Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (13)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (53)Автореферати дисертацій (109)Книжкові видання та компакт-диски (1095)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ОБРЯДОВІ$<.>+<.>K=ПІСНІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 618
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Антонюк В. Г. 
Виконавські форми сольного співу: до питання різнопрофільних співацьких особистостей / В. Г. Антонюк; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. - К. : Укр. ідея, 1999. - 24 c. - Бібліогр.: 25 назв. - укp. - рус.

Здійснено порівняльний аналіз ролі української народної пісні у формуванні вокальної особистості в контексті професійного навчання співу різних мистецьких спрямувань (академічного, народного та естрадного) з використанням розкриття етномистецтвознавчого аспекту національної вокальної школи на різних рівнях художнього цілого, із залученням різнопрофільних способів художньо-стильового втілення національної специфіки жанру. Показана залежність виконавців народно-пісенного репертуару від інтонаційного досвіду сучасного їм середовища, яка впливає на стиль співу й імпровізаційну техніку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.3-73(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Іванова Ю.  
Вокально-хорова творчість М.Кармінського / Ю. Іванова // Культура України. Мистецтвознав. - Х., 2000. - Вип. 6. - С. 140-148. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано хорові твори М.Кармінського - значний внесок у розвиток хорового мистецтва України. Жанри, пов'язані з літературним текстом, складають ядро спадщини композитора. Перші кроки роботи М.Кармінського в синтетичних жанрах починаються зі співробітництва з Харківським театром юного глядача, який став своєрідною лабораторією творчих пошуків, вплинув на його формування як театрального композитора. Домінантою творчості М.Кармінського є пісня. Жанр пісні приваблював композитора своїми виразними можливостями синтезу музики та слова. Логічним був перехід від музики драматичних спектаклів до музики у кінематографі, де реальність, зримість образів художніх фільмів відточувала індивідуальність композитора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.1-03(4Укр)6-81 Кармінський + Щ317

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Горбенко С. С. 
Дитяче хорове виховання в Україні : Навч.- метод. посіб. для вчителів шк. різного типу, студ. та викл. вищ. мистец. навч. закл. / С. С. Горбенко. - К., 1999. - 251 c. - укp.

Досліджено зародження та розвиток дитячого хорового виховання та шкільної хорової пісні в Україні. Розглянуто деякі аспекти багатоголосного хорового співу. Проаналізовано хорову творчість українських композиторів другої половини XIX - середини XX ст. для дітей: С.І.Воробкевича, М.В.Лисенка, М.Д.Леонтовича, К.Г.Стеценка, Я.С.Степового, С.П.Людкевича та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.1-73(4УКР)-68 + Щ314.1-03(4УКР)-81 + Ч421.355.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604083 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сорока П.  
Емма Андієвська: Літературний портрет / П. Сорока. - Т., 1998. - 240 c. - Бібліогр.: с. 218-221. - укp.

Проаналізовано творчість однієї з найобдарованіших сучасних письменниць модерного спрямування Е.Андієвської. У полі зору автора - поетичні збірки "Поезії", "Народження ідола", "Риба і розмір", "Кути опустінь", "Первні", "Базар", "Каварня", "Пісні без тексту", "Знаки. Тарок" тощо. Значну увагу приділено малій та епічній прозі письменниці, зокрема, її творам "Герострати", "Роман про людське призначення", "Роман про добру людину". Зроблено спробу проникнути у складний внутрішній світ малярських робіт Е.Андієвської.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ГЕР=Ук)-4 Андієвська Е. 4,0 + Ш5(Ук=4НІМ)-4 Андрієвська Е. 4,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шостак В. М. 
Етико-світоглядні традиції найдавнішої духовної культури на території України : Курс лекцій: Навч. посіб. для студ. вищ. закл. освіти / В. М. Шостак. - Луцьк : РВВ "Вежа", 1999. - 188 c. - (Книгозбірня студ.). - Бібліогр.: 214 назв. - укp.

Висвітлено основні напрями і форми розвитку етико-світоглядних традицій на території України з найдавніших часів до X ст. н.е. Проаналізовано процес становлення системи світоглядних уявлень за умов неолітичного часу, основні зміни в духовній культурі населення України під впливом соціально-державних чинників Великої Скіфії, а також найбільш характерні моменти дохристиянського світогляду слов'ян. Українську обрядовість охарактеризовано як одну з форм взаємовідносин Людини і Природи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)2-7 + Ю711.32 + Щ103(0)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Київщинознавство : Посіб. для вчителя. Вип. 1 / ред.: І. Л. Лікарчук; Упр. освіти і науки Київ. облдержадмін. - К., 2001 . - 294 c. - Библиогр.: с. 286-292 - укp.

Вміщено відомості про географічне положення, історію формування території Київської області, її природні особливості, рослинний і тваринний світ. Проаналізовано склад населення Київщини, його обрядові свята та звичаї, специфіку одягу, характер релігійних вірувань, культурні надбання. Розглянуто причини та наслідки аварії на Чорнобильській АЕС. Описано історичні події, які відбувалися на території Київщини і мали значення для всієї України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4КИЇ)я721

Рубрики:

Шифр НБУВ: В344056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Нудьга Г.  
Козак, філософ, поет / Г. Нудьга; ред.: Л. Сеник; Благод. фонд-фундація ім. Г.Нудьги. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. - Л., 1999. - 206 c. - укp.

Описано життя та творчість українського поета XVIII ст. Семена Климовського. Значну увагу приділено поширенню у світі його популярної пісні "Їхав козак за Дунай", що стала народною та ввійшла у музичну культуру націй світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш6(4УКР)4-53 + Ш5(4УКР)4-4 Климовський С. 4,0 + Щ314.041-3(4УКР)4 + Ю3(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Євсєєв Ф. Т. 
Купальська обрядовість у дослідженнях О.О.Потебні (до питання про етимологію і сутність Мари/Марени) / Ф. Т. Євсєєв // Наук. зап. Ніжин. держ. пед. ун-ту. Філол. науки. - 1998. - [Вип. 1]. - С. 18-32. - укp.

Розглянуто концепцію видатного українського лінгвіста і етнолога О.О.Потебні щодо генезису купальського ритуалу й семантики обрядової антропонімії. На думку автора, слід вважати купальський ритуал східно-слов'янською трансформацією архаїчної космогонії. З позиції гіпотези косморитуального глотогенезу імена Мара/Марена етимологізуються відповідно "місячно-сонячна" та "місячно-сонячно-небесна (сяюча)".


Індекс рубрикатора НБУВ: Э319.1(49=СЛ) + Т597.78

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68857/філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Копаниця Л.  
Метапонятійна модель української ліричної пісні / Л. Копаниця; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2000. - 504 c. - укp.

Розглянуто міфоритуальний сценарій створення пісенної моделі світу, топоси та формули у функціональній двоєдиності поетичного канону. Основну увагу приділено бінарній полярності, семантичним координатам і кодам міфоритуальної метасхеми у мотивах ліричної пісні, множинності символічних формул долі у фольклорі, рефлексам архетипів свідомості у культурному концепті "доля", реміфологізації та ритуалізації у пісні, а також упорядкуванню мікрокосмосу людини у словесному вимірі. Детально проаналізовано генетичні витоки фольклорної поетики та універсальну мову символів еросу в народній пісні. Охарактеризовано взаємоперетини протилежних структур у процесі народження індивідуального в популярній любовній пісні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1Ук)-631 + Ш200

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Мистецтвознавство / ред.: В. В. Грещук. - Івано-Франківськ : Плай, 2000. - 197 с. - (Вісн. Прикарпат. ун-ту; Вип. 2). - укp.

Висвітлено проблеми розвитку українського образотворчого, музичного та театрального мистецтв. Детально розглянуто етнорегіональну своєрідність сакрального малярства та церковної музики Галицько-Волинської держави. Значну увагу приділено музичному фольклору в операх Г.Майбороди, кобзарському феномену З.Штокалка, ролі української народної пісні у літературній творчості І.Франка, художньо-освітній діяльності Д.-Л.Іванцева.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ.я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж68932/Мист. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Наукові записки / Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. - Т., 1998. - 288 с. - (Літературознавство; Вип. 2). - укp. - рус.

Представлено матеріали з літературознавства, які включають праці професорсько-викладацького складу й аспірантів кафедр Тернопільського державного педагогічного університету ім. В.Гнатюка, а також статті науковців тих вузів, з якими співпрацює університет. Висвітлено ряд питань з проблем: християнство і література; естопсихологія і рецептивна естетика; питання про наукову поезію; неоромантизм і міфологізм; історичний документ як об'єкт художнього осмислення; Бальзак і Тернопільщина; творчість І.Драча у дискусії 60-х років; еміграція, історія та міжкультурний діалог; історично-культурні виміри творчості письменників об'єднання "Логос"; трансформація обрядової весільної пісні у фольклорі порубіжжя Гуцульщини та Покуття та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4/6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/літ. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Наукові записки Тернопільського державного педагогічного університету ім. В.Гнатюка / ред.: О. С. Смоляк. - Т., 2000 - (Сер. Мистецтвознавство; N 2(5)). - укp.

Розглянуто українську духовну музику ХХ ст. та національну музичну мову. Висвітлено релігійну тематику і творчість С.Людкевича, Йоганна Непомука Давіда в аспекті необарокових тенденцій. Вивчено сучасні проблеми художньої епістемології сакральної культури. Досліджено діяльність Івана Озаркевича та галицького музичного театру (середина ХІХ ст.), музично-просвітницьку діяльність греко-католицьких священників у західному Поділлі. Охарактеризовано музичну фольклористику: колядки та щедрівки українців Кубані, наведено християнські колядки та щедрівки Слобожанщини, викладено християнські елементи у сюжетах гаївок Західного Поділля. Викладено християнські засади кобзарсько-лірницького мистецтва, висвітлено родинну та календарну обрядовість на сторінках часопису "Подольские епархиальные ведомости". Розглянуто питання розвитку євхаристичного посуду ХIV - початку XVII ст. Охарактеризовано сакральне мистецтво Покуття ХVIII - початку ХХ ст. Наведено типологію споруд для дзвонів Східної Галичини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ03(4Укр) + Щ313(4Укр)0 + Щ318.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/Мист. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Шибанов Г. М. 
Нестор Городовенко. Життя і творчість / Г. М. Шибанов; Дослід. Фундація ім. О.Ольжича в США. - К. : Вид-во ім. О.Теліги, 2001. - 248 c. - укp.

Досліджено життєвий та творчий шлях українського хорового диригента, неперевершеного знавця й інтерпретатора народної пісні Нестора Городовенка (1885 - 1964 рр.). На основі великого фактологічного та документального матеріалу висвітлено нелегку долю видатного митця-патріота та розглянуто драматичні сторінки з історії національної музичної культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)6-6 + Щ314.1-73(4УКР)6-682 + Щ314.1-73(7КАН=УКР)6-83 Городовенко Н.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606218 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Сокіл Г. П. 
Осип Роздольський. Життя і діяльність / Г. П. Сокіл; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л. : Вид. центр ЛНУ ім. І.Франка, 2000. - 165 c. - укp.

Висвітлено малознані та зовсім невідомі факти з життя українського фольклориста, етнографа, перекладача Осипа Роздольського, наукові дослідження якого охоплюють багато регіонів України - Галичину, Волинь, Поділля, Закарпаття, Покуття, Буковину, Лемківщину, області Центральної та Північно-Східної України - Чернігівщину, Полтавщину, Київщину. Розглянуто фольклористичний доробок науковця, опрацьовані ним казки, анекдоти, небилиці, легенди, перекази, оповідання, народні пісні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш2 г(4УКР)6д Роздольський О.

Шифр НБУВ: ВА604041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Агеєва В. П. 
Поетеса зламу століть: Творчість Лесі Українки в постмодерній інтерпретації / В. П. Агеєва. - К. : Либідь, 1999. - 262 c. - укp.

Зроблено спробу інтерпретації творчості Л.Українки через звернення до постмодерної теорії тексту, зокрема, до концепцій феміністичної критики. Розглянуто постать української письменниці у контексті її інтелектуальних і духовних шукань на зламі століть, коли зароджувались тенденції художнього розвитку, визначальні для мистецтва ХХ ст. Проаналізовано проблему комунікативного розриву в драматичній поемі "Кассандра", охарактеризовано неоромантичне двосвіття "Лісової пісні".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Українка Л. я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Логінова Т. О. 
Проблема цілісності художнього образу в драматургічній першооснові обряду / Т. О. Логінова // Культура України. Мистецтвознав. - Х., 2000. - Вип. 6. - С. 239-246. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто структуру традиційного українського весільного обряду, який відображає побутову й соціальну дійсність. Для аналізу окремих етапів обрядодії використано весільні пісні, створено цілісну модель весільної драми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=Укр)-519.2 + Ш3(2=1Укр)-633

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Тимофєєв П. Т. 
Пісенний фольклор робітничого середовища Донбасу (на матеріалі записів 20-х рр. ХХ ст.) / П. Т. Тимофєєв; Донец. держ. ун-т. - Донецьк : Юго-Восток, 1997. - 180 c. - Бібліогр.: 525 назв. - укp.

З'ясовано передумови формування промислового регіону Донбасу, охарактеризовано його специфіку в порівнянні з іншими регіонами, накреслено вихідні положення щодо впливу формування робітничого середовища Донбасу на умови утворення і функціонування пісень робітників. Висвітлюються теоретичні питання про місце пісенного фольклору працівників в загальнонародних процесах пізньої доби творення. Досліджуються проблеми варіантів і версій фольклорних творів, формульності ліричної пісні шахтарів, місце міського романсу в творчості шахтарів і окремі моменти поетики частушок робітників. При вирішенні складних питань, що стосуються формульності ліричної пісні шахтарів, увага акцентується на аспекті мікроситуацій, тем, мотивів-дій, біномів, асоціативних рядів і "Мікрорівня поетики". Вводяться в науковий обіг цінні матеріали польових записів варіантів шахтарських пісень Донбасу, здійснені в 20-х рр. ХХ ст. А.В.Пясковським, М.П.Гайдаєм, М.О.Гринченком.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1Ук)-697.1

Шифр НБУВ: ВА590678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Бодак В. А. 
Релігійна обрядовість в її соціальних реаліях / В. А. Бодак. - К., 2000. - 197 c. - Бібліогр.: 376 назв. - укp.

Досліджено складний механізм функціонування релігійного комплексу, зокрема, його обрядово-культової сфери у соціальному житті людства. Визначено природу релігійного обряду, його історичні форми та тенденції сучасного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э25 + Э372.27-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Рукописна україніка у фондах Львівської наукової бібліотеки ім. В.Стефаника НАН України та проблеми створення інформаційного банку даних : Матеріали міжнар. наук.- практ. конф., 20-21 верес. 1996 р. / упоряд.: М. М. Трегуб; НАН України. Львів. наук. б-ка ім. В.Стефаника. - Л., 1999. - 563 c. - укp.

Аналізується джерельна база історичного минулого культурно-громадського, політичного, церковного, економічного життя в Україні, зокрема, Галичині. Розповідається про давні рукописні книги: нотолінійні Ірмологіони, учительні Євангелії, Мінеї, Єрусалимські статути та пов'язані з ними проблеми мовознавства; розкривається зміст родово-маєткових архівів Дідушицьких, Сапєг, Пісочинських, в яких відображена господарська історія Брацлавщини, Галичини, Волині. Окремі розділи присвячені персоналіям (І.Пулюй, І.Горбачевський, Є.Маланюк, Я.Пастернак, О.Бобикевич, Т.Коструба, Ос.Барвінський), історії міст і сіл, музики, пісні, театру. Порушуються проблеми створення інформаційного банку даних на рукописні фонди.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.834.2(4УКР)541.4 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Головащенко С.  
Старозаповітне біблійне право як специфічна форма релігійно-правової ідеології / С. Головащенко // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Філос. та право. - 1999. - Т. 8. - С. 88-94. - укp.

Старозаповітне біблійне право розглядається як джерело нормативних моделей, що грунтувались на релігійному витлумаченні проблеми договірних відносин. Подано відомості про обрядові, державні, громадянські та кримінальні закони, розвиток форм судочинства, форми покарання за стародавнім lex talionis. Моральний вимір юридичної практики у Старому Заповіті розглянуо через поняття справедливості і чесного суду, захист прав та гідності особи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-212.03 + Х2(0)31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського