Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (19)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРОТЕКЦІОНІЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 157
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Білик Ю. Д. 
Державний захист вітчизняного сільськогосподарського товаровиробника та протекціоністська політика в Україні / Ю. Д. Білик. - К. : Урожай, 2000. - 192 c. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

Розглянуто світовий досвід державного регулювання економіки, особливості державного захисту і підтримки сільгосптоваровиробників у зарубіжних країнах. Охарактеризовано стан державної підтримки і захисту в Україні вітчизняних товаровиробників у контексті ринкових трансформацій. Зроблено аналітичну оцінку правового забезпечення протекціонізму за сучасних умов та можливості застосування (адаптації) зарубіжного досвіду в процесі переходу України до ринкових відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320 + Х819(4УКР)124

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Довгаль Г. В. 
Коррупция как форма экономического протекционизма / Г. В. Довгаль, Е. А. Довгаль // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 297-302. - Библиогр.: назв. - рус.

Проаналізовано фактори, які призвели до виникнення нового ставлення до проблеми корупції та боротьби з нею: сьогодні корупція сприймається не тільки в культурному та політичному аспектах, а, перш за все, в економічному контексті. Інформація, яку зібрано в Центральних та Східноєвропейських країнах організаціями Transparency International та Українською освітянською програмою ринкових реформ, дає змогу зробити декілька важливих висновків. У першу чергу, країни з найменш конкурентоспроможною промисловістю мають найгірші показники з корумпованості. По-друге, корупція зумовлює найнегативніший опосередкований вплив на державні фінанси. По-третє, тиску корупції особливо сильно зазнають найбідніші соціальні угруповання. Аргументовано висновок про те, що програми з питань боротьби з корупцією мають стати часткою адміністративної реформи, яка зумовлює перебудову державних структур, кримінального законодавства, проведення розумної податкової політики в країнах з трансформованою економікою.


Ключ. слова: трансформаційна економіка, корупція, протекціонізм, конкурентоспроможність, адміністративна реформа
Індекс рубрикатора НБУВ: У01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Манків Г. Н. 
Макроекономіка : Підруч. для України / Г. Н. Манків С. Панчишин. - К. : Основи, 2000. - 588 c. - Бібліогр.: с. 551-559. - укp.

Зроблено поглиблений аналіз сучасних економічних моделей, з'ясовано основні макроекономічні показники - валовий внутрішній продукт, індекс споживчих цін, рівень безробіття. Розглянуто основну класичну модель національного доходу, наведено класичний аналіз економічної динаміки з використанням моделі Солоу, що дає змогу простежити розвиток економіки в часі. Досліджено різні причини безробіття, пошуки роботи, законодавство про мінімальну заробітну плату, роль трудових спілок у встановленні рівня зарплати, наведено окремі важливі факти щодо структури безробіття. Викладено основні питання теорії грошей: кількісну теорію грошей, інфляційний податок, ефект Фішера, суспільні втрати від інфляції, причини і наслідки гіперінфляції. Охарактеризовано різні аспекти економічної політики: залежність між дефіцитом бюджету і дефіцитом торговельного балансу, макроекономічні наслідки політики протекціонізму, вплив монетарної політики на вартість національної грошової одиниці на валютних ринках. Значну увагу приділено розгляду економіки за короткостроковий період, мікроекономічних основ макроекономіки, зокрема, принципів кейнсіанської та класичної економічних теорій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.4 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Горбачук В.  
Макроекономічні методи: теорії та застосування / В. Горбачук; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К. : Кий, 2000. - 272 c. - укp.

Розглянуто суттєві характеристики ринкової економіки, роль спеціалізації, використання грошей та капітальних товарів, модель кругообігу товарів і грошей на реальному та фінансовому ринках. Висвітлено методику вимірювання основних макроекономічних величин - національного продукту, індексу цін, рівня безробіття, а також їх застосування до аналізу факторів виробництва, попиту, рівноваги, процентних ставок. Проаналізовано теорії багатства та росту, розподілу, вартості, ключові аспекти міжнародної торгівлі, ділових циклів, конкуренції та ефективності. Визначено місце грошей і центрального банку в монетарній політиці держави. Вивчено види грошей, кількісну теорію грошей, інфляцію, номінальну та реальну процентні ставки, структуру та функції системи центрального банку, роль резервних вимог, попит і пропозицію грошей. Проаналізовано питання обліку відкритої економіки, міжнародні потоки капіталів і товарів, режими обмінних курсів, модель Манделла - Флемінга. Охарактеризовано основні принципи міжнародної торгівлі, роль порівняльних переваг, протекціонізм, тарифи і квоти, тенденції регіональної економічної інтеграції, переваги вільної торгівлі тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У. в611.215 я73

Шифр НБУВ: ВА599376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бінько І. Ф. 
Політика протекціонізму як складова економічної безпеки України / І. Ф. Бінько, Я. Б. Базилюк, С. О. Коваленко; Рада нац. безпеки і оборони України. - К. : НІСД, 1997. - 78 c. - (Нац. безпека). - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розкрито сутність протекціонізму в системі економічної безпеки, визначено його класифікаційні ознаки та методи реалізації. На основі досвіду зарубіжних країн розглянуто протекціоністські заходи в різних моделях, виявлено їх негативні та позитивні наслідки. Зроблено спробу визначення базових положень концепції формування політики протекціонізму у вирішенні проблеми створення стабільного розвитку національної економіки на основі ефективної системи захисту стимулювання об'єктів економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Павловський М. А. 
Стратегія розвитку суспільства: Україна і світ (економіка, політологія, соціологія) / М. А. Павловський. - К. : Техніка, 2001. - 312 c. - Бібліогр.: 105 назв. - укp.

Узагальнено відомі та розвинуто нові положення теорії суспільства в галузях економіки, політології, соціології. Розкрито головний механізм, який зумовлює економічне зростання в межах геоекономіки та в окремій країні, - стійкість економічної системи. Проаналізовано роль державного регулювання за умов глобалізації, лібералізації та протекціонізму, відмінності багатофакторної моделі цивілізованого суспільства від однофакторної моделі вільного ринку, стратегію переходу країни на рівень розвинутих держав з урахуванням конкурентних переваг та об'єктів конкурентної боротьби, що виходять за межі традиційних.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0 + Ф023 + С5*32

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Перехідні економічні системи : Зб. наук. пр. студ., аспірантів і викл. Вип. 7 / ред.: Г. І. Башнянин; Львів. комерц. акад. - Л., 2004. - 518 с. - укp.

Наведено результати досліджень перехідної економічної системи України, проаналізовано особливості змін в економіці країни в напрямку ринкової системи. Розкрито витоки приватного підприємництва, описано інтеграційні процеси на ринку страхування кредитів. Висвітлено політику протекціонізму за умов інтеграції національної економіки до світового співтовариства, перспективи інтеграції України до ЄС. Розглянуто питання формування інвестиційних ресурсів фінансово-промислових груп на засадах фінансового лізингу, активізації інвестиційних процесів на фінансовому ринку. Викладено методологічні підходи до формування власних інвестиційних ресурсів підприємств. Визначено роль та функції Національного банку України за умов трансформації вітчизняної економіки.

Приведены результаты исследований переходной экономической системы Украины, проанализированы особенности изменений в экономике страны в направлении рыночной системы. Раскрыты истоки частного предпринимательства, изучены интеграционные процессы на рынке страхования кредитов. Освещены политика протекционизма в условиях интеграции национальной экономики в мировое сообщество, перспективы интеграции Украины в ЕС. Рассмотрены вопросы формирования инвестиционных ресурсов финансово-промышленных групп на основах финансового лизинга, активизации инвестиционных процессов на финансовом рынке. Изложены методологические подходы к формированию собственных инвестиционных ресурсов предприятий. Определены роль и функции Национального банка Украины в условиях трансформации отечественной экономики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Довгаль О. А. 
Протекціонізм і лібералізм у процесі глобалізації світової економіки: Питання теорії і методології. Моногр. / О. А. Довгаль; Нар. укр. акад. - Х., 2004. - 319 c. - Бібліогр.: с. 295-310. - укp.

Розкрито теоретико-методологічні засади діалектичної єдності протекціонізму та лібералізму у світовій системі торгівлі. Наведено змістові характеристики та нові форми прояву, яких набуває даний діалектичний взаємозв'язок у процесі глобалізації світової економіки, зокрема, у країнах, що здійснюють її системну трансформацію.

Раскрыты теоретико-методологические основы диалектического единства протекционизма и либерализма в мировой системе торговли. Приведены содержательные характеристики и новые формы проявлений, которые приобретает данная диалектическая взаимосвязь в процессе глобализации мировой экономики, в частности, в странах, осуществляющих ее системную трансформацию.


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА658477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Зовнішня торгівля: проблеми та перспективи : Зб. наук. пр. Вип. 4, ч. 2 / ред.: О. О. Покрещук; Укр. акад. зовніш. торгівлі. - К., 2000. - 311 с. - укp.

Висвітлено зовнішньоекономічні зв'язки України та проблеми розвитку її економіки за умов інтеграційних процесів і глобалізації світогосподарських відносин. Розкрито методологічні засади та методичні аспекти оцінки соціально-економічного ефекту й обгрунтування пріоритетів трансформації суспільно-економічних відносин у контексті зовнішньоекономічної інтеграції України. Розглянуто деякі аспекти військово-технічного співробітництва України з зарубіжними країнами на сучасному етапі. Проаналізовано наслідки протекціонізму на авторинку України. Викладено інноваційні підходи у справі підвищення ефективності управління паливно-енергетичним комплексом України. Проведено маркетингові дослідження вітчизняних виробників. Акцентовано увагу на правових та управлінських аспектах діяльності суб'єктів господарювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)843я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Вісник Черкаського університету / ред.: І. І. Кукурудза. - Черкаси, 2003. - 220 с. - (Екон. науки; Вип. 48). - укp.

Проаналізовано шлях економічного розвитку України. Наведено результати досліджень соціально-економічних наслідків системних перетворень. Розкрито суть, причини та шляхи подолання економічної кризи у державі. Описано структурні трансформації у галузі зовнішньої торгівлі східноєвропейських країн, особливості економічних реформ у них, системно-структурну трансформацію суспільного відтворення в постсоціалістичних країнах. Розглянуто економічні методи державного регулювання виробничої сфери України, протекціонізм як один із напрямків державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Висвітлено механізм забезпечення економічної безпеки ринкової трансформації, питання соціально-економічного розвитку транспортної інфраструктури регіонів країни.

Проанализирован путь экономического развития Украины. Приведены результаты исследований социально-экономических последствий системных преобразований. Раскрыты сущность, причины и пути преодоления экономического кризиса в государстве. Описаны структурные трансформации в сфере внешней торговли восточноевропейских стран, особенности экономических реформ в них, системно-структурная трансформация общественного воспроизводства в постсоциалистических странах. Рассмотрены экономические методы государственного регулирования производственной сферы Украины, протекционизм как одно из направлений государственного регулирования внешнеэкономической деятельности. Освещены механизм обеспечения экономической безопасности рыночной трансформации, вопросы социально-экономического развития транспортной инфраструктуры регионов страны.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Морозов О. В. 
Вплив нової митної політики на соціально-економічний розвиток українських губерній у складі Російської імперії наприкінці XIX - на початку XX ст. : Дис... канд. іст. наук. 07.00.01 / О. В. Морозов; Держ. мит. служба України. Акад. мит. служби України. - Д., 2002. - 207арк. c. - укp.

Розглянуто процес формування у російській імперії ідеології митного протекціонізму, втілення даних ідей в урядових програмах другої половини ХІХ початку ХХ ст. У контексті загальноросійської політики протекціонізму встановлено вплив даного політичного курсу на соціально-економічний розвиток українських губерній у складі Російської імперії. Проведено аналіз розвитку протекціоністських ідей від Ф.Ліста у Німеччині до теоретичних праць Д.Менделєєва, І.Вернадського, С.Вітте, М.Соболєва. Розкрито діяльність урядовців М.Бунге, І.Вишнеградського, С.Вітте щодо практичного втілення ідей протекціонізму в економічне життя країни. Вперше запропоновано періодизацію процесів індустріалізації в Україні на початку ХХ ст. Зазначено, що критеріями якісних показників митної політики є ефективність розвитку та функціонування у даний період транспорту, сільського господарства, добувної та машинобудівної промисловості. Проаналізовано організаційно-правові засади діяльності митних органів Росії на території українських губерній за умов політики митного протекціонізму наприкінці ХІХ ст.; взаємозв'язок таких явищ, як російсько-німецька митна війна 1891 - 1893 рр. і піднесення експортного потенціалу українських губерній; вплив політики митного протекціонізму на розвиток морського та річкового транспорту на території українських губерній.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС72850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Губенко В. І. 
Механізм зовнішньоекономічної діяльності АПК: процеси, тенденції та розвиток / В. І. Губенко. - Біла Церква, 2002. - 261 c. - Бібліогр.: с. 249-259. - укp.

Висвітлено сучасний стан і зміст зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) агропромислового комплексу України. З урахуванням досвіду країн світу, а також наукових надбань в сільському господарстві та харчовій промисловості, розглянуто основні складові її механізму. Охарактеризовано дефіцитну та надлишкову кон'юнктуру як регулятор ЗЕД. Визначено основні напрями інтеграції України до Європейського Союзу. Наведено практичні рекомендації щодо визначення й ефективного використання факторів лібералізації та протекціонізму для подолання кризи в експортно-імпортних операціях.

Освещены современное состояние и содержание внешнеэкономической деятельности (ВЭД) агропромышленного комплекса Украины. С учетом опыта стран мира, а также научных приобретений, накопленных в сельском хозяйстве и пищевой промышленности, рассмотрены основные составляющие ее механизма. Охарактеризованы дефицитная и сверхлишняя конъюнктуры как регулятор ВЭД. Определены основные направления интеграции Украины в Европейский Союз. Предложены практические рекомендации по определению и эффективному использованию факторов либерализации и протекционизма для преодоления кризиса в экспортно-импортных операциях.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)832

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА629573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Актуальні проблеми управління економічними процесами промислових підприємств : Міжнар. наук.-практ. конф., Харків, 14 - 15 листоп. 2006 р. / ред.: В. С. Пономаренко; Харк. нац. екон. ун-т. - Х., 2006. - 172 с. - (Упр. розв. Секція 3. Напрями розв. підприємн. діяльн. в сучас. умовах; N 7 (спец.)). - укp.

Проаналізовано роль інноваційних структур у розвитку підприємництва Прикарпатського регіону, політику комплексного протекціонізму як фактор розвитку підприємницької діяльності за сучасних умов, шляхи реалізації державної інвестиційної підтримки агропромислових підприємств України. Визначено передумови формування стратегічних альянсів підприємств, основні етапи антикризової діяльності промислових підприємств, соціальну спрямованість підприємництва в інноваційному розвитку економіки України. Розглянуто питання використання генетичного алгоритму для розробки рекомендацій щодо поліпшення фінансового стану підприємств.

Проанализированы роль инновационных структур в развитии предпринимательства Прикарпатского региона, политика комплексного протекционизма как фактор развития предпринимательской деятельности в современных условиях, пути реализации государственной инвестиционной поддержки агропромышленных предприятий Украины. Определены предпосылки формирования стратегических альянсов предприятий, основные этапы антикризисной деятельности промышленных предприятий, социальная направленность предпринимательства в инновационном развитии экономики Украины. Рассмотрены вопросы использования генетического алгоритма для разработки рекомендаций относительно улучшения финансового состояния предприятий.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301-21я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71955/спец.вип. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Могильний О. М. 
Державне регулювання економіки : Навч. посіб. / О. М. Могильний; Ін-т підготов. кадрів держ. служби зайнятості України. - К., 2006. - 490 c. - укp.

Розглянуто теоретико-методологічні засади державного регулювання економіки та конкурентного розвитку аграрного сектору України. Висвітлено закономірності та форми взаємодії державного та ринкового механізмів регулювання аграрних відносин, що мають універсальний характер. Досліджено інституційні трансформації аграрного сектору економіки щодо радикальних змін форм власності на землю та майно, становлення організаційно-правової, виробничої та ринкової інфраструктури. Запропоновано сучасний інструментарій конкурентного відтворення галузі з урахуванням суперечливих тенденцій глобалізації агропродовольчих ринків. Висвітлено проблеми щодо зовнішнього моніторингу рівня державного протекціонізму, дотримання екологічних нормативів товаровиробниками та запровадження європейських стандартів у сфері зайнятості, соціальної політики та сталого розвитку сільських територій. Обгрунтовано багаторівневий критерій вимірювання ефективності державного регулювання аграрної сфери.

Рассмотрены теоретико-методологические основы государственного регулирования экономики и конкурентного развития аграрного сектора Украины. Освещены закономерности и формы взаимодействия государственного и рыночного механизмов регулирования аграрных отношений, имеющих универсальный характер. Исследованы институционные трансформации аграрного сектора экономики, касающиеся радикальных изменений форм собственности на землю и имущество, становления организационно-правовой, производственной и рыночной инфраструктуры. Предложен современный инструментарий конкурентного воссоздания отрасли с учетом спорных тенденций глобализации агропродовольственных рынков, открытости экономики. Освещены проблемы, касающиеся внешнего мониторинга уровня государственного протекционизма, соблюдения экологических нормативов товаропроизводителями и внедрения европейских стандартов в сфере занятости, социальной политики и устойчивого развития сельских территорий. Обоснован многовекторный критерий измерения эффективности государственного регулирования аграрной сферы.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.444.4я73 + У9(4УКР)320-21,01я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА678622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Колесніков Г. О. 
Менеджерський словник : навч.-дов. вид. / Г. О. Колесніков; Укр. акад. наук, Волин. ін-т економіки та менедж. - К. : Професіонал, 2007. - 288 c. - (Слов. професіонала). - Библиогр.: с. 285-286 - укp.

Подано тлумачення 1 882 понять і термінів, які охоплюють найбільш важливі аспекти загального та функціонального менеджментів. Розкрито сутність таких понять, як адхократія, бюрократична культура, віртуальна команда, еквівалентна прибутковість, карта процесу, міжнародна альянсова мережа, просування інновації, протекціонізм, стратегія диверсифікації.

Приведено толкование 1 882 понятий и терминов, охватывающих наиболее важные аспекты общего и функционального менеджментов. Раскрыта сущность таких понятий, как адхократия, бюрократическая культура, виртуальная команда, эквивалентная прибыльность, карта процесса, международная альянсовая сеть, продвижение инновации, протекционизм, стратегия диверсификации.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.321я2

Шифр НБУВ: ВА691037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Науково-дослідна робота студентів: формування особистості майбутнього вченого, фахівця високої кваліфікації : Зб. тез доп. студ. на наук. конф., Тернопіль, 14 квіт. 2006 р. / ред.: Г. Л. Монастирський; Терноп. держ. екон. ун-т. - Т. : Екон. думка, 2005. - 164 c. - укp.

Розглянуто інвестиції як фактор економічного зростання, торговельні війни як один з основних інструментів протекціонізму. Розкрито теоретико-правові засади побудови податкової системи в Україні, висвітлено напрямки удосконалення бухгалтерського обліку, контролю та економічного аналізу, описано організаційно-економічний механізм подолання бідності. Проаналізовано особливості використання інформації подвійного запису в системі керування, інструментарію програмування в державному регулюванні соціально-економічного розвитку. Висвітлено проблеми розвитку іпотечного кредитування в державі та шляхи їх вирішення.

Рассмотрены инвестиции как фактор экономического роста, торговые войны как один из инструментов протекционизма. Раскрыты теоретико-правовые основы построения налоговой системы в Украине, освещены направления усовершенствования бухгалтерского учета, контроля и экономического анализа, описан организационно-экономический механизм преодоления бедности. Проанализированы особенности использования информации двойной записи в системе управления, инструментария программирования в государственном регулировании социально-экономического развития. Освещены проблемы ипотечного кредитования в государстве и пути их решения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.268

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА671318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Мельник М. І. 
Співвідношення лібералізації та протекціонізму в сучасній економічній політиці держави / М. І. Мельник // Соц.-екон. дослідж. в перехід. період. - 2007. - Вип. 3. - С. 168-190. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-164 + У584.30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Українська наука: минуле, сучасне, майбутнє : зб. ст. Вип. 12 / ред.: М. В. Лазарович; Терноп. нац. екон. ун-т. - Т. : Екон. думка, 2007. - 365 с. - укp.

Висвітлено методичні засади формування логістичної стратегії розвитку малого підприємництва в муніципальних утвореннях. Розкрито фінансові аспекти лізингових угод. Проаналізовано співробітництво з FATF як фактор формування в Україні європейської моделі фінансової системи. Розглянуто питання трансформації макроекономічної політики, протекціонізм як метод побудови національної економіки в глобалізаційному процесі. Визначено місце податкової системи в процесі регулювання та стимулювання інноваційної діяльності промислового виробництва, ефективність використання оборотних активів. Описано економічну природу валютних ринків та інституційно-організаційний механізм їх функціонування, етапи становлення та напрями розвитку системи електронних платежів Національного банку України.

Освещены методические основы формирования логистической стратегии развития малого предпринимательства в муниципальных образованиях. Раскрыты финансовые аспекты лизинговых соглашений. Проанализировано сотрудничество с FATF как фактор формирования в Украине европейской модели финансовой системы. Рассмотрены вопросы трансформации макроэкономической политики, протекционизм как метод построения национальной экономики в глобализационном процессе. Определены место налоговой системы в процессе регулирования и стимулирования инновационной деятельности промышленного производства, эффективность использования оборотных активов. Описаны экономическая природа валютных рынков и институционно-организационный механизм их функционирования, этапы становления и направления развития системы электронных платежей Национального банка Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Грані : наук.-теорет. і громад.-політ. альм. N 4(66) / ред.: С. В. Шевцов; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. - Д., 2009. - 170 с. - рус.

Проаналізовано політико-правовий статус і митно-податкові пільги Херсонеса Римської доби в історіографічних концепціях. Вивчено вплив політики протекціонізму на розвиток морського та річкового транспорту в Україні в ХІХ - початку ХХ ст. Висвітлено діяльність Кримського товариства природодослідників та аматорів природи в 1910 - 1914 рр., суспільно-політичну діяльність митрополита Антонія (А.П. Храповицького) в контексті революційних подій 1917 - 1920 рр. Описано форми та методи протидії українського та польського підпілля проти окупаційного режиму в 1939 - 1941 рр. Визначено толерантність в етноконфесійних відносинах України у сучасний період, правову культуру та правосвідомість як чинники формування політичної стабільності, вплив політичного маркетингу на політичний процес держави, механізми реалізації молодіжної політики в програмах політичних партій. Розглянуто питання сегментації публічної влади в комунікативному менеджменті.

Проанализированы политико-правовой статус и таможенно-налоговые льготы Херсонеса Римской эпохи в историографических концепциях. Изучено влияние политики протекционизма на развитие морского и речного транспорта в Украине в ХІХ - начале ХХ ст. Освещены деятельность Крымского общества природоисследователей и аматоров природы в 1910 - 1914 гг., общественно-политическая деятельность митрополита Антония (А.П. Храповицкого) в контексте революционных событий 1917 - 1920 гг. Описаны формы и методы противодействия украинского и польского подполья против оккупационного режима в 1939 - 1941 гг. Определены толерантность в этноконфессионных взаимоотношениях Украины в современный период, правовая культура и правосознание как факторы формирования политической стабильности, влияние политического маркетинга на политический процесс государства, механизмы реализации молодежной политики в программах политических партий. Рассмотрены вопросы сегментации публичной власти в коммуникативном менеджменте.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф. я54(4УКР) + Т. я54(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж69893 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Куроченко О. В. 
Економіка від А до Я : понят.-термінол. слов. / О. В. Куроченко, М. А. Копнов, В. П. Сладкевич, А. Д. Чернявський, А. С. Шнипко, Л. М. Берестецька; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. - К. : Вид. дім "Персонал", 2008. - 368 c. - укp.

Наведено близько 5 000 економічних термінів і понять з усіх напрямів сучасної економічної науки та господарської практики. Розкрито сутність таких понять, як арбітраж, атрибуція, вексель товарний, коефіцієнт поточної ліквідності, оплата праці преміальна, процентна ставка річна, протекціонізм, структура бізнес-плану, фонд індексний, штраф адміністративно-господарський.

Приведено около 5 000 экономических терминов и понятий по всем направлениям современной экономической науки и хозяйственной практики. Раскрыта сущность таких понятий, как арбитраж, атрибуция, вексель товарный, коэффициент текущей ликвидности, оплата труда премиальная, процентная ставка годовая, протекционизм, структура бизнес-плана, фонд индексный, штраф административно-хозяйственный.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.я212

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС47432 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського