Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>K=МІКРОЕВОЛЮЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Бацура Г. В. 
Основи еволюційного вчення (мікроеволюція) : Навч. посіб. / Г. В. Бацура; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2004. - 77 c. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наведено характеристику основних чинників еволюційного процесу на мікрорівні. Визначено зміст поняття популяції, проаналізовано її основні ознаки, динаміку розвитку, структуру та еколого-генетичні характеристики. Розглянуто питання генетичної гетерогенності та єдності популяцій. Охарактеризовано основні форми мінливості та елементарні еволюційні фактори, зокрема, мутаційний процес, популяційні хвилі та ізоляцію. Визначено зміст поняття боротьби за існування, розглянуто існуючі види конкуренції та механізм природного добору як рушійної та спрямовуючої сили еволюції. Встановлено основні шляхи та способи виникнення нових видів у природному середовищі й обгрунтовано наукове та практичне значення вчення про мікроеволюцію.

Охарактеризованы основные факторы эволюционного процесса на микроуровне. Раскрыто содержание понятия популяции, проанализированы ее основные признаки, динамика развития, структура и эколого-генетические характеристики. Рассмотрены вопросы генетической гетерогенности и единства популяций. Охарактеризованы основные формы изменчивости и элементарные эволюционные факторы, в частности, мутационный процесс, популяционные волны и изоляция. Определена сущность понятия борьбы за существование, рассмотрены различные виды конкуренции и механизм естественного отбора как движущей и направляющей силы эволюции. Установлены основные пути и способы возникновения новых видов в естественной среде и обосновано научное и практическое значение учения о микроэволюции.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*221.5 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА661896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лапига І. В. 
Формування знань з мікроеволюції у студентів вищих педагогічних навчальних закладів із застосуванням комп'ютерних засобів навчання : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / І. В. Лапига; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - К., 2011. - 21 c. - укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення проблеми підвищення ефективності формування знань з мікроеволюції у майбутніх вчителів біології. Розкрито теоретичні основи розділу "Мікроеволюція" в навчальному курсі "Еволюційне вчення" та проаналізовано проблеми формування знань студентів з мікроеволюції. Проаналізовано дидактичні можливості застосування існуючих педагогічних програмних засобів з біології на заняттях з мікроеволюції у педагогічних ВНЗ. Окреслено психолого-педагогічні засади успішної розробки та застосування комп'ютерних засобів навчання у навчальному процесі педагогічних ВНЗ. Розроблено й експериментально перевірено методику формування знань з мікроеволюції у студентів педагогічних ВНЗ на основі створеного педагогічного програмного засобу "Microevolution 1.0". За допомогою математичних методів варіаційної статистики обгрунтовано ефективність методики формування знань з мікроеволюції із застосуванням педагогічного програмного засобу "Microevolution 1.0" у педагогічних ВНЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*221.5 р3-353

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384356 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гайченко В. А. 
Мікроеволюційні зрушення в популяціях комах зони відчуження ЧАЕС та їхні потенційні наслідки для агроценозів прилеглих територій / В. А. Гайченко, В. М. Чайка, О. Г. Бунтова, О. Ю. Крайнюк // Ядер. фізика та енергетика. - 2016. - 17, № 2. - С. 180-188. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Вивчено зміни фауністичного складу угруповань комах-хортобіонтів і багаторічну динаміку їхнього видового різноманіття в біотопах зони відчуження ЧАЕС. Показано, що на тлі постійних коливань показників видового біорізноманіття, що може бути пов'язано з ходом багаторічної динаміки чисельності видів, спостерігалась чітка тенденція до збільшення рясності видів комах, що підтверджує розроблені раніше прогнози. На прикладі колорадського жука доведено, що зміна спектра живлення комах-фітофагів за умов радіоактивного забруднення досить швидко відбивається на фенотипічній структурі популяції внаслідок інтенсифікації мікроеволюційних процесів. Добір спрямовано на виживання агресивних внутрішньопопуляційних угруповань, які характеризуються підвищеним міграційним потенціалом, високою інтенсивністю живлення та зменшенням маси особин. Міграція та поширення комах з напівприродних стацій зони відчуження в агроценози прилеглих територій може призводити до процесів гібридизації різних угруповань, що обумовлює збільшення генетичного потенціалу комах-шкідників.


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.6 + Е621.158*801.1-638

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського