Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ОРТОДОКСІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Маєвський В. І. 
Еволюційна терія та технологічний прогрес / В. І. Маєвський // Економіка і прогнозування. - 2001. - № 4. - С. 37-51. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Показано, що еволюційна теорія більш адекватно відображає особливості технологічно прогресуючої економіки, ніж ортодоксія, що переважає у сучасній фундаментальній науці. Обгрунтовано, що еволюційна терія здатна вплинути на усталені стереотипи економічної політики, зокрема, на позицію, згідно з якою інвестиції фінансуються лише за рахунок заощаджень. З точки зору еволюційної терії, її слід доповнити положеннями про необхідність кредитної емісії під майбутні доходи, тобто емісією, не забезпеченою заощадженнями. Доведено, що за межами власне еволюційної теорії існує безліч цінних прикладних розробок еволюційного типу, які проводять спеціалісти корпорацій, фірм, фінансових структур. Наголошено на актуальності задачі інтеграції еволюційної терії та прикладного еволюційного аналізу в єдиний теоретико-практичний напрямок.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4Рос)0-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Стасюк Л. О. 
Ортодоксія у християнстві: протестантський вимір : монографія / Л. О. Стасюк; Житомир. держ. ун-т ім. І. Франка. - Житомир : Євенок О. О., 2014. - 294 c. - Бібліогр.: с. 265-292 - укp.

Проаналізовано філософсько-релігієзнавчий контекст функціональності феномена ортодоксії у християнстві в її протестантському вимірі. Розкрито сутність і специфіку основних трансформаційних тенденцій протестантської ортодоксії у системі філософського та теологічного знання. Увагу приділено соціокультурній парадигмі гуманізму та реформації як підгрунтю формування протестантської ортодоксії. Розглянуто міжконфесійні й екуменічні інтенції конфесій-послідовників протестантської ортодоксії за умов глобалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376-4-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА796840 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Соловій Р. П. 
Феномен виникаючої церкви у контексті теологічних та еклезіологічних трансформацій у сучасному західному протестантизмі : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.14 / Р. П. Соловій; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - Київ, 2017. - 38 c. - укp.

Вперше у вітчизняному богослов'ї та релігієзнавстві здійснено комплексний аналіз Виникаючої церкви як альтернативного богословського дискурсу, релігійно-культурного феномену й інноваційної еклезіологічної моделі західного євангельського протестантизму в контексті постмодерну. Виявлено соціально-релігійні передумови, світоглядно-богословський контекст та історико-культурні чинники утворення церкви, з'ясовано конфесійну, богословську та географічну варіативність її виражень. В результаті аналізу першоджерел встановлено актуальні характеристики церкви, котра, попри властиву їй структурну аморфність, визначається як когерентний релігійний феномен, що виражає себе за допомогою дискурсивних і практичних орієнтацій, які надають йому єдності та відносної стабільності. Показано, що на зародження церкви та формування предметної структури її богословського дискурсу істотний вплив справили постліберальна та постконсервативна парадигми, радикальна ортодоксія, місіональне богослов'я, нове чернецтво та християнський рух за соціальну справедливість. Доведено, що за своєю природою Виникаюча церква є перш за все еклезіологічним експериментом, богословські контури якого окреслюють "покірна" епістемологія, постмодерністська герменевтика, оптимістична антропологія та сотеріологічний інклюзивізм. Обгрунтовано, що у богослов'ї Виникаючої церкви смислове поле концепту царства Божого розширюється у напрямі етико-антропологічної проблематики, ортопраксії та соціального богослов'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.09(4/8)-4-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського