Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (65)Книжкові видання та компакт-диски (41)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ПІВОСТРОВА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 341
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Чабай В. П. 
Вариабельность среднего и ранней поры позднего палеолита Крыма (предварительные итоги международного археологического проекта) / В. П. Чабай, Э. Э. Маркс, М. Отт // Археологія. - 1998. - № 4. - С. 19-47. - рус.

Протягом перших п'яти років виконання міжнародного кримського палеолітичного проекту головну увагу було зосереджено на дослідженні трьох середньопалеолітичних (Кабазі II, Кабазі V та Старосілля) та однієї пізньопалеолітичної (Сюрень I) пам'яток Західного Криму. До того ж, протягом двох польових сезонів досліджувалась східнокримська пам'ятка - Буран-Кая III, де були знайдені як середньо-, так і пізньопалеолітичні комплекси. Головні результати зусиль учасників проекту полягають у встановленні абсолютної хронології (понад 80 дат) як для середнього, так і для ранньої доби пізнього палеоліту півострова, визначенні технологічної та типологічної варіабельності для кримських середньопалеолітичних індустрій (західнокримська, кіїк-кобинська, старосільська та ак-кайська) та оріньяку варіанту кремс-дюфур Сюрені I. Новий тип індустрій було виявлено в 3 культурному шарі Старосілля. В Буран-Каї III, шар С, знайдено перші свідчення наявності в Криму східноселетських комплексів. Результати проведених досліджень вказують на те, що всі датовані середньопалеолітичні пам'ятки існували протягом останнього гляціалу. До того ж близько 30 тис. років тому на терені Криму співіснували кримсько-мікокська (індустрії старосілля, кіїк-кобинська та ак-кайська), західнокримська, східноселетська та оріньякська традиції в обробці каменю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237УКР-6КРМ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бахмутов В. Г. 
Дослідження геомагнітного поля Південного океану у районі Антарктичного півострова / В. Г. Бахмутов, І. Ф. Доценко, Ю. В. Козленко, І. Н. Корчагін, В. В. Чернишев // Бюл. Укр. антаркт. центру. - 1998. - Вип. 2. - С. 141-145. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати вимірювань магнітного поля акваторії Південного океану поблизу Антарктичного п-ва дуги Південна Скотія. За проведеними площинними вимірюваннями магнітного поля у районі Південих Оркнейських о-вів вперше побудовано карту-схему значень модуля повного вектора магнітного поля даного району. Аналіз графіків поля вздовж галсів та карти-схеми Південно-Оркнейського полігону показує, що структури Південного океану по-різному відбиваються у магнітному полі. Зокрема, простежено різке розмежування характеристик магнітних аномалій субконтинентальних та океанічних ділянок дна. Інтерпретація вимірів магнітного поля за профілем через протоку Дрейка до околиць станції Академік Вернадський підтверджує принципово різний характер аномалієутворювальних об'єктів у межах океанічної та субконтинентальної структур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221(95)0с1/8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Географія та історія Іспанії : Посіб. з країнознавства / уклад.: А. О. Серебрянська; Київ. держ. лінгв. ун-т. - К., 1998. - 269 c. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Дається комплексний опис географічного положення країни, її територій та кордонів. Розкриваються природні умови і ресурси Іспанії, характеризуються рельєф, клімат, рослинний і тваринний світ. Наводяться дані про населення, мови і діалекти, адміністративне ділення країни, освіту і культуру сучасної Іспанії. Розкриваються найважливіші періоди в історії Іспанії: грецька і фінікійська колонізації, завоювання Піренейського півострова Римом, реконкіста, утворення північних піренейських королівств, об'єднання Іспанії, періоди буржуазних революцій, карлістські війни, епоха першої, другої і третьої загальної кризи капіталізму, від авторитарної диктатури до буржуазно-демократичного ладу. Висвітлюється тема про систему освіти Іспанії, останні реформи в цій галузі, умови навчання і життя іспанського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д890(47ІСП)0 я73 + Т3(4ИСП))я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Орлова М. И. 
Компонентный состав естественной остаточной намагниченности мезозойских образований в районе Аргентинских островов (Антарктический полуостров) / М. И. Орлова // Геофиз. журн.. - 1999. - 21, № 5. - С. 49-55. - Библиогр.: 13 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(954)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Самчук В. Л. 
Південнослов'янські країни у політиці європейських держав періоду балканських криз 80-х років ХІХ ст. : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / В. Л. Самчук; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 1999. - 20 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено комплексному аналізу розвитку міжнародних відносин навколо слов'янських країн Балканського півострова у 80-ті роки XIX ст., ключових аспектів балканської політики європейських держав, її впливу на долю південнослов'янських народів, ролі балканських криз 80-х років у визначенні позицій та виробленні політики провідних держав Європи - Росії, Австро-Угорщини, Німеччини, Франції, Великобританії та Італії. Розкриваються позиції політичного керівництва великих європейських держав, досліджено їх програми та діяльність у відношенні до південнослов'янських країн у період розгортання криз на Балканах у 80-ті роки XIX ст., що були спрямовані на забезпечення власної балкансько-близькосхідної політики, а також з'ясовано плани правлячих кіл Болгарії, Сербії, Чорногорії, Боснії і Герцеговини щодо здійснення національної політики в регіоні. Доведено вирішальну роль великих держав у долях малих країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(476)5-611 + Т3(49=Сл7)5-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Власов В. П. 
Етнокультурні процеси в Криму у ІІІ ст. до н.е. - IV ст.н.е. (за матеріалами ліпної кераміки) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.04 / В. П. Власов; НАН України. Ін-т археол. - К., 1999. - 24 c. - укp. - рус.

На підставі вивчення значного масиву ліпної кераміки, із залученням усіх виданих, а також ще неопублікованих знахідок, висвітлюються етнокультурні процеси, що відбувалися у Північно-Західному, Центральному та Південно-Західному Криму протягом ІІІ ст. до н.е. - IV ст. н.е. Порівняльно-типологічний аналіз та культурно-хронологічна систематизація комплексу ліпної кераміки Криму показують, що він складається з однієї етнічно нейтральної групи та 15 різнорідних за походженням груп, які співвідносяться з тими чи іншими етнічними компонентами, що входили до складу мешканців півострова. Встановлено, що в Криму в різні часи жили скіфи, таври, сармати, меоти, носії зарубинецької культури, фракійці, германці та алани, а також населення, що з'явилось внаслідок міксації цих народів. В межах окремих хронологічних періодів простежено зміни в етнічному складі Криму, визначено час, динаміку та шляхи проникнення різних племен, а також характер взаємовідносин мігрантів з місцевим населенням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237Укр- 6Кри)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гинтов О. Б. 
Проблемы динамики земной коры Крымского полуострова в мезо-кайнозое (тектонофизический аспект).1 / О. Б. Гинтов, А. В. Муровская // Геофиз. журн.. - 2000. - 22, № 2. - С. 39-60. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

На основі структурно-парагенетичного та кінематичного аналізів тріщин і дзеркал ковзання встановлено головні етапи деформації мезо-кайнозойських відкладів Кримського півострова. Доведено пізньоюрський вік вулканічного масиву Карадаг. З'ясовано, що породи верхньої юри переважно залягають автохтонно. Встановлено характер зміни співвідношення головних нормальних напружень у процесі деформування. Розроблено тектонофізичну модель динамічної системи Південнобережної сейсмогенної зони.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(45Укр7-6Кри)2-39 + Д59(45Укр7-6Кри)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Булгаков М. П. 
Особливості льодових умов у районі Антарктичного півострова та моря Скотія восени 1998 р. за даними Другої української антарктичної експедиції / М. П. Булгаков, Ю. В. Артамонов, В. А. Бібік, В. Ф. Грищенко, П. Д. Ломакін // Доп. НАН України. - 2000. - № 1. - С. 107-110. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.5с14

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Міхеєва Т. Л. 
Прямі та обернені задачі гравіметрії та магнітометрії в одному підкласі зірчастих тіл : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Т. Л. Міхеєва; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. - К., 2000. - 18 c. - укp.

Розглянуто геологічні тіла, виділені як підклас зірчастих об'єктів, поданих горизонтальними циліндричними тілами з довільним зовнішнім контуром і неоднорідною густиною. Зовнішній контур зірчастих тіл апроксимовано тригонометричним поліномом. Варіювання кількістю членів полінома дозволяє ефективно описати геологічні об'єкти зі складною конфігурацією. Створено нове алгоритмічне і програмне забезпечення розв'язання прямих та обернених задач для вибраного класу геологічних тіл. Адаптація розробленої технології апроксимації зірчастих тіл у програмний комплекс моделювання геологічних розрізів та об'єктів за виміряними компонентами гравітаційного та магнітного полів дозволяє здійснити багатокрокові, різноваріантні стратегії автоматизованого підбору. Проведено моделювання окремих локальних гравітаційних і магнітних аномалій, зареєстрованих у Чорному морі й акваторіях Антарктичного півострова.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212.1 + Д214.2с45

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гинтов О. Б. 
Проблемы динамики земной коры Крымского полуострова в мезо-кайнозое (тектонофизический аспект). 2 / О. Б. Гинтов, А. В. Муровская // Геофиз. журн.. - 2000. - 22, № 3. - С. 36-49. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

На основі структурно-парагенетичного та кінематичного аналізів тріщин і дзеркал ковзання встановлено основні етапи деформації мезо-кайнозойських відкладень Кримського півострова. Доведено пізньоюрський вік вулканічного масиву Карадаг. З'ясовано, що породи верхньої юри в основному залягають автохтонно. Встановлено характер зміни співвідношення головних нормальних напружень у процесі деформації. Розроблено тектонофізичну модель динамічної системи Південнобережної сейсмогенної зони.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217(45Укр7-6Кри)9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гобаренко В. С. 
Особенности пространственного распределения скоростей iP/i- и iS/i-волн и упругих характеристик коры восточной части Крымского полуострова / В. С. Гобаренко // Геофиз. журн.. - 2000. - 22, № 1. - С. 66-76. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

Виявлено особливості глибинної структури й аномалій пружних властивостей кори східної частини Кримського півострова. Вивчену територію поділено на три блоки, які істотно відрізняються за швидкісними та іншими пружними параметрами. Середовище між Алуштою та Судаком характеризується високими значеннями всіх пружних параметрів. Припущено, що в ньому накопичується пружна енергія, розрядка якої відбувається на найбільш контрастних неоднорідностях у зоні переходу до низькошвидкісної Судаксько-Феодосійської області.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.3 + Д59(45Укр7-6Кри)39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Абдуллаєва М. А. 
Православні храми та монастирі Криму як осередки духовного життя грецького населення (кінець ХVІІІ - 30-і роки ХХ ст.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / М. А. Абдуллаєва; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2001. - 19 c. - укp.

На підставі архівних джерел, сучасних вітчизняних та іноземних досліджень проаналізовано відродження грецької етнічної групи у Криму. Визначено роль грецьких культурних впливів в історії Криму щодо політики освоєння півострова. Розглянуто грецькі громади та парафії греків у Криму наприкінці XVIII - на початку XX ст., показано національні особливості у сфері релігійної обрядовості греків, охарактеризовано діяльність парафіяльних осередків і освітніх закладів як фактор збереження національної самосвідомості греків. Визначено місце релігійних об'єднань у духовному житті грецької меншини Криму періоду революції 1917 р., громадянської війни та політики "коренізації". Досліджено процеси ліквідації грецьких парафій та закриття церков у 1930-і рр., що призвело до прискорення асиміляції греків регіону іншими етнічними групами радянського Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-655.9 + Т3(4Укр-6КРМ)0-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317262 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Давиденко В. М. 
Вовки Кінбурнського півострова / В. М. Давиденко, З. Й. Петрович // Наук. пр. НаУКМА. (Миколаїв. філ.). - 2001. - 11. - С. 51-54. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто біологічні, екологічні, соціальні аспекти існування популяції вовків за умов Кінбурнського півострова. Обгрунтовано необхідність збереження вовків на заповідних територіях як елемента фауністичного різноманіття, цінної генетичної програми, сформованої внаслідок еволюційного процесу, а також як природного регулятора біологічного стану та чисельності певних видів тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.2 + Е623.362.446.2Can

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ушаков С. В. 
Етнічна ситуація в Південно-Західному Криму на межі античності та середньовіччя (III - середина VI ст.н.е.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.04 / С. В. Ушаков; НАН України. Ін-т археол. - К., 2001. - 16 c. - укp.

Досліджено питання етнічної історії на межі античності та середньовіччя (на прикладі етнічної ситуації в Південно-Західному Криму кінця III - середини VI ст.). Проаналізовано історіографію питання, розглянуто основні групи джерел (писемних, археологічних, антропологічних). На підставі їх дослідження створено модель етнічної ситуації в регіоні у зазначених хронологічних межах. Наголошено, що в першій половині III ст. вже не існувало монолітної єдності пізньоскіфського етносу, роз'єднаного політично внаслідок вторгнення сарматів. З'ясовано, що чисельність населення регіону значно зменшилася після вторгнення гунів (кінець IV - перша половина V ст.). З другої половини V ст. до середини VI ст. у Південно-Західному Криму мешкають окремі групи гунів, у північно-східному регіоні, в основному, алани, в глибині гірської частини півострова - готи. У цей період починається формування алано-готської синкретичної культури й алано-готської етносоціальної спільноти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237УКР-6КРМ)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Дрига І. М. 
Синтагматична специфіка турецької мови (регіон Балканського півострова, середина ХІХ - ХХ ст.) : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.13 / І. М. Дрига; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2001. - 21 c. - укp.

Розглянуто особливості турецької мови Болгарії, Румунії, Македонії, Боснії, Косова, Греції, Кіпра й Албанії, встановлено єдину картину побутування мови, проведено порівняння її рис, серед яких визначальними є синтагматичні. Доведено, що в зонах різносистемних мовних зустрічей зміни призводять до потенційного маркування "прагматично обумовлених" граматичних явищ, синтаксис є етапним бар'єром для контамінаційного вторгнення однієї системи в іншу. На підставі аналізу писемних джерел досліджено прагматичні розрізнення, що прогнозують правила інверсії з синтагматичною здатністю до передпозицій. У писемній мові наявні суб'єкт-початкові, безпосередньо переддієслівні та постпредикативні обмеження. Доведено, що ієрархію синтаксису та семантики у балканотурецькій мові зумовлено синтагматично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш163.12-22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сергійчук В.  
Український Крим / В. Сергійчук. - К. : Укр. Вид. Спілка, 2001. - 304 c. - укp.

На основі великого документального матеріалу висвітлено спільну історичну долю Криму й України. Особливу увагу приділено українській більшості півострова в період Кримського ханства, включенню Криму до українського народногосподарського комплексу з кінця XVIII ст. Проаналізовано перебіг подій, пов'язаних з процесом об'єднання Криму з Україною у 1918 р. та передання півострова УРСР у 1954 р. Наведено конкретні аргументи про те, що населення півострова завжди пов'язувало зростання свого добробуту в єднанні з Україною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)0,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Булгаков М. П. 
Результати океанографічних досліджень України в Антарктиці у 1995 - 2000 роках. Досвід та перспективи / М. П. Булгаков, П. Д. Ломакін, Ю. В. Артамонов; НАН України. Мор. гідрофіз. ін-т. - Препр. - Севастополь, 2001. - 66 c. - Бібліогр.: с. 62-65. - укp.

На підставі використання сучасних баз архівних і кліматичних, гідрофізичних і метеорологічних даних, а також даних, одержаних під час перших трьох національних антарктичних експедицій, наведено результати океанографічних досліджень Атлантичного сектора Антарктики. Проаналізовано стан основних гідрофізичних полів природного середовища у малодосліджених регіонах Антарктики (моря Скотія, Уеделла та Беллінсгаузена, західного шельфа Антарктичного півострова). Представлено експериментальні океанографічні дані, які доповнюють сучасні лоції району архіпелагу Аргентинські острови, де розташована Українська антарктична станція "Академік Вернадський". Запропоновано методичні розробки щодо ефективного проведення експериментальних океанографічних досліджень Антарктиди у майбутніх національних експедиціях і обгрунтовано перспективи подальших комплексних морських досліджень акваторій Антарктиди та Атлантичного океану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221(92)022

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р90887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Непомнящий А. А. 
Бібліографічна спадщина історико-етнографічних досліджень Криму в кінці ХVІІІ - на початку ХХ століть : Автореф. дис... д-ра іст. наук : 07.00.08 / А. А. Непомнящий; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. - К., 2001. - 32 c. - укp.

На підставі опрацювання бібліографічних джерел та архівної інформації, вперше залученої до наукового обігу, здійснено науково-бібліографічну репрезентацію вивчення історії та етнографії Криму кінця XVIII - початку XX ст., проведено класифікацію та аналіз родо-видового складу бібліографічного матеріалу. Виділено основні кримознавчі наукові центри Російської імперії та визначено з використанням просопографічного методу персональний склад вчених та аматорів, які проводили історико-етнографічні дослідження півострова. Досліджено основні закономірності, етапи та напрямки історико-етнографічного вивчення Криму у контексті розвитку історичної науки, принципи її бібліографічної репрезентації, ступінь адекватності, повноти та точності у бібліографічному інформуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-6КРМ)я1 + Ч735.27г(4УКР-6КРМ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Булгаков М. П. 
Циркуляція вод у районі північно-західного шельфу Антарктичного півострова та її вплив на поширення криля / М. П. Булгаков, Ю. В. Артамонов, П. Д. Ломакін // Доп. НАН України. - 2001. - № 5. - С. 113-115. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Коппінс Б.  
New for Grimea and Ukraine species of the lichens = Нові для Криму та України види лишайників / Б. Коппінс, С. Ходосовцев, П. Уолселей, С. Зеленко // Укр. ботан. журн. - 2001. - 58, № 6. - С. 716-722. - Библиогр.: 23 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.6*851.22(4Кри) + Е521.6*221.5(4Кри)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського