Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>K=МОЛЬФАР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Соловйов О. С. 
Параметричний аналіз ТОП-10 рейтинг-рангового розподілу телереклами лікарських засобів за 2004 - 2014 рр. (телерекламний період виживання) / О. С. Соловйов // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 3. - С. 511-523. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Проведено поглиблений параметричний аналіз рейтинг-рангового ТОП-10 ряду моніторингу телереклами лікарських засобів за 10 років (2004 - 2014 рр.), за критерієм стійкого утримання (виживання) на телеканалах України. Тактичною темою та об'єктом ТОП дослідження є встановлення, виживання або багаторічне утримання телерекламної продукції на основних каналах телебачення України та деяких інших країнах Європи. Методологічна стратегія та методична тактика, у сукупності, базується на загальновизнаних методах метааналізу, валідних формулах альтернативної статистики, обробки результатів аналітичного матеріалу дослідження як об'єкта "цілого", так і окремої частки цілого. Предмет дослідження - є предметний (номенклатура, асортимент) суб'єкт дослідження "частки" в "цілому". ТОП - градація результатів моніторингу телереклами ліків, парафармацевтичної продукції. Мета роботи - на підставі доказової фармації аналізу об'єктивних факторів обгрунтувати та внести зміни до законодавства України про рекламу ліків та, в кінцевому підсумку, повної заборони телереклами ліків, парафармації, імітації її під лікарські засоби, не ліцензованої діяльності екстрасенсів, чаклунів, ворожок, віщувальників, мольфарів т.п.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-803.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Isaienko V. 
System of artificial ventilation of lungs for use in extremal conditions "Molfarka-Coronа NAU" = Система штучної вентиляції легенів для використання в екстремальних умовах "Мольфарка-Корона НАУ" / V. Isaienko, V. Kharchenko, V. Astanin, G. Shchegel, V. Olefir, O. Olefir, A. Olefir, O. Khomych, V. Khomych // Proc. of the Nat. Aviation Univ. - 2019. - № 4. - С. 51-56. - Бібліогр.: 3 назв. - англ.

Показана можливість швидкого налагодження масового виробництва систем штучної вентиляції легень типу "Мольфарка-Корона" з мінімально потрібними функціональними властивостями, що надасть шанс хворим на COVID-19 у найскладнішій ситуації пандемії.


Індекс рубрикатора НБУВ: К761.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кирильчук А. М. 
Вміст клейковини в зерні тритикале озимого (Triticosecale wittmack el. camus) для використання у хлібопекарській промисловості / А. М. Кирильчук // Агроекол. журн. - 2021. - № 4. - С. 98-104. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Висвітлено результати досліджень у відділі селекції і насінництва зернових культур у 2015 - 2018 рр. ННЦ "інститут землеробства НААН", розташованого в Фастівському р-ні Київської обл. Виділено сорти тритикале озимого Волемир та Фанат з урожайністю насіння 8,0 т/га. У сортів Маєток Поліський та Любомир і сорто-зразка КС 9-17 кількість сирої клейковини в зерні виявлено на рівні стандарту і в абсолютному визначенні становило 14,0 - 14,4 %. За пружністю клейковини з показниками від 87,5 до 90 одиниць приладу ВДК виділені сорти Аристократ, Волемир, Солодюк та зразок КС 9-17. Сорти Волемир і Мольфар з натурою зерна 726 та 731 г/л достовірно перевищили сорт-стандарт на 45 і 50 г/л. У сорту Маєток Поліський за розтяжністю виявлена клейковина 24,0 - 24,6 см, яка класифікувалась як довга, гарна. Вміст клейковини в зерні у сорту Мольфар сягав 19,7 %; клейковина з хорошою пружністю (I група), світло-сірого кольору з середньою, гарною розтяжністю та еластичністю (I група), вмістом протеїну за групою віднесено до I класу. Показник седиментації за Зелені, який несе інформацію про хлібопекарську силу борошна в сортів Волемир, Мольфар та зразка КС 9-17 виявлений на рівні 22,0 - 24,4 %. За масою 1000 зерен 53,0 - 55 г виділені сорти Волемир, Маєток Поліський і зразок КС 9-17. Пряму кореляційну залежність установлено між показниками Зелені та вмістом протеїну і клейковини (r = 0,89 - 0,9). Функціональний зв'язок існує між вмістом у зерні протеїну та клейковини (r = 1,0). У сортів Петрол, Котигорошко, Фанат клейковина хорошої якості (I група) з середньою, задовільною розтяжністю та еластичністю (II група). У сортів Поліський 7, Солодюк, Маєток Поліський, Любомир та зразка КС 9-17 клейковина задовільно слабка (II група) з середньою, гарною розтяжністю та еластичністю (I група). За якістю протеїну сорти Поліський 7, Солодюк, Любомир та зразок КС 9-17 віднесені до II класу. У сортів Волемир та Аристократ клейковина за пружністю задовільно слабка (II група), середня, задовільна за розтяжністю й еластичністю (II група). Виділений генетичний матеріал доцільно залучати до селекційного процесу для створення сортів тритикале озимого поліського екотипу з поєднанням господарсько-цінних ознак, підвищеними адаптивними властивостями, високою врожайністю зерна та доброю технологічною і хлібопекарською якістю.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.3-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ковальчук О. І. 
Формування насіннєвої продуктивності та посівних якостей насіння тритикале озимого в умовах Лісостепу Західного України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / О. І. Ковальчук; Національна академія аграрних наук України, Миронівський інститут пшениці імені В. М. Ремесла. - Миронівка, 2018. - 18 c. - укp.

Уперше в зоні ризикованого насінництва Лісостепу Західного України досліджено генотипи тритикале озимого різного екологічного типу, вставлено їх реакцію на умови зовнішніх чинників. З'ясовано особливості росту та розвитку рослин, накопичення вуглеводів у вузлах кущіння, їх перезимівлю, стійкість проти ураження збудниками хвороб, формування листкової поверхні та коефіцієнт чистої продуктивності фотосинтезу, тривалість фаз розвитку. Визначено показники насіннєвої продуктивності (урожайність, коефіцієнт розмноження, вихід кондиційного насіння), посівні якості насіння та його фракційний склад. Виявлено мінливість вегетативних і генеративних ознак сортів та їх вплив на селекційні індекси. Обґрунтовано вплив ензимо-мікозного виснаження зерна на зниження маси 1000 насінин, енергію проростання насіння та лабораторну схожість за перестою рослин на корені впродовж 4-ох, 8-ми, 12-ти діб. Виділено сорти лісостепового екологічного типу середньостиглої групи (Обрій Миронівський, Маркіян, Мольфар), які в зоні Лісостепу Західного за базової загальноприйнятої технології вирощування забезпечили вищу на 0,17 т / га - урожайність, 2,8 % - вихід кондиційного насіння, 2,9 г - масу 1000 насінин, 2,6 % - вихід крупної та середньої фракцій насіння і стійкість до ензимо-мікозного виснаження зерна. Дано економічну та біоенергетичну оцінку вирощуванню насіння високопродуктивних сортів тритикале озимого. Вдосконалено підходи щодо добору сортів тритикале озимого за довжиною стебла, стійкістю до вилягання й ензимо-мікозного виснаження зерна. Набули подальшого розвитку наукові положення щодо кореляційних зв'язків між елементами структури врожаю та показниками насіннєвої продуктивності і посівних якостей насіння тритикале озимого.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.3-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437091 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського