Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (17)Автореферати дисертацій (18)Книжкові видання та компакт-диски (33)
Пошуковий запит: (<.>K=ХАНСТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 111
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Білер Г.  
Вестфальський мир 1648 року (до 350-ї річниці договорів) / Г. Білер, А. І. Дмитрієв; Пер. з нім.: А. І Дмитрієв, М. І Міхньова; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. - К. : ІнЮре, 1998. - 180 c. - укp.

Досліджено значення Вестфальського миру 1648 р. у становленні сучасного міжнародного права. Вперше у вітчизняній літературі підготовка і проведення Вестфальського конгресу розглядається не як виключно західноєвропейський феномен, а як наслідок взаємних зв'язків і взаємодії лабільної системи держав того історичного періоду. Невід'ємною складовою частиною тієї системи держав були також Московська і Польсько-Литовська держави, Запорозьке козацтво, Кримське ханство, Балканські держави, Османська імперія та ін. Підписання Оснабрюцького і Мюнстерського договорів як складових Вестфальського миру оцінюється як закономірний початок сучасного міжнародного права, а також як процес становлення європейського та світового правопорядку. Містяться додатки, які включають переклади російською і українською мовами найсуттєвіших положень Оснабрюцького і Мюнстерського договорів, а також їх повний німецький переклад з латинської мови, що став основою наукового дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)43-683.7 + Х91-321 + Х919.69"1648" + Х2(0)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гуржій О. І. 
Гетьман Іван Скоропадський / О. І. Гуржій; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1998. - 207 c. - укp.

Зроблено спробу певної "реабілітації" гетьмана на грунті більш глибшого аналізу тогочасних джерел, а також вивчення внутрішньої ситуації в країні крізь призму зовнішніх факторів, що її зумовлювали. Розглянуто питання про формування державної ідеї у свідомості вищої посадової особи в Гетьманщині початку XVIII ст. Показано, якими методами І.Скоропадський прагнув зберегти автономію великого регіону та його територіальну цілісність. Характеризується міжнародна діяльність володаря булави за тяжких тоталітарних умов царату, участь у війнах і походах на чолі козацьких загонів проти військ Польщі, Туреччини, Кримського ханства та Швеції. Висвітлено трагічні сторінки взаємовідносин Петра I, І.Скоропадського та запорожців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462-8 + Х2(4УКР)46-523

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мицик Ю. А. 
Джерела з історії Жовтоводської битви 1648 р. / Ю. А. Мицик, В. А. Брехуненко; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України. Запоріз. від-ня. - Запоріжжя : Тандем-У, 1999. - 50 c. - (Старожитності Півд. України; Вип.4). - укp.

Робота присвячена публікації джерел, які висвітлюють видатну подію в історії українського народу - битву при Жовтих Водах 1648 р., першу значну перемогу української повстанської армії Б.Хмельницького у Національно-визвольній війні 1648-1658 рр., спрямованій проти колоніального гніту Речі Посполитої. Публікація охоплює як нововиявлені в архівах, переважно польських, так і видані раніше вітчизняними та зарубіжними археографами тексти джерел (документальних матеріалів, наративів), які стосуються також деяких подій історії Запорозької Січі, Кримського ханства, конкретних населених пунктів Південної України, насамперед, фортеці Кодак.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)442-452,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Зінченко Ю. І. 
Кримські татари : Іст. нарис / Ю. І. Зінченко; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. НАН України. - К., 1998. - 205 c. - укp.

Розглядається історія та культурні надбання кримських татар від Кримського ханства до сьогодення. Висвітлюються питання етногенезу кримськотатарського народу, його проблеми під час другої світової війни, жахливі часи депортації та шляхи повернення додому. Представлено важливі архівні документи і матеріали 1942-1994 рр., що стосуються проблем кримських татар.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ) + Т52(237=УКР6А/Я)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Материалы по археологии, истории и этнографии Таврии. Вып. 7 / ред.: А. И. Айбабин; Крым. отд-ние Ин-та востоковедения им. А.Е.Крымского НАН Украины. - Симф., 2000. - 414 с. - рус. - нім. - англ.

Проанализированы некоторые проблемы изучения истории Крымского ханства в отечественной историографии (1920 - 1930 гг.). Отдельные статьи посвящены терракотам античного Херсонеса, боспорским склепам на северном склоне горы Митридат, новым памятникам салтово-маяцкого типа в окрестностях Керчи, монетам античной Феодосии. На основе анализа нумизматических и письменных источников рассмотрена хронология правлений золотоордынских ханов 1357 - 1380 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я43(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сергійчук В.  
Український Крим / В. Сергійчук. - К. : Укр. Вид. Спілка, 2001. - 304 c. - укp.

На основі великого документального матеріалу висвітлено спільну історичну долю Криму й України. Особливу увагу приділено українській більшості півострова в період Кримського ханства, включенню Криму до українського народногосподарського комплексу з кінця XVIII ст. Проаналізовано перебіг подій, пов'язаних з процесом об'єднання Криму з Україною у 1918 р. та передання півострова УРСР у 1954 р. Наведено конкретні аргументи про те, що населення півострова завжди пов'язувало зростання свого добробуту в єднанні з Україною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)0,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Крисаченко В. С. 
Історія Криму. Кримське ханство : Навч. посіб. / В. С. Крисаченко. - К. : Твім інтер, 2000. - 336 c. - (Історія Криму в джерелах і док.; Ч. ІІ). - укp.

З використанням широкої джерельної бази від початку ХІІІ до кінця XVIII ст. розглянуто історію Кримського ханства. Проаналізовано його витоки (держава Чингіз-хана, Золота Орда), процес утвердження як самостійної держави, період перебування під протекторатом Оттоманської Порти, злет і руїну у XVIII ст. Наведено загальні описи Кримського ханства, його території, людності, державного устрою, соціальної структури. Особливу увагу звернено на складні українсько-кримські відносини. Подано матеріал про міжнародні угоди та договори, що окреслює політичний статус Кримського ханства на різних етапах його існування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4КРМ)449.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кормич Л. І. 
Історія України від найдавніших часів і до 2000 року : Навч. посіб. / Л. І. Кормич, В. В. Багацький; Одес. нац. юрид. акад. - Х. : Одіссей, 2000. - 479 c. - Бібліогр.: с. 473-474. - укp.

Розглянуто основні періоди формування території, суспільства й держави України та політичні, економічні, соціальні та духовні проблеми її розвитку: зародження та початкові етапи формування державності у східних слов'ян, давньоруське суспільство в IX - XII ст., соціально-політичну історію українських земель у XIII - XIV ст., українське суспільство в другій половині XIV - першій половині XVI ст. Висвітлено процес виникнення Кримського ханства, зародження та розвиток українського козацтва. З'ясовано особливості української революції VII ст., створення та існування козацької держави в Україні (друга половина XVII - кінець XVIII ст.). Вивчено роль України в складі Російської та Австро-Угорської імперій, епоху національного відродження (кінець XVIII - кінець XIX ст.), період радянського тоталітаризму (1919 -1939 рр.) та Другої світової війни, становище в Україні в післявоєнний період, проголошення та будівництво незалежної Української держави у 90-х рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604245 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Священко З.  
Вплив політики Кримського ханства на історичний розвиток Уманщини (XV - середина XVII ст.) / З. Священко // Київ. старовина. - 2005. - № 3. - С. 3-13. - Бібліогр.: с. 11-13. - укp.

Висвітлено сторінки турецько-татарської агресії, що несла українському народу смертельну загрозу винищення, втрати економічної та господарської самостійності, найбільше від якої страждало порубіжне населення. Зазначено, що саме на Уманщині вторгнення татар і турків супроводжувалося найжорстокішим розоренням міст і сіл, винищенням і поневоленням великої кількості людей. Розкрито вирішальну роль населення Уманщини в організації відсічі турецько-татарським нападам.

Освещены страницы турецко-татарской агрессии, которая несла украинскому народу смертельную угрозу уничтожения, потери экономической и хозяйственной самостоятельности, наиболее от которой страдало пограничное население. Указано, что именно на Уманщине вторжение татар и турков сопровождалось жесточайшим разорением городов и сел, уничтожением и порабощением большого количества людей. Раскрыта решающая роль населения Уманщины в организации отпора турецко-татарским нападениям.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бойцова Е. Е. 
Ислам в Крымском ханстве : Моногр. / Е. Е. Бойцова. - Севастополь : НПЦ "ЭКОСИ-Гидрофизика", 2004. - 160 c. - Библиогр.: с. 133-148 - рус.

Впервые в отечественной историографии представлен комплексный анализ основных этапов и методов исламизации в Крымском ханстве. Показана роль ислама в формировании и консолидации крымскотатарского этноса. Выделены и персонифицированы устойчивые образы индивидуальности в религиозных воззрениях, национальных традициях и обрядах крымских татар во второй половине XV - конце XVIII вв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)4-7 + Э380.9(4УКР-6КРМ) + Э38-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА659369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гуржій О. І. 
Іван Скоропадський / О. І. Гуржій. - К. : Вид. дім "Альтернативи", 2004. - 312 c. - (Особистість і доба). - укp.

На основі аналізу тогочасних джерел, а також вивчення внутрішньої ситуації в країні вперше розглянуто питання про формування державної ідеї у свідомості вищої посадової особи в Гетьманщині початку XVIII ст. Охарактеризовано особливості міжнародної діяльності володаря булави за тяжких тоталітарних умов царату, участь у війнах і походах на чолі козацьких загонів проти військ Польщі, Туреччини, Кримського ханства та Швеції. Висвітлено трагічні сторінки взаємовідносин Петра I, І.Скоропадського та запорожців.

На основании анализа источников того времени, а также изучения внутренней ситуации в стране впервые рассмотрены вопросы о формировании государственной идеи в сознании высшей должностной личности в Гетманщине начала XVIII ст. Охарактеризованы особенности международной деятельности владельца булавы в тяжелых тоталитарных условиях царизма, участие в войнах и походах во главе казацких отрядов против войск Польши, Турции, Крымского ханства и Швеции. Освещены трагические страницы взаимоотношений Петра I, И. Скоропадского и запорожцев.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462-8 Скоропадський

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА659766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Казаков О.  
Московсько-литовська боротьба за давньоруські землі на межі 70 - 80-х років XV ст. / О. Казаков // Київ. старовина. - 2004. - № 5. - С. 39-52. - Бібліогр.: с. 50-52. - укp.

Висвітлено трагічні сторінки кривавої боротьби між Великим князівством Литовським, Московською державою та Кримським ханством за вплив у Східноєвропейському регіоні. Охарактеризовано політичні процеси та відносини між ворогуючими сторонами, проаналізовано передумови, причини та наслідки їх боротьби за давньоруські землі.

Освещены трагические страницы кровавой борьбы между Великим княжеством Литовским, Московским государством и Крымским ханством за влияние в Восточноевропейском регионе. Охарактеризованы политические процессы и отношения между враждующими сторонами, проанализированы предпосылки, причины и последствия их борьбы за древнерусские земли.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)436

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Грицко Б. А. 
Нариси з історії метрології на теренах України (від найдавнішіх часів до сучасності) / Б. А. Грицко. - Л. : Афіша, 2005. - 269 c. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Наведено відомості про початок і розвиток вимірювань в Причорномор'ї, зокрема в Криму, в античну добу (в часи грецької колонізації) та під владою Кримського ханства. Розглянуто питання розвитку мір та ваг в часи Київської Русі, середні віки та Новий час (XIV - XVIII ст.) на території України під владою Польсько-Литовської та Російської держав, в часи Гетьманщини. Висвітлено еволюцію мір і ваг у Галичині наприкінці XVIII - на початку ХХ ст.

Приведены сведения о начале и развитии измерений в Причерноморье, в частности в Крыму, в античную эпоху (в период греческой колонизации) и под властью Крымского ханства. Рассмотрены вопросы развития мер и весов в период Киевской Руси, средние века и Новое время (XIV - XVIII ст.) на территории Правобережной и Левобережной Украины под властью Польско-Литовской и Русского государств, в период Гетманщины. Освещена эволюция мер и весов в Галиции в конце XVIII - начале ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж10г(4УКР)

Шифр НБУВ: ВА660946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гальський К. Є. 
Торгівля і митна справа Запорозької Січі (друга половина XVI - 70-ті рр. XVIII ст.) / К. Є. Гальський; Рада Профспілки працівників мит. органів України. - К. : Панорама, 2005. - 256 c. - укp.

Досліджено процес становлення та розвитку торгівлі та митної справи Запорозької Січі. Розглянуто історичні, політичні та суспільно-економічні умови розвитку українського козацтва, організаційну та урядову структуру гетьманської держави. Проаналізовано демократичні традиції, правову систему та фінансові відносини Запорозької Січі. Досліджено торговельно-митні стосунки Запорожжя з сусідніми державами - Кримським ханством, Туреччиною, Росією і Польщею. Розглянуто характерні особливості зовнішньоторговельної діяльності запорозького купецтва, зокрема здійснення грошових операцій, прямого товарообміну (бартеру), продажу або купівлі в кредит. Особливу увагу приділено вивченню транзитної торгівлі Запорозької Січі, митних пільг і преференцій.

Исследован процесс становления и развития торговли и пошлинного дела Запорожской Сечи. Рассмотрены исторические, политические и общественно-экономические условия и предпосылки формирования украинского казачества, организационная и управленческая структура гетьманского государства. Проанализированы демократические традиции, правовая система и финансовые отношения Запорожской Сечи. Исследованы торгово-пошлинные отношения Запорожья с соседними государствами - Крымским ханством, Турцией, Россией и Польшей. Рассмотрены характерные особенности торговой деятельности запорожского купечества, в частности осуществления денежных операций, прямого товарообмена (бартера), продажи или покупки в кредит. Особое внимание уделено изучению транзитной торговли Запорожской Сечи, а также пошлинных льгот и преференций.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294.1 + У03(4УКР)408.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гуржій О. І. 
Воєнне мистецтво гетьмана Петра Сагайдачного / О. І. Гуржій, В. В. Корнієнко; НАН України. Ін-т історії України, Нац. акад. оборони України, Укр. ін-т воєн. історії. - К., 2002. - 83 c. - (Б-ка воєн. історика). - Бібліогр.: с. 75-80. - укp.

Висвітлено воєнну діяльність гетьмана реєстрового козацтва П.Сагайдачного в першій чверті XVII ст., під керівництвом якого було здійснено ряд вдалих походів на Отоманську Порту та Кримське ханство. Проаналізовано роль козацького ватажка в поході військ польського королевича Владислава на Москву 1618 р., участь загонів запорожців у битві під Хотином 1621 р.

Освещена военная деятельность гетьмана реестрового казачества П.Сагайдачного в первой четверти XVII в., под руководством которого было осуществлено ряд успешных походов на Отаманскую Порту и Крымское ханство. Проанализирована роль казаческого атамана в походе войск польского королевича Владислава на Москву 1618 г., участие отрядов запорожцев в битве под Хотином 1621 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-8СагайдачнийП. + Т3(4УКР)4-294.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА624704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кресін О. В. 
Політико-правова спадщина української політичної еміграції першої половини ХVІІІ століття / О. В. Кресін; ред.: Ю. І. Римаренко; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2001. - 467 c. - Бібліогр.: с.276-316. - укp.

Висвітлено розвиток правового змісту моделей української державності, обумовлених у договорах Війська Запорізького зі східноєвропейськими державами у другій половині XVII - на початку XVIII ст. Визначено теоретичне підгрунтя та зміст українських конституційно-правових ідей щодо сутності держави, конституційного ладу та державного устрою. Розглянуто ідеї про новий статус Війська Запорізького у проектах договорів емігрантського уряду з Річчю Посполитою, Російською державою та Кримським ханством. Досліджено теоретико-правове підгрунтя та конституційно-правовий характер положень "Пактів й конституцій законів та вольностей Війська Запорозького..." 1710 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)46 + Ф1(4УКР)46

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА622385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Наукові праці історичного факультету Запорізького державного університету. Вип. 14 / ред.: Ф. Г. Турченко. - Запоріжжя : Просвіта, 2002. - 253 с. - укp.

Висвітлено маловідомі події боротьби населення проти політики Кримського ханства у Запорізькому краї в 1696 р. Проаналізовано соціальний потенціал українського державотворення напередодні Першої світової війни. Охарактеризовано дипломатичну діяльність Української Народної Республіки в Італії та Ватикані (1918 - 1920 рр.), діяльність Директорії Української Народної Республіки у галузі культури в 1918 - 1920 рр. Розглянуто актуальні питання розвитку соціально-культурної сфери Донбасу у другій половині 1920 - 1930 рр. Описано освітню політику німецько-фашистських загарбників на окупованій території України, а також "національну політику" нацистської Німеччини на окупованих польських територіях у вересні 1939 - червні 1941 рр.

Освещены малоизвестные события борьбы с политикой Крымского ханства в Запорожском регионе в 1696 г. Проанализирован социальный потенциал развития украинского государства накануне Первой мировой войны. Охарактеризована дипломатическая деятельность Украинской Народной Республики в Италии и Ватикане (1918 - 1920 гг.), деятельность Директории Украинской Народной Республики в области культуры в 1918 - 1920-х гг. Рассмотрены актуальные вопросы развития социально-культурной сферы Донбасса во второй половине 1920-х - 1930-е гг. Описана образовательная политика немецко-фашистских захватчиков на оккупированной территории Украины, а также "национальная политика" нацистской Германии на оккупированных польских территориях в сентябре 1939 - июне 1941 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Спеціальні історичні дисципліни : Зб. наук. пр. Чис. 8-9, ч. 2 / ред.: М. Ф. Дмитрієнко; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2002. - 500 с. - укp.

Розглянуто проблему давньоруського ренесансу та літопису "Слово о полку Ігоревім". Проаналізовано відносини Богдана Хмельницького з Кримським ханством. Висвітлено генезу українського козацтва. Описано партійну періодичну пресу як джерело з історії українських політичних партій початку ХХ ст., взаємовідносини урядів УНР та ЗУНР як чинник соборності України (липень - листопад 1919 р.). Охарактеризовано науково-інформаційну діяльність архівних установ України у другій половині 1950 - першій половині 1960 рр.

Рассмотрены проблема давнерусского ренессанса и "Слово о полку Игоревом". Проанализированы отношения Богдана Хмельницкого с Крымским ханством. Освещен генезис украинского казачества. Описана партийная периодическая пресса как источник по истории украинских политических партий начала ХХ ст., взаимоотношения правительств УНР и ЗУНР как фактор соборности Украины (июль - ноябрь 1919 г.). Охарактеризована научно-информационная деятельность архивных учреждений Украины во второй половине 1950 - первой половине 1960 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70468 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Аметка Ф. А. 
Статус хана в Крымском ханстве / Ф. А. Аметка // Право і безпека. - 2003. - 2, № 1. - С. 12-15. - Библиогр.: 17 назв. - рус.

Розкрито походження і розвиток інституту глави держави в Кримському ханстві ХV - XVIII ст., визначено порядок спадщини престолонаслідування, а також коло повноважень хана.

Раскрыты происхождение и развитие института главы государства в Крымском ханстве ХV - XVIII вв., определен порядок престолонаследия, а также круг полномочий хана.

The genesis and development of institute of the head of state in Crimean Khanate (ХV-XVIII centuries) is uncovered., the order of a throne succession, and also circle of authorities of khan is determined.


Ключ. слова: статус хана, Крымское ханство
Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр-6Крм)4-523.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Сходознавство : Зб. наук. пр. N 16 / ред.: Л. В. Матвєєва; Ін-т сходознавства ім. А.Кримського НАН України. - К., 2002. - 127 с. - укp.

Проаналізовано взаємовплив сучасної західної та китайської культури. Визначено східноземноморські паралелі доіндоєвропейського субстату слов'янських мов та їх культурний контекст. Висвітлено вплив арабської культури та мистецтва на розвиток літературних традицій кримського ханства. Розглянуто питання просвіти мусульманських жінок на сторінках газети "Терджиман".

Проанализировано взаимовлияние современной западной и китайской культуры. Определены восточноземноморские параллели доиндоевропеского субстата славянских языков и их литературный контекст. Освещено влияние арабской культуры и искусства на развитие литературных традиций крымского ханства. Рассмотрены вопросы просвещения мусульманских женщин на страницах газеты "Терджиман".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(5)я54(4УКР) + Ш050я54(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69560 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського