Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Автореферати дисертацій (8)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРУЖНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 106
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Зелинский И. П. 
Геомеханика / И. П. Зелинский, С. А. Елсуфьев, А. В. Школа; Одес. гос. ун-т им. И.И.Мечникова. - О. : Астропринт, 1998. - 256 c. - Библиогр.: с. 245-247 - рус.

У зв'язку зі складністю структури грунтів важко знайти єдиний спільний метод розрахунку їх на міцність. Між тим, багато грунтів мають механічні властивості (ідеальна пластичність, пружність, зміцнення при зсувах, в'язке і крихке руйнування і т.п.), добре вивчені у відповідних науках. Методи останніх можуть бути застосовані до різних геотехнічних об'єктів і результати розрахунків - співставлені з механічним поводженням реальних споруд. Такий шлях обрано у даному посібнику. Розглянуті також експериментальні і лабораторні підходи, у першу чергу, використання електрогеомеханічної аналогії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ковальченко М. С. 
Динамика механических воздействий на материалы. ІХ. Предписанное движение системы / М. С. Ковальченко // Порошковая металлургия. - 1999. - № 9-10. - С. 89-96. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто динаміку відкритої механічної дисипативної системи з в'язкопружним деформівно зміцнюваним тілом нижче та вище його границі пружності у випадку, коли виникаюча в системі сила визначається кінематикою машини з обумовленим рухом. З'ясовано динамічне походження нелінійної ділянки діаграми розтягування в'язкопружного тіла за границею пружності, якій приписували "нелінійну пружність", що виникає внаслідок перехідного релаксаційного процесу. Після закінчення даного процесу в системі встановлюється сила, що визначається в'язкою течією тіла і відповідає його границі плинності. За границею пружності тіла внаслідок зміни керуючих параметрів та ефекту затягування виникає бістабільний стан системи, що призводить до її макроскопічної акустичної активності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж121

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ковальченко М. С. 
Динамика одноосного растяжения вязкоупругого деформационно упрочняемого тела в системе с одной степенью свободы. Сообщение 1. Предписанное движение системы / М. С. Ковальченко // Пробл. прочности. - 1998. - № 4. - С. 16-27. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Поведінка відкритої механічної дисипативної системи, що складається з в'язкопружного зміцнюваного тіла та робочого пружного елемента, через який проходить обмін енергією між машиною і тілом, описується динамічною системою третього порядку. Керуючі параметри цієї системи визначаються приведеною масою та пружною жорсткістю, в'язким опором, деформаційним зміцненням та типом напруженого стану тіла, а також дисипацією енергії в зовнішньому середовищі. Розглянуто динаміку одноосного розтягування деформівного тіла нижче і вище його границі пружності у випадку, коли виникаюча в системі сила визначається кінематикою випробувальної машини з обумовленим рухом. З'ясовано динамічне походження нелінійної ділянки діаграми розтягу в'язкопружного тіла за границею пружності, якій приписували "нелінійну пружність". Показано, що вона виникає внаслідок перехідного релаксаційного процесу. Із закінченням цього процесу в системі встановлюється сила, що визначається в'язкою течією тіла і відповідає його границі текучості. За границею пружності тіла внаслідок зміни керуючих параметрів та ефекту затягування виникає бістабільний стан системи, що призводить до її макроскопічної акустичної активності.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Стеблюк В. І. 
Згинаючий момент і пружність при пластичному згині з тангенційним стиском / В. І. Стеблюк // Вісн. Житомир. інж.-технол. ін-ту. Техн. науки. - 1999. - № 9 . - С. 3-7. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Наведено результати теоретичного аналізу процесу згину широкої смуги з тангенційним стиском. Зусилля попереднього стиску викликає до згину пластичні деформації і під час наступного згину залишається незмінним. Отримано вирази для згинаючого моменту і відносного кута пружності за різних методів врахування нелінійного зміцнення. Розрахункові значення знаходяться в точній відповідності з практикою.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630

Шифр НБУВ: Ж69027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кислая Г. П. 
Интерметаллидные покрытия NiAl и (Ni, Cr)Al, получаемые электронно-лучевым испарением из одного источника / Г. П. Кислая, Л. М. Нероденко, Б. А. Мовчан // Пробл. спец. электрометаллургии. - 1999. - № 3. - С. 20-27. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Описано результати дослідження жароміцних покриттів з NiAl та NiAl із добавками хрому, нанесених на підкладку з жароміцного нікелевого сплаву. Розглянуто властивості термодифузійних нікель-алюмінідних покриттів, одержаних електронно-променевим випаровуванням та конденсацією інтерметаліду з одного джерела у вакуумі. Не дивлячись на різну пружність пару складових (Al, Ni і Cr), конденсаційне інтерметалідне покриття NiAl після відпалювання у вакуумі характеризується достатньо гомогенним розподіленням компонентів по товщині досліджуваного шару.


Ключ. слова: электронно-лучевое испарение, жаростойкие покрытия, интерметаллид NiAl, диффузионная зона, окисленный слой
Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ткаченко В. А. 
Нелинейно-дисперсионная модель трансформации поверхностных волн в прибрежной зоне моря, покрытой льдом / В. А. Ткаченко, В. В. Яковлев // Приклад. гідромеханіка. - 1999. - 1, № 3. - С. 55-64. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Побудовано довгохвильову нелінійно-дисперсійну модель, яка описує поширення згинно-гравітаційних хвиль у пружній пластині, шо плаває на поверхні рідини змінної глибини. Модель враховує ефекти нелінійної дисперсії рідини, а також інерцію, пружність та геометрично нелінійний прогин пластини. Завдяки одержаним рівнянням, побудовано ієрархічну послідовність більш простих моделей, що узагальнюють відомі з теорії поверхневих хвиль рівняння Перегріна, Буссінеска та Кортевега-де Вріза на випадок згинно-гравітаційних хвиль. У окремому випадку узагальнюючого рівняння Кортевеге-де Вріза побудовано та проаналізовано точні розв'язки, що описують поширення солітонів та кноїдальних хвиль у морі, яке покрите суцільним чи битим льодом. Доведено, що згинно-гравітаційні хвилі мають деякі дзеркальні властивості порівняно з довгими нелінійними хвилями на воді. Стосовно солітону це означає, що без зміни форми розповсюджується западина, а не горб, як у випадку чистої води, і швидкість її розповсюдження зі зростанням амплітуди зменшується, а не збільшується. Крім того, характеристики згинно-гравітаційних хвиль визначаються амплітудою та дисперсією згинної жорсткості пластини і не залежать від дисперсії води та інерційних властивостей крижаного покриву.


Ключ. слова: згинно-гравітаційні хвилі, пружна пластина, рідина змінної глибини, солітони, кноїдальні хвилі
Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.32

Шифр НБУВ: Ж16631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Потапенко Е. М. 
Робастное управление маневрирующим упругим космическим аппаратом / Е. М. Потапенко, В. Г. Бичай // Пробл. упр. и информатики. - 1998. - № 4. - С. 72-85. - Библиогр.: 24 назв. - рус.

Для маневруючого без обмежень на положення космічного апарата (КА) з невідомими інерційними характеристиками і параметрами, що характеризують пружність конструкції, на який діють невідомі зовнішні впливи, синтезовано робастну відносно до вказаних неозначеностей систему керування. Ця система забезпечує заданий рух корпусу КА і демпфування пружних коливань. Припускається, що на КА як джерело інформації реалізується безплатформна інерціальна система, яка коректується будь-якими позиційними датчиками. В системі керування відсутні спеціальні датчики і виконавчі органи, які призначені для демпфування пружних коливань.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: О62-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Созонтов В. Г. 
Дослідження тиску пари над розчинами оксидів азоту в 100 %-вій азотній кислоті / В. Г. Созонтов, С. П. Твердохліб, М. В. Кошовець, М. І. Азаров // Хім. пром-сть України. - 2000. - № 5(40). - С. 35-38. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.


Ключ. слова: тетраоксид діазоту, пружність пари, азотний ангідрид, нітруючі композиції
Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.132.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Шагинян Л. Р. 
Методы получения, структура и свойства пленочных материалов на основе системы углерод - азот (обзор) / Л. Р. Шагинян // Порошковая металлургия. - 1998. - № 11-12. - С. 89-103. - Библиогр.: 56 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Безымянный Ю. Г. 
Возможности акустических методов при контроле структуры и физико-механических свойств пористых материалов / Ю. Г. Безымянный // Порошковая металлургия. - 2001. - № 5-6. - С. 23-33. - Библиогр.: 22 назв. - рус.

Сформульовано задачі контролю пористих матеріалів. Запропоновано та обговорено методологічні принципи розробки та використання акустичних неруйнівних методів для контролю стану структури, а також фізико-механічні харатеристики пористих матеріалів. Зазначено, що розв'язання кожної задачі контролю пористих матеріалів потребує індивідуального, часом нетрадиційного підходу, та обумовлюється можливістю виявлення теоретичних чи експериментальних кореляційних залежностей між акустичними та шуканими характеристиками матеріалу. Доведено, що за результатами виміру швидкості розповсюдження та коефіцієнта згасання пружних хвиль можна визначити параметри таких характеристик матеріалу, як пружність, непружність, пористість, дефектність, розміри елементів структури, анізотропію та неоднорідність властивостей.


Ключ. слова: акустичні неруйнівні методи контролю, модель, пористий матеріал, структура, механічні властивості
Індекс рубрикатора НБУВ: Ж362-1с32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Булавін Л. А. 
Зсувна пружність розчинів колагену, зумовлена золь-гелевим переходом / Л. А. Булавін, Ю. Ф. Забашта, С. С. Левчук // Укр. фіз. журн. - 2003. - 48, № 9. - С. 939-943. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено зміну зсувного модуля водних розчинів колагену в процесі золь-гелевого переходу. Запропоновано метод, що дозволяє з одержаних даних визначити концентрації гель-фази.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.2 + Г562.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ciarletta М.  
Control of the strain field near the crack in elastic layer = Керування полем напруги біля тріщини в пружному шарі / М. Ciarletta, G. Iovanе, M. A. Sumbatyan // Нелінійні коливання. - 2005. - 8, № 2. - С. 265-277. - Библиогр.: 5 назв. - англ.

Проаналізовано пружність біля тріщини, яка паралельна межі поверхні лінійного ізотропного пружного шару сталої товщини. Ставиться проблема мінімізації ширини тріщини у випадку, коли на межі шару діє нормальна сила. Вторинним керуючим навантаженням є нормальне напруження, рівномірно розподілене по межі поверхонь, яке протидіє розширенню тріщини, що виникає під дією зовнішньо прикладеної сили. Показано, що найбільш загрозливими є тангенціальні деформації, а нормальні деформації завжди в багато разів менш загрозливі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.640.304 + В251.649.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Пятничко А. И. 
Углеводородный пропеллент и способ его получения / А. И. Пятничко, И. Н. Карп, В. Г. Ковальчук, И. И. Рыбчич, Б. Б. Синюк, Г. П. Босов, Ю. Л. Фесенко, В. И. Мыхайлив, С. В. Сандул // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2005. - № 3. - С. 16-19. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Розроблено вуглеводневий пропелент, розширення діапазону складових компонентів у якому забезпечує можливість одержання його з природного газу ректифікацією фракції зрідженого газу без поділу її на окремі індивідуальні компоненти та подальшого змішування. Завдяки цьому забезпечується скорочення кількості технологічних операцій за умови підтримання високої якості пропеленту, спрощується технологія його одержання та за рахунок цього зменшуються матеріало- та енерговитрати, що обумовлює здешевлення пропеленту. Вуглеводневий пропелент вміщує насичені вуглеводні: етан, пропан, ізобутан, н-бутан, нео-пентан, і-пентан та н-пентан. Технологія його одержання не вимагає застосування індивідуальних компонентів, складної технології їх вилучення та строгого дозування у разі подальшого змішування. Покомпонентний склад пропеленту та пружність його пари легко регулюються у процесі ректифікації.


Ключ. слова: углеводородный пропеллент, пропан-бутановая фракция, ректификация
Індекс рубрикатора НБУВ: Л547.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Корнієнко В. Ф. 
Нелінійні коливання гнучких в'язкопружних елементів конструкцій при взаємодії з зовнішнім середовищем : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.17 / В. Ф. Корнієнко; Київ. нац. ун-т буд-ва і архітектури. - К., 2002. - 19 c. - укp.

Побудовано дискретно-континуальні рівняння динаміки гнучких протяжних елементів конструкцій з нелінійно-пружними і непотенціальними в'язкопружними характеристиками матеріалу. Для зведення початково-крайових задач до задач Коші для системи звичайних нелінійних диференціальних рівнянь використано параметричні локальні сплайни першого степеня. Наведено методику та розроблено програмне забезпечення, за допомогою яких одержано якісні (в'язкопружність слабо впливає на перший пік ривкових напружень і добре згладжує наступні; нелінійно-пружність знижує рівень ривкових напружень) та кількісні амплітудно-частотні характеристики за різних параметрів вимушених коливань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.06

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Білоус О. І. 
Обгрунтування допустимого відхилення робочої поверхні барабанів потужних конвеєрів від циліндра : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.05.06 / О. І. Білоус; Нац. гірн. акад. України. - Д., 2002. - 16 c. - укp.

Досліджено механізм взаємодії нециліндричного барабана зі стрічкою з урахуванням комплексу факторів, що впливають на зусилля, за якого можливе руйнування стрічки під час взаємодії з нециліндричним барабаном. Такими факторами є передача зусилля, будова стрічки, пружність покриття барабана на зрушення, нерівність лінійних швидкостей точок, розташованих на твірних нециліндричного барабана та довжин кіл, які ці точки описують під час обертання барабана, а також конструкція конвеєра на перехідній ділянці. Встановлено, що характер напружено-деформованого стану стрічок, посилених тросами, а також стрічок, посилених тканиною, якісно різний. Крайові ефекти в першому випадку діють на відстанях, що перевищують довжину контакту стрічки та барабана. Встановлено, що гіпотеза плоских перетинів прийнятна для розрахунку стрічок, посилених тканиною. Доведено, що відхилення форми барабана від циліндра пропорційно знижує зусилля, за якого можливе руйнування стрічки та стиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И163.43-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Потапова К. Р. 
Хвильові процеси і нестаціонарна пружність підвісу поплавкового гіроскопа в акустичних полях : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.03 / К. Р. Потапова; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2000. - 17 c. - укp.

Розроблено методи розрахунку хвильових процесів пружної нестаціонарної взаємодії багатофазних структур гіроскопічних приладів з акустичним випромінюванням. Побудовано механічні моделі та визначено закономірності виникнення хвильових процесів під час дії звукових збурень. Обчислено ступінь впливу пружно-в'язких властивостей конструкції, а також акустичного середовища на динаміку оболонкових конструкцій підвісу гіроскопа, що знайшли широке використання в механічних системах бортової апаратури літальних апаратів. Досліджено природу дифракції звукових полів на підвісах поплавкових приладів за наявності сукупної дії з кінематичним збудженням корпусу носія.


Індекс рубрикатора НБУВ: О571-521.06-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ковтун Г. І. 
Адсорбційні та реологічні характеристики розчинів солей гумінових кислот на межі поділу рідина - газ : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.11 / Г. І. Ковтун; НАН України, Ін-т колоїд. хімії ім. Ф.Д. Овчаренка. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Вперше проведено систематичні дослідження адсорбційних і поверхнево-реологічних характеристик індивідуальних розчинів солей гумінових кислот і в суміші з домішками різної природи на межі поділу рідина - газ. Встановлено висновки про структуру та запропоновано можливі механізми формування з індивідуальних і змішаних адсорбційних шарів, обгрунтовано можливість застосування гуматів натрію (ГН) для стабілізації пін, емульсій. Встановлено, що рівноважний поверхневий натяг і гранична пружність розчинів ГН добре узгоджуються з моделлю двошарової адсорбції поліелектролітів білкової природи, розвиненою раніше в межах теорії неідеального двовимірного розчину. Механізм адсорбції солей гумінових кислот - недифузійний (бар'єрний). Визначено, що домішки електролітів, в області їх концентрацій до агрегації гумінових речовин, призводять до формування жорсткої структури адсорбційного шару ГН з високими значеннями поверхневої в'язкопружності. Вперше показано, що рівноважний поверхневий натяг розчинів сумішей ГН з домішками неелектролітів добре описується за допомогою моделі змішаної адсорбції поліелектроліт/неіоногенна ПАР (НПАР) та адитивної моделі, запропонованої раніше для звичайних ПАР. Домішки неелектролітів знижують значення поверхневого натягу та дилатаційного модуля водних розчинів солей гумінових кислот внаслідок конкурентної адсорбції між молекулами ГН і неелектролітів. Особливості концентраційних залежностей рівноважного поверхневого натягу, модулів пружності та в'язкості, а також залежності останніх від частоти осциляцій поверхні для розчинів сумішей ГН/ЦТАБ можна пояснити утворенням агрегатів в адсорбційному шарі. Встановлено інтервали значень концентрацій і pH, в межах яких в суміші ГН/ЦТАБ утворюються стійкі піни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.7,0 + Г739.3,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Олійник А. П. 
Використання явища резонансу для комплектування колони насосних штанг / А. П. Олійник, Б. В. Копей, Ю. С. Зінченко, В. Б. Копей // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2011. - № 1. - С. 69-75. - Библиогр.: 4 назв. - укp.

Змодельовано явище резонансу в комбінованій склопластико-сталевій колоні насосних штанг (НШ) СШНУ. Для моделювання резонансних і передрезонансних явищ використано звичайні диференціальні рівняння та рівняння з частковими похідними. Наведено математичні залежності та графіки амплітуд коливань системи для кожної моделі. Модель комбінованої склопластико-сталевої колони НШ подано у вигляді довгого еластичного стрижня з одним фіксованим кінцем і приєднаним на протилежному кінці вантажем. У цьому разі вага та пружність нерівномірно розподілені вздовж колони насосних штанг: пружність колони значною мірою залежить від жорсткості склопластикової секції, а основна вага зосереджена в сталевій частині колони. З огляду на те, що комбінована склопластико-сталева колона НШ містить склопластикову секцію, в розрахунках необхідно враховувати жорсткість і вагу склопластикових штанг. В результаті одержано остаточну формулу для обчислення частоти власних коливань комбінованої колони НШ. Використовуючи дану математичну модель, можна підбирати довжину сталевої секції та частоту відкачування верстата-качалки для досягнення максимальної довжини ходу плунжера насоса, що забезпечить максимальну продуктивність СШНУ за найменших затрат.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.3-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Шейко Н. Л. 
Зсувна пружність льоду в околі температури плавлення / Н. Л. Шейко, О. Ю. Актан, Ю. Ф. Забашта, Т. Ю. Ніколаєнко // Укр. фіз. журн. - 2010. - 55, № 3. - С. 300-306. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Експериментально одержано значення динамічного модуля зсуву льоду в температурному інтервалі 208 - 273 K за частот 0,3 - 2 Гц. Виявлено значне падіння модуля зсуву зі зростанням температури, починаючи з 258 K. Спостережену аномалію пов'язують з процесом передплавлення. Показано, що з існуючих гіпотез щодо цього процесу, з експериментом узгоджується гіпотеза про зв'язок передплавлення з утворенням проміжної структури. За експериментальними даними розраховано залежність концентрації проміжної структури від температури.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.206.5 + В251.2-24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Крижанівський Є. І. 
Критерії підвищення довговічності тришарошкових бурових доліт з опорами типу ВУ / Є. І. Крижанівський, Р. С. Яким, Л. Є. Шмандровський, Ю. Д. Петрина // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2011. - № 1. - С. 31-38. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Встановлено критерії підвищення довговічності бурових тришарошкових доліт із опорою ВУ і фрезерованим сталевим породоруйнувальним оснащенням. Для забезпечення довговічності фрезерованих та армованих релітом сталевих зубків необхідно, щоб сталь шарошки забезпечувала необхідний запас міцності за критерієм тріщиностійкості, відтак серцевина зуба повинна мати високу в'язкість та пружність, одержану для конкретних плавок сталі. Підвищення довговічності осьового підшипника ковзання упорний торець цапфи лапи - упорний торець шарошки за форсованих режимів буріння є можливим шляхом створення умов мащення, інтенсивного відведення тепла з зони контакту та ефекту вибіркового перенесення за рахунок використання ефективних антифрикційних матеріалів та оптимізації спряжених поверхонь.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131-561.3-021.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського