Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (8)Автореферати дисертацій (16)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>K=СТРАЙК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 89
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бойко О.  
Еволюція суспільних поглядів та процесів: від ідеї оновленого Союзу до проголошення незалежності України (січень - серпень 1991 р.) / О. Бойко // Людина і політика. - 2001. - № 4. - С. 37-48. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Досліджено процес формування ідеї незалежності України на фоні подій, що призвели до розпаду СРСР (криваві події у Литві на початку 1991 р., союзний референдум у березні 1991 р., страйк донецьких шахтарів, зустріч у Ново-Огарьові, позиція українського парламенту, обговорення моделі нової Конституції України тощо). Показано, що на початку літа 1991 р. ситуація у житті країни набула кризового характеру (як у політиці, так і в економіці).


Ключ. слова: референдум 1991 р., суверенітет, політичне протистояння, ново-огарьовський процес
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4Укр)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Головко С.  
Зміна ролі профспілок у нових соціально-політичних умовах (Британський досвід) / С. Головко // Людина і політика. - 1999. - № 1. - С. 65-69. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто становище британських профспілок наприкінці 70-х - на початку 80-х рр. ХХ ст. Розкрито політику кабінету М.Тетчер щодо профспілок у 1982-1985 рр. Проаналізовано зміст і ефективність традиційних форм опору Британського конгресу тред-юніонів антипрофспілковому законодавству у цей період та перехід БКТ у другій половині 80-х років до нових форм боротьби за права трудящих.


Ключ. слова: Британський конгрес тред-юніонів, "промислові дії", М.Тетчер, безробіття, антипрофспілкове законодавство, страйки, торі, політика "нового реалізму"
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф72(4Вел)912

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Головко С. Г. 
Консервативна політика реформування британського тред-юніонізму у 1980-1990 рр. / С. Г. Головко; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К. : Знання, 1999. - 25 c. - Бібліогр.: 51 назв. - укp. - рус.

Проаналізовано суспільно-політичні та соціально-економічні зміни у Великій Британії 1980-1990 рр.; розкрито суть політики М.Тетчер щодо тред-юніонів, а також ті зміни, що відбулися в профорганізаціях під дією політики неоконсерваторів. В аналізі взаємовідносин тред-юніонів та правлячої, консервативної партії важливе місце належить питанню трансформації британського профспілкового руху та пошуку ним нових форм і методів діяльності, адже, незважаючи на масивний наступ кабінетів М.Тетчер та внутрішні проблеми, профспілки знайшли себе в суспільстві. Велика увага приділяється політичній діяльності М.Тетчер, яка була спрямована на досягнення суспільної згоди і позбавлення країни страйкової вакханалії, створення сприятливих умов для вільного підприємництва та усунення перешкод на цьому шляху. Діяльність британських тред-юніонів в умовах впровадження жорсткої монетарної політики консерваторів виступає цікавою проблемою для дослідження з огляду на процес пошуку та становлення нової ролі профспілок в українському суспільстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф72(4ВЛ),8.2 + Т3(4ВЕЛ)63-48

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р87091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Герлігі П.  
Одеса: Історія міста, 1794 - 1914 / П. Герлігі. - К. : Критика, 1999. - 383 c. - Бібліогр.: с. 341-372. - укp.

Досліджено історію Одеси з часів її заснування й до початку Першої світової війни - 1914 р. Акцентовано увагу на чинниках, що в першій половині XIX ст. допомогли Одесі досягти вирішальних успіхів: чудового порту, привабливості для імігрантів, розвинених прибережних районів, активної торгівлі зерном, діяльного керівництва, ліберального управління та соціальної терпимості. Проаналізовано також чинники, що обмежували розвиток міста або перешкоджали йому в другій половині XIX ст.: зміни міжнародних умов торгівлі зерном, повільного розвитку економічної інфраструктури, повільної індустріалізації, безробіття, етнічної конфронтації та недостатньої підтримки з боку імперського уряду. Окремі розділи присвячено радикальним рухам, страйкам, погромам 1871,1881 та 1905 рр. Зроблено висновок: початок Першої світової війни обумовив злам усталеної системи міжнародних відносин, що призвело до руйнації певної соціальної системи і в самій Одесі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ОДЕ-2ОДЕ)47 + Т3(4УКР-4ОДЕ-2ОДЕ)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чанишева Г.  
Право на страйк: міжнародні стандарти та законодавство України / Г. Чанишева // Право України. - 2000. - № 12. - С. 80-86. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4Укр)321 + Х916.202.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Русначенко А.  
Приспана сила. Робітники, робітничий рух і незалежні профспілки в Україні від кінця сорокових до початку дев'яностих років / А. Русначенко. - К., 2000. - 104 c. - укp.

Проаналізовано причини робітничих страйків. Встановлено, що найбільш яскравим виявом невдоволення робітників своїм становищем були страйки на виробництві, кількість яких за період з кінця 1950 - на початок 80-х років складала не менше 70. Вони були різні за масштабами, рівнем вимог, тривалістю. Доведено, що майже всі страйки декларувалися соціально-економічними причинами та вимогами. Особливу увагу приділено утворенню незалежних робітничих організацій - профспілок. За останні шість років спостережено певний розвиток незалежних робітничих профспілкових утворень, а також спроби налагодити соціальне партнерство у державі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф72(2)93(2УК)12 + Т3(4УКР)6-48

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мовчан О. М. 
Робітничий страйковий рух в Україні (20-ті рр.) / О. М. Мовчан // Укр. іст. журн. - 1998. - № 6. - С. 12-21. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)61-42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Мовчан О. М. 
Робітничий страйковий рух в Україні (20-ті рр.) (Закінчення) / О. М. Мовчан // Укр. іст. журн. - 1999. - № 1. - С. 31-41. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Хуторян Н. М. 
Удосконалення трудового законодавства в умовах ринку / Н. М. Хуторян, М. П. Стадник, С. В. Дріжчана, А. Ю. Бабаскін, Т. С. Прокопова; ред.: Н. М. Хуторян; АН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К. : Ін Юре, 1999. - 177 c. - укp.

Досліджуються особливості правового регулювання трудових відносин в умовах ринку з питань виникнення, зміни та припинення трудових правовідносин, забезпечення зайнятості працівників, праці неповнолітніх, трудової дисципліни, матеріальної відповідальності сторін трудового договору, розв'язання колективних трудових спорів, соціального страхування та забезпечення. Розроблено категорійний апарат стосовно тих трудових правовідносин, які до створення ринкової системи не існували, зокрема таких, як "неповна зайнятість", "часткове безробіття", "колективні трудові спори", "страйки" тощо. Сформульовано напрями та принципи кодифікації трудового законодавства в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР) + У9(4УКР)24

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590356 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Народний рух України: місце в історії та політиці : Матеріали V (позачерг.) Всеукр. наук. конф., 14 - 15 верес. 2001 р., м. Одеса / ред.: Г. І. Гончарук; Конгрес укр. інтелігенції. Відродження регіону, Одес. нац. політехн. ун-т. Каф. історії та етнографії України. - О. : Астропринт, 2001. - 202 c. - укp.

Висвітлено проблеми Народного Руху України (НРУ). Розглянуто становище технічної інтелігенції 1930-х рр. як носія кращих національно-демократичних традицій українського народу, на яких грунтується діяльність НРУ. Розглянуто питання національних меншин в Програмі Руху, наведено аналіз даної Програми. Проаналізовано взаємовідносини НРУ з шахтарським страйковим рухом (1989 - 1991 рр.). Досліджено діяльність Руху під час розпаду СРСР та проголошення незалежності України, в процесі розробки та прийняття нової Конституції України (1994 - 1996 рр.), а також діяльність культурно-національних товариств в Україні.

Освещены проблемы Народного Руха Украины (НРУ). Рассмотрено состояние технической интеллигенции 1930-х гг. как носитель лучших национально-демократических традиций украинского народа, на которых базируется деятельность НРУ. Рассмотрены вопросы национальных меньшин в Программе Руха, приведен анализ данной Программы. Проанализированы взаимоотношения НРУ и шахтерского забастовочного движения (1989 - 1991 гг.). Исследована деятельность Руха во время распада СССР и провозглашения независимости Украины, в процессе разработки и принятия новой Конституции Украины (1994 - 1996 гг.), а также деятельность культурно-национальных обществ на Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28'14я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА626784 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Соціально-правові, економічні та психолого-педагогічні методи реформування української держави на сучасному етапі її розвитку : Матеріали Всеукр. студ. наук.-теорет. конф. / Всеукр. ун-т Міжрегіон. акад. упр. персоналом. Чернів. філ. - Чернівці, 2003. - 170 c. - укp.

Охарактеризовано сучасні тенденції розвитку кримінального законодавства в сфері боротьби з економічною злочинністю, а також процесуального трудового права в зарубіжних країнах. Висвітлено правові аспекти соціального страхування на сучасному етапі, вплив зміни форми власності підприємств на зайнятість населення. Розглянуто питання щодо застосування права на страйк у трудовому законодавстві України, а також удосконалення правового механізму приватизації в державі.

Охарактеризованы современные тенденции развития уголовного законодательства в сфере борьбы с экономической преступностью, а также процессуального трудового права в зарубежных странах. Освещены правовые аспекты социального страхования на современном этапе, влияние изменения формы собственности предприятия на занятость населения. Рассмотрены вопросы применения права на забастовку в трудовом законодательстве Украины, а также усовершенствования правового механизма приватизации в государстве.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА645268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Швець Н.  
Випадки, за яких забороняється проведення страйку в Україні / Н. Швець // Право України. - 2006. - № 10. - С. 89-91. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Вісник Львівської комерційної академії / ред.: С. Д. Гелей. - Л., 2005. - 289 с. - (Гуманіт. науки; Вип. 5). - укp.

Проаналізовано особливості розвитку Луцько-Житомирської дієцезії у першій половині ХІХ ст., фінансово-господарську діяльність "Товариства ім. М.Качковського" у Галичині в останній третині ХІХ - на початку ХХ ст. Висвітлено причини селянських страйків у даному регіоні в 1902 р., боротьбу Української народно-трудової партії проти анексії Східної Галичини у липні 1919 - березні 1923 рр. Розглянуто національне питання у програмах українських партій та суспільно-політичних організацій Західної України клерикально-консервативного напряму в 1920 - 1930 рр. Розкрито внесок греко-католицької церкви у розвиток науки Західної України у міжвоєнний період.

Проанализированы особенности развития Луцко-Житомирской диецезии в первой половине ХІХ ст., финансово-хозяйственная деятельность "Общества им. М.Качковского" в Галиции в последней трети ХІХ - начале ХХ ст. Освещены причины крестьянских забастовок в данном регионе в 1902 г., борьба Украинской народно-трудовой партии против анексии Восточной Галиции в июле 1919 - марте 1923 гг. Рассмотрен национальный вопрос в программах украинских партий и общественно-политических организаций Западной Украины клерикально-консервативного направления в 1920 - 1930 гг. Раскрыт вклад греко-католической церкви в развитие науки Западной Украины в межвоенный период.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69765/Гум.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Панькова О.  
Страйковий рух в Україні: тенденції та особливості / О. Панькова, К. Іващенко // Соціол.: теорія, методи, маркетинг. - 2006. - № 3. - С. 236-248. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666*333.751 + С5*422*333.751

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16127 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Лавріненко О. В. 
Трудове право : Курс лекцій: У 2-х ч. Ч. 2 / О. В. Лавріненко; Маріуп. ін-т Міжрегіон. акад. упр. персоналом. - Донецьк - Маріуполь, 2006. - 212 c. - укp.

Висвітлено питання щодо структури оплати праці, її нормування, видів регулювання, тарифної системи та порядку виплати заробітної плати. Розглянуто проблеми щодо трудової дисципліни, методів її забезпечення, внутрішнього трудового розпорядку на підприємствах, юридичної та дисциплінарної відповідальності, визначення розміру шкоди та порядку її покриття. Розкрито особливості розгляду колективних трудових спорів примирними органами та правового регулювання проведення страйків.

Освещены вопросы, касающиеся оплаты труда, его нормирования, видов регулирования, тарифной системы и порядка выплаты заработной платы. Рассмотрены проблемы трудовой дисциплины, методов ее обеспечения, внутреннего трудового распорядка на предприятиях, юридической и дисциплинарной ответственности, определения размера ущерба и порядка его покрытия. Раскрыты особенности рассмотрения коллективных трудовых споров примирительными органами и правового регулирования проведения забастовок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: В349762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Лавріненко О. В. 
Особливості реалізації та захисту конституційних трудових прав найманих працівників (інституціональний, онтологічний та аксіологічний аспекти) : монографія / О. В. Лавріненко; Донец. юрид. ін-т Луган. держ. ун-ту внутр. справ. - Донецьк : Вебер, 2007. - 144 c. - Бібліогр.: с. 118-141. - укp.

Розглянуто сутність, соціально-економічне та правове значення основних конституційних прав працівників у сфері найманої праці. Увагу приділено аналізу теоретичних і прикладних аспектів особливостей реалізації та захисту конституційних прав на працю, страйк, участь у професійних спілках, а також забезпеченню гендерної рівності у царині соціально-трудових відносин і законних прав працівників під час звільнення з роботи. Наведено рекомендації щодо вдосконалення норм законодавства про працю. Описано механізм правового регулювання трудових відносин загалом.

Рассмотрены сущность, социально-экономическое и правовое значение основных конституционных прав работников в сфере наемного труда. Внимание уделено анализу теоретических и прикладных аспектов особенностей реализации и защиты конституционных прав на труд, забастовку, участие в профсоюзных союзах, а также обеспечению гендерного равенства в области социально-трудовых отношений и законных прав работников при увольнении их с работы. Приведены рекомендации по совершенствованию норм законодательства о труде. Описан механизм правового регулирования трудовых отношений в целом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х879(4УКР)24

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА717847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Радченко В. А. 
Чрескожная нуклеоэктомия при протрузиях шейных и поясничных межпозвонковых дисков при остеохондрозе позвоночника / В. А. Радченко, О. В. Рябов, К. А. Попсуйшапка, А. А. Левшин // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2008. - № 1. - С. 14-16. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Описано особливості клінічного застосування декомпресора для черезшкірної нуклеоектомії фірми "Страйкер" у разі протрузій (гриж) шийних і поперекових міжхребцевих дисків у випадку остеохондрозу хребта. Матеріалом дослідження були відомості про 22-х хворих, яким за період 2005 - 2007 рр. виконано черезшкірну нуклеоектомію з використанням декомпресора фірми "Страйкер". Обгрунтовано показання та протипоказання до оперативного втручання. Описано техніку операції на шийному та поперековому відділах хребта, проведено клінічний аналіз результатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Черевко О. С. 
Маргарет Тетчер та її реформаторська діяльність на чолі консервативного уряду Великої Британії (1979 - 1990 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. С. Черевко; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. - К., 2002. - 19 c. - укp.

Досліджено особливості формування політичного характеру і світогляду Маргарет Тетчер від періоду життя у родинному середовищі, яке розглянуто як джерело політичного прагматизму, під час навчання в Оксфорді, урядової діяльності після обрання її до Палати громад, приходу до керівництва консервативною партією до діяльності на посаді голови уряду протягом 1979 - 1990 рр. Висвітлено джерела теоретичних засад та реформаторської суті тетчеризму, вивчено стратегію й тактику приватизаційної політики неоконсерваторів, способи реструктуризації економіки та суспільства в цілому, впровадження демократії власників за умов державної підтримки ринкового господарювання. Досліджено законотворчу діяльність нових торі, спрямовану на реформування функцій та повноважень органів місцевого самоврядування та обмеження зусиль тред-юніонів і страйкової боротьби, встановлення суспільної злагоди у країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)63-8Тетчер

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Русначенко А. М. 
Національно-визвольний рух в Україні - середина 1950-х - початок 1990-х років : Автореф. дис... д-ра іст. наук : 07.00.01 / А. М. Русначенко; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - К., 1999. - 42 c. - укp. - рус.

Розвиток українського національно-визвольного руху в умовах постсталінського СРСР відбувався у вигляді підпільної і "легальної" течій. Підпільну течію творили різноманітні гуртки, групи, організації. "Легальна" течія виникла з діяльності різних неформальних груп та об'єднань, що згодом дістали назву дисидентських. Рух пройшов кілька етапів у своєму розвитку відповідно до власної еволюції та існуючого в країні режиму. Метою визвольного руху було досягнення незалежності України (мирними засобами). Рух мав виразно антитоталітарне спрямування. З кінця 1980-х років український рух стає масовою політичною силою, що, врешті-решт, і привела Україну до незалежності. Робітничі протести, особливо страйки, були другим за силою вияву антитоталітарним рухом в республіці. Як союзник визвольного руху він сприяв виборенню незалежності України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)63-42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304733 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Швець Н. М. 
Право на страйк та механізм його реалізації : автореф. дис... канд. юрид. наук / Н. М. Швець; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 2008. - 18 c. - укp.

Проаналізовано актуальні теоретичні та практичні проблеми реалізації права громадян України на страйк. Розкрито сутність поняття, правову природу, характерні ознаки та різновиди страйку, встановлено його відмінності від інших акцій протесту. Розглянуто основні причини виникнення та поширення страйкового руху, значну увагу приділено вивченню правових засобів запобігання страйкам. Розглянуто випадки обмеження права на страйк для окремих категорій працівників і галузей економіки. Наведено пропозиції щодо удосконалення механізму реалізації права на страйк. Проаналізовано процедурні норми про оголошення та проведення страйку, розглянуто наслідки участі працівників у даній акції протесту. Встановлено відповідальність учасників страйку, визнаного судом незаконним. Розроблено рекомендації щодо удосконалення законодавства України, зокрема, положень про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) і підвищення відповідальності роботодавців, які створили умови для оголошення страйку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355548 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського