-25. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Відображено результати вивчення комбінаційної здатності за ознаками врожайності, цукристості, вмісту шкідливих іонів натрію та калію у вихідних популяцій цукрових буряків, на підставі яких планується створення ліній-запилювачів для чоловічостерильних форм з метою формування високопродуктивних гібридів. Визначено переважаючу частку впливу адитивних ефектів на формування господарсько-цінних ознак. Відібрано перспективні комбінації з високим ефектом гетерозису за комплексом ознак. Обговорюється стратегія селекційного поліпшення вихідних форм цукрових буряків на основі вивчення генетичної обумовленості елементів продуктивності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-31,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Підпалий І. Ф. 
Енергетична оцінка технологій вирощування кормових буряків за умов Лісостепу України / І. Ф. Підпалий, М. О. Остапчук // Зб. наук. пр. Вінниц. держ. аграр. ун-ту. - 2000. - Вип. 7. - С. 45-49. - укp.

Встановлено, що посів кормових буряків малими нормами висіву насіння, орієнтування сільськогосподарських машин у міжряддях, суміщення технологічних операцій і механізоване збирання дозволяє отримати економію витрат енергії на рівні 6,6-9,6 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.32-4(4Укр),025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кандиба В. М. 
Ефективна система годівлі бичків для господарств і відгодівельних комплексів бурякосіючих зон України / В. М. Кандиба // Молоч. і м'яс. скотарство. - 1998. - № 88. - С. 99-107. - укp.

Обгрунтовано стабільну систему годівлі бичків з 20-денного до 20-місячного віку, що забезпечує збільшення виробництва яловичини з 1 га кормової площі на 10 - 13 , підвищення її якості, зменшення витрат корм. од. обмінної енергії, зернофуражу і протеїну на 1 кг їстівного білка + жиру в м'якоті туш.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29068 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського