Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ТОКСИКОМАНІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Шаповалов В.  
Організаційно-правові основи обгрунтування необхідності розробки комбінованого аналгетика для поліпшення стану пацієнтів, які страждають на наркоманію, токсикоманію, алкоголізм / В. Шаповалов // Ліки України. - 2004. - № 6. - С. 85-86. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Ключ. слова: аналгетик, наркоманія, токсикоманія, алкоголізм, фармацевтичне право, психоактивні речовини, сильнодіюча речовина, одурманюючий засіб, комбінований лікарський засіб
Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Шаповалов В.  
Фармацевтичне право: про необхідність організаційно-правового удосконалення бізнес-середовища в системі рецептурного та безрецептурного відпуску лікарських засобів / В. Шаповалов, З. Галаван, В. Шаповалова // Ліки України. - 2005. - № 6. - С. 101-105. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

На основе фармацевтического права предложена дальнейшая концепция, направленная на улучшение условий рецептурного и безрецептурного отпуска лекарств субъектами хозяйствования бизнес-среды фармации.


Ключ. слова: фармацевтичне право, лікарські засоби, бізнес-середовище у фармації, удосконалення, наркоманія, токсикоманія, ВІЛ/СНІД, заходи
Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26л72-39я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Наказна І. М. 
Психіатрія : навч. посіб. / І. М. Наказна; Ніжин. держ. ун-т ім. М. Гоголя. - Ніжин, 2011. - 160 c. - Бібліогр.: 13 назв - укp.

Висвітлено предмет та історію розвитку психіатрії. Подано інформацію про рівні психічних порушень, класифікацію психічних розладів, основні закономірності динаміки психічних захворювань, принципи організації психіатричної допомоги. Розглянуто питання правового забезпечення охорони психічного здоров'я в Україні. Описано методи обстеження, лікування та реабілітації психічно хворих. Розкрито проблеми психіатричної експертизи. Увагу приділено питанням клінічної психіатрії, зокрема, особливостям діагностики та лікування таких захворювань, як психопатії, епілепсія, алкоголізм, нарко- та токсикоманія. Наведено тлумачний словник, в якому розкрито сутність таких понять, як абсанс, амнезія антероградна, анозогнозія, божевілля, габітус, афективна інконтиненція, деперсоналізація, ефіроманія.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА749745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Петрик О. 
Методичні аспекти профілактики й раннього виявлення шкідливих звичок у дітей та підлітків / О. Петрик, Р. Валецька // Пед. пошук. - 2008. - № 3. - С. 73-76. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Охарактеризовано доцільні сучасні методичні аспекти профілактики та рекомендації щодо виявлення ранніх ознак шкідливих звичок - наркоманії, токсикоманії, алкоголізму, тютюнопаління у дітей та підлітків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354.51 + Р11(4УКР)599

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Топчій І. В. 
Профілактика вживання неповнолітніми психоактивних речовин / І. В. Топчій // Постметодика. - 2009. - № 2. - С. 34-36. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

За допомогою аналізу наукової літератури розглянуто проблему наркоманії (токсикоманії) та тютюнопаління бездоглядних неповнолітніх. Обгрунтовано профілактику вживання неповнолітніми психоактивних речовин (ПАР). Розкрито причини та наслідки вживання ПАР,підходи до профілактичної роботи з дітьми, батьками та викладачами. Зроблено висновок, що для підлітків, обділених увагою дорослих (батьків, вчителів, опікунів) важливо для профілактики їх бездоглядності, зміцнення здоров'я, пропагувати серед них несприятливість до вживання психоактивних речовин.

Освещена профилактика употребления несовершеннолетними психоактивных веществ. Раскрыты причины и следствия употребления ПАВ, подходы к профилактиктической работе с детьми, родителями и преподавателями.

It is devoted to the prophylaxis of drugТs use by the neglected teenagers. Found out causes and effects of the use, approaches to prophylactic work with children, parents and teachers.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354.51 + Р11(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Вавринів Л. А. 
Поширення злочинності серед молоді як наслідок економічних і соціальних процесів, що відбуваються у регіоні (на прикладі Тернопільської області) / Л. А. Вавринів // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Географія. - 2013. - Вип. 2. - С. 89-95. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Злочинність, як прояв девіантної поведінки, що спостерігається у суспільстві, належить до соціальних негараздів. Проблема злочинності, яка зумовлена сьогодні негативними соціально-економічними та політичними процесами, є однією із найгостріших у сучасному суспільстві. Визначено соціально-демографічні чинники формування та поширення злочинності, проаналізовано вплив цих чинників на динаміку, стан і територіальну структуру злочинності залежно від віку, роду діяльності та місця мешкання. Проаналізовано рівень злочинності у регіонах України та по районах Тернопільської області. З'ясовано, що зростання злочинності та кількості зареєстрованих злочинів є невід'ємною ознакою сучасного українського суспільства та регіону і пов'язане, в першу чергу, з кризовим станом господарства в країні, нестабільним податковим законодавством та законодавчою неврегульованістю підприємницької діяльності, особливо малого та середнього бізнесу. Велике занепокоєння викликає явище злочинності серед неповнолітніх, які в майбутньому становитимуть працездатне населення та основну частину економічно-активного населення області. Тому ситуація є дуже нестабільною та складною, що зумовлює її запобігання, пошук нових методів і заходів, які б сприяли поступовому зменшенню злочинності у середовищі неповнолітніх. Девіантні форми поведінки підлітків та молоді очолюють такі види, як: тютюнокуріння, алкоголізм, токсикоманія та наркоманія, жорстока поведінка підлітків. Все це служить передумовами для ранньої злочинності. Розповсюдження злочинності у нашому суспільстві пов'язане із соціальною структурою населення: збільшення кількості безробітних, розлучень, матерів-одиначок, посилення розшарування населення за доходами. Ці процеси охоплюють майже усі верстви населення та сприяють відокремленню індивіда від культури та соціуму. Необхідна активна державна політика у створенні економічних, соціальних і політичних умов для забезпечення потреб молоді, реалізації її навчальних і трудових інтересів. Отже, соціальне неблагополуччя проявляється, передусім, у злочинності, яка є багатовимірним, багатоаспектним феноменом і перебуває у складній залежності й опосередковаму зв'язку з різними економічними, соціальними, політичними, культурними, духовними процесами, що відбуваються в суспільстві та сім'ї.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР-4ТЕР)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/Геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Білецька Г. А. 
Судова медицина та судова психіатрія : підручник / Г. А. Білецька; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого. - Харків : Право, 2018. - 375, [20] c. - Бібліогр.: с. 362-365 - укp.

Висвітлено питання судової медицини та судової психіатрії, що виникають у правовій практиці. Розглянуто питання танатології, травматології, механічної асфіксії, токсикології, впливу критичних температур, електрики та ін., які мають велике значення при розслідуванні злочинів, пов’язаних із заподіянням тілесних ушкоджень та смерті людині. Особливу увагу приділено питанням, що надаються до експертизи того чи іншого об’єкта. Визначено організаційно-правові та науково-практичні засади судової психіатрії, а також основні розлади психічного здоров’я, симптоми та синдроми, що супроводжують їх клінічну картину, перебіг та причини виникнення душевних хвороб. Надано судово-психіатричну оцінку окремих психічних захворювань, що мають значення при розгляді кримінальних проваджень і цивільних справ. Наведено коротку клінічну картину психічних порушень при різного роду наркоманіях та токсикоманіях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р81 я73-1 + Р648 я73-1 + Х893.9(4УКР)413.1 я73-1 + Х893.9(4УКР)413.2 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА822142 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Sukharev A. B. 
Peculiarities of hormonal homeostasis in women with deficient body weight = Особливості гормонального гомеостазу у жінок з дефіцитом маси тіла / A. B. Sukharev, T. V. Kopytsia, V. I. Boyko // Eastern Ukr. Med. J. - 2021. - 9, № 4. - С. 410-415. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

В даний час серед молодих жінок переважають уявлення про жіночу красу як струнку фігуру зі слабовираженим підшкірним жировимм шаром. У зв'язку з чим багато молодих дівчат використовують різні дієти, заняття у фітнес-клубі з метою зниження маси тіла. Після одруження значна кількість з них звертається до кабінетів планування сім'ї у зв'язку з відсутністю вагітності після року та більше регулярного статевого життя без контрацепції. У дослідженні було показано зв'язок між рівнями гормонів гіпофіза та яєчників під час менструального циклу та дефіцитом маси тіла жінок, які планують вагітність. Дослідження проводилось на базі КНП "Сумський міський клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії" СМР протягом 2014 - 2019 рр. Обстежено 327 пацієнток. Досліджено вміст гормонів фолікуло-стимулюючого (ФСГ), лютеїнізуючого (ЛГ), пролактину, прогестерону, естрадіолу, кортизолу. Обстежуваних залежно від дефіциту маси тіла було розподілено на 4 групи: 1-а - зниження маси тіла до 5 %, 2-а - зниження маси тіла від 5 до 10 %, 3-я - від 10 до 15 %, 4-а - зниження маси тіла більше 15 %. Досліджувані групи були також було розподілено за основним етіологічним фактором, а саме: недостатнє харчування в кількісному та якісному відношенні (голодування, деякі авітамінози тощо); тривалі фізичні навантаження; тривала психоемоційна напруга; асоціальний спосіб життя (алкоголізм, токсикоманія). Результати дослідження показали зміни рівня гормонів у відповідь на вплив зазначених чинників. Зроблено висновок, що найважливішим фактором, що змінює рівень гормонів в організмі, є причинний зв'язок, що викликає втрату маси тіла. Найбільш значущими є: тривале психоемоційне напруження і недостатнє харчування, тоді як тривалі фізичні навантаження і ведення нездорового життя є більш м'якими причинами, що викликають зміни гормонального фону при дефіциті маси тіла. Для зняття психоемоційної напруги та оптимізації харчування необхідне спільне ведення пацієнток із психотерапевтом та дієтологом.



Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського