Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (13)Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (31)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=НОТИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Етнокультурна спадщина Рівненського Полісся : Матеріали комплекс. наук. експедицій Рівнен. фольклор.-етногр. т-ва. Вип. 1. - Рівне, 2001 . - 111 c. - укp.

Наведено результати досліджень учених, краєзнавців, фольклористів та етнографів матеріальної та духовної культури Рівненського Полісся. Розглянуто питання типології весільного обряду Північної Рівненщини. Описано топонімічні назви деяких населених пунктів даного регіону. Запропоновано тексти та ноти купальських, жнивних і колискових пісень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР3А/Я)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В344972/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Супрун-Яремко Н.  
Кубанська музична фольклористика: етапи становлення / Н. Супрун-Яремко // Нар. творчість та етнографія. - 2007. - № 5. - С. 11-18. - Библиогр.: с. 17-18 - укp.

Висвітлено традиції популяризації кубанського пісенного фольклору, публікації етнографічних матеріалів з описом обрядів чорноморського козацтва, збирання, нотування та видання українських пісень. Зазначено, що найбільший внесок у формування кубанської музичної фольклористики зробили Я.Бігдай, Г.Концевич, наведено відомості про їх діяльність. Охарактеризовано фольклористичну спадщину О.Кошиця в галузі етномузичного кубанознавства, який став першим українським музикантом, що започаткував практику експедиційно-польової роботи на території компактного проживання українців на Кубані.

Освещены традиции популяризации кубанского песенного фольклора, публикации этнографических материалов с описанием обрядов черноморского казачества, собирания, нотирования и издания украинских песен. Указано, что наибольший вклад в формирование кубанской музыкальной фольклористики сделали Я.Бигдай, Г.Концевич, представлены сведения об их деятельности. Охарактеризовано фольклористическое наследие А.Кошица в отрасли этномузыкального кубановедения, который стал первым украинским музыкантом, положившим начало практике экспедиционно-полевой работы на территории компактного проживания украинцев на Кубани.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ312г(4РОС-7КУБ) + Щ313(4РОС-7КУБ=УКР)0-414

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вісник Національного науково-дослідного інституту промислової безпеки та охорони праці. N 23 / ред.: М. О. Лисюк. - К., 2009. - 39 с. - укp.

Розглянуто питання правового захисту безпеки праці, визначення основних завдань експертних комісій під час встановлення обставин і причин аварій на підприємствах, відповідності нормативно-правових актів з охорони праці чинному міжнародному законодавству. Проаналізовано роль нотифікованого підрозділу ЄС у реалізації процедури оцінки відповідності вибухових матеріалів Директиві 93/15/ЄС. Описано методику визначення впливу вітру на розкидання кусків породи під час масових кар'єрних вибухів.

Рассмотрены вопросы правовой защиты безопасности труда, определения основных задач экспертных комиссий при установлении обстоятельств и причин аварий на предприятиях, соответствия нормативно-правовых актов по охране труда для действующего и международного законодательства. Проанализирована роль нотифицированного подразделения ЕС в реализации процедуры оценки соответствия взрывных материалов Директиве 93/15/ЕС. Описана методика определения влияния ветра на разбрасывание кусков породы при массовых карьерных взрывах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дроб'язко Р. Г. 
Моделювання творчої діяльності людини на прикладі створення музичного твору / Р. Г. Дроб'язко, І. А. Кисіль, В. О. Ященко // Мат. машини і системи. - 2002. - № 1. - С. 56-69. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто закономірності та принципи побудови музичного твору як одного з видів творчості, який є певною структурою, що втілює ідеї, думки, почуття в особливій, специфічній формі та відображає дійсність відмежовано від точного зображення конкретних зовнішніх її ознак. Ця обставина дає можливість вираження одних і тих же ідей, настроїв різними музичними прийомами, засобами, інтонаціями. Вивчення основних правил, прийомів дозволяє проводити комп'ютерне моделювання процесу створення музичного твору. Результатом дослідження є створення алгоритму синтезування мелодії та ритму музичного твору, який базується на методі Заріпова з врахуванням усіх виявлених недоліків даного методу. Зазначено, що алгоритм передбачає принципово нову гармонізацію мелодії та відповідне до теорії музики розрішення нестійких нот, організацію останньої ноти з урахуванням руху мелодії. За даним алгоритмом створено програму синтезування мелодії, яка дозволяє генерувати мелодії випадково, тобто без втручання людини. Крім того існує можливість вибору (настройки) основних параметрів, властивостей бажаної мелодії, що полегшує аналіз залежності мелодії від певних її властивостей. Наприклад, створення різних мелодій з однаковими настройками властивостей мелодії дозволяє прослідкувати вплив певного параметра на мелодію в цілому. Одержану в цифровому вигляді мелодію способом перекодування в звуковий формат Midi можна прослуховувати, виділяти мелодійні фігури, мотиви, які сподобались, а також

аналізувати правила побудови цієї частини мелодії та вдосконалювати алгоритм. Однак цей шлях не буде ефективним, бо потребує для повного відтворення багато часу та аналізу великої кількості мелодій, тому даною розробкою передбачено навчання комп'ютера самого аналізувати, за якими правилами побудована будь-яка мелодія чи її ритм, а людина лише надаватиме оцінку даній мелодії. Це можливо в разі застосування нової технології обробки інформації, а саме нейроподібних мереж, що ростуть.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Приходько І. М. 
Елементарний контрапункт в теорії строгого стилю : автореф. дис... канд. мистецтвознав. / І. М. Приходько; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. - Х., 2007. - 16 c. - укp.

Досліджено проблему осмислення шенкеріанської дидактики елементарного контрапункту на базі інтонаційної теорії. Вживання принципу взаємозв'язку тривалості та висоти дозволило перетворити концептуальну структуру елементарного контрапункту, систематизувати методичні та лінеарні фігури як елементи інтонаційного словника строгого стилю. На підставі аналізу фігур строгого стилю встановлено, що зі зменшенням тривалості зростає здатність ноти утворювати дискорданс, але зменшується її мелодичний потенціал. Проведено хронологічне дослідження, що локалізувало розрив між реальним і "шкільним" стилем на етапах консервації та канонізації вчення про поліфонію. Запропоновано модель взаємодії прекомпозиційних засобів строгого стилю, яка охоплює на потенційному рівні гамут і метричну спорідненість, на рівні актуалізації мелодичні фігури та метричні прогресії (лінійний шар), лінеарні фігури та парну координацію (лінеарний шар).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.553

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Пазинич О. М. 
Функціонально-структурні особливості текстів дипломатичного листування : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.15 / О. М. Пазинич; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. - К., 2001. - 20 c. - укp.

Досліджено групу текстів дипломатичного листування (особисту та вербальну ноти, меморандум, телеграму, пам'ятну записку, приватний лист напівофіційного характеру). Тексти дипломатичного листування проаналізовано як особливий тип дискурсу, зважаючи на функціональний мовленнєвий підхід та культурологічну детермінованість дипломатичної взаємодії. Зроблено висновок, що специфіка дипломатичної комунікації зумовлює використання трьох видів дискурсу: перформативного, описово-інформуючого та контактного. З'ясовано ступінь впливу жанрової диференціації та конкретно-мовних особливостей на функціональну структуру текстів дипломатичного листування українською, російською та англійською мовами. Розглянуто моделі побудови текстів дипломатичного листування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.713

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Богданова Т. Г. 
Джон Хей та американо-англійські відносини в Китаї (1897 - 1900) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Т. Г. Богданова; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. - Луганськ, 2010. - 20 c. - укp.

Досліджено роль державного секретаря Дж. Хея в розвитку американо-англійських відносин у Китаї в 1897 - 1900 рр. У 1880 - 1890-х рр. склалися умови для зближення США та Великої Британії під час проведення політики в Китаї. Це було пов'язано з посиленням у Цинській імперії позицій Росії, що і в Вашингтоні, і в Лондоні розглядалося як загроза власним комерційним інтересам. Як наслідок, у правлячих колах обох держав формувалося переконання у необхідності розробки нової зовнішньополітичної стратегії, що дозволила б ліквідувати російську загрозу та посилити вплив англосаксонських держав. Саме до вирішення цього завдання і приступив Дж. Хей, який зайняв у 1898 р. пост державного секретаря США. Разом з тим, Дж. Хей не бажав бути виразником британських інтересів. Натомість, він приступив до розробки власної зовнішньополітичної концепції, що мала закріпити американські торгівельні інтереси в Китаї. Вміло використовуючи риторику англійців стосовно "вільної торгівлі", він наполягав на повному відкритті ринків Цинської імперії для іноземних товарів, що було вигідно, насамперед, Сполученим Штатам. Саме ця ідея і лягла в основу доктрини "відкритих дверей", розробка якої завершилася восени 1899 р. У липні 1900 р. держсекретар виступив з новою доктриною, в якій закликав до ліквідації будь-яких привілеїв західних держав у Китаї. В свою чергу, Лондон, після проголошення липневої ноти, відмовився від подальшого поглиблення відносин із Вашингтоном та почав шукати собі нових партнерів на Далекому Сході.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5КИТ)53-6 + Т3(7СПО)54-6 + Т3(4ВЕЛ)54-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Чугаєнко Ю. О. 
Дипломатичний і міжнародний діловий протокол та етикет : навч. посіб. / Ю. О. Чугаєнко; Нац. акад. упр. - К., 2011. - 164 c. - укp.

Розкрито основи дипломатичного та міжнародного протоколу й етикету. Висвітлено історію становлення української протокольної практики та протокольної служби. Увагу приділено правилам етикету та культурі ділового спілкування, веденню переговорів, а також питанням державної символіки. Наведено термінологічний словник, в якому розкрито сутність таких понять, як агент дипломатичний, агрегація інтересів, акламація, альтернат, декорум, денонсація, дилема переговорів, клаузула, конкордат, нотифікація, персона грата, сатисфакція.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф49 я7 + Х913.315 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА747278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Камінська О. Г. 
Еволюція нотації візантійсько-слов'янського культурного простору: від невменної системи до київського п'ятилінійного нотопису : автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / О. Г. Камінська; Львів. нац. муз. акад. ім. М. В. Лисенка. - Л., 2010. - 19 c. - укp.

Розглянуто історію та теорію виникнення і подальшого розвитку візантійської нотації. Визначено рівні впливу грецької нотації на слов'яно-руську до часу виникнення лінійного нотопису - київські ноти. Описано розрізнені відомості фахової літератури з історії нотації, які видобудовують послідовний творчий процес зазначеної ділянки. Визначено зв'язок греко-візантійської літургійної музики з українською монодійною практикою. Зроблено порівняльний аналіз піснеспівів української монодії та відповідного репертуару у руському невменному записі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.59 г + Щ311.1 + Щ313(0)421 + Щ318.93(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА374711 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Вакульчук О. А. 
Інструментальна музика в українських нотних виданнях 1923 - 1934 років : монографія / О. А. Вакульчук; НАН України, Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського. - К., 2011. - 215 c. - (З історії муз. спадщини України). - Бібліогр.: 391 назв - укp.

Розкрито значення масиву нотних видань інструментальної музики 1923 - 1934 рр. для розвитку музичної культури України. Висвітлено бібліографічний і джерелознавчий потенціал нотних видань даного періоду. Визначено характер впливу історичних обставин на розвиток нотовидавничої діяльності. Розглянуто особливості функціонування нотних видань в контексті тогочасної суспільно-політичної та соціокультурної ситуації. Охарактеризовано діяльність основних видавництв і організацій, що друкували ноти протягом 1920-х - 1930-х рр. Подано інформацію про нотні видання зазначеного періоду, які зберігаються у фондах Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)61 я179 + Ч615.2 я179

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА750341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Аніщенко Л. Я. 
Реалізація процедури оцінки впливу планованої діяльності у транскордонному контексті за конвенцією Еспоо на етапі нотифікації на прикладі двох проектів Румунії / Л. Я. Аніщенко, О. М. Касімов, Б. С. Свердлов, А. В. Гриценко // Экология и пром-сть. - 2009. - № 3. - С. 12-17. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Запропоновано основні засади можливого міжнародного співробітництва на етапі опрацювання нотифікації (повідомлення) Сторони походження (країни, що планує діяльність, яка може спричинити значний негативний транскордонний вплив). Мета співробітництва - запобігання значному негативному транскордонному впливу на навколишнє природне середовище України з боку сусідніх держав та сприяння оптимальній організації дій українських установ, причетних до процедур Конвенції Еспоо, під час реагування на діяльність, що планується на прикордонних територіях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4) н6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Чекмарьов А. 
Інтернет-портали бібліотек як базові елементи єдиного науково-інформаційного простору / А. Чекмарьов, О. Жабін // Бібл. вісн.. - 2006. - № 6. - С. 5-8. - укp.

Висвітлено питання бібліотечних інтернет-порталів, інформаційних ресурсів Інтернет-центрів, технологій збереження та накопичення даних, корпоративної взаємодії бібліотечних установ. Визначено перспективи формування "Міжнародного каталогу музичних джерел" з метою надання інформації про рукописні та друковані ноти, описано основні типи носіїв інформації, які використовуються для аналогового або цифрового записів. Показано роль онлайнових періодичних видань у формуванні глобального науково-інформаційного простору. Наведено перелік провідних постачальників онлайнових науково-інформаційних ресурсів, огляд основних безкоштовних джерел наукової інформації. Описано основні проекти компанії "Іст В'ю", яка була заснована у 1989 р., має представництва у Москві, Києві та Міннеаполісі та надає послуги з поширення кніг, періодики та мікрофільмів, мікрофільмування документів, створення повнотекстових і бібліографічних баз даних. Проаналізовано електронні каталоги Національної наукової медичної бібліотеки, Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського, Херсонської обласної наукової медичної бібліотеки та Національної парламентської бібліотеки України, а також досвід створення електронного літопису як форми представлення історії бібліотеки на порталі.

Освещены вопросы библиотечных интернет-порталов, информационных ресурсов Интернет-центров, технологий сохранения и накопления данных, корпоративного взаимодействия библиотечных учреждений. Определены перспективы формирования "Международного каталога музыкальных источников" для предоставления информации о рукописных и печатных нотах. Описаны основные типы носителей информации, предназначенные для аналоговой и цифровой записей. Показана роль онлайновых периодических изданий в формировании глобального научно-информационного пространства. Приведены перечень ведущих поставщиков онлайновых научно-информационных ресурсов, обзор основных бесплатных источников информации. Описаны основные проекты компании "Ист В'ю", основанной в 1989 г. и оказывающей услуги по распространению книг, периодики и микрофильмов, микрофильрованию документов, созданию полнотекстовых и библиографических баз данных. Проанализированы электронные каталоги Национальной медицинской библиотеки, Национальной библиотеки Украины им. В.И.Вернадского, Херсонской областной научной медицинской библиотеки и Национальной парламентской библиотеки Украины, а также опыт создания электронной летописи как формы преставления истории библиотеки на портале.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.58 + Ч734(4УКР)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Карп'як Я. С. 
Особливості обліку знижки (кредит-нота) від нерезидента / Я. С. Карп'як, Л. І. Ріжко; Укр. акад. друкарства // Наук. зап.. - 2011. - № 1. - С. 96-102. - укp.

Розглянуто поняття, умови надання та особливості бухгалтерського обліку кредит-ноти. Увагу звернено на трактування знижки від нерезидента в світлі податкового законодавства України та відображення її в податковому обліку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.13 + Х829(4УКР)212.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бураковський І. В. 
Технічні бар'єри і санітарні та фітосанітарні заходи в міжнародній торгівлі: види, тенденції розвитку, регулювання : посіб. держ. службовця / І. В. Бураковський, К. Кравчук, М. Риженков, В. Гречин, В. Мовчан; ред.: І. В. Бураковський, К. Кравчук, В. Мовчан; Ін-т екон. досліджень та політичних консультацій. - Київ, 2015. - 243 c. - укp.

Розкрито зміст поняття нетарифних обмежень торгівлі. Розглянуто основні положення Угоди про технічні бар'єри в торгівлі, зокрема її цілі та сферу дії, принципи застосування вимог до товарів у міжнародній торгівлі, а також процедури врегулювання суперечок. Охарактеризовано способи, які використовуються країнами для зниження технічних бар'єрів у взаємній торгівлі. Подано інформацію про особливості використання різних типів угод. Приділено увагу співпраці членів СОТ у межах головних міжнародних організацій зі стандартизації. Проаналізовано основні види домовленостей щодо зниження бар'єрів для торгівлі, пов'язаних із застосуванням санітарних та фітосанітарних заходів. Здійснено огляд застосування принципів належної регуляторної практики у сферах технічного регулювання та санітарного та фітосанітарного захисту. Описано процедуру надсилання нотифікацій. Надано відомості про внутрішню та зовнішню політику ЄС у сфері технічного регулювання, стандартизації та санітарного і фітосанітарного захисту.


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30 + У9(4УКР)843 + Р123.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС60565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Архів Української Народної Республіки. Міністерство закордонних справ. Дипломатичні документи від Версальського до Ризького мирних договорів (1919-1921) : [збірник] / упоряд.: В. Л. Кавунник; НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського. - Київ : Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського, 2016. - 793 c. - укp.

До збірника увійшли раніше не публіковані дипломатичні документи з архіву Канцелярії міністра та Департаменту чужоземних зносин Міністерства закордонних справ УНР, в яких визначено зовнішню політику УНР: узагальнювальний огляд міжнародного становища УНР, ноти (до Росії, Польщі, Антанти та інших держав), обіжники (у справі взаємин із Росією, Польщею та Добровольчою армією). Упорядковано звіти (справоздання), листи та ноти керівників: Делегації УНР на Мирну конференцію в Парижі, конференцію Балтійських держав, Мирну конференцію в Ризі, до Ліги Націй, Місій УНР до Франції, Великої Британії, Швейцарії, Румунії, Польщі, Латвії, Данії, Голандії та Бельгії, Посольств УНР в Австрії, Туреччині та Німеччині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-6,01 + Т3(0)61-607,01 + Х913.129(4УКР)612-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС62179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бібліотека Унівської Свято-Успенської Лаври: стародруки, рідкісні видання і рукописи : каталог / уклад.: Ю. Ясіновський; Укр. катол. ун-т, Свято-Усп. лавра Студ. уставу. - Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2017. - 294 c. - укp.

Наведено каталог, який включає анотований бібліографічний опис 2 363-х давніх книг і рукописів, що надходили до Лаври з часу її віднови у 1994 р. Зазначено, що значна їх частина до війни належала Лаврі й повернута жителями Унева і навколишніх сіл. Чимало книг жертвували самі ченці, а також священики і дяки, а також прочани. У переважній більшості це літургійні збірники, за якими відправлялися служби в Унівській Лаврі та інших монастирях Галичини, в парафіяльних церквах і катедрах, а також у приватному вжитку. Численні виправлення і доповнення в цих книгах є свідченням літургійних практик галицьких храмів і монастирів. Немало літургійних книг використовувалося у підпіллі, в сибірських таборах. Основу збірки складають видання Святого Письма, аскетичні та богословські твори, ноти церковного співу, підручники та скрипти Духовних семінарій, праці церковних провідників УГКЦ, шематизми, церковна періодика, книги для духовного розважання. Зазначено, що каталог репрезентує широкий профіль духовного життя Галичини за понад 400 років.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.63(4УКР331)4 я1 + Ч611.68 я1 + Я181(4УКР-4ЛЬВ)29 + Э377.109(4УКР-4ЛЬВ)-647.2 я181

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС63047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Борисенко В. К. 
Етнографічні особливості культури пограниччя українців та угорців Закарпаття / В. К. Борисенко // Стратегіч. пріоритети. - 2018. - № 1. - С. 9-15. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто актуальну проблему міжетнічних взаємовпливів у культурі українців та угорців Закарпаття, оскільки культурне зближення двох етносів може сприяти більшому взаєморозумінню, протистояти окремим проявам етнічної, релігійної та расової нетерпимості. Висвітлено історію поселення угорців і міграція їх на територію України в різні історичні періоди. На основі порівняння рис традиційної культури українців та угорців виявлено взаємовпливи у таких сферах, як національна кухня, сімейна обрядовість, охарактеризовано різну ступінь взаємозапозичень у побуті, прикладному мистецтві, зокрема йдеться про традиції вишивання, котрі є спільними для українців та угорців Закарпаття. Зосереджено увагу на проявах взаємоповаги в спілкуванні різних етнічних груп. Підкреслено відмінності у культурі представників різних етнічних груп Закарпаття та культурно-побутові локальні особливості культури регіону. Акцентлвано увагу на історіографії питання. Етнокультурні особливості краю вивчали відомі вчені: Я. Головацький, В. Гнатюк, Ю. Жаткович та ціла когорта інших дослідників. Наголошується на важливості польових експедиційних досліджень, що проводилися спільно з угорськими вченими. Постає проблема у продовженні досліджень за новою методикою, яка, безумовно, сприятиме взаєморозумінню між представниками різних етносів. Українці та угорці при тривалому спілкуванні помітно впливали на етнографічні особливості обох етносів, утворюючи локальний своєрідний підрегіон Східних Карпат. Угорці досить добре зберігають свою етнічну культуру, проте з великою толерантністю ставляться й до культури українців та представників інших етнічних груп, які проживають на Закарпатті. Це зокрема, німці, роми, словаки та ін. Окремі політичні сили намагаються внести певні деструктивні ноти в дружні стосунки етносів порубіжжя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45=УКР7,3) + Т52(45=УКР)-7 + Т52(45=УКР6 А/я)-7)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Калюжна Н. Г. 
Роль системи нотифікацій СОТ у забезпеченні результативності торговельно-економічного співробітництва держав / Н. Г. Калюжна, В. С. Яковченко // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2018. - № 3. - С. 19-24. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто суть системи нотифікацій СОТ як інструмента регулювання глобальних правил торгівлі. З метою оцінювання впливу системи нотифікацій СОТ на ефективність торговельно-економічного співробітництва держав визначено критерій її результативності як щорічне збільшення кількості поданих нотифікацій. Доведено висхідну динаміку у щорічному збільшенні кількості нотифікацій, що свідчить про ефективне використання країнами-членами СОТ системи нотифікацій з метою забезпечення результативності торговельно-економічного співробітництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30-651

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Романченко В. О. 
Удосконалення електронної освітньої платформи для підвищення успішності учнів завдяки автоматизації процесу навчання / В. О. Романченко, В. В. Жебка, А. Б. Коба // Зв'язок. - 2019. - № 3. - С. 31-35. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Досліджено проблему взаємодії вчителів та батьків: установлено особливості та недоліки. Проаналізовано існуючі пропозиції в сфері інформатизації в сучасній освіті як в Україні, так і за кордоном, розкрито їх недоліки. Розглянуто системи Moodle та MobiReg. Визначено, що наявним системам не вистачає таких функцій: треккінгу, виконаних вправ та матеріалів, використаних під час уроку, можливості надання додаткових матеріалів для поглибленого вивчення чи вправ для тих, хто хоче краще вивчити матеріал, можливості повторно використовувати зазначені матеріали під час підготовки уроків в інших класах, миттєвого інформування батьків про успішність учня зі змогою задання цільової успішності учня, з можливістю отримувати особливі попередження, якщо з якихось причин учень здобув незадовільну оцінку чи пропустив заняття. На основі отриманих результатів запропоновано функціонал системи, який має на меті покращити існуючі системи. Проведено необхідні розрахунки для реалізації даної системи, визначено та описано необхідні БекЕнд та ФронтЕнд. БекЕнд буде відповідати за авторизацію, збереження інформації, її оброблення і відправку нотифікацій, а ФронтЕнд буде в зручному вигляді подавати всю необхідну інформацію батькам та вчителям. Встановлено переваги запропонованої системи. Система дозволяє оптимізувати взаємодію між вчителями та батьками завдяки інформатизації цього процесу та використанню при цьому ефективного функціонала. Запропонована загальношкільна система дасть змогу вчителям зберігати в системі плани кожного уроку, вносити домашні завдання, а також додаткові завдання, які можна виконати для кращого вивчення матеріалу уроку. Батьки, у свою чергу, зможуть ставити мету для учня та отримувати інформацію про її виконання. Також систему можна використати для ведення шкільної документації і автоматичної генерації необхідної звітності. Це дозволить звести до мінімуму всю роботу вчителя, пов'язану зі звітністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.51 + Ч30в2:З81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Корольков Р. 
Особливості реалізації атаки деавтентифікації в мережах стандарту 802.11 / Р. Корольков, С. Куцак // Захист інформації. - 2019. - 21, № 3. - С. 175-181. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено і продемонстровано практичну реалізацію спеціального типу атаки - "відмова в обслуговуванні" Denial of Service (DoS) в мережах на основі стандарту 802.11, а саме атаку деавтентифікації. Дане дослідження ілюструє можливу схему дії зловмисника і сценарій атаки на клієнта. Можливість реалізації атаки деавтентифікації безпосередньо пов'язана з особливостями механізму встановлення зв'язку в бездротовій мережі стандарту 802.11. З'єднання між клієнтом та точкою доступу (ТД) встановлюється шляхом обміну різними кадрами, щоб пройти процедури автентифікації і асоціації. Вразливе місце в процесі з'єднання (роз'єднання) пристроїв зосереджено під час відправки користувачем кадра деавтентифікації (deauth) Wi-Fi. Фрейм деавтентифікації це нотифікація, а не запит. Під час отримання повідомлення деавтентифікації (незалежно від того, чи є воно підробленим або реальним), жодна приймаюча сторона не може відмовитися його виконати, за винятком випадку, коли включений режим захисту фреймів (802.11w: MFP або Management Frame Protection) і не вдалося успішно виконати контроль від підробки фрейма MIC (Message Integrity Check). Оскільки запити на скасування автентифікації неможна ігнорувати - точка доступу миттєво реагує на ці запити. Зловмисник підробляє MAC-адресу законного клієнта і запускає періодичні кадри деавтентифікації. ТД відповідає відправкою відповіді про скасування автентифікації клієнта. Наявність такої вразливості бездротових мереж Wi-Fi, дозволяє зловмиснику відправляти пакети деавтентифікації, що призводить до порушення зв'язку між клієнтами та точками доступу, до яких вони підключені. У разі, якщо атака буде продовжуватися нескінченно, клієнт, безумовно, не зможе підключитися до бездротової мережі, поки зловмисник не скасує атаку. Тому, атака DoS є критичною атакою, яка порушує поточне завантаження і транзакцію, що виконується клієнтом. Реалізація даного виду атаки проведено з використанням декількох інструментів в операційній системі Kali Linux 2016.2.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40-016

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22801 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського