Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ФОТОЗНІМОК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Куліковська О. Є. 
Спосіб визначення лінійних елементів зйомки місцевості безпілотною моделлю / О. Є. Куліковська, Ю. Ю. Атаманенко, О. С. Намінат // Гірн. вісн.. - 2016. - Вип. 101. - С. 41-45. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Якимчук М. А. 
Особливості глибинної будови кальдери вулкана Узон на Камчатці і вибухової воронки на Ямалі / М. А. Якимчук, І. М. Корчагін // Доп. НАН України. - 2020. - № 12. - С. 38-47. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наведено результати рекогносцирувального обстеження локальних зон у межах нафтової площадки вулкана Узон, Богачовського родовища нафти, ділянки розташування вибухової воронки на Ямалі. Експериментальні дослідження з використанням прямопошукової технології частотно-резонансної обробки та інтерпретації супутникових знімків і фотознімків проведено з метою вивчення особливостей глибинної будови ділянок обстеження. Результати інструментальних вимірювань свідчать про те, що всі ділянки обстеження розташовані над вулканами осадових порід, у межах яких практично завжди здійснюється синтез нафти, конденсату та газу на межі 57 км. У контурах генеруючих вуглеводні (ВВ) вулканів існують глибинні канали, по яких нафта, конденсат і газ мігрують у верхні горизонти розрізу та можуть поповнювати вже сформовані поклади на родовищах ВВ. У разі відсутності надійних покришок над такими каналами нафта, конденсат і газ можуть мігрувати на поверхню, а газ далі - в атмосферу. Вимірами в межах відносно великої площі в районі вулкана Узон підтверджено наявність усіх раніше встановлених типів вулканів. Це вулкани, заповнені: сіллю; осадовими породами 1 - 6 груп; вапняками; доломітами; мергелями; кременистими породами; гранітами; базальтами; ультрамафічними породами; кімберлітами. Принципово важливе значення мають отримані інструментальними вимірами додаткові свідчення на користь глибинного (абіогенного) генезису нафти, конденсату та газу. Численні факти фіксації сигналів від нафти, конденсату та газу на границі їх синтезу 57 км у межах ділянок обстеження і в інших регіонах світу надають підставу констатувати міграцію абіогенного метану в атмосферу Землі в колосальних обсягах! Локальні зони міграції газу в атмосферу можуть слугувати індикаторами активності вулканів, в яких здійснюється синтез ВВ. У цих випадках буріння свердловин на ділянках розташування глибинних каналів міграції абіогенних ВВ у верхні горизонти розрізу може бути пов'язано з великими ризиками - з аварійними ситуаціями під час буріння.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.81 + Д59(45РОС55-4КАЧ)45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Якимчук М. А. 
Особливості геологічної будови ділянки посадки марсохода NASA Perseverance на Марсі за результатами частотно-резонансної обробки знімків з космічних апаратів / М. А. Якимчук, І. М. Корчагін // Доп. НАН України. - 2021. - № 2. - С. 83-90. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень на Марсі на локальній ділянці посадки марсохода (ДПМХ) NASA Perseverance, в районі кратера Jezero та на площі в північній частині планети. Дослідження рекогносцирувального характеру проведено з застосуванням методів частотно-резонансної обробки та інтерпретації знімків ділянок обстеження з космічних апаратів із метою вивчення особливостей їх геологічної будови. Інструментальні виміри показали, що ДПМХ розташована в межах вулканічної структури, заповненої мергелями. На поверхні в зоні посадки виявлено уламки кременистих порід. У районі розташування кратера Jezero інструментальними вимірами встановлено (підтверджено) наявність у розрізі планети 8 типів вулканічних споруд, заповнених: сіллю; вапняками; доломітами; мергелями; кременистими породами; базальтами; ультрамафічними породами; кімберлітами. Обстеженням окремих площ планети підтверджено факт наявності в її складі лише 27 відомих на Землі хімічних елементів. До відсутніх на Марсі хімічних елементів належить також кисень. Відсутність кисню на Марсі свідчить про те, що на планеті немає води, а отже, і льоду в полярних областях. У районі північного полюса Марса виявлено крупні вулканічні структури, заповнені сіллю. Виявлені на Марсі численні вулканічні комплекси, заповнені породами різного складу, є важливими аргументами на користь вулканічної моделі формування зовнішнього вигляду планети. Результати досліджень свідчать про принципову можливість використання даних дистанційного зондування планет і супутників Сонячної системи (знімків із космічних апаратів, посадочних модулів і телескопів) для вивчення внутрішньої будови об'єктів обстеження та складу присутніх на них порід, мінералів і хімічних елементів. Частотно-резонансна технологія обробки супутникових знімків і фотознімків може бути використана для досліджень на планетах і супутниках Сонячної системи в межах великих наукових проєктів їх вивчення. Апробована мобільна технологія може також знайти застосування під час вибору місць відбору зразків порід для марсохода.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського