Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (16)Автореферати дисертацій (22)Книжкові видання та компакт-диски (139)Журнали та продовжувані видання (44)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРИЛАДОБУДУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1565
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Автоматизація виробничих процесів у машинобудуванні та приладобудуванні : Укр. міжвід. наук.-техн. зб. Вип. 33 / ред.: Р. В. Юревич; Держ. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 1998. - 190 с. - рус.

Висвітлюються результати теоретичних та експериментальних досліджень в галузі створення і впровадження у промисловості систем автоматичного керування, технічних засобів живлення та складання виробів, пристроїв друкарських машин, контрольних автоматів, засобів цифрової обробки сигналів в інформаційних системах, нових технологій оброблювання та зміцнення виробів. Значна увага приділяється проблемам математичного моделювання нових технологій формотворення, прогресивних інструментів та обладнання.


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-5-05я54 + К9-5-05я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Автоматизація виробничих процесів у машинобудуванні та приладобудуванні : Укр. міжвід. наук.-техн. зб. Вип. 35 / ред.: З. А. Стоцько. - Л. : Вид-во держ. ун-ту "Львів. політехніка", 2000. - 164 с. - укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень у галузі створення й упровадження у промисловість систем автоматичного керування, технічних засобів живлення та складання виробів, контрольних автоматів, засобів цифрової обробки сигналів у інформаційних системах, технологій викінчувального оброблювання та зміцнення виробів. Апробовано математичні моделі у процесі проектування технологічних систем, сучасних інструментів та обладнання. Проаналізовано вплив шумів оптико-цифрової системи на точність вимірювання геометричних параметрів бінарних тіньових зображень.


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-5-05я54(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах : Зб. наук. пр. Вип. 7 / ред.: І. В. Троцишин. - Хмельницький, 2000. - 272 с. - рус.

Наведено наукові праці за результатами VII науково-технічної конференції "Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах", яка проходила 25 - 27 травня 2000 р. у Хмельницькому. Відображено результати наукових досліджень за напрямками: прилади та методи контролю параметрів природного середовища, речовин, матеріалів і виробів; фазочастотні вимірювання в науці, приладобудуванні та технологічних процесах; обчислювальна техніка в технологічних процесах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.с116 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Цибульов Т. М. 
Винахідницька активність в Україні та США за галузями промисловості / Т. М. Цибульов, С. Ф. Пирятинська, В. Г. Лукомський, О. С. Дмитрієва // НТІ. - 2000. - № 2. - С. 38-41. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати порівняльного аналізу патентної статистики щодо основних галузей промисловості (машинобудування, електроенергетики, радіоелектроніки та електротехніки, неметалевих матеріалів, нафтохімії, приладобудування, металургії, мікробіології, легкої, видобувної, медичної) в Україні та США. Аналітично досліджено поділ патентної активності в цих країнах щодо зазначених галузей промисловості. Виявлено галузі промисловості України, які становлять найбільший інтерес для іноземних заявників. Зроблено висновки щодо пріоритетних напрямків розвитку промисловості України та США.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.у(3/8)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Атрощенко Л. В. 
Кристаллы сцинтилляторов и детекторы ионизирующих излучений на их основе / Л. В. Атрощенко, С. Ф. Бурачас, Л. П. Гальчинецкий, Б. В. Гринев, В. Д. Рыжиков, Н. Г. Старжинский; ред.: В. Д. Рыжиков; НАН Украины. НТК "Ин-т монокристаллов". - К. : Наук. думка, 1998. - 310 c. - Библиогр.: 17 назв. - рус.

Розглянуто сучасні проблеми сцинтиляційного матеріалознавства та передових технологій створення компактних і мініатюрних сцинтиляційних детектуючих систем для широкої галузі радіаційного приладобудування. Висвітлено основні науково-технічні аспекти синтезу сировини та вирощування сцинтиляційних кристалів, результати дослідження їх фізичних і радіаційних параметрів. Визначено критерії вибору сцинтилятора та фотоприймача, принципи побудови і конструктивні особливості радіаційних детекторів різноманітного призначення. Подано відомості про характеристики наднизькофонових спектрометричних блоків детектування нового покоління типу "сцинтилятор-ФЕП" на основі "важких" оксидних сцинтиляторів. Розкрито властивості нового типу інтегральних детекторів "сцинтилятор - фотодіод" на основі кристала ZnSe(Te). Наведено ряд прикладів практичного використання сцинтиляторів і сцинтиелектронних детекторів (СЕЛДІ) в медичних, митних і промислових інтроскопах, мініатюрних побутових, професійних багатофункціональних та аварійних дозиметрах, а також у радіометричних і спектрометричних системах.


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.53,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні та приладобудуванні / ред.: З. А. Стоцько. - Л., 2000. - 135 с. - (Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка"; N 412). - укp.

Розглянуто основні напрямки підвищення надійності зубчастих коліс за рахунок підвищення точності оброблення, якості бокового поверхневого шару зубців і надійності технологічних систем. Досліджено згинальні коливання у горизонтальній площині фермової металоконструкції навісної штанги причіпного обприскувача з трособлоковою системою складання, а також визначено її власні частоти за допомогою методу початкових параметрів. Охарактеризовано фазовий склад поверхневих шарів на малолегованих сталях після хіміко-термічного та лазерного оброблень. Проаналізовано вплив лазерного гартування та навуглецювання на мікроструктуру, твердість і тріщиноутворення у поверхневому шарі промислового титанового сплаву ВТ22.


Індекс рубрикатора НБУВ: К5я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні і приладобудуванні / ред.: З. А. Стоцько. - Л., 1998. - 132 с. - (Вісн. Держ. ун-ту "Львів. політехніка"; N321). - укp. - рус.

Публікуються результати теоретичних та експериментальних досліджень в галузі машино- та приладобудування, автоматизації виробництва, матеріалознавства, технічного контролю та вимірювань. Описано моделювання автоматизованого технологічного процесу; досліджено вплив стану поверхні на опір малоцикловій втомі в агресивних середовищах. Наведено аналітичну оцінку достовірності технологічного контролю параметрів виробів, а також математичну модель стану виробничого травматизму в механоскладальному цеху та оптимізаційну модель вибору технологічних параметрів модульних складальних промислових роботів. Проведений системний аналіз структури заходів з охорони праці на машинобудівному підприємстві тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: К5я54 + К9я54

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні і приладобудуванні / ред.: З. А. Стоцько. - Л., 2000. - 144 с. - (Вісн. Держ. ун-ту "Львів. політехніка"; N 394). - укp. - рус.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень у галузі моделювання й оптимізації виробничих процесів машино- та приладобудування, матеріалознавства, інформатики, контролю та вимірювань. Розглянуто питання підвищення довговічності інструментів для динамічного зміцнення деталей машин, розрахунку на міцність пружної системи зміцнювальних пристроїв з електромагнітним приводом. Проаналізовано вплив динамічних перевантажень зубчастих передач на їх міцність, проблеми оптимізації структурно-фазового стану поверхні нержавіючих сталей лазерним легуванням, мікроструктури сталей у разі використання інваріантних моделей.


Індекс рубрикатора НБУВ: К5я54(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Душинський В. В. 
Основи наукових досліджень. Теорія та практикум з програмним забезпеченням : Навч. посіб. / В. В. Душинський; Ін-т змісту та методів навчання. - К. : НТУУ "КПІ", 2000. - 407 c. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Викладено методологію наукових досліджень, наведено відомості про об'єкт дослідження в машино- та приладобудуванні, параметри оптимізації та дослідні фактори, що впливають на якість виробу. Обгрунтовано потребу попередніх досліджень і доцільність застосування сучасних статистичних методів у процесі обробки їх результатів. Всебічно розглянуто методи знаходження моделей технологічних процесів, їх статистичного аналізу, оптимізації досліджуваних процесів та об'єктів, а також методи оцінювання економічної ефективності наукових досліджень. Ефективність усіх методів проілюстровано прикладами розв'язання реальних задач з технології машинобудування. Наведено статистичні таблиці та програми для мікрокалькулятора "Электроника МК-52", потрібні для набуття практичних навичок.


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-1 с116 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гриневич Ф. Б. 
Перспективи розвитку приладобудування, інформаційно-вимірювальних систем та метрологічного забезпечення для електроенергетики України / Ф. Б. Гриневич, С. Г. Таранов, Б. Г. Марченко, М. В. Мислович // Техн. електродинаміка. - 2000. - № 6. - С. 3-12. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Розглянуто перспективи розвитку галузей приладобудування інформаційно-вимірювальних систем і метрологічного забезпечення електроенергетики України. Враховано, що переважна більшість обладнання енергооб'єктів України виробила свій ресурс.


Індекс рубрикатора НБУВ: З2(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Прогресивна техніка і технологія машинобудування, приладобудування і зварювального виробництва. Т. 1 / ред.: Н. І. Бобир; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 1998. - 440 c. - укp.

Розглядаються проблеми інженерно-технічної освіти машинобудівного комплексу, конструювання машин і приладів, технологія машинобудування і приладобудування, лезовий ріжучий інструмент і процеси різання. Висвітлюються критерії прогресивності техніки в контексті проблем інженерної освіти, концепція сучасного курсу Опору матеріалів, інтегровані системи підготовки технічних спеціалістів. Аналізуються деякі аспекти сучасної методики проектування в сфері промислового дизайну, стохастичні динамічні процеси у технічних системах методом Монте-Карло з використанням частотних характеристик, сучасні тенденції розвитку малоінерційних контактних первинних вимірювальних перетворювачів температур, перспективи розвитку авіаційної промисловості України в системі європейської кооперації та спеціалізації виробництва тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: К6 я43 + К9 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Прогресивна техніка і технологія машинобудування, приладобудування і зварювального виробництва. Т. 2 / ред.: Н. І. Бобир; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 1998. - 454 c. - укp.

Розглядаються проблеми високих технологій в машинобудуванні, технології приладобудування, обробки матеріалів тиском та споріднених технологій. Аналізуються технологічні основи керування процесом вібраційної доводки, технологічні процеси механізованої фінішної обробки виробів із бурштина, технологічне забезпечення якості та експлуатаційних властивостей деталей машин та механізмів. Повідомляється про вибір параметрів системи віброударозахисту з сухим тертям, про принципи інтеграції комп'ютерних систем та комплексів виробництва, інтелектуальні принципи формування технологічного маршруту обробки деталей. Звертається увага на маловідхідну енергоекономічну технологію виготовлення деталей з кольорових металів та сплавів, на застосування термічних методів для підвищення якісних показників з'єднань з натягом циліндричних деталей та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: К6 я43 + К9 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Прогресивна техніка і технологія машинобудування, приладобудування і зварювального виробництва. Т. 3 / ред.: Н. І. Бобир; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 1998. - 458 c. - укp.

Розглядаються проблеми інженерної механіки суцільного середовища, гідропроводи і гідродинамічні системи, проектування поліграфічних машин і автоматизованих комплексів. Пропонується розрахунок довговічності конструкційних матеріалів при непропорційному малоцикловому навантажуванні, відмічається міцність конструкцій при стаціонарному розподілу температурних полів. Висвітлюються особливості розрахунку аеродинамічних характеристик ортогональних вітродвигунів з лопатями складної форми, використання вібраційних гідропульсаторів у технологічних процесах, застосування експертних систем у діагностиці технічного стану роторних машин, проблеми підготовки цифрових зображень для флексографічного способу друку, проблеми інформатизації малої поліграфії та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: К6 я43 + К9 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Прогресивна техніка і технологія машинобудування, приладобудування і зварювального виробництва. Т. 4 / ред.: Н. І. Бобир; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 1998. - 384 c. - укp.

Розглядаються досягнення, тенденції та перспективи розвитку зварювання і споріднених технологій, фізико-хімічні процеси, зварювальні матеріали, автоматизація зварювання, інженерія поверхонь і відновлення деталей машин. Описується неруйнівний метод визначення залишкових зварних напружень у товстих пластинах, розробка нового плавленого флюса для зварювання елементів газощільних панелей ергетичних котлів, методика запису електричних параметрів дуги при зварюванні, стійкість однієї динамічної системи при випадковому збуренні її параметрів. Характеризується розвиток техніки газотермічного напилення покриттів та їх механічної обробки в Україні, технологія нанесення імпульсно-плазмових покриттів з аморфною структурою та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: К6 я43 + К9 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Павлыго Т. М. 
Развитие технологии горячей штамповки порошковых материалов в Украине / Т. М. Павлыго, А. В. Сахненко, С. А. Сахненко, Г. Г. Сердюк // Порошковая металлургия. - 2000. - № 3-4. - С. 84-104. - Библиогр.: 54 назв. - рус.

Проаналізовано дані про хімічний склад, фізичні, механічні та експлуатаційні властивості конструкційних, інструментальних, електротехнічних, магнітних матеріалів, синтезованих методом гарячої штамповки. Ряд матеріалів використано для виготовлення виробів, які застосовуються в ракетній техніці, станкобудуванні, сільгоспмашинобудуванні, приладобудуванні, на залізничному транспорті. Описано технологічні процеси синтезу матеріалів та виготовлення виробів із зазначенням оптимальних параметрів технологічних операцій. Наведено наукові організації та промислові підприємства України, які спеціалізуються в області гарячої штамповки порошкових матеріалів.


Ключ. слова: гаряча штамповка, конструкційні, інструментальні, електротехнічні, магнітні порошкові матеріали
Індекс рубрикатора НБУВ: К390.45-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Клименко Ю. А. 
Состояние и перспективы создания микроспутников новых поколений: новые материалы, нанотехнология и архитектура / Ю. А. Клименко, О. К. Черемных, В. А. Яценко, Н. В. Маслова // Косм. наука і технологія. - 2001. - 7, № 2-3. - С. 53-65. - Библиогр.: 40 назв. - рус.

Обговорено можливості використання мікросистемних технологій у космічній галузі. Розглянуто окремі питання концепції побудови мікросупутників, використання нових матеріалів (провідні полімери, фулерени, нанотрубки, молекулярні шари), інформаційного забезпечення та можливих перспектив упровадження нанотехнологій у космічне приладобудування.


Індекс рубрикатора НБУВ: О64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Латишев М. В. 
Спеціальне обладнання для електрофізичних і електрохімічних методів розмірної обробки в машинобудуванні та приладобудуванні : Навч. посіб. для студ. інж. та інж.-пед. спец. машинобуд. і приладобуд. профілю / М. В. Латишев; Укр. інж.-пед. акад. - Х. : Факт, 2001. - 92 c. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено характеристику спеціального обладнання для електрофізичних та електрохімічних методів розмірної обробки деталей, доведено його ефективність. Висвітлено особливості електроіскрової та електроімпульсної обробки. Запропоновано значну кількість довідкового матеріалу для самостійної роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: К55-5 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Сучасні технології в аерокосмічному комплексі. Ч. 4. Матеріали IV Міжнародної науково- практичної конференції, 7-9 верес. 1999 р. / уклад.: О. І. Лисогір; Житомир. інж.-технол. ін-т. - Житомир, 1999. - 234 c. - укp.

Розглянуто питання синергетики, нелінійних явищ та нові технології й матеріали у космічній галузі, зокрема, нелінійні явища та моделі деформованих фрактально-перколяційних середовищ типу "провідник - діелектрик", нові можливості центроїдних механізмів як спрямовуючих, перспективні захисні матеріали у машино- і приладобудуванні тощо. Значну увагу приділено висвітленню систем зв'язку та обробки інформації, а також проблем екології та моніторингу.


Індекс рубрикатора НБУВ: О6,1 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В341769 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кожем'яко В. П. 
Схемотехніка сучасного приладобудування : Навч. посіб. Ч. 2 / В. П. Кожем'яко, І. М. Савалюк, С. В. Павлов; Вінниц. держ. техн. ун-т. - Б.м., 2000. - 152 c. - Библиогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено елементи транзисторно-транзисторної логіки (ТТЛ). Розглянуто питання призначення даних елементів, розроблено методики їх розрахунків. Досліджено статичний і динамічний режими роботи інтегральних схем емітерно-зв'язної логіки (ЕЗЛ). Наведено опис роботи й основні розрахункові співвідношення, які використовуються під час розрахунків логічних схем на КМДН-транзисторах (кремній - метал - діелектрик - напівпровідник), запропоновано методику їх розрахунку. Розглянуто питання виготовлення польових транзисторів з керуючим p - n-переходом, їх електричні параметри та експлуатаційні характеристики. Наведено основні електричні схеми з використанням польових транзисторів і розрахункові співвідношення для оптоквантрона, а також приклади розрахунку часових параметрів оптоелектронних елементів і пристроїв. Визначено енергетичні характеристики оптоелектронних модулів. Розроблено методи та засоби покращання параметрів інтегральних схем на прикладі елементів ТТЛ і ЕЗЛ, схем з подвійною інжекцією.


Індекс рубрикатора НБУВ: з852.3 я73-1 + з844.15 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Косоротов В. П. 
Фізичні принципи створення індукованих піроактивних структур з керованими поляризаційними властивостями / В. П. Косоротов, Л. В. Щедріна, Л. В. Леваш // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 1-2. - С. 251-258. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Вперше пропонується програма розвитку єдиного комплексного підходу до вивчення індукованих поляризаційних явищ, які виникають у широкому класі нецентросиметричних кристалів за нерівноважних теплових умов. Закладено основу для побудови в рамках нерівноважної термодинаміки квазістатичної теорії індукованого піроелектричного ефекту (піроефекту). На розвинутій теоретичній базі та розроблених оригінальних методах експериментального дослідження третинного піроефекту пропонується нетрадиційний шлях створення піроелектрично активних середовищ (як альтернатива до синтезу нових матеріалів) на основі існуючих неполярних структур, що дає змогу реалізувати нові методи керування фізичними властивостями кристалів. Встановлюються фізичні механізми формування індукованих зовнішньою векторною дією полярних станів у кристалах непіроелектричних класів з метою розробки принципово нових технологій у піроелектричному матеріалознавстві та приладобудуванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського