Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (133)Автореферати дисертацій (411)Книжкові видання та компакт-диски (215)
Пошуковий запит: (<.>K=ТЕРМОЯДЕРН$<.>+<.>K=РЕАКЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2533
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Grekov D. L. 
Microwave reflectometry in fusion devices = Мікрохвильова рефлектометрія плазми в термоядерних пастках / D. L. Grekov // Радиофизика и радиоастрономия. - 2000. - 5, № 1. - С. 84-94. - Библиогр.: 10 назв. - англ.

Досліджено особливості мікрохвильової діагностики плазми, що утримується в термоядерних пастках. Для цього відтворено повну картину поширення електромагнітних хвиль, що застосовуються для мікрохвильової рефлектометрії, від антени крізь плазму. Досліджено особливості перпендикулярного та похилого зондування у великих токамаках з некруглим перерізом. Запропоновано новий спосіб зондування незвичайною хвилею, з використанням якого стає можливим ефективно оперативно контролювати щільність плазми.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.225

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

VII Українська конференція з керованого термоядерного синтезу та фізики плазми, Київ, 20-21 верес. 1999 р. : Прогр., зб. анотацій, список учасників / НАН України. Наук. центр "Ін-т ядер. дослідж.", Українська конференція з керованого термоядерного синтезу та фізики плазми (7; 1999; Київ). - К., 1999. - 80 c. - укp.

Розглянуто питання використання кільватерних полів у плазмі для потужних ВЧ-генераторів, релаксації неідеальної нестисливої плазми із течією у магнітному полі, взаємодії плазмового струменя з пиловими частинками. Описано тривимірне комп'ютерне моделювання релаксації плазми у плазмовому кристалі, взаємодія згустку пилових частинок з плазмою, збудження солітонних збурень у плазмовому потоці з від'ємними іонами. Висвітлено особливості формування та динаміки перехідного прошарку під час взаємодії потужного замагніченого потоку плазми з перешкодою, вплив імпульсних плазмових потоків на структурний та фазовий склад модифікованого поверхневого шару вуглецевих сталей тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333 я431(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Поповська Т. М. 
Асоціаційні зв'язки між HLA-фенотипом онкологічних хворих за розвитком гіперсенситивних реакцій = Association between HLA phenotype in oncological patients and development of hypersensitivity reactions / Т. М. Поповська // Укр. радіол. журн. - 1998. - 6, № 3. - С. 300-302. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

У онкологічних хворих вірогідно частіше зустрічається дефіцитний фенотип за всіма локусами HLA I класу. При розвиткові реакцій імунних комплексів відзначаються вірогідні відмінності між частістю зустрічаємості деяких HLA I класу. У хворих із HLA-фенотипами, що відповідають таким у здорових донорів, здебільшого відсутня імунопатологічна реакція. Загалом, підбиваючи підсумки результатів досліджень стану імунної системи, наведених у цьому та попередніх повідомленнях, можна стверджувати, що пропонований методичний підхід дозволив по-новому оцінити імунні реакції, які виникають в організмі пухлиноносія, з'ясувати їх залежність від HLA-фенотипу хворого.


Ключ. слова: HLA I класса, онкологические больные, гиперсенситивные реакции
Індекс рубрикатора НБУВ: Р56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Костюшов В. В. 
Білкові SH- і SS-групи в механізмах взаємодії імуноглобулінів з моноспецифічними сироватками / В. В. Костюшов, В. І. Дзюба, М. О. Кельбедін, О. Л. Тимчишин, Л. А. Костюшова, В. В. Морозкін, С. Л. Кутковець, С. В. Байкова // Вісн. стоматології. - 1999. - № 3. - С. 8-9. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Встановлено, що реалізація тіолопрівних механізмів у реакції взаємодії імуноглобулінів сироватки крові з моноспецифічними сироватками відбувається за рахунок модифікаційних змін вмісту білкових SH- і SS-груп. Ці показники свідчать про характер неспецифічних змін структурно-конформаційного стану білкових молекул в реакції "антиген-антитіло".


Ключ. слова: тіолопрівні механізми, SH- і SS-групи, реакція антиген-антитіло, селективність, структурно-конформаційний стан
Індекс рубрикатора НБУВ: Р661-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Романенко А. Ю. 
Біологічні ефекти низьких доз іонізуючого опромінення / А. Ю. Романенко // Журн. Акад. мед. наук України. - 1999. - 5, № 2. - С. 199-209. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

За результатами 12-річного обстеження учасників ліквідації аварії на ЧАЕС і населення різних груп нагляду встановлено, що основою біологічних ефектів малих доз іонізуючого випромінювання є системні гомеостатичні реакції, що ініційовані радіохімічними, вільнорадикальними процесами, мембранними та ядерними змінами з наступними реакціями напруження та виснаження нервової, ендокринної, імунної, кровотворної систем. Основною причиною порушення стану організму за дії малих доз опромінення є стресасоційовані хронічні непухлинні захворювання центральної, периферичної нервової, ендокринної, серцево-судинної, дихальної та травної систем. Стохастичні ефекти проявляються у збільшенні кількості пухлин щитовидної залози.


Ключ. слова: іонізуюче випромінення, аварія на Чорнобильській АЕС, біологічні ефекти
Індекс рубрикатора НБУВ: Р361-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Вахитова Л. Н. 
Взаимодействие солей аминокислот с 4-нитрофенилацетатом в межфазно-каталитических условиях твердая фаза / жидкость / Л. Н. Вахитова, Я. Ф. Бурдина, А. В. Скрыпка, А. Ф. Попов, В. А. Савёлова // Теорет. и эксперим. химия. - 2001. - 37, № 4. - С. 226-230. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Встановлено, що реакція солей амінокислот з 4-нітрофенілацетатом у системі тверда фаза/органічний розчинник під час каталізу краун-ефірами та четвертинними онієвими солями може здійснюватися як на поверхні поділу фаз, так і в органічній фазі залежно від природи учасників міжфазно-каталітичного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.402

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Варварин А. М. 
Взаимодействие триметил(трихлорметил)силана с поверхностью кремнезема / А. М. Варварин, Л. А. Белякова, Д. Ю. Ляшенко, В. М. Линков // Укр. хим. журн. - 2000. - 66, № 11-12. - С. 21-25. - Библиогр.: 23 назв. - рус.

Встановлено оптимальні умови хемосорбції триметил(трихлорметил)силану (ТМТХМС) на поверхні діоксиду кремнію. Показано, що реакція ТМТХМС з поверхнею кремнезему здійснюється за механізмом електрофільного заміщення протону в ізольованих силанольних групах. Триметил(трихлорметил)силан можна використовувати для ефективного силілювання поверхні діоксиду кремнію та для ендкеппінгу залишкових силанольних груп у хімічно модифікованих кремнеземах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шкорбатов Ю. Г. 
Влияние микроволнового облучения на биологические объекты / Ю. Г. Шкорбатов, В. Г. Шахбазов // Радиофизика и электроника. - 2000. - 5, № 1. - С. 179-185. - Библиогр.: 71 назв. - рус.

В огляді проаналізовано дані літератури про вплив електромагнітних полів (ЕМП) мікрохвильового діапазону низької інтенсивності на біологічні об'єкти. Ефекти ЕМП розглянуто на рівнях молекулярному, субклітинному та клітинному організації біологічних систем. Наведено дані про вплив мікрохвильової радіації на цілий організм. На всіх рівнях організації знайдено ефекти мікрохвильового випромінювання. Припущено, що в еукаріотичних організмів особливе значення в реакції на опромінювання має реакція клітинного ядра, яку можна оцінити, вивчаючи біоелектричні властивості клітинних ядер. Розглянуто гіпотезу про роль власного електромагнітного випромінювання клітинного ядра в реакції клітини на зовнішнє ЕМП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*550*702-633.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Березовская О. П. 
Влияние микрогравитации на остеогенные клетки в культуре. Ультраструктурное исследование / О. П. Березовская, Н. В. Родионова // Цитология и генетика. - 1998. - 32, № 4. - С. 3-8. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Для оцінки впливу мікрогравітації на остеогенні клітини проведено порівняльне дослідження ультраструктури преостеобластичних клітин лінії MN7, культивованих протягом 9 діб на борту біосупутника "Космос 2229" та на Землі. Морфометричний аналіз виявив зниження питомого об'єму, зайнятого ендоплазматичним ретикулумом, зростання числа мієліноподібних структур у клітинах культур в умовах польоту у порівнянні з наземним контролем. Частота клітин з ядерцями у політних зразках є нижчою. Зростання питомого об'єму ліпідних крапель та змінена структура мітохондрій свідчать про відхилення в енергетичному метаболізмі. Виявлена реакція пригнічення специфічних функцій в остеогенних клітинах може бути однією з причин змін у кістках за умов космічного польоту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е055

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Соколов Н. В. 
Влияние ускоренного старения на характер деградации ДНК клеток зародышей семян люпина, сформированных в условиях хронического облучения в зоне отчуждения ЧАЭС / Н. В. Соколов, Б. В. Сорочинский // Физиология и биохимия культур. растений. - 2001. - 33, № 2. - С. 127-134. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Методами пульс-електрофорезу та гель-електрофорезу досліджено характер деградації ДНК клітин насіння люпину, яке сформувалось за умов 10-кілометрової зони відчуження ЧАЕС і зазнало впливу прискореного старіння протягом 3 - 20 діб. Показано, що в такому насінні спостерігається впорядковане високомолекулярне розщеплення ДНК на фрагменти розмірами 50 - 60 та 300 тис. пар нуклеотидів. Характер розщеплення ДНК залежить від тривалості прискореного старіння, а наслідки хронічного опромінення викликають часові зсуви спостережених ефектів. Встановлено факт деградації ДНК на низькомолекулярні фрагменти, розмірами менші за 10 тис. пар нуклеотидів у клітинах насіння люпину з цієї зони, що зазнало прискореного старіння та було додатково опромінено дозами до 100 Гр. Обговорено можливе значення активної клітинної відповіді в реакціях на пошкоджуючі впливи.


Ключ. слова: люпин, пульс-электрофорез, повреждения ДНК, деградация ДНК, ускоренное старение семян, зона отчуждения ЧАЭС
Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.13Fab*725.112.1-638.23 + П213.4-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Вопросы проектирования и производства конструкций летательных аппаратов : Сб. науч. тр. Вып. 25(2) / ред.: Я. С. Карпов; Нац. аэрокосм. ун-т им. Н.Е.Жуковского. - Х., 2001. - 136 с. - рус. - укp.

Запропоновано інтегральний показник якості авіаційної техніки у вигляді адитивної та мультиплікативної залежностей, які включають технічну й економічну складові. Описано алгоритм визначення оптимальних вагових коефіцієнтів, складових інтегрального показника якості. Сформульовано технологічні задачі щодо проектування та підготовки виробництва великомасштабних вільнолітальних моделей літаків. Наведено методичний підхід до обгрунтування вимог щодо діапазонів, які визначають тактико-технічні характеристики майбутнього зразка (системи, комплексу) озброєння та військової техніки на підставі результатів розв'язання задачі оптимізації кількісно-якісного складу угруповання за критерієм ефективність - вартість - час. Розглянуто питання забезпечення стійкості та вибору загальних геометричних параметрів параплану. Висвітлено процес динамічної взаємодії потоку ідеальної стиснутої рідини з вібраційним станом тонкої циліндричної оболонки у загальній постановці. Проаналізовано залежність аеробразивного зносу від

швидкості частот у повітряному потоці. Розкрито аномальні закономірності, які дозволяють знизити знос на критичних режимах конструктивними заходами. Розглянуто модель оптимального фільтра, що згладжує геофізичне поле. Розкрито особливості застосування калманівської фільтрації для його згладжування, сутність яких полягає у звуженні смуги пропускання фільтра, а виникнення за даних умов динамічної помилки компенсують одночасною установкою фільтрів у канал картографічної інформації та канал поточного сигналу поля. Наведено графіки фактичного та згладженого геофізичних полів. Запропоновано двовимірний аналітичний опис замкнутої кривої перетину камери для утримання термоядерної плазми одним рівнянням із постійними коефіцієнтами - поліномом восьмої степені. Досліджено точність поліноміальної апроксимації перетину камери, заданого набором точок. Розроблено статистичний опис форми перетину камери з використанням відрізків прямих ліній для підвищення точності апроксимації.


Індекс рубрикатора НБУВ: О52я54

Шифр НБУВ: Ж69605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Терешіна О. П. 
Вік та реакція судин на пошкодження / О. П. Терешіна, Г. М. Бутенко, Г. В. Копилова, Л. В. Магдич // Фізіол. журн. - 2000. - 46, № 2. - С. 137-145. - Бібліогр.: 55 назв. - укp.

Изложены литературные и собственные данные о важности возраста в реакции сосудов на разные повреждающие факторы: гипертензию, гипергликемию, иммунные повреждения. Рассмотрена роль клеточных элементов стенки сосудов и крови в развитии атеросклероза. Показано, что изменения, наступающие в старости в клеточных элементах сосудистой стенки на функциональном и структурном уровнях, приводят к увеличению восприимчивости сосудов к повреждающим влияниям и ускорению развития атеросклероза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бойко Л. В. 
Газоевтектична кристалізація у металах / Л. В. Бойко // Металознавство та оброб. металів. - 2001. - № 1-2. - С. 34-41. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено структурні особливості нових пористих матеріалів, які одержують з використанням водню. Показано, що розмір, кількість та форму пор можна регулювати залежно від термодинамічних параметрів. Виявлено, що у газарах можуть утворюватися впорядковані та невпорядковані структури. Розглянуто умови зародження та кооперативного росту газових евтектик. Показано, що газоевтектична реакція значною мірою схожа з евтектичною, але має свої особливості.


Індекс рубрикатора НБУВ: К203

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Серазетдинова Л. Д. 
Действие хлорида натрия и полиэтиленгликоля в различных концентрациях на рост суспензионной культуры клеток пшеницы / Л. Д. Серазетдинова, Н. С. Полимбетова, Ж. Т. Лесова, С. О. Жуловчинова, Б. К. Каниев, З. А. Аликулов, М. К. Карабаев, Ж. К. Жардемали // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 4. - С. 302-308. - Библиогр.: 25 назв. - рус.

Вивчено вплив на ріст суспензійної культури клітин пшениці сольового й осмотичного стресів. Як діючі фактори використано хлорид натрію NaCl і поліетиленгліколь ПЕГ-6000. Встановлено, що відповідна реакція росту культури клітин на сольовий стрес має трифазовий характер. Визначено сублетальні концентрації NaCl і ПЕГ, які дозволяють проводити відбір толерантних клітин. Виявлено якісні та кількісні зміни у складі білків із клітин суспензійної культури у відповідь на різний стресовий вплив. Знайдено збільшення вмісту поліпептиду з молекулярною масою 56 кД і появу солеіндукованих поліпептидів із молекулярною масою 35 та 38 кД. Під дією ПЕГ-6000 спостережено індукцію синтезу поліпептиду з молекулярною масою 27 кД.


Ключ. слова: яровая пшеница, суспензионная культура, солевой и осмотический стресс, хлорид натрия, полиэтиленгликоль
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-28,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Серазетдинова Л. Д. 
Действие хлорида натрия и полиэтиленгликоля в различных концентрациях на рост суспензионной культуры клеток пшеницы / Л. Д. Серазетдинова, Н. С. Полимбетова, Ж. Т. Лесова, С. О. Жуловчинова, Б. К. Каниев, З. А. Аликулов, М. К. Карабаев, Ж. К. Жардемали // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 4(186). - С. 302-308. - Библиогр.: 25 назв. - рус.

Вивчено вплив на ріст суспензійної культури клітин пшениці сольового й осмотичного стресів. Як діючі фактори використовували хлорид натрію NaCl та поліетиленгліколь ПЕГ-6000. Встановлено, що відповідна реакція росту культури клітин на сольовий стрес має трифазовий характер. Визначено сублетальні концентрації NaCl і ПЕГ, які дозволяють проводити відбір толерантних клітин. Виявлено якісні та кількісні зміни у складі білків із клітин суспензійної культури у відповідь на різний стресовий вплив. Знайдено збільшення вмісту поліпептиду з молекулярною масою 56 кД і появу солеіндукованих поліпептидів із молекулярною масою 35 та 38 кД. Під дією ПЕГ-6000 спостережено індукцію синтезу поліпептиду з молекулярною масою 27 кД.


Ключ. слова: яровая пшеница, суспензионная культура, солевой и осмотический стресс, хлорид натрия, полиэтиленгликоль
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-64в760.9,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Савельєв Ю. В. 
Дослідження реакцій 1,1-диметилгідразину з деякими алкілгалогенідами та епоксисполуками / Ю. В. Савельєв, А. П. Греков, В. Я. Веселов, С. В. Кузнєцов, В. О. Храновський, А. А. Усенко, В. К. Харитонова // Укр. хим. журн. - 2000. - 66, № 11-12. - С. 110-114. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

За реакціями 1,1-диметилгідразину з етилхлор- та етилбромацетатами, етилброммалонатом, монохлоргідрином гліцерину, етиленхлоргідрином, гліцидолом та епіхлоргідрином отримано нові похідні гідразину. Методом диференціальної скануючої калориметрії досліджено кінетику цих реакцій. Структуру та склад отриманих сполук досліджено та визначено методами ІЧ-спектроскопії, потенціометричного титрування та ебуліоскопії. Продуктами реакцій є, головним чином, солі гідразинія, в тому числі внутрішні солі, та алкілпохідне 1,1-диметилгідразину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.77

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Горбовий П. М. 
Дослідження реакції тетрафтороборату арилдіазонію з акриламідом у присутності N,N-диетилдитіокарбамату натрію в каталітичних умовах методом високоефективної рідинної хроматографії / П. М. Горбовий, М. І. Ганущак, Г. І. Фальфушинська, Г. Я. Загричук, Б. Д. Грищук // Наук. зап. Терноп. держ. пед. ун-ту. - 2000. - Вип. 4. - С. 3-10. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Встановлено, що у випадку застосування N,N-діетилдитіокарбамату міді як аніоноїдного реагенту та каталізатора, селективність процесу взаємодії тетрафтороборату арилдіазонію з акриламідом зменшується, а сама реакція відбувається за радикальним механізмом, на відміну від реакції, що проходить у присутності N,N-діетилдитіокарбамату натрію. Остання реакція відбувається селективно з утворенням продукту аніонарилювання, N,N-діетилдитіокарбаматобензолу та цис-азобензолу. Вихід основного продукту - аміду-2-N,N-діетилдитіокарбамату-3-фенілпропанової кислоти за каталітичних умов приблизно в 13 разів вищий, ніж в некаталітичних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/хім Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Павличенко О. С. 
Діагностика плазми / О. С. Павличенко // Укр. фіз. журн. - 1998. - 43, № 9. - С. 1102-1103. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

У дуже стислому вигляді наведено головні напрями і результати робіт з діагностики високотемпературної плазми, одержані у ХФТІ з самого початку досліджень з фізики плазми та керованого термоядерного синтезу.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: В333.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Федоренко Р. П. 
Діагностика реакцій подружжя на сімейну кризу в практиці консультування / Р. П. Федоренко; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. Каф. практ. психології. - К. : Знання, 1999. - 27 c. - Бібліогр.: 22 назв. - укp. - рус.

Робота знайомить з різними підходами до проблеми сімейної адаптації, особливостями протікання кризи у молодого подружжя, можливими реакціями партнерів на критичну ситуацію в сім'ї, діагностичним інструментарієм та психотерапевтичними моделями, які можуть бути використані в практиці консультування сім'ї.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06с + Ю949.246с + С5*644

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86436 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Лаврентьєв О. О. 
Електромагнітні пастки / О. О. Лаврентьєв // Укр. фіз. журн. - 1998. - 43, № 9. - С. 1100-1101. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Зроблено огляд теоретичних та експериментальних робіт з електромагнітних пасток, виконаних у ХФТІ за програмою "Юпітер". Наведено параметри установок та основні експериментальні результати. Обговорюються проблеми, пов'язані з ефективністю та стійкістю утримання плазми у багатощілинних електромагнітних пастках, їх переваги для створення термоядерного реактора на основі електромагнітної пастки.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського