Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (19)Автореферати дисертацій (38)Книжкові видання та компакт-диски (40)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЕРЕСЕЛЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 209
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Сергійчук В.  
Депортація поляків з України. Невідомі документи про насильницьке переселення більшовицькою владою польського населення з УРСР в Польщу в 1944-1946 роках / В. Сергійчук. - К., 1999. - 191 c. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Дослідження українського історика присвячене трагічній сторінці в історії польського етносу в Україні. Повідомляється, що представників цього народу, котрі вже багато століть проживали в середовищі автохтонних українців, комуністичні режими СРСР та повоєнної Польщі примусово виселили із західноукраїнських земель.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ПОЛ)63-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Депортації українців та поляків: кінець 1939 - початок 50-х років : (До 50-річчя операції "Вісла"): [Матеріали Міжнар. наук. конф.] / упоряд.: Ю. Сливка; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л., 1998. - 132 c. - укp.

Розглянуто першопричини та геополітичні цілі переселенських акцій, перші депортації польського населення УРСР та населення Литви у світлі сталінської національної політики, а також ставлення польської опозиції 1970-80-х рр. до засад українсько-польського порозуміння. Проаналізовано нові матеріали про депортаційно-переселенські процеси, документи Державного архіву Львівщини про переселення і депортацію українців та поляків тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594942 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Записки Історико-філологічного товариства Андрія Білецького. Вип. 1 / ред.: Є. К. Чернухін. - К., 1997. - 186 с. - рус.

Наведено короткий нарис життя та діяльності професора Андрія Олександровича Білецького, який працював у галузі філології, історії, археології, епіграфіки, палеографії. Висвітлюються традиції вивчення давньо- та новогрецької мови в Україні, пропонується опис наслідків мовних грецько-українських контактів. Розповідається про життя та діяльність греків в Україні - в межах братств, в місцях компактного проживання, на різних державних і громадських посадах, а також про їхній внесок у розвиток української культури. Розглядається проблема переселення греків на Україні, історія окремих грецьких родів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54 + Ш1г(4УКР)_

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бочаров В. В. 
Изменение структуры крестьянского землевладения в юго-восточной Украине (1906 - 1916 гг.) / В. В. Бочаров // Вісн. Східноукр. держ. ун-ту. Іст. науки. - Луганськ, 2000. - № 2(24). - С. 31-35. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Проаналізовано роль переселенської політики царського уряду під час столипінської аграрної реформи в зміні структури селянського землеволодіння Південно-Східної України. Піддано сумніву твердження радянських дослідників щодо виключно насильницького характеру переселення. Доведено позитивний вплив останнього та вирішення проблем малоземелля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)523-211 + Х2(4Укр)52-623.131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Козацтво Південної України в першій половині ХІХ століття: Азовське козацьке військо : Навч. посіб. до спецкурсу "Укр. козацтво в 1775-1869 роках" для студ. / уклад.: Л. М. Маленко; Запоріз. держ. ун-т. - Запоріжжя, 1999. - 76 c. - укp.

Відображено історичні умови виникнення, територіальний, адміністративний та військовий устрій Азовського козацького формування, його соціально-економічний розвиток, ліквідацію війська та переселення азовців на Кубань. Вміщені документи дають можливість для достовірної реконструкції історичної реалії Азовського козацького війська.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-294 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бацак Н. І. 
Культурно-освітній розвиток грецької громади Північного Приазов'я (XVIII- XIX ст.) / Н. І. Бацак; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1998. - 58 c. - (Іст. зошити). - укp.

Розглядається становлення і розвиток системи освіти кримських греків після переселення до Північного Приазов'я. Показана роль елліністичних традицій у формуванні національної школи в Маріуполі і грецьких селах у першій половині XIX ст., а також висвітлено негативний вплив русифікації в галузі культури і освіти, що призвів до ліквідації національних навчальних закладів маріупольських греків наприкінці XIX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГРЕ)47-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585440 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Якубова Л. Д. 
Маріупольські греки (етнічна історія): 1778 р. - початок 30-х років ХХ ст. / Л. Д. Якубова; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1999. - 331 c. - укp.

Досліджено історію приазовських греків з часів утворення маріупольської грецької громади 1778 р. до початку 30-х рр. ХХ ст. Розкрито причини і обставини переселення християн Криму до Приазов'я; соціально-економічні та культурні умови існування громади у Грецькому автономному окрузі. Охарактеризовано етнокультурну специфіку маріупольської громади та основний зміст національного питання в ній у дорадянську добу, в період революційних подій 1917 р. і протягом громадянської війни в Україні. Проаналізовано господарське, громадське та культурне життя маріупольських греків за радянських часів, розкрито політику українського радянського уряду щодо грецької меншини. Окреслено етнокультурні проблеми меншини та наслідки політики коренізації в її середовищі. Визначено основні етапи історії маріупольських греків в Україні та перспективи даної самобутньої етнічної спільноти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГРЕ) + Т52(23=УКР6 А/Я)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Наукові записки Інституту політичних і етнонаціональних досліджень. Вип. 14 / ред.: І. Ф. Курас; НАН України. - К., 2000. - 245 с. - укp.

Висвітлено проблеми соціально-економічного, політичного, національно-культурного та духовного розвитку етнічних груп України у XVIII - XX ст. Детально проаналізовано етнічний склад населення Волині у першій половині XIX ст., а також міграцію кримських татар до Туреччини в XX ст. Розглянуто передумови переселення та політико-правове поле розвитку німецької етнічної групи в Україні у кінці XVIII - на початку XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4Укр)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Хомра О.  
Орієнтація молоді Східного Поділля на роботу за кордоном / О. Хомра, Л. Чвертко // Регіон. економіка. - 2001. - № 2. - С. 189-196. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

На підставі отриманих даних проведеного вибіркового соціально-демографічного обстеження проаналізовано установку на працю за рубежем молоді Східного Поділля. Визначено розходження в установках на працю за рубежем залежно від віку, освітнього рівня та соціальних груп. Виявлено тісний взаємозв'язок між орієнтованістю на працю за кордоном і переселенням у межах країни та за рубіж.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр335)824.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гедьо А. В. 
Переселення греків з Криму до Приазов'я у 1778 р. / А. В. Гедьо // Укр. іст. журн. - 2001. - № 1. - С. 73-84. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр=9Гре)462

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Причерноморские немцы. Их вклад в развитие г.Одессы и региона. 1803 - 1917 : Библиогр. указатель / ред.: Н. А. Шевчук; сост.: В. В. Самодурова; Одес. гос. ун-т им. И.И.Мечникова. Науч. б-ка. - О. : АстроПринт, 1999. - 192 c. - рус.

Вміщено опубліковані матеріали про переселення німців на південь України на початку ХІХ ст., освоєння ними земель, їх життя і діяльність (торгівлю, ремесло, культуру, сільське господарство, промисловість, релігійне життя тощо) на території сучасної Одещини в 1803 - 1917 рр. Вперше здійснено спробу зібрати та систематизувати відомості про публікації з історії причорноморських німців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГЕР)5 + Т3(4УКР-4ОДЕ-2ОД)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596739 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Соціальна експертиза в Україні: методологія, методика, досвід впровадження / ред.: Ю. І. Саєнко; Ін-т соціології НАН України. - К., 2000. - 194 c. - Бібліогр.: с. 189-192. - укp.

Розглянуто питання методології та методики соціальної експертизи, технології експертного опитування, соціального проектування. Проаналізовано методичні підходи до соціальної експертизи управлінських рішень і проектів. Значну увагу приділено соціальній експертизі окремих національних і регіональних проектів і програм, зокрема, соціально-екологічній експертизі господарських проектів, експертним оцінкам програми переселення потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, громадській експертизі програми житлово-комунальних субсидій, реформування системи соціального захисту, а також трансформації академічної науки в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Барановська Н. П. 
Соціальні та економічні наслідки Чорнобильської катастрофи / Н. П. Барановська; ред.: С. В. Кульчицький; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2001. - 95 c. - (Історичні зошити). - Бібліогр.: с. 91-95. - укp.

На підставі узагальнення матеріалів поточного діловодства та опублікованих даних висвітлено ряд аспектів соціальних та економічних наслідків чорнобильської катастрофи, пов'язаних з організацією евакуації та переселенням мешканців з забруднених територій, проблемами здоров'я населення України, визнанням статусу постраждалого населення та фінансуванням передбачених законодавством виплат та програм. Розкрито соціально-економічні проблеми, спричинені початком виведення з експлуатації Чорнобильської атомної електростанції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)277

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бондарчук П. М. 
Українізаційні процеси у профспілковому русі УСРР (20-і роки) / П. М. Бондарчук; ред.: С. В. Кульчицький; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1999. - 46 c. - (Іст. зошити). - укp.

Висвітлено політику українізації у профспілковому апараті та серед робітників, службовців, а також членів профспілок. Досліджено створення правових гарантій для успішного просування національно-культурних заходів. азначено, що недостатня матеріальна забезпеченість даної програми протягом усього періоду 1920-х років значно гальмувала вищезазначені процеси. Особливу увагу приділено переселенню сільського україномовного населення до зрусифікованих міст. Це стало початком перетворевання русифікованих міст на українські культурні центри та допомогло змінити ставлення міського населення до української мови та культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф72(2)93(2УК)35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р87632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Ювілейний збірник на честь 70-річчя від дня народження професора Петра Лизанця / Ужгород. держ. ун-т. Каф. угор. філології. Центр гунгарології. - Ужгород : Патент, 2000. - 632 c. - укp.

Розглянуто іншомовні запозичення у сфері економіки угорців у результаті їх переселення, українсько-угорські зв'язки на матеріалі ботанічної лексики закарпатських говірок. Значну увагу приділено слов'янським автохтонним особовим власним іменам у колі сучасних антропонімічних уподобань українців Одещини (чоловічі найменування), а також чинникам збереження рідної мови національних меншин в інтеретнічному просторі. Проаналізовано особливості поетики збірки "Круча" Т.Осьмачки, а також своєрідність ранніх поетичних збірок Ф.Потушняка. Окрему статтю присвячено суспільно-політичним змінам на перехідних етапах історії країн Східної Європи другої половини 40-х і 90-тих рр. XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1 я434 + Ш1 г(4УКР)д Лизанець П.М.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених : Зб. ст. Вип. 6 / ред.: В. С. Венедиктов; Нац. ун-т внутр. справ., Крим. юрид. ін-т. - Сімф., 2004. - 216 с. - укp.

Розкрито сутність, зміст і структуру правової системи України. Розглянуто питання нормативно-правової регламентації діяльності суб'єктів адміністративної юрисдикції в державі. Висвітлено історико-правові аспекти створення Генерального секретаріату - першого уряду Української Народної Республіки у 1917 р. Проаналізовано політико-правові чинники примусового переселення осіб німецької національності з території Кримської АРСР у серпні 1941 р. Викладено концептуальні засади розвитку органів внутрішніх справ в Україні у ХХІ ст., методику проведення перевірок додержання законності в роботі органів внутрішніх справ. Розглянуто проблеми підготовки працівників правоохоронних органів у ВНЗ.

Раскрыты сущность, содержание и структура правовой системы Украины. Рассмотрены вопросы нормативно-правовой регламентации деятельности субъектов административной юрисдикции в государстве. Освещены историко-правовые аспекты создания Генерального секретариата - первого правительства Украинской Народной Республики в 1917 г. Проанализированы политико-правовые факторы принудительного переселения лиц немецкой национальности с территории Крымской АССР в августе 1941 г. Изложены концептуальные основы развития органов внутренних дел в Украине в ХХІ ст., методика проведения проверок соблюдения законности в работе органов внутренних дел. Рассмотрены проблемы подготовки работников правоохранительных органов в ВУЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.я54(4УКР-6КРМ)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Вінниччина: минуле та сьогодення. Краєзнавчі дослідження : Матеріали ХХ Вінниц. наук. іст.-краєзнав. конф., 27 - 28 жовт. 2005 р. / ред.: М. М. Кравець; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. Ін-т історії, етнології і права, Вінниц. обл. краєзн. музей, Держ. арх. Вінниц. обл. - Вінниця : ДП ДКФ, 2005. - 321 c. - укp.

Висвітлено історію Поділля від найдавніших часів до сучасного періоду. Розглянуто питання про заснування м.Вінниця та походження його назви, а також розбудови та територіального розвитку міста в період правління Речі Посполитої. Проаналізовано вплив церковних шкіл подільської єпархії на формування менталітету населення регіону наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. Розкрито причини переселення селян з Поділля в середині 1920-х рр., описано становище вінницької інтелігенції у 1920-ті рр., політичні репресії в 1920 - 1930 рр. на Вінниччині проти викладачів, внесок вінничан у перемогу над фашизмом. Проаналізовано релігійну політику радянської влади на Поділлі у перші повоєнні роки (1945 - 1948), релігійну ситуацію у регіоні в післявоєнний період (1945 - 1955 рр.), антирелігійну боротьбу на Вінниччині в другій половині 1950-х - на початку 1960-х рр. Розглянуто питання історії Народного Руху України у регіоні наприкінці 1980-х - на початку 1990-х рр. Визначено етнічний склад сільського населення Вінниччини за результатами Всеукраїнського перепису населення 2001 р.

Освещена история Подолья от древнейших времен до современного периода. Рассмотрены вопросы основания г.Винница, происхождения его названия, а также территориального развития города в период правления Речи Посполитой. Изучено влияние церковных школ подольской епархии на формирование менталитета населения региона в конце ХІХ - начале ХХ ст. Раскрыты причины переселения крестьян с Подолья в середине 1920-х гг., проанализированы положение винницкой интеллигенции в 1920-е гг., политические репрессии в 1920 - 1930 гг. в Винницком регионе против преподавателей, вклад жителей региона в победу над фашизмом. Освещены религиозная политика советской власти на Подолье в первые послевоенные годы (1945 - 1948), религиозная ситуация в регионе в послевоенный период (1945 - 1955 гг.), антирелигиозная борьба в Винницкой области во второй половине 1950-х - начале 1960-х гг. Рассмотрены вопросы истории Народного Движения Украины в регионе в конце 1980-х - начале 1990-х гг. Определен этнический состав сельского населения Винницкой области по результатам Всеукраинской переписи населения 2001 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8Воловик + Т3(4УКР-4ВИН)я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА667059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Журба М. А. 
Шестикутна зірка над полем: Життя і смерть єврейського землеоблаштування в Україні (20 - 30-ті роки ХХ ст.) : Моногр. / М. А. Журба, В. О. Доценко. - К. : "МП Леся", 2005. - 229 c. - Бібліогр.: с. 206 - 229. - укp.

Наведено огляд наукових джерел дослідженння історії створення та функціонування Товариства по землеоблаштуванню єврейських трудящих (ТЗЕТ). Охарактеризовано становище української єврейської громади в 1920-х рр. Проаналізовано історичні передумови та особливості формування ТЗЕТ, розглянуто його організаційну структуру та основні етапи діяльності. Досліджено участь ТЗЕТ у здійсненні більшовицьких аграрних і соціально-політичних перетворень. Наведено відомості про культурно-просвітницьку діяльність ТЗЕТ. З'ясовано роль громадського об'єднання у процесі реалізації державних програм переселення євреїв на Південь України, у Крим та Єврейську автономну область Біробіджан.

Приведен обзор научных источников исследования истории создания Общества по землеустройству еврейских трудящих (ОЗЕТ). Охарактеризовано общественное положение украинской еврейской общины в 1920-х гг. Проанализированы исторические предпосылки и особенности формирования ОЗЕТ, рассмотрена его организационная структура и основные этапы деятельности. Исследовано участие ОЗЕТ в процессе осуществления большевистских аграрных и социально-политических преобразований. Приведены сведения о культурно-просветительской деятельности ОЗЕТ. Показана роль общественного объединения в процессе реализации государственных программ переселения евреев на Юг Украины, в Крым и Еврейскую автономную область Биробиджан.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)61 + Ф79(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Місінкевич Л. Л. 
Єврейська і польська національні меншини Поділля (20 - 30-ті рр. ХХ ст.) / Л. Л. Місінкевич; НАН України. Хмельниц. ін-т регіон. упр. та права. - К., 2001. - 254 c. - укp.

Досліджено проблему соціально-економічного та культурного розвитку етнічних меншин Поділля в 1920 - 1930-х рр. Висвітлено роль Центральної комісії у справах національних меншин, вплив їх на процес формування національних сільських рад у регіоні. Проаналізовано шляхи становлення і розвитку шкільної освіти серед євреїв та поляків, діяльність культурних закладів. Розглянуто основні етапи та особливості державної політики стосовно переселення та землеоблаштування євреїв, хід колективізації у селах регіону, а також процес деформації національної політики, який призвів до масових депортацій та репресій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)6 + Т3(4УКР=4ПОЛ)6 + Т3(4УКР348)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА611848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Збірник наукових праць Херсонського державного педагогічного університету. "Південний архів" (Історичні науки). Вип. 5 / ред.: В. М. Дарієнко. - Херсон, 2001. - 245 с. - укp.

Висвітлено історико-географічні особливості південної України та соціальне становище польської етнічної меншини в ХІХ - на початку ХХ ст. в Одесі. Проаналізовано діяльність та взаємодію українських і польських культурно-освітніх товариств півдня України на початку ХХ ст. Розкрито роль польського фактора в українському повстанському русі у південному регіоні. Описано комуністичний терор проти польського населення півдня України в 1920 - 1950-х рр. Розглянуто деякі морально-етичні аспекти акції переселення польських українців на Херсонщину в 1945 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68783 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського