Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (2)
Пошуковий запит: (<.>K=НАФТОДОБУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Молодь та поступ біології : Зб. тез III міжнар. конф. студ. і асп., 23 - 27 квіт., 2007 р., Львів / ред.: С. О. Гнатуш; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2007. - 504 c. - укp.

Розглянуто вплив електромагнітних і постійних магнітних полів на мікроорганізми, фізико-хімічні методи аналізу фармакологічного препарату, сорбційну здатність і проникність мембран еритроцитів у постраждалих з важкою механічною травмою. Висвітлено проблеми забруднення грунтів в районах нафтодобування. Проаналізовано вплив миючих засобів на життя та стан здоров'я людини. Розглянуто медикаментозну стійкість ізолятів мікробактерій туберкульозу у хворих на деструктивний туберкульоз легень. Розкрито вплив помірних фізичних навантажень і обмеження рухової активності на показники вітамінної частини антиоксидантної системи. Охарактеризовано вірусні захворювання рослин родини гарбузових за екологічних умов України.

Рассмотрены влияние электромагнитных и постоянных магнитых полей на микроорганизмы, физико-химические методы анализа фармакологического препарата, сорбционная способность и проницаемость мембран эретроцитов у пострадавших с тяжелой механической травмой. Освещены проблемы загрязнения грунтов в районах нефтедобычи. Проанализировано влияние моющих средств на жизнь и состояние здоровья человека. Рассмотрена медикаментозная устойчивость изоляторов микробактерий туберкулеза у больных с деструктивным туберкулезом легких. Раскрыто влияние умеренных физических нагрузок и ограничений двигательной активности на показатели витаминной части антиоксидантной системы. Охарактеризованы вирусные заболевания растений семейства тыквенных в экологических условиях Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС43735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Андрусяк Н. С. 
Застосування мікрокосмних моделей для визначення порушень трофічної структури річок Західного регіону України, забруднених нафтопродуктами : автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.16 / Н. С. Андрусяк; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2008. - 21 c. - укp.

З'ясовано еколого-токсикологічний стан малих річок і визначено порушення трофічної структури гідроекосистем у районах нафтодобування з застосуванням мікрокосмних моделей. Здійснено комплексне оцінювання екотоксикологічного стану малих річок Лекече, Стримба та Тимениці в районах нафтодобування за комплексом гідрохімічних показників та індексів забруднення водойм. Установлено видовий склад діатомових водоростей і макрозообентосу малих річок і визначено його зміни за умов нафтового забруднення. Розроблено й апробовано метод створення лабораторних мікроекосистем акваріумного та блокового типів для визначення порушень трофічної структури малих річок Західного регіону України. Запропоновано чутливі тест-параметри гідробіонтів, які доцільно використовувати у разі біотестування нафтового забруднення у мікрокосмних моделях. Проведено кореляційний аналіз залежності морфофункціонального стану гідробіонтів від вмісту нафтопродуктів у воді. Визначено самоочисну здатність води даних річок, забруднених нафтопродуктами, у мікроекосистемах акваріумного та блокового типів. Створено комп'ютерну автоматизовану базу даних для прогнозування наслідків забруднення малих річок Західного регіону України нафтопродуктами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*827.512.2 + Е0*820*803.131

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Млаабдал С. М. А. 
Розвиток нафтодобувного комплексу в системі національного господарства : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / С. М. А. Млаабдал; Сумський державний університет. - Суми, 2019. - 20 c. - укp.

Визначено сутність поняття сталого розвитку нафтодобувного комплексу національної економіки як процесу розбудови його потенціалу з урахуванням інтерференції ефектів крос-секторної взаємодії нафтозалежних галузей національної економіки, що забезпечує нівелювання соціо-еколого-економічних суперечностей його розвитку, підвищення енергетичної безпеки та стійкості національної економіки. Розвинуті концептуальні основи формування системи державного регулювання нафтодобувної галузі національної економіки, орієнтовані на забезпечення його сталого розвитку, обґрунтовують зміст принципів, базових параметрів його розвитку та системоутворювальних детермінант (інституційної, економічної, організаційної), враховують мультиплікативні ефекти крос-секторної взаємодії стейкхолдерів нафтодобувного комплексу, системно-структурні взаємозв'язки нафтозалежних галузей національної економіки. Сформовано теоретичні підходи до класифікації конфліктів у нафтодобуванні, які передбачають критерії їх систематизації за ступенем залученості суб'єктів галузі, за етапами (фазами) господарської діяльності, за змістом виникнення. Удосконалено теоретико-методичні підходи визначення закономірностей взаємного впливу базових детермінант розвитку нафтодобувного комплексу національної економіки. Емпірично підтверджено гіпотезу про коінтеграційний та причинно-наслідковий зв'язок ключових детермінант функціонування нафтодобувного комплексу (обсяги видобутку нафти та рентних платежів за нафту) і системи національного господарства в цілому (ВВП, витрати капіталу та праці в національній економіці). Удосконалено наукове обґрунтування впливу інституційного середовища на функціонування нафтодобувного комплексу, яке враховує ланцюговий характер виникнення змін та взаємообернений їх зв'язок у системі "обсяги видобутку нафти → обсяги рентних платежів → рівень корупції → ефективність державного управління".


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА443883 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського