Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (15)Автореферати дисертацій (54)Книжкові видання та компакт-диски (118)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЛАВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 441
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Лайуни Рида бен Шедли 
Биомеханические особенности греб-старта пловцов вольного стиля / Рида бен Шедли Лайуни // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 21. - С. 41-46. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Вивчено біомеханічні параметри греб-старту (старт з захватом руками за тумбочку) плавців-спринтерів збірної команди Тунісу з плавання. Отримані дані дозволили підвищити ефективність технічних дій плавців і поліпшити якість тренувального процесу.


Ключ. слова: биомеханика, параметры движений, греб-старт, плавание, спорт
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175.504

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Тимошенко О. В. 
Моделювання та контроль навчального процесу на заняттях з фізичного виховання молоді вищих навчальних закладів / О. В. Тимошенко, Л. М. Щербак // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 15. - С. 16-20. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Доведено, що використання інтенсивних і довготривалих фізичних навантажень на заняттях з легкої атлетики, плавання, ритмічної гімнастики зі студентами фізіологічно недоцільне. Для оздоровлення рекомендовано застосовувати біг, плавання з задоволенням, за умов оптимального енергозабезпечення потреби організму в кисні.


Ключ. слова: навчальний процес, студенти, плавання, фізичне виховання
Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34 + Ч511.153.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шеховцов А. В. 
Нелинейная математическая модель работы хвостового плавника дельфина / А. В. Шеховцов // Приклад. гідромеханіка. - 1999. - 1, № 2. - С. 71-88. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Для побудови нелінійної математичної моделі роботи хвостового плавця дельфіна застосовано підхід, який грунтується на теорії потенціалу подвійного та вихорового шарів, а також на теорії сингулярних інтегральних рівнянь. За даних умов ефекти тривимірності та тілесності плавця, а також в'язкості середовища не враховано. За допомогою удосконаленого методу дискретних вихорів побудовано нелінійну нестаціонарну двовимірну чисельну модель роботи хвостового плавця дельфіна, яка добре описує відомі особливості його роботи. Виявлено, що основний режим плавання дельфінів характеризується мінімальним внеском підсмоктуючої сили до сили тяги.


Ключ. слова: нелінійна математична модель, теорія потенціалу, віхорові шари, метод дискретних віхорів
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.254 + Е623.362

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лобенко А. А. 
Основы неотложной хирургической помощи на морском транспорте / А. А. Лобенко, Б. С. Запорожченко, В. И. Шишлов. - К. : Здоров'я, 1999. - 318 c. - Библиогр.: с. 311-316 - рус.

Висвітлено питання діагностики, клініки, сучасних методів обстеження, консервативного й оперативного лікування у випадках гострих хірургічних захворювань, травм органів грудної та черевної порожнин. Значну увагу приділено тактиці суднового лікаря у разі розвитку гострої хірургічної патології у членів екіпажів за умов роботи у Світовому океані. Розглянуто питання анестезіолого-реанімаційного забезпечення членів екіпажів морського транспорту. Наведено порівняно просту й ефективну схему антибактеріальної терапії у разі гострих хірургічних захворювань, травм органів грудної та черевної порожнин у членів екіпажів за умов тривалого автономного плавання суден.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р45,3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Абсалямов Т. М. 
Плавание : Учеб. для студ. вузов физ. воспитания и спорта / Т. М. Абсалямов, М. М. Булатова, Н. Ж. Булгакова, Л. А. Драгунов, С. М. Колвин, Э. У. Маглишо, Б. Мак-Аллистер, В. Н. Платонов, В. Д. Попов; ред.: В. Н. Платонов. - К. : Олимп. лит., 2000. - 496 c. - Библиогр.: с. 490-495 - рус.

Наведено детальну характеристику техніки плавання та методики технічного удосконалення плавців, розглянуто основи та різні ступені відбору й орієнтації, а також побудову процесу їх підготовки. Висвітлено сучасну теорію та методику розвитку рухових якостей, охарактеризовано позатренувальні та позазмагальні чинники, що впливають на ефективність підготовки плавців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175.5 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кривец Е. В. 
Срочные реакции мозгового кровообращения на задержку дыхания у спортсменок, занимающихся синхронным плаванием / Е. В. Кривец // Физ. воспитание студ. творч. спец. - Х., 2001. - № 1. - С. 3-6?. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Представлено результати дослідження змін мозкового кровообігу під впливом затримки дихання у спортсменок, що займаються синхронним плаванням. Дослідження проведено з використанням методу реоплетізмографії.


Ключ. слова: кровообращение головного мозга, АПНОЕ, синхронное плавание
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175.509-1

Шифр НБУВ: Ж69873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених : Зб. ст. Вип. 7 / ред.: В. С. Венедиктов; Нац. ун-т внутр. справ., Крим. юрид. ін-т. - Сімф., 2005. - 221 с. - укp.

Проаналізовано особливості розслідування злочинів, скоєних на суднах, що перебувають у далекому плаванні. Висвітлено співвідношення права на недоторканість приватного життя та нагляду за членами суспільства, особливості обрання застави як запобіжного заходу в досудовому слідстві. Розглянуто питання про юридичну значущість процесуального доказування. Розкрито зміст особистого немайнового права на недоторканість житла, правову основу державного управління земельними ресурсами за сучасних умов. Визначено шляхи подолання корупції в Україні, напрямки вдосконалення законодавчого регламентування юрисдикційної діяльності органів внутрішніх справ у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин.

Проанализированы особенности расследования преступлений, совершенных на судах, пребывающих в длительном плавании. Освещены соотношения права на неприкосновенность частной жизни и надзора за членами общества, особенности избрания залога как предохранительной меры в досудебном следствии. Рассмотрен вопрос о юридической значимости процессуального доказывания. Раскрыты содержание личного неимущественного права на неприкосновенность жилья, правовая основа государственного управления земельными ресурсами в современных условиях. Определены пути преодоления коррупции в Украине, направления усовершенствования законодательного регламентирования юрисдикционной деятельности органов внутренних дел в сфере оборота наркотических средств и психотропных веществ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж72880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Вісник Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка / ред.: О. Ф. Явоненко. - Чернігів, 2005. - 147 с. - (Пед. науки; Вип. 28). - укp.

Розглянуто питання використання інтегрального підходу в комплексному навчанні плаванню школярів. Проаналізовано досвід роботи з формування валеологічного світогляду педагогів. Викладено педагогічні підходи до інтелектуального розвитку учнів та студентів у процесі навчання валеології, а також концептуальні аспекти професійного підходу до валеологічної освіти вчителів. Описано методику контролю тактичної підготовки баскетболістів, наведено критерії визначення їх координаційних здібностей. Висвітлено динаміку адаптаційно-компенсаторних механізмів серцево-судинної системи студентів першого курсу факультету фізичного виховання педагогічного університету.

Рассмотрены вопросы использования интегрального подхода в комплексном обучении плаванию школьников. Проанализирован опыт работы по формированию валеологического мировоззрения педагогов. Изложены педагогические подходы к интеллектуальному развитию учеников и студентов в процессе обучения валеологии, а также концептуальные аспекты профессионального подхода к валеологическому образованию учителей. Представлена методика контроля тактической подготовки баскетболистов, приведены критерии определения их координационных способностей. Освещена динамика адаптационно-компенсаторных механизмов сердечно-сосудистой системы студентов первого курса факультета физического воспитания педагогического университета.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30я54(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж71858 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Юурчак А.  
Двигательная активность школьников в свободные от занятий дни / А. Юурчак, М. Озимек // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2005. - № 2. - С. 108-114. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Зазначено, що функції вільного часу повинні здійснюватися в школі й поза школою, а також під час відпочинку за допомогою різних форм рухової активності. У дослідженнях, проведених у Кракові, взяли участь 1 582 школяра. Досліджувана група мала репрезентативний характер. Всі опитувані заповнили анкету, питаннями, які стосуються добровільної участі в різних формах рухової активності в суботу та неділю, а також під час літніх і зимових канікул. Визначено, що 60,3 % опитуваних фізично активні в суботу й неділю. Серед дівчаток замічене зниження фізичної активності з 59,6 % у початковій до 50,2 % у середній школі. Найбільш популярні види рухової активності: велоспорт, різні форми бігу, футбол, баскетбол, силові й гімнастичні вправи, плавання, а також різні види туризму - в основному пішохідний (гірський) і велосипедний. До форм активного літнього відпочинку можна віднести різні види змагань, туризм, участь у навчальних таборах і таборах відпочинку. У цілому 23,7 % респондентів бере участь у згаданих формах активності. Більш активними є хлопчики в початковій школі (30,5 %), найменш активні дівчатка в середній школі (17 %).

Отмечено, что функции свободного времени должны осуществляться в школе и вне школы, а также во время отдыха посредством разных форм двигательной активности. В исследованиях, проведенных в Кракове, приняли участие 1 582 школьника. Исследуемая группа имела репрезентативный характер. Все опрашиваемые заполнили анкету с вопросами, касающимися добровольного участия в разных формах двигательной активности в субботу и воскресенье, а также во время летних и зимних каникул. Удалось определить, что 60,3 % опрашиваемых физически активны в субботу и воскресенье. Среди девочек замечено снижение физической активности с 59,6 % в начальной до 50,2 % в средней школе. Наиболее популярные виды двигательной активности: велоспорт, разные формы бега, футбол, баскетбол, силовые и гимнастические упражнения, плаванье, а также разные виды туризма - в основном пешеходный (горный) и велосипедный. К формам активного летнего отдыха можно отнести разные виды соревнований, туризм, участие в учебных лагерях и лагерях отдыха. В целом 23,7 % респондентов принимает участие в упомянутых формах активности. Более активными являются мальчики в начальной школе (30,5 %), наименее активны девочки в средней школе (17 %).

The functions of free time must be realized by different forms of motion activity in school and after lessons as well as during the rest. 1582 school children took part in the researches held in Cracow. The sample has a representative character. All the participants were asked to fill the questionnaires containing the questions about participation in voluntary forms of motion activity in weekends, vacation and holiday periods. It was established that 60,3% of researched children are active at weekends. The decrease of motion activity among the girls up to 59,6% and 50,2% in primary and secondary schools correspondingly was noticed. The most popular kinds of motion activity are: bicycle riding, different types of running, football, basketball, strength-testing and gymnastic exercises, swimming and different types of tourism (mainly hiking, mountain and cycling tourism). Participation in different types of competitions, tourism and training camps was took into account as the forms of active rest. Generally 23,7% of inquired children take part in such kinds of activities. The most active are boys from primary schools (30,5%), the least active are girls from secondary schools (17%).


Ключ. слова: двигательная активность, суббота, воскресенье, каникулы
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.385.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гребенюк О.  
Засоби фізичного виховання стародавніх слов'ян [Електронний ресурс] / О. Гребенюк // Теорія і методика фіз. виховання і спорту. - 2002. - № 2-3. - С. 116-119. - Бібліогр.: 8 назв. - укp. - Режим доступу: /articles/2002/

Розглянуто засоби фізичного виховання древніх слов'ян. Проаналізовано зміст рухових ігор, забав, танців, верхової їзди, плавання, боротьби, кулачних боїв, стрільби з лука, змагань. Підкреслено взаємозв'язок способів фізичного виховання з побутом і світоглядом слов'ян.

Рассмотрены средства физического воспитания древних славян. Проанализировано содержание подвижных игр, забав, танцев, верховой езды, плавания, борьбы, кулачных боев, стрельбы из лука, соревнований. Подчеркнута взаимосвязь способов физического воспитания с бытом и мировоззрением славян.

The main means of physical education of ancient Slavs are presented in this article. We analyzed the contents of games, dances, funs, swimming, wrestling, fisticuffs, archery, hunting, competitions. Relationship between means of physical education andmode of life and world outlook of slavs is accentuated.


Ключ. слова: древні слов'яни, фізичне виховання
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Булгакова Н.  
Импульсная гипоксия и интервальная тренировка [Електронний ресурс] / Н. Булгакова, Н. Волков, В. Смирнов // Наука в олимп. спорте. - 2002. - № 3-4. - С. 65-70. - Библиогр.: 17 назв. - рус. - Режим доступу: /articles/2002/

Показано використання гіпоксичної гіпоксії у сполученні з робочою гіпоксією, що виникає під час виконання інтервальних вправ плавців. Таке поєднання гіпоксії з фізичними вправами, що мають структуру гребних рухів, дозволило суттєво підвищити швидкість плавання спортсменів на дистанціях від 50 м до 800 м.

Показано использование гипоксической гипоксии в соединении с рабочей гипоксией, которая возникает во время выполнения интервальных упражнений плавцов. Такое объединение гипоксии с физическими упражнениями, которые имеют структуру гребных движений, разрешило существенно повысить скорость плавания спортсменов на дистанциях от 50 м до 800 м.

The article demonstrates utilization of hypoxic hypoxia in combination with working hypoxia which is observed in swimmers during interval training. Such combination of hypoxia with physical exercises incorporating stroking movements has allowed to significantly increase swimming velocity at distances ranging from 50 m to 800 m.


Ключ. слова: гипоксия, гребные движения
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175.5.15

Шифр НБУВ: Ж24615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Баламутова Н. М. 
Исследование мотивации и эффективности оздоровительной тренировки для женщин, занимающихся в физкультурно-оздоровительных группах по плаванию / Н. М. Баламутова, Л. В. Шейко, И. П. Олейников // Физ. воспитание студ. творч. спец. - 2005. - № 1. - С. 79-85. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Запропоновано результати досліджень мотивації та ефективності оздоровчого тренування з плавання для жінок різних вікових груп.

Предложены результаты исследования мотивации и эффективности оздоровительной тренировки по плаванию для женщин различных возрастных групп.

In this article the results of research of motivation and efficiency of sanitary swimming training for women of differentage groups are produced.


Ключ. слова: мотивация, оздоровительное плавание, физическое состояние
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175.152.6

Шифр НБУВ: Ж69873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Ященко А. Г. 
Корекція порушення адаптації мозкового кровотоку у кваліфікованих спортсменок, які спеціалізуються в синхронному плаванні, за допомогою адаптогенів / А. Г. Ященко, Е. В. Майданюк, Алла Мустафа Кавакзе. Алла Мустафа Кавакзе Різик // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2005. - № 12. - С. 71-78. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Виявлено пристосувальні зміни мозкового кровотоку у кваліфікованих спортсменів (на прикладі синхронного плавання). Показано можливість корекції виявлених порушень функціонального стану мозкового кровотоку шляхом застосування адаптогенів.

Выявлены приспособительные изменения мозгового кровотока у квалифицированных спортсменов (на примере синхронного плавания). Показана возможность коррекции выявленных нарушений функционального состояния мозгового кровотока путем использования адаптогенов.

It was shown the adaptive shifts of brain blood circulation in the elite athletes (synchronized swimming). The possibility of revealed shifts correction by using of adaptogenes was shown.


Ключ. слова: мозковий кровотік, спеціальна працездатність, адаптаційні реакції, синхронне плавання, адаптогени
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175.091

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Шамардіна Г.  
Методи реабілітаційної направленості занять плаванням і вправами на воді з особами, які мають травму хребта і спинного мозку / Г. Шамардіна, О. Акопян // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2004. - № 19. - С. 84-91. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

На основі результатів проведених досліджень розглянуто проблему і обгрунтовано методику спеціальних занять плаванням реабілітаційного напрямку та вправ на воді для людей, які мають різного ступеня травми хребта та спинного мозку. Ефективність реабілітації засобами плавання функціональних систем організму та опорно-рухового апарата ураховували, зважаючи на зменшення тяжкості парезу, а також змін тонусу, рефлексів, трофіки, динаміку первинних рухових функцій - силу м'язів, обсяг активних рухів, відновлення рухових навичок. Зазначено, що у досліджених за розробленою методикою в організмі відбулися якісні зміни, які здатні забезпечувати відновлення функцій.

На основании результатов проведенных исследований рассмотрена проблема и обоснована методика специальных занятий плаванием реабилитационной направленности и упражнений на воде для лиц, имеющих травму позвоночника и спинного мозга различной тяжести. Эффективность реабилитации посредством плавания функциональных систем организма и опорно-двигательного аппарата учитывали по уменьшению тяжести пареза, изменению тонуса, рефлексов, трофики, динамики первичных двигательных функций - силы мышц, объема активных движений, восстановлению двигательных навыков. У занимающихся по разработанной системе в организме произошли качественные изменения, которые способны обеспечить восстановительные функции.

The results investigations being made allowed to examine the problem and to substantiate the special rehabilitation methods and exercises in water for persons having the spine and spinal cord injuries of different seriousness. The qualitative changesbeing able to provide the rehabilitation functions have been accrued in persons' organizm of those training by mentioned methods.


Ключ. слова: Фізична реабілітація, відновлення організму, плавання, травми хребта та спинного мозку
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175.091-7

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Філатова З. І. 
Методика оцінки прояву критичних ситуацій та ступеню їх сприймання студентами спеціальних медичних груп при початковому навчанні плаванню / З. І. Філатова, Л. М. Щербак, М. В. Євтушок // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2005. - № 6. - С. 56-61. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Визначено та проаналізовано методику оцінки прояву критичних ситуацій та ступеня їх сприймання студентами спеціальних медичних груп у процесі початкового навчання плавання.

In paper is defined and the procedure of an assessment of exhibiting of critical situations and degrees their perception by the students of special medical bunches is parsed at elementary education to float.


Ключ. слова: навчання плаванню, оцінка критичних ситуацій, сприймання небезпеки, студенти спеціальних медичних груп
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Седляр Ю. В. 
Обучение технике "разноименного" шестиударного кроля / Ю. В. Седляр // Физ. воспитание студ. творч. спец. - 2005. - № 5. - С. 38-45. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Описано особливості скручувальних рухів тулубом і їх узгодження з рухами руками і ногами під час плавання шестиударним кролем. Представлено вправи для їх навчання.

Описаны особенности скручивающих движений туловищем и их согласование с движениями руками и ногами при плавании разноименным шестиударным кролем. Представлены упражнения для их обучения.

The article deals with the description of the twisting movements of the torso and its co-ordination with the movements of the hands and legs. The exercises for the training of these movements are described.


Ключ. слова: шестиударный кроль, техника, методика обучения
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Звєзда І. С. 
Основи методики навчання і тренування в плаванні : Навч. посіб. / І. С. Звєзда, Т. В. Палагнюк; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2005. - 252 c. - Бібліогр.: с. 244-248. - укp.

Запропоновано методику навчання спортивним і прикладним способам плавання. Розглянуто особливості організації навчально-тренувального процесу, деякі вікові особливості дітей і вимоги, що висовуються у зв'язку з даними особливостями до методики навчання. Розкрито суть основних понять спортивного тренування, описано технічні, фізичні, тактичні, психічні, морально-вольові, інтелектуальні та інтегральні види підготовки в системі спортивного тренування.

Предложена методика обучения спортивным и прикладным способам плавания. Рассмотрены особенности организации учебно-тренировочного процесса, некоторые возрастные особенности детей и требования, выдвигающиеся в связи с данными особенностями к методике обучения. Раскрыта сущность основных понятий спортивной тренировки, описаны технические, физические, тактические, психические, морально-волевые, интеллектуальные и интегральные виды подготовки в системе спортивной тренировки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175.1 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА666267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шульга Л.  
Основы системного подхода к изучению техники плавания [Електронний ресурс] / Л. Шульга, Л. Драгунов // Наука в олимп. спорте. - 2001. - № 1. - С. 81-85. - Библиогр.: 21 назв. - рус. - Режим доступу: /articles/2001/

Розглянуто аспекти системного підходу до вивчення і удосконалення техніки спортивних способів плавання професором І.В. Вржесневським та його послідовниками.

Рассмотрены аспекты системного подхода к изучению и совершенствованию техники спортивных способов плавания профессором И.В. Вржесневским и его последователями.

Aspects of system approach to studying andimproving the technique of competitive swimming strokes by professor I.V. Vrzhesnevsky and his followers are considered in the article.


Ключ. слова: системный подход, техника, плавание
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175.5.11

Шифр НБУВ: Ж24615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Шульга Л.  
Особенности подготовки спортсменов в параолимпийском спорте [Електронний ресурс] / Л. Шульга, Л. Драгунов // Наука в олимп. спорте. - 2002. - № 2. - С. 63-66. - Библиогр.: 11 назв. - рус. - Режим доступу: /articles/2002/

Розглянуто аспекти формування системи підготовки спортсменів-інвалідів і методичні особливості проведення занять зі спортсменами з порушенням слуху та інтелекту в різні періоди річного циклу підготовки (на прикладі плавання).

Рассмотрены аспекты формирования системы подготовки спортсменов-инвалидов и методические особенности проведения занятий со спортсменами с нарушением слуха и интеллекта в разные периоды годового цикла подготовки (на примере плавания).

The aspects of training system formation for disabled athletes and methodical features of sessions to be held for athletes with disturbed hearing and intellect during different periods of annual training cycle are discussed (exemplified by swimming).


Ключ. слова: нарушение слуха, особенности проведения, плавание
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175.5.152.7

Шифр НБУВ: Ж24615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Воронова В.  
Особенности проявления внимания у спортсменов высокой квалификации [Електронний ресурс] / В. Воронова, С. Шутова // Наука в олимп. спорте. - 2004. - № 2. - С. 76-81. - Библиогр.: 20 назв. - рус. - Режим доступу: /articles/2004/

Досліджено сформованість властивостей уваги у спортсменів залежно від виду спорту (сучасне п'ятиборство, плавання, велосипедний спорт на треку, футбол) та їх взаємозв'язки з особистісно значущими психологічними проявами спортсменів.

Исследована сформированость свойств внимания у спортсменов в зависимости от вида спорта (современное пятиборье, плавание, велосипедный спорт та треке, футбол) и их взаимосвязь с лично значимыми психологическими проявлениями спортсменов.

Formed capacities of athletes'attention depending on sport event (modern pentathlon, swimming , track cycling, football) and their relationships with personality important psychological manifestations of athletes have been studied.


Ключ. слова: внимание, зависимости от вида спорта, взаимосвязь
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю943-515

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24615 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського