Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (51)Тематичний інтернет-навігатор (5)Наукова електронна бібліотека (326)Автореферати дисертацій (861)Книжкові видання та компакт-диски (2004)Журнали та продовжувані видання (54)
Пошуковий запит: (<.>K=СВІТОВІ$<.>+<.>K=ВІЙНИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7148
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Актуальні проблеми державного управління : Зб. наук. пр. Вип. 4. Адміністративна реформа в Україні: проблеми та перспективи / ред.: А. О. Чемерис; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України. Львів. філ. - Л., 2000. - 315 с. - укp.

Проаналізовано досвід державного управління та регулювання економіки в країнах азіатсько-тихоокеанського регіону. Окремі статті присвячено місцевому самоврядуванню в Україні, ціновій політиці в агропромисловому комплексі нашої держави та нормативно-правовим засадам української етнополітики. Детально висвітлено проблеми державної самостійності у діяльності Української народно-трудової партії (1918 - 1925 рр.), а також політику уряду Директорії УНР щодо офіцерських кадрів напередодні та на початку другої війни з більшовицькою Росією (листопад - грудень 1918 р.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69634/Лв.ф. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Безпека життєдіяльності : Навч. посіб. Ч. 1. Середовище проживання й основи фізіології праці людини / уклад.: С. Д. Микитюк; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 1999. - 144 c. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розглянуто основні положення міжнародного права з питань захисту людей, загальні питання безпеки життєдіяльності, взаємодії людини з навколишнім середовищем у повсякденній діяльності, основи фізіології та раціональних умов праці. Проаналізовано анатомо-фізіологічні наслідки впливу на людину небезпечних, шкідливих і вражаючих факторів, принципи їх нормування, а також правові, нормативно-технічні й організаційні основи безпеки та контролю і управління умовами життєдіяльності. Висвітлено питання життєдіяльності у надзвичайних ситуаціях згідно з законом і положенням "Про цивільну оборону України", Женевських конвенцій "Про захист жертв війни" та "Про призначення цивільної оборони", а також ідентифікації небезпечних, шкідливих та вражаючих факторів в умовах надзвичайних ситуацій мирного та воєнного часу, методи прогнозування її оцінки, способи захисту людей від уражаючих факторів, аварій, катастроф і стихійних лих, застосування сучасної зброї, основи організації і проведення заходів щодо надання допомоги населенню у зоні лиха та в осередках ураження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Боротьба і діяльність ОУН під час війни (Травень 1941 р.) // Укр. іст. журн. - 2000. - № 2(431). - С. 129-137. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4Укр)62-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Погребенник Я. В. 
Буряне поліття 1914 - 1920 років: ліро-трагедійне двоголосся (на матеріалі творчості О.Кобця і Б.Лепкого) / Я. В. Погребенник; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2000. - 49 c. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Досліджено творчу суголосність двох поетів зі сходу й заходу України - О.Кобця і Б.Лепкого - в художньому моделюванні теми братовбивчої війни на тлі маловідомого феномену "габірного письменництва" часів Першої світової війни. Наведено біографії поетів, досліджено їх творчу спадщину. Ліро-трагедійне двоголосся поетів із тернопільського Поділля та Канівщини визначає ідейну їх близькість у оцінюванні війни й табірного буття з позицій демократизму неабстрактного гуманізму, християнізму і самостійництва. У ліриці та ліро-епосі обох репрезентантів літератури буряного поліття розрізнено два аспекти: гуманістично-загальнолюдський, що полягає в осуді війни між Росією й Австро-Угорщиною та Німеччиною як лиха для народів обох держав, і антиімперський визвольний. Обидва аспекти в художньому набутку обох авторів є взаємопов'язаними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7СОЕ)-4 Кобець О. 49 + Ш5(УК=4ПОЛ)-4 Лепкий Б. 49 + Ш5(7СОЕ=УК)-4 Кобець О. 49 + Ш5(4ПОЛ=УК)-4 Лепкий Б. 49

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р89397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Єпіфанов А. О. 
Бюджет і фінансова політика України : Навч. посіб. для студ. екон. ф-тів вузів / А. О. Єпіфанов, І. В. Сало, І. І. Д'яконова. - 2-е вид. - К. : Наук. думка, 1999. - 302 c. - Бібліогр.: 58 назв. - укp.

Викладено основні моменти бюджетної системи та бюджетного права України, роз'яснено суть доходів і видатків бюджету, механізм формування державних централізованих фондів, особливості фінансового контролю. Велику увагу приділено соціальному захисту населення, зокрема, ветеранів війни та праці, громадян похилого віку, а також окреслено порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу на члена сім'ї. Висвітлено шляхи подолання кризових явищ в економіці; проаналізовано теорії інвестицій та нагромадження; розвиток ринку цінних паперів як основи неемісійного покриття дефіциту бюджету, а також інформаційне забезпечення бюджетної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бібліографія українського народознавства : У 3 т. Т. 1, кн. 2. Фольклористика (Кн. 2) / упоряд.: М. Мороз; Ін-т народознав. НАН України. - Л., 1999. - 1103 c. - укp.

Представлено бібліографію фольклористики: фольклору українців, що проживають поза межами України; національних меншин України; пісенного і прозового фольклору в Україні періоду революції і громадянської війни, Великої Вітчизняної війни, післявоєнних років; фольклору слов'янських народів, народів колишнього СРСР, народів світу тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(0)я1 + Ш3(2=1Ук) я1

Шифр НБУВ: В342953 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Цибульський В. І. 
Визвольна війна українського народу середини XVII ст. у зарубіжній історіографії : Зб. наук. пр. / В. І. Цибульський. - Рівне : Перспектива, 2000. - 179 c. - укp.

Розглянуто причини та передумови війни, проблеми зовнішньополітичної діяльності уряду Гетьманської держави, причини укладення українсько-московської угоди 1654 р. та її наслідки щодо подальшого розвитку держави. Окремі розділи присвячено визначним історичним особистостям: Б.Хмельницькому, М.Кривоносу, А.Кисілю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)442 г + Т1(0)-1(4УКР)442

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Головко М. В. 
Використання матеріалів з історії вітчизняної науки при вивченні фізики та астрономії / М. В. Головко; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1998. - 93 c. - Бібліогр.: 92 назв. - укp.

У роботі на основі широкого кола джерел автор аналізує історичний процес розвитку фізико-астрономічної науки, показує місце вітчизняної науки в системі загальнолюдських знань, висвітлює роль видатних та маловідомих фізиків і астрономів України у розвитку природопізнавальної науки, як в масштабі однієї країни так і у світовій науці, доцільність та необхідність використання матеріалів з історії української науки при вивченні фізики та астрономії. Посібник містить короткі біографічні відомості про життя та наукову діяльність таких фізиків і астрономів: Ю.Дрогобича, З.Скари, Ф.Прокоповича, М.Пильчикова, І.Пулюя, Ю.Кондратюка, Г.Лангемака, І.Тамма, В.Челомея та ін. Питання історії розвитку фізики та астрономії в Україні викладено в хронологічній послідовності. Виокремлено такі періоди розвитку вітчизняної науки: давні часи, епоха Київської Русі, розвій наук в Києво-Могилянській академії, фізика та астрономія в Україні XIX - початку XX століття, створення Української Академії наук як новий етап розвитку вітчизняної науки, розвиток української науки в XX столітті.


Індекс рубрикатора НБУВ: В3р(4Укр)21-36 + В6р(4Укр)21-36

Шифр НБУВ: ВА587669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мицик Ю. А. 
Волинь в роки визвольної війни українського народу середини XVII століття : Док. і матеріали / Ю. А. Мицик, В. І. Цибульський. - Рівне : Перспектива, 1999. - 119 c. - укp.

Містяться документи періоду Визвольної війни українського народу під проводом Б.Хмельницького, виявлені в архівах та бібліотеках України, Польщі, Росії і які стосуються безпосередньо Волині. Публікуються листи різних польських воєначальників, рядових польських шляхтичів, секретарів короля Яна Казимира, його брата Карла-Фердинанда та ін., які скеровували до Варшави актуальну інформацію про хід боїв, політичну ситуацію в Україні. Представлені наративні пам'ятки, насамперед, польської історико-мемуарної літератури (хронічки, щоденники, мемуари), авторами котрих виступають видатні політичні діячі Речі Посполитої (великий канцлер литовський Альбрехт Станіслав Радзивил, його родич, відомий воєначальник Богуслав Радзивил, відомий дипломат Ян Антоні Храповицький та ін.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)442

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Волинь у новітній історії української державності : Зб. наук. пр. / ред.: Б. О. Ярош; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. НАН України. - Луцьк : Волин. обл. друк., 1999. - 374 c. - укp.

Розглянуто процес утворення Галицько-Волинської держави, українсько-польські відносини на Волині в роки Першої світової війни, соборність українських земель в історичній ретроспективі. Висвітлено специфіку радянської тоталітарної системи на західноукраїнських землях, зокрема, особливості становлення і періодизації сталінського тоталітаризму в Західній Україні, вплив його на українське письменство, створення нової системи освіти на Волині та її радянізацію тощо. Особливу увагу приділено культурному розвитку Волині на межі століть.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)6 я43 + Т3(4УКР-4ВОЛ)6 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сич О. І. 
Всесвітня історія. (1918 - 1945 рр.) : Навч. посіб. / О. І. Сич; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2000. - 102 c. - укp.

Висвітлено найважливіші події, явища та тенденції історичного процесу у ХХ ст. в країнах Європи та Північної Америки у міжвоєнний період і роки Другої світової війни. Розкрито особливості суспільної свідомості та духовного життя західного суспільства в міжнародний період. Охарактеризовано суспільно-політичні рухи: профспілковий, жіночий, молодіжний, робітничий, соціалістичний, комуністичний та фашистський.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)61 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Залізняк Л.  
Від склавинів до української нації : Навч. посіб. з етнології українців для студ. та викл. гуманіт. ф-тів / Л. Залізняк; Ін-т українознавства Київ. нац. ун-ту ім.Т.Шевченка. - К. : Б-ка українця, 1997. - 256 c. - Бібліогр.: с. 229-234. - укp. - рус.

З сучасних наукових позицій аналізуються ключові моменти української історії, що визначили драматизм історичної долі українців та їхньої держави. До них належать своєрідність геополітичної позиції України на карті Євразії, проблеми походження українського народу та його східнослов'янських сусідів, історичної спадщини Київської Русі, устрою імперій взагалі та Російської зокрема. Особливу увагу приділено фатальним наслідкам перебування України у складі останньої, сучасним проблемам будівництва незалежної України, її майбутній долі та місцю у світовій історії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-01 + Т51(4) + Т3(4УКР)0,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Відкрите суспільство: Україна у світовій цивілізації : Матеріали засід. Дискус. клубу укр. наук. інтелігенції, 22 черв. 1999 р. / ред.: О. О. Покрещук; Укр. акад. зовніш. торгівлі. - К. : Вид-во УАЗТ, 1999. - 72 c. - укp.

Розглянуто питання національної безпеки, державотворення, відкритого суспільства та ринкової економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я431 + У9(4УКР)0 я431 + Х2(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Говард М.  
Війна в європейській історії / М. Говард; Пер.: А. В Яковина. - К. : Мегатайп, 2000. - 166 c. - (Європ. історія). - укp.

Запропоновано новий погляд на явище війни як звичай, систему, яка розвивалася в надрах європейського суспільства протягом тисячоліття. Досліджено зв'язок та взаємодію військового мистецтва з економічним, технічним, соціальним розвитком суспільства даного періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)0-68 + Т3(4)0-68

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бережинський В. Г. 
Війни Київської Русі з волзькими булгарами / В. Г. Бережинський; Акад. збройних сил України. - К., 1998. - 43 c. - Бібліогр.: с. 22-25. - укp. - рус.

Розглядаються причини становлення і зміцнення Волзької Булгарії у Х ст., її соціально-економічне, політичне становище, а також військова організація. Розкриваються передумови суперечностей між руськими та булгарськими князями, а також описуються походи волзьких булгар на територію Київської Русі в Х-ХІІІ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)414-68 + Т3(4УКР)41-68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85531 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бережинський В. Г. 
Війни Київської Русі з печенігами / В. Г. Бережинський; ред.: М. І. Рибак; Акад. Збройних Сил України. - К., 1998. - 23 c. - Бібліогр.: с. 16-17. - укp. - рус.

Представлена коротка характеристика внутрішнього розташування і ступеня розвитку степових народів, зокрема, печенігів. Особливу увагу приділено розгляду військового мистецтва печенігів, тактиці бою, а також в хронологічному порядку наведено та проаналізовано основні набіги печенігів на територію Київської Русі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)414-683 + Т3(4УКР)41-68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Требін М.  
Війни століття, що наступає: якими вони можуть бути? / М. Требін // Людина і політика. - 2001. - № 2. - С. 62-75. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Розглянуто можливий варіант воєн нового століття, що базується на наслідках військово-технічної революції (ВТР) та сучасних тенденціях збройної боротьби. Визначено особливості ВТР, основні тенденції сучасної збройної боротьби. Зроблено прогноз щодо ймовірного характеру, географії, сфер боротьби, зброї можливих воєнних конфліктів. Наголошено на необхідності зважати на світові тенденції щодо використання зброї, особливості сучасного етапу ВТР через відставання України у сфері озброєння, що є загрозою для національної безпеки країни.


Ключ. слова: війни, збройний конфлікт, ВТР, бойові дії
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Горєвалов С. І. 
Військова журналістика України в національно-визвольних змаганнях / С. І. Горєвалов; Від-ня військ. підготов. Держ. ун-ту "Львів. політехніка". - Л., 1997. - 317 c. - укp.

Вперше у світовій історико-журналістській науці системно розглянуто основні етапи становлення і розвитку української військової журналістики як нового типу української преси у національно визвольних змаганнях українського народу за утворення самостійної держави в період розпаду російської та австро-угорської імперій. Значна увага приділяється аналізу тематики та змісту публікацій, основних форм та видів української військової журналістики, а також її ролі у формуванні та ідейному вихованні вояків українських військових формувань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6 + Ц4,8(4УКР)1:611/612 + Ц4,8(4УКР)424.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591504 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Котляр Ю. В. 
Військова історія України : Навч. посіб. / Ю. В. Котляр; Миколаїв. навч.-наук. центр Одес. нац. ун-ту ім. І.І.Мечникова. - Миколаїв; О., 2000. - 101 c. - укp.

Зроблено спробу показати розвиток Збройних сил України від княжих часів до сьогодення і роль у даному процесі українського повстанства. Розглянуто структуру війська княжих часів (XI - XIV ст.), його стратегію, визначено діяльність полководців. Досліджено основи побудови Збройних сил українського козацтва (XVI - XVIII ст.), а також головне завдання українського козацького війська Б.Хмельницького. Відзначено видатних полководців даної доби. Наведено факти про знищення Запорізької Січі та запровадження в Україні московського адміністративного устрою. Розглянуто пластунський та січовий рухи в Україні (кінець XIX - початок XX ст.). Наведено історичні дані стосовно повстанського руху Півдня України, а також збройних сил України у періоди національно-визвольної революції та громадянської війни, тоталітарного режиму. Показано передісторію створення Збройних сил незалежної України, її законодавчу базу, роди військ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1 я73 + Т3(4УКР)0-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Військово-науковий вісник. Вип. 1 / ред.: Б. А. Катиренчук; Військ. ін-т при Держ. ун-ті "Львів. політехніка". - Л., 2000. - 204 с. - рус.

Розглянуто історію розвитку підготовки науково-педагогічних кадрів вищої військової школи України, політичні умови виникнення і наслідки "холодної війни", питання організації агітаційно-пропагандистської роботи в армії УНР доби Директорії. Проаналізовано імперську політику більшовицького режиму щодо українізованих частин у 1917 р., сучасні підходи до визначення сутності морально-правової відповідальності особистості, фактори зародження та розвитку міжособистісної агресії та агресивності у військовому колективі, а також аспекти інформаційної боротьби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР) + Ю752.1:Ц + Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70672 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського