Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Автореферати дисертацій (7)Книжкові видання та компакт-диски (24)
Пошуковий запит: (<.>K=ХАБАРНИЦТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 74
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Чернєй В. В. 
Подолання правового нігілізму - важлива умова розбудови правової держави : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.12 / В. В. Чернєй; Нац. акад. внутр. справ України. - К., 1999. - 16 c. - укp. - рус.

Досліджено комплекс теоретичних і практичних питань, пов'язаних із науковим аналізом правового нігілізму як категорії філософії права і суспільного феномена, його якісних характеристик, причин та форм існування, джерел, що відтворюють його в умовах масштабної кризи в суспільстві. Проаналізовано вплив правового нігілізму на вирішення завдань розбудови правової держави, здійснення державно-правової реформи в Україні, а також основні напрямки боротьби з правовим нігілізмом в процесі переходу нашої держави від тоталітарної до правової. У соціально-економічній сфері обгрунтовано конкретні заходи подолання правового нігілізму, що полягають в юридичному забезпеченні відносин власності, роздержавлення та приватизації, вдосконалення податкової та фінансової політики, в спрямуванні на подолання організованої злочинності, корупції, хабарництва, тобто на фактори, які виступають важливими чинниками, що гальмують процес розбудови правової держави, породжують правовий нігілізм. Досліджені конкретні заходи юридичного забезпечення в сфері соціально-політичній, які націлені на формування правової та політичної культури громадян, створення національної правової системи, вдосконалення чинного законодавства, реформування юридичної освіти. Проаналізовано основні напрямки підвищення ефективності діяльності правоохоронних органів, вдосконалення форм і методів їх роботи і перетворення в дієвий інститут реформування суспільства. Зроблено висновок, що ефективність діяльності правоохоронних органів, підвищення їх авторитету серед населення, спроможність впливати на державотворчі процеси значною мірою залежать від подолання глибокої кризи в суспільстві, вдос

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002,0 + Х2(4УКР)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шалгунова С. А. 
Кримінально-правові та кримінологічні заходи попередження хабарництва серед співробітників органів внутрішніх справ : Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С. А. Шалгунова; Нац. акад. внутр. справ України. - К., 1999. - 16 c. - укp.

Розглянуто комплекс теоретичних і практичних питань, пов'язаних з дослідженням проблем попередження хабарництва серед співробітників органів внутрішніх справ. Досліджено різнопланові ознаки хабарництва як соціально-правового явища, а також подано докладний аналіз рівня, динаміки, структури та територіального поширення злочинів серед правоохоронців за останні роки. Здійснено ретельний аналіз причин та передумов хабарництва, кримінологічне дослідження мотивації протиправної поведінки працівників органів внутрішніх справ, пов'язаної з подібним негативним явищем. Запропоновано шляхи удосконалення запобіжних заходів профілактичного впливу, що вимагають вирішення на законодавчому та нормативному рівні питань боротьби з хабарництвом та корупцією в органах внутрішніх справ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)114.4 + Х883.9(4УКР)71

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мельник М. І. 
Хабарництво: загальна характеристика, проблеми кваліфікації, удосконалення законодавства / М. І. Мельник. - К. : Парлам. вид-во, 2000. - 256 c. - укp.

Подано загальну характеристику хабарництва як соціального явища, розглянуто проблеми кваліфікації одержання та дачі хабара, посередництва в хабарництві та його провокації, а також питання звільнення від відповідальності за дані злочини. На підставі аналізу сучасного стану хабарництва в Україні, практики застосування відповідного законодавства, з використанням історичного та міжнародного досвіду викладено конкретні пропозиції щодо вдосконалення кримінального законодавства, яке передбачає відповідальність за вказані злочини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)114.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Економічні злочини: попередження і боротьба з ними : Аналіт. розробки, пропоз. наук. і практ. працівників. Т. 25 / ред.: А. І. Комарова; НДІ "Пробл. людини". - К., 2001. - 820 c. - укp.

Наведено шляхи удосконалення законодавства про відповідальність за корупційні діяння. Висвітлено діяльність державних органів щодо виявлення корупційних діянь і притягнення винних до відповідальності. Описано систему забезпечення боротьби з корупцією. Розглянуто деякі питання протидії корупції в органах місцевого самоврядування. Розкрито соціально-психологічні та кримінологічні аспекти організованих злочинних угруповань. Досліджено правові механізми державного управління. Визначено шляхи подолання економічної злочинності та корупції в Україні. Охарактеризовано транснаціональні криміногенні процеси у сфері економіки. Проаналізовано особливості боротьби з економічними злочинами у бюджетній системі України. Наведено загальну характеристику фінансових зловживань у сфері сучасного сільськогосподарського товаровиробництва. Викладено особливості методики розслідування злочинів у сфері приватизації. Відображено проблеми удосконалення методики розслідування хабарництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)123+Х881.9(4Укр)114 + Х883.9(4Укр)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: С10088/25 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Коржанський М. Й. 
Науковий коментар Кримінального кодексу України / М. Й. Коржанський. - К. : Атіка: Академія; Ельга-Н, 2001. - 656 c. - укp.

Наведено всі статті Кримінального кодексу України та коментарі до них. Запропоновано приклади з судової практики. Особливу увагу приділено коментарям до статей, що передбачають відповідальність за вбивство, заподіяння тілесних ушкоджень, згвалтування, викрадення чужого майна, незаконне проведення аборту, хабарництво, автотранспортні злочини, хуліганство.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)-324.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Акрам Трад Аль-Фаїз 
Відповідальність за хабарництво за кримінальним законодавством Йорданії і України (порівняльно-правове дослідження) : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Акрам Трад Аль-Фаїз; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2002. - 16 c. - укp.

Надано загальну характеристику посадового злочину та посадової особи за кримінальним законодавством Йорданії та України. Проаналізовано співвідношення хабарництва та корупції, визначено поняття хабарництва. Проведено юридичний аналіз складу передавання, одержання та провокації хабаря (з урахуванням положень української кримінально-правової доктрини). Розроблено критерії та проведено розмежування хабарництва з суміжними складами злочинів (з огляду на положення науки кримінального права України). Сформульовано та обгрунтовано пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення чинного кримінального законодавства Йорданії стосовно відповідальності за хабарництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)127.4 + Х881.9(5Йор)114.4 + Х999.88

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Попов І. М. 
Провокація хабара або крайня (службова) необхідність?! / І. М. Попов // Право і безпека. - 2002. - № 4. - С. 134-137. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто сутність та ознаки одного із злочинів у сфері службової діяльності - провокації хабара; проаналізовано генезис розвитку кримінальної відповідальності за провокацію хабара у вітчизняному законодавстві та доцільність її існування, а також умови правомірності провокації як метод боротьби з хабарництвом.

Рассмотрена сущность и признаки одного из преступлений в сфере служебной деятельности - провокация взятки; проанализирован генезис развития уголовной ответственности за провокацию взятки в отечественном законодательстве и целесообразность его существования, а также условия правомерности провокации как метода борьбы с взяточничеством.

The essence and tags one of crimes in an orb of service activity - instigating of a bribe is reviewed; the genesis of development of the criminal responsibility for instigating of a bribe in the domestic local law and expediency of its existence, and also condition of lawfulness of instigating as method of struggle with bribery is parsed


Ключ. слова: провокація хабара, злочини
Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.114.401.52

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Чепелюк В.  
Корупція та хабарництво: проблеми співвідношення понять / В. Чепелюк // Право України. - 2004. - № 10. - С. 110-114. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)127в4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Гриценко А. А. 
Хабарництво як інституційний комплекс / А. А. Гриценко, Е. А. Гриценко // Економіка і прогнозування. - 2005. - № 2. - С. 45-63. - укp.

Хабарництво проаналізовано як інституційний комплекс, що інтегрує у собі економічні, соціальні, правові, психологічні й інші відносини та нав'язує членам суспільства певні стереотипи поведінки. Розглянуто історичне коріння, теоретичні підходи, правові аспекти, ментальне сприйняття, економічні підгрунтя хабарництва та запропоновано технології його подолання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)114.4 + Ю936.2-81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Пелехатий О.  
Соціально-психологічні особливості маніпулятивної взаємодії суб'єктів навчально-виховного процесу / О. Пелехатий // Соц. психологія. - 2005. - № 6. - С. 133-143. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Зазначено, що значна частина невирішених питань сучасної системи освіти дісталася у спадок від радянської школи, але в роки незалежності з'явилися й нові проблеми. Це, зокрема, помітне зниження загального рівня знань школярів і студентів; поява ВНЗ, які "штампують" випускників з рівнем знань, що не відповідають зазначеній в дипломі кваліфікації; корупція і хабарництво в навчальних закладах.


Ключ. слова: навчання, виховання, маніпуляції
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Крупко Д. І. 
Відповідальність за хабарництво за кримінальним правом Німеччини, Швейцарії та України (порівняльно-правове дослідження) : Автореф. дис... канд. юрид. наук / Д. І. Крупко; Акад. адвокатури України. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Досліджено поняття предмета хабара за Карними кодексами (КК) Німеччини, Швейцарії й України. Установлено, що у кримінальному праві Німеччини та Швейцарії він може бути матеріальним, а також нематеріальним. Здійснено аналіз хабара у вигляді надання матеріальних цінностей за конкретно визначене службове діяння. З'ясовано, що коло суб'єктів одержання хабара за КК Німеччини та Швейцарії є вужчим, ніж за КК України. Запропоновано теоретичне положення, згідно з яким поняття службової особи характеризується двома ознаками: функціональною та формальною. Відзначено, що за кримінальним правом Німеччини та Швейцарії одержання та давання хабара спричинюють кримінальну відповідальність за умов, коли вони вчинені з непрямим умислом. Базуючись на наукових засадах, підтверджено, що одержання та давання хабара взаємопов'язані умислами, що дозволяє розглядати такий зв'язок як протиправний договір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)127.4 + Х881.9(4НІМ)114.4 + Х999.88

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Мишков Я. Є. 
Методика розслідування хабарництва : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Я. Є. Мишков; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 2005. - 20 c. - укp.

Висвітлено методику розслідування хабарництва, наведено його криміналістичну характеристику як системи елементів, що визначають напрямок розслідування, їх взаємозв'язок, обумовлюють установлення особи злочинця, способів учинення та приховування злочину, розглянуто питання планування та організації розслідування. Описано способи вчинення хабарництва в нових господарських та банківських структурах, тактику початкових слідчих дій, які сприяють одержанню найбільш повної інформації про подію злочину. Проаналізовано процеси планування та організації розслідування хабарництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)312.74

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Хавронюк М.  
Кримінальна відповідальність за хабарництво: європейський досвід / М. Хавронюк // Право України. - 2005. - № 6. - С. 117-120. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4)114.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Клітгаард Р.  
Приборкання корупції / Р. Клітгаард. - Х. : Тарбут Лаам, 2006. - 244 c. - укp.

Розглянуто корупцію як першочергову проблему країн, що розвиваються. Зазначено, що хабарництво, таємні змови, різноманітне шахрайство призводять до занепаду економіки, а також до політичної нестабільності. Викладено схему організації антикорупційної політики. На конкретних прикладах показано, як сміливі та рішучі керівники змогли приборкати корупцію в своїх установах.

Рассмотрена коррупция как первоочередная проблема стран третьего мира. Установлено, что взяточничество, тайные договоренности, разнообразное мошенничество приводят к упадку экономики, формированию хищнических элитных кругов, а также к политической нестабильности. Изложена схема организации антикоррупционной политики. На конкретных примерах показано, как смелые и решительные руководители смогли побороть коррупцию в своих организациях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810-7 + Ф015.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА680924 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Шиманський Ф. В. 
Злочини у сфері службової діяльності (кримінально-правовий аналіз) : Навч. посіб. / Ф. В. Шиманський; Міжнар. гуманіт. ун-т; Ін-т нац. та міжнар. права. - О. : Юрид. л-ра, 2006. - 270 c. - Бібліогр.: с. 262-270. - укp.

З урахуванням основних положень Кримінального кодексу України 2001 р. проведено кримінально-правовий аналіз злочинів у сфері службової діяльності, досліджено рівень і динаміку їх розвитку. Розкрито зміст, наведено загальну характеристику та визначено кваліфікаційні ознаки таких злочинних діянь, як зловживання владою або службовим становищем, одержання, давання та провокація хабара, службова недбалість, перевищення влади або службових повноважень, службове підроблення, встановлено відповідальність за їх вчинення, розглянуто способи покарання. Сформульовано методичні рекомендації щодо розслідування кримінальних справ про хабарництво та інші злочини з ознаками корупції.

С учетом основных положений криминального кодекса Украины 2001 г. проведен криминально-правовой анализ преступлений в сфере служебной деятельности, исследованы уровень и динамика их развития. Раскрыто содержание, приведена общая характеристика и определены квалификационные признаки таких преступных деяний, как злоупотребление властью или служебным положением, получение, дача и провокация взятки, служебная небрежность, превышение власти или служебных полномочий, служебный подлог, установлена ответственность за их осуществление, рассмотрены методы наказания. Сформулированы методические рекомендации по расследованию криминальных дел о взяточничестве и других преступлений с признаками коррупции.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)127 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА675670 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Когутич І. І. 
Криміналістика: особливості методики розслідування окремих видів злочинів : Тексти лекцій / І. І. Когутич. - Л. : Тріада плюс, 2006. - 456 c. - укp.

Висвітлено загальні положення криміналістичної методики розслідування злочинів, розглянуто особливості розслідування вбивств на замовлення та податкових злочинів, хабарництва. Запропоновано методику розслідування розкрадань, контрабанди, шахрайств, вимагань. Розкрито криміналістичні та правові аспекти методики міжнародного розшуку, а також конфіскації грошових засобів і майна, одержаних злочинним шляхом. Викладено питання розслідування злочинів, спричинених невиплатою заробітної плати, пенсій і стипендій.

Освещены общие положения криминалистической методики расследования преступлений, рассмотрены особенности расследования убийств по заказу и налоговых преступлений. Предложена методика расследования хищений, контрабанды, вымогательств, взяточничества. Раскрыты криминалистические и правовые аспекты методики международного розыска, а также конфискации денежных средств и имущества, полученных преступным путем. Изложены вопросы расследования преступлений, вызванных невыплатой заработной платы, пенсий и стипендий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)3 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА674038 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гресь Н. 
Юридичний погляд на сучасні документи про вищу освіту / Н. Гресь // Освіта і упр.. - 2007. - 10, № 3/4. - С. 53-60. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Встановлено причини виникнення та засоби боротьби з випадками хабарництва у ВНЗ України. Розкрито зміст порушень під час видачі документів про вищу освіту й обгрунтовано шляхи їх усунення. Акцентовано увагу на різному розумінні у ВНЗ процесу впровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу за Болонською декларацією, а також порушеннях, закладених в умовах прийому до ВНЗ. Викладено результати моніторингу змін напрямів, за якими здійснюється підготовка фахівців у галузі економіки за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра. Наведено дані академічної різниці за нормативними дисциплінами циклу професійної підготовки бакалавра за спеціальностями "Облік і аудит", "Фінанси", "Економіка підприємства". Визначено юридичні шляхи одержання бакалавром ступеня магістра з іншої спеціальності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)к1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Попова І.  
Ще один універсальний закон бюрократії? (Хабарництво як побічний продукт взаємодії влади і громадян) / І. Попова // Соціол.: теорія, методи, маркетинг. - 2007. - № 2. - С. 36-52. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641.20

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16127 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Держава і закон: теорія, практика, методика : зб. наук. пр. Вип. 2 / ред.: С. Д. Сворак; Львів. держ. ун-т внутр. справ. Прикарп. юрид. ін-т. - Івано-Франківськ, 2007. - 416 с. - укp.

Розглянуто питання впровадження правового механізму Європейської Конвенції про захист прав і основних свобод людини в Україні. Висвітлено ідеї державотворення в концепціях національно-демократичних партій Західної України наприкінці ХІХ - першій половині ХХ ст. Проаналізовано становлення та діяльність органів НКВС на Станіславщині (Івано-Франківська область) в 1939 - 1941 рр., протидію органів радянської влади збройним формуванням ОУН та УПА в даному регіоні в 1940 - 1950 рр., а також діяльність винищувальних батальйонів у 1944 - 1945 рр. Описано модель державного устрою України в конституційному процесі 1990 - 1996 рр. Наведено економіко-правову характеристику оподаткування, викладено основні напрямки правового регулювання аудиторського фінансового контролю банків. Розкрито аспекти криміналістичної характеристики хабарництва.

Рассмотрены вопросы внедрения правового механизма Европейской Конвенции о защите прав и основных свобод человека в Украине. Освещены идеи государственно-созидательного развития в концепциях национально-демократических партий Западной Украины конца ХІХ - первой половины ХХ ст. Проанализированы становление и деятельность органов НКВД на Станиславщине (Ивано-Франковская область) в 1939 - 1941 гг., противодействие органов советской власти против вооруженных формирований ОУН и УПА в данном регионе в 1940 - 1950 гг., а также деятельность истребительных батальйонов в 1944 - 1945 гг. Описана модель государственного строя Украины в конституционном процессе 1990 - 1996 гг. Приведена экономико-правовая характеристика налогообложения, изложены основные направления правового регулирования аудиторского финансового контроля банков. Раскрыты аспекты криминалистической характеристики взяточничества.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.012я43 + Х819(4Укр)112я43 + Х881.9(4Укр)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73355 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Закалюк А. П. 
Курс сучасної української кримінології : у 3-х кн. Кн. 2. Кримінологічна характеристика та запобігання вчиненню окремих видів злочинів / А. П. Закалюк. - К. : Ін Юре, 2007. - 706 c. - укp.

Висвітлено проблеми практичної реалізації загальних положень теорії кримінології. Розкрито особливості умисних убивств і тяжких тілесних ушкоджених, злочинів службових осіб проти правосуддя, злочинів у сфеі сімейно-побутових відносин. Проаналізовано суспільно-політичні й економічні передумови криміналізації відносин і детермінізації злочинності у сфері економіки сучасної України, прояви корупції, хабарництва, феномен організованої злочинності, кримінологічну ситуацію у сфері обігу наркотичних засобів і психотропних речовин, проблеми запобігання злочинності неповнолітніх. Охарактеризовано різновиди психічних аномалій, що не виключають осудності, властиві їм особливості особистості та її поведінки.

Освещены проблемы практической реализации общих положений теории криминологии. Раскрыты особенности предумышленных убийств и тяжелых телесных повреждений, преступлений служебных лиц против правосудия, преступлений в сфере семейно-бытовых отношений. Проанализированы общественно-политические и экономические предпосылки криминализации отношений и детерминизации преступности в сфере экономики современной Украины, проявления коррупции, взяточничества, феномен организованной преступности, криминологическая ситуация в сфере оборота наркотических средств и психотропных веществ, проблемы предотвращения преступности несовершеннолетних. Охарактеризованы разные виды психических аномалий, не исключающие подсудимость, свойственные им особенности личности и ее поведения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)71я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В350008 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського