Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>K=Ф'ЮЧЕРСНИЙ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Гноєвий В. Г. 
Механізм регулювання ринку строкових контрактів на зерно в Україні : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.04.01 / В. Г. Гноєвий; УААН. Ін-т аграр. економіки. - К., 2003. - 19 c. - укp.

Наведено визначення основних понять строкового ринку. Запропоновано нове трактування понять "ф'ючерсний ринок" та "вартість ф'ючерсного контракту". На підставі результатів теоретичних досліджень розроблено пропозиції щодо формування та розвитку ф'ючерсного ринку. З урахуванням системного аналізу обгрунтовано доцільність та переваги застосування його інструментарію у регулюванні аграрного сектору економіки. Запропоновано інформаційну модель ф'ючерсного ринку, яка відображає напрям і характер зв'язків між його складовими. Обгрунтовано застосування інформаційних методів впливу на ринкове середовище з метою зміни фундаментальних факторів. На базі інформаційної моделі побудовано механізм регулювання ринкових процесів та алгоритм його дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.151-592 + У9(4УКР)421.30-212.131

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326287 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Патика Н. І. 
Міжнародні валютно-кредитні відносини : навч. посіб. / Н. І. Патика. - К. : Знання, 2012. - 566 c. - Бібліогр.: 182 назв - укp.

Висвітлено сутність і механізм функціонування світових валютних систем і ринків, особливості здійснення валютних операцій. Розкрито мету створення, призначення, завдання, функції, принципи та напрями діяльності міжнародних фінансових організацій (МФО). Проаналізовано форми й особливості співпраці України з МФО. Охарактеризовано етапи створення та механізм роботи Європейської валютної системи, розкрито проблеми впровадження єдиної європейської валюти - євро. Подано інформацію про структуру й економічну роль платіжного балансу, види валютних ринків, форвардні валютні операції. Розкрито сутність таких понять, як ф'ючерсний валютний контракт, валютний арбітраж, хеджування, валютні обмеження. Визначено основні тенденції в динаміці показників платіжного балансу України. Увагу приділено діяльності таких глобальних МФО, як Банк міжнародних розрахунків, Міжнародний валютний фонд, Міжнародний банк реконструкції та розвитку, Міжнародна асоціація розвитку, Багатостороння агенція гарантування інвестицій, Міжнародний центр урегулювання інвестиційних спорів. Увагу приділено причинам виникнення і особливостям функціонування регіональних МФО, зокрема, Європейського банку реконструкції та розвитку, Чорноморського банку торгівлі та розвитку, Міжамериканського банку розвитку й Ісламського банку розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.64 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА752720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вінниченко О. В. 
Рейтингова оцінка діяльності товарних бірж на ринку зерна : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Вінниченко; М-во аграр. політики та продовольства України, Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. - Х., 2012. - 19 c. - укp.

Розглянуто товарну біржу з економічного, організаційного й юридичного аспектів діяльності. З'ясовано, що основними функціями сучасної товарної біржі є страхування ризиків, ціноутворення, інформаційне забезпечення та забезпечення умов для здійснення торгівлі та підтримування ліквідності. Проаналізовано й узагальнено теоретико-методичні підходи до рейтингової оцінки діяльності товарних бірж, здійснено їх порівняльну характеристику. Виділено основні показники, які характеризують роботу товарної біржі. Уточнено сферу застосування ф'ючерсного контракту. З'ясовано, що ф'ючерсний контракт є деривативом, що дозволяє розглядати його виключно як біржовий інструмент. На основі проведеного комплексного аналізу встановлено тісноту та форму зв'язку між обсягом біржової торгівлі зерном, біржовою ціною та кількістю контрактів. Запропоновано поділ товарних бірж на групи за критерієм "вартість - кількість контрактів". Одержані на базі дискримінантного аналізу результати дозволили віднести конкретну товарну біржу до певної групи, не здійснюючи за цього ідентифікації сегментів. Вдосконалено методичний підхід до рейтингової оцінки діяльності товарних бірж, що дозволяє визначити позицію біржі на ринку та становить як наукову новизну, так і практичну цінність для прийняття управлінських рішень потенційними учасниками біржових торгів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.30-212.131

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Полікевич Н. І. 
Особливості функціонування енергетичних бірж Центрально-Східної Європи / Н. І. Полікевич // Економіка і регіон. - 2014. - № 4. - С. 43-49. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано спотовий та ф'ючерсний ринок центральноєвропейської енергетичної біржі. Здійснено огляд наявних ф'ючерсних контрактів, якими торгують на біржі. Розглянуто методи торгівлі та функціонування енергетичної біржі. Досліджено тенденції в обсягах поставок та коливанні цін енергетичної біржі у 2007 - 2014 роках. Виділено основні фактори, що впливають на діяльність енергетичної біржі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)421.30-212.13

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Калінеску Т. В. 
Біржова діяльність : підручник / Т. В. Калінеску, І. М. Кушал, О. Д. Кирилов; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. - Сєвєродонецьк : Вид-во СНУ ім. В. Даля, 2016. - 444 c. - Бібліогр.: с. 370-380 - укp.

Висвітлено економічну роль бірж та основні тенденції розвитку на сучасному етапі. Наведено порядок утворення та органи управління біржі. Розкрито особливості біржового регулювання в інших країнах. Подано характеристику біржового товару. Приділено увагу питанням організації роботи брокерської діяльності. Розглянуто класифікацію бірж та їх функції. Охарактеризовано ф'ючерсний ринок. Висвітлено застосування індексів на фондовому ринку. Розкрито сутність і функції клірингу і розрахунків. Подано інформацію про інвестиційних дилерів та позабіржовий ринок цінних паперів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.42 я73-1 + У9(4УКР)262.295 я73-1 + У9(4УКР)421.30-212.13 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА804222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мельник Т. 
Ф'ючерсний контракт: інструмент мінімізації валютних ризиків зовнішньоекономічної діяльності / Т. Мельник, О. Генералов // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. Сер. Екон. науки. - 2018. - № 6. - С. 21-31. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Узагальнено класифікаційні ознаки видів валютних ризиків, проаналізовано рівень впливу фундаментальних факторів для аналізу динаміки валютного курсу. Визначено переваги і недоліки форвардних та ф'ючерсних контрактів та основні проблеми розвитку похідних фінансових інструментів мінімізації валютних ризиків в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6-18-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Резнік Н. П. 
Проблематика функціонування зернових ф'ючерсів на ринку страхування в Україні / Н. П. Резнік, А. В. Ярмолюк // Актуал. проблеми інновац. економіки. - 2020. - № 3. - С. 81-85. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Доведено необхідність створення в агропромисловому комплексі ринків основних видів сільськогосподарської продукції, в результаті чого їх діяльність грунтується вже на сучасній інфраструктурі та ринках збуту, як наслідок ф'ючерсний ринок допоможе покупцеві і продавцеві страхувати свої цінові ризики. Як наслідок, коливання на світових ринках особливо не впливатимуть на доходи аграріїв і аграрної галузі нашої країни загалом. Аграрії отримають впевненість у своїх доходах за рік, і їх не буде так турбувати втрата "хорошої" ціни, бо всі їх можливі збитки чи теоретичні доходи перейдуть на ф'ючерсний контракт до спекулянтів. Мета даної роботи - дослідження проблематики функціонування зернових ф'ючерсів на ринку страхування в Україні в сучасних умовах та перспективи їх вирішення. Методологічною основою дослідження є чинна законодавчо-нормативна база, законодавчі акти, постанови, інструктивні матеріали, спеціальна література. Застосовано загальнонаукові методи аналізу та синтезу індукції і дедукції, сходження від абстрактного до конкретного, а також специфічні методи аналізу. Доведено можливість поставки або отримання готівкового товару, що допомагає ринку правильно оцінювати ф'ючерси щодо готівкового ринку в момент закінчення контракту, тобто в цей момент ціни на ф'ючерсному та готівковому ринках сходяться. Висвітлено, що даний процес якраз і робить хеджування ефективним способом захисту від несприятливих змін цін на реальному ринку, і відсутність поставки в цьому випадку не повинна викликати недовіри до інструменту в цілому. Висновки: розглянуто проблеми страхування ризиків зміни ціни на зерно за допомогою ф'ючерсних контрактів. В сучасних умовах все більше стає актуальним використання фінансових інструментів для страхування цінових ризиків на зерно, в цьому контексті проаналізовано основні засади і можливість їх використання в сучасних економіко-правових складових в країні. В сучасних умовах можна говорити не тільки про вплив ф'ючерсних котирувань бірж на спотові ціни в країні, але й про вплив спотових цін на ф'ючерсні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.7-17 + У9(4УКР)421.512.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101404 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського