Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (30)Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (191)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=МІКРОБІОЛОГІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 548
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Дворецький А. І. 
Водна мікробіологія : Навч. посіб. / А. І. Дворецький, Г. П. Ємець, С. О. Баздьоркіна; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д., 2000. - 92 c. - Бібліогр.: с. 89-90. - укp.

Висвітлено основні методи водної мікробіології, закономірності розповсюдження та форми існування мікроорганізмів у водоймищах. Проаналізовано значення мікробів для водних тварин, розглянуто бактеріальну продукцію та процес деструкції органічних речовин. Досліджено роль мікроорганізмів у кругообігу речовин, участь водної бактеріофлори у процесах самоочищення водойм, а також питання ферментативної активності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*85:Д22 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Накорчевська В. Ф. 
Мікробіологія води : Конспект лекцій з дисципліни "Хімія і мікробіологія води" / В. Ф. Накорчевська; Київ. нац. ун-т буд-ва та архіт. - К., 1999. - 68 c. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Викладено основи морфології і фізіології мікроорганізмів, які беруть участь у біологічних процесах за природних умов і на очисних спорудах водопостачання та водовідведення. Показано можливості використання водних організмів для оцінки якості води й контролю за роботою очисних споруд. Наведено дані про забруднення водойм і про роль водних організмів у процесах самоочищення. Розглянуто біологічні процеси, що мають місце в системах водопостачання та водовідведення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*85|Д22 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бичко А. С. 
Мікробіологія з основами вірусології : Конспект лекцій для студ. педвузів зі спец. 7.070.401 "Біологія" / А. С. Бичко; Глухів. держ. пед. ін-т ім. С.М.Сергєєва-Ценського. - Глухів, 1999. - 26 c. - Бібліогр.: 4 назв. - укp. - рус.

Наводиться короткий історичний нарис розвитку мікробіології, розглядається її предмет, проблеми, завдання і методи. Характеризується морфологія і ультраструктура прокаріотної клітини, систематика бактерій, фізіологія мікроорганізмів та їх взаємодія з навколишнім середовищем. Розглядаються основи вірусології, природа і походження вірусів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е4я73-2

Шифр НБУВ: Р85341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ситник І. О. 
Мікробіологія, вірусологія, імунологія : Підруч. для мед. вузів / І. О. Ситник, С. І. Климнюк, М. С. Творко. - Тернопіль : Укрмедкнига, 1998. - 391 c. - Бібліогр.: 66 назв. - укp.

У підручнику відображено сучасні дані про класифікацію, морфологію, фізіологію та генетику мікроорганізмів, методи їх культивування й ідентифікації, стерилізації та дезинфекції, вчення про інфекцію та імунітет, антибіотики і хіміотерапевтичні препарати. Описано значення мікроорганізмів у кругообігу речовин у природі, створенні й збереженні екологічної рівноваги на планеті. Висвітлена роль сучасної біотехнології та генної інженерії у виготовленні профілактичних, лікувальних і діагностичних препаратів. Стисло викладені сучасні мікроскопічні, бактеріологічні, вірусологічні, серологічні, імунологічні, алергічні та біологічні методи дослідження, пояснено їх пріоритетне та конкретне використання в лабораторній практиці. Містяться сучасні дані про збудників інфекційних хвороб, їх морфологічні, біологічні та антигенні властивості, токсиноутворення і патогенез для експериментальних тварин, методи лабораторної діагностики захворювань, специфічне їх лікування і профілактику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264 я73 + Р265 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586740 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Федорович У. М. 
Спеціальна мікробіологія : У 3-х ч.: Навч. посіб. для студ. вищ. мед. закл. освіти. Ч. 1 / У. М. Федорович; Центр. метод. каб. з вищ. мед. освіти. - Л. : Євросвіт, 1998. - 228 c. - Библиогр.: с. 225-227 - укp.

Наведено теоретичний матеріал з курсу мікробіології, вірусології та імунології, а також методику мікробіологічної діагностики патогенних коків (стафілококів, стрептококів, менінгококів, гонококів), кишкових інфекцій і захворювань, викликаних умовно-патогенними мікроорганізмами. Подано відомості про склад, методику виготовлення та принципи застосування поживних середовищ, а також оцінку результатів аналізів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Патика В. П. 
Сільськогосподарська мікробіологія - на допомогу аграрному виробництву : Зб. наук. пр. / В. П. Патика, Г. М. Панченко, М. М. Зарицький, О. В. Надкернична, В. В. Волкогон, В. В. Волкогон, Л. М. Токмакова; Ін-т с.-г. мікробіології УААН. - Чернігів, 2001. - 59 c. - укp.

Наведено стислі характеристики створених в Інституті сільськогосподарської мікробіології Української Академії аграрних наук біологічних препаратів, які у комплексі з іншими агротехнічними та ветеринарними заходами, спрямовані на підвищення врожайності сільськогосподарських культур і захист рослин і тварин від інфекційних хвороб. Доведено ефективність застосування ризоторфіну в нових районах сіяння сої. Застосовано ризоторфін для підвищення врожаю люпину в зоні Полісся України. Висвітлено нову технологію вирощування люцерни. Збільшено продуктивність райграсу однорічного. Описано технологію прискореного розмноження насіннєвої картоплі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П841я43(4Укр)2 + П032.51я43(4Укр)2 + П05я43(4Укр)2

Шифр НБУВ: ВА605960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Антипчук А. Ф. 
Водна мікробіологія : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / А. Ф. Антипчук, І. Ю. Кірєєва. - К. : Кондор, 2005. - 256 c. - Бібліогр.: 241 назв. - укp.

Викладено класичні та сучасні методи вивчення мікробіологічних процесів у природних та штучних водоймах. Наведено прописи 170-ти живильних середовищ для виділення та культивування мікроорганізмів у системі кругообігу вуглецю, азоту, фосфору, сірки та заліза, описано методи дослідження їх біохімічної активності та ролі у формуванні кисневого та санітарного режимів.

Изложены классические и современные методы изучения микробиологических процессов в естественных и искусственных водоемах. Приведены прописи 170-ти питательных сред для выделения и культивирования микроорганизмов в системе кругооборота углерода, азота, фосфора, серы и железа, описаны методы исследования их биохимической активности и роли в формировании кислородного и санитарного режимов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*85:Д22 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА660524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Іваниця В. О. 
Мікробіологія в Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова (1865 - 2003) / В. О. Іваниця, Н. Г. Юргелайтіс, Т. В. Бурлака; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О. : Фенікс, 2004. - 135 c. - Бібліогр.: с. 35-36. - укp.

Розглянуто 140-літню історію мікробіологічних досліджень та 70-літню історію кафедри мікробіології та вірусології Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова. На підставі узагальнення великої кількості фактичного матеріалу показано становлення мікробіології в університеті, біля витоків якої стояли видатні вчені - професор Л.С.Ценковський, лауреат Нобелівської премії І.І.Мечников. Описано участь професорсько-викладацького складу, наукових співробітників кафедри у підготовці фахівців-мікробіологів і вірусологів.

Рассмотрены 140-летняя история микробиологических исследований и 70-летняя история кафедры микробиологии и вирусологии Одесского национального университета им. И.И.Мечникова. На основе обобщения значительного количества фактического материала показано становление микробиологии в университете, возле истоков которой стояли известные ученые - профессор Л.С.Ценковский, лауреат Нобелевской премии И.И.Мечников. Описано участие профессорско-преподавательского состава, научных сотрудников кафедры в подготовке специалистов-микробиологов и вирусологов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е4 е(4УКР-4ОДЕ-2О)л3 я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА661736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Рудавська Г. Б. 
Мікробіологія : Підруч. / Г. Б. Рудавська, Л. І. Демкевич; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - 2-е вид., переробл. та доповн. - К., 2005. - 406 c. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Розглянуто питання загальної мікробіології, а також мікробіології товарів народного споживання (продовольчих та непродовольчих). Наведено класифікації бактерій, проаналізовано вплив екологічних факторів на мікроорганізми, визначено їх хімічний склад. Висвітлено біологічні особливості патогенних мікроорганізмів.

Рассмотрены вопросы общей микробиологии, а также микробиологии товаров народного потребления (продовольственных и непродовольственных). Приведены классификации бактерий, проанализировано влияние экологических факторов на микроорганизмы, определен их химический состав. Освещены биологические особенности патогенных микроорганизмов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е4я73-1

Шифр НБУВ: ВА666992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сергійчук М. Г. 
Мікробіологія : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / М. Г. Сергійчук, В. К. Позур, А. І. Вінніков, Т. М. Фурзікова, Н. М. Жданова; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 375 c. - Бібліогр.: с. 374-375. - укp.

Наведено історичні відомості та особливості розвитку мікробіологічної науки. Розглянуто питання систематики мікроорганізмів, морфології та будови бактеріальної клітини, живлення, росту та розмноження, генетики бактерій, обміну речовин і перетворення енергії, поширення мікроорганізмів у природі та їх геохімічної діяльності, дисбактеріозу, інфекції та інфекційного процесу. Показано значення пробіотиків у медичній практичній діяльності.

Изложены исторические сведения и особенности развития микробиологической науки. Рассмотрены вопросы систематики микроорганизмов, морфологии и строения бактериальной клетки, питания, роста и размножения, генетики бактерий, обмена веществ и преобразования энергии, распространения микроорганизмов в природе и их геохимической деятельности, дисбактериоза, инфекции и инфекционного процесса. Показано значение пробиотиков в медицинской практической деятельности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е4 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА665344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Климнюк С. І. 
Практична мікробіологія : Навч. посіб. для студ. вищ. мед. навч. закл. / С. І. Климнюк, І. О. Ситник, М. С. Творко, В. П. Широбоков. - Т. : Укрмедкн., 2004. - 438 c. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Розглянуто питання загальної мікробіології, описано методи дослідження морфології, фізіології, екології та генетики мікроорганізмів, визначено їх чутливість до антибіотиків. Значну увагу приділено питанням імунологічної діагностики інфекційних хвороб, методам їх специфічної профілактики та лікування. Висвітлено основні властивості збудників бактеріальних інфекцій та методи їх лабораторної діагностики. Наведено характеристику та класифікацію вірусів і методів класичної та експрес-діагностики вірусних інфекцій, основні відомості про найбільш поширені гриби, їх морфологічні особливості та лабораторні методи діагностики мікозів, а також відомості про мікроскопічні дані найбільш поширених збудників протозоозів та методи діагностики захворювань, викликаних ними.

Рассмотрены вопросы общей микробиологии, описаны методы исследования морфологии, физиологии, экологии и генетики микроорганизмов, определена их чувствительность к антибиотикам. Значительное внимание уделено вопросам иммунологической диагностики инфекционных болезней, методам их специфической профилактики и лечения. Освещены основные свойства возбудителей бактериальных инфекций и методы их лабораторной диагностики. Приведены характеристика и классификация вирусов и методов классической и экспресс-диагностики вирусных инфекций, основные сведения о наиболее распространенных грибах, их морфологических особенностях и лабораторных методах диагностики микозов, а также сведения о микроскопических данных наиболее распространенных возбудителей протозоозов и методах диагностики заболеваний, вызванных ними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е4я73 + Р264я73

Шифр НБУВ: ВС40007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бондар І. В. 
Промислова мікробіологія. Харчова і агробіотехнологія : Навч. посіб. / І. В. Бондар, В. М. Гуляєв; Дніпродзерж. держ. техн. ун-т. - Дніпродзержинськ, 2004. - 280 c. - Бібліогр.: с. 273-274. - укp.

Розглянуто основні біотехнологічні процеси виробництва в галузі харчової промисловості та агробіотехнології. Охарактеризовано сучасний стан даних напрямків у біотехнології в Україні. Проаналізовано особливості утилізації та знешкодження відходів у відповідних біовиробництвах, описано методи вдосконалення даних виробництв.

Рассмотрены основные биотехнологические процессы производства в отраслях пищевой промышленности и агробиотехнологии. Охарактеризованы современное состояние данных направлений в биотехнологии в Украине, а также микроорганизмы - продуценты. Проанализированы особенности утилизации и уничтожения отходов в соответствующих биопроизводствах, описаны методы усовершенствования данных производств.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж164я73-1 + Л89я73-1 + П00я73-1

Шифр НБУВ: ВА657193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Протченко П. З. 
Загальна мікробіологія, вірусологія та імунологія : Вибрані лекції: Навч. посіб. для студ. вищ. мед. закл. освіти ІІІ - ІV рівнів акредитації / П. З. Протченко. - О. : Одес. мед. ун-т, 2002. - 298 c. - (Б-ка студ.-медика). - Бібліогр.: с. 292-293. - укp.

Розглянуто етапи становлення та розвитку мікробіології, вірусології та імунології в Україні. Висвітлено основні принципи класифікації мікроорганізмів, а також тинкторіальні властивості бактерій. Розкрито суть понять про фізіологію мікроорганізмів, визначено некультивовані форми бактерій. Запропоновано класифікацію форм мінливості мікроорганізмів, зокрема, мутаційну, адаптивну. Описано види та форми імунітету, розглянуто гуморальні та функціональні механізми захисту як єдину систему відповіді організму на інфекцію. Наведено класифікацію алергічних реакцій негайного й уповільненого типів, а також за Кумбсом і Джелом. Проаналізовано кардинальні особливості вірусів, охарактеризовано принципи їх класифікації та культивування. Висвітлено особливості медичної мікробіології для вивчення питань патогенезу інфекційних захворювань. Наведено методи мікробіологічної діагностики, визначено шляхи профілактики та лікування даних хвороб.

Рассмотрены этапы становления и развития микробиологии, вирусологии и иммунологии на Украине. Освещены основные принципы классификации микроорганизмов, а также тинкториальные свойства бактерий. Раскрыто содержание понятий про физиологию микроорганизмов, определены некультивированные формы бактерий. Предложена классификация форм изменчивости микроорганизмов, в частности, мутационной, адаптивной. Описаны виды и формы иммунитета, рассмотрены гуморальные и функциональные механизмы защиты как единая система невосприимственности. Приведена классификация алергических реакций немедленного и замедленного типов, а также по Кумбсому и Джелому. Проанализированы кардинальные особенности вирусов, охарактеризованы принципы их классификации и культивирования. Освещены особенности медицинской микробиологии для изучения вопросов патогенеза инфекционных заболеваний. Приведены методы микробиологической диагностики, определены пути профилактики и лечения данных болезней.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е3я73 + Е4я73 + Р252.325я73

Шифр НБУВ: ВА624238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Данилейченко В. В. 
Медична мікробіологія, вірусологія, імунологія : Підруч. для вищ. фармац. навч. закл. / В. В. Данилейченко, Й. М. Федечко, О. С. Снітинська, І. І. Солонинко, В. С. Брицька, О. П. Корнійчук, А. Д. Бобровник, С. Й. Павлій, О. М. Нарепеха. - Л., 2002. - 345 c. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Наведено основні відомості з морфології та фізіології мікроорганізмів, генетики та біотехнології. Подано типові положення вчення про інфекцію та імунітет, а також принципи хіміотерапії інфекційних хвороб. Акцентовано увагу на збудниках інфекційних хвороб, методах мікробіологічної діагностики, лікування та профілактики. Описано біологічні властивості вірусів, взаємодію їх з клітинами, основні властивості окремих груп вірусів та методи вірусологічної діагностики. Розглянуто питання клінічної мікробіології, медичної паразитології та фітопатології.

Приведены основные сведения по морфологии и физиологии микроорганизмов, генетике и биотехнологии. Представлены типовые положения учения об ифекции и иммунитете, а также принципах химиотерапии инфекционных болезней. Акцентировано внимание на возбудителях инфекционных болезней, методах микробиологической диагностики, лечения и профилактики. Описаны биологические свойства вирусов, взаимодействие их с клетками, основные свойства отдельных групп вирусов и методы вирусологической диагностики. Рассмотрены вопросы по клинической микробиологии, медицинской паразитологии и фитопатологии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264я73 + Р265.6я73

Шифр НБУВ: ВА625001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Пирог Т. П. 
Мікробіологія біологічних агентів : Конспект лекцій до вивч. дисципліни для студ. спец. 6.091607 "Біотехнологія", напряму 6.0916 "Хімічна технологія та інженерія" ден. та заоч. форм навчання / Т. П. Пирог; Укр. держ. ун-т харч. технологій. - К., 2002. - 239 c. - Бібліогр.: с. 238-239. - укp.

Розкрито зміст поняття мікробіології як науки про мікроорганізми, розглянуто морфологічний та еколого-фізіологічний періоди її становлення та розвитку. Запропоновано класифікацію живих організмів, визначено основні відмінності між прокаріотами та сукаріотами. Висвітлено питання морфології мікроорганізмів, (бактерій, міцеліальних грибів, дріжджів), хімічного складу бактеріальної клітини, росту мікроорганізмів. Охарактеризовано віруси, розглянуто їх класифікацію, а також особливості розмноження та розвитку вірулентного та помірного фагів. Описано механізми обміну речовин і перетворення енергії у мікроорганізмах, а також поглинання субстратів. Розкрито суть поняття конструктивного й енергетичного метаболізму. Визначено метаболічну активність аеробних гетеротрофів, висвітлено біосинтетичні процеси у мікроорганізмах.

Раскрыто содержание понятия микробиологии как науки о микроорганизмах, рассмотрены морфологический и эколого-физиологический периоды ее становления и развития. Предложена классификация живых организмов, определены основные отличия между прокариотами и сукариотами. Освещены вопросы морфологии микроорганизмов (бактерий, мицелиальных грибов, дрожжей), химического состава бактериальной клетки, роста микроорганизмов. Охарактеризованы вирусы, рассмотрена их классификация, а также особенности размножения и развития вирулентного и умеренного фагов. Описаны механизмы обмена веществ и преобразования энергии в микроорганизмах, а также поглощения субстратов. Раскрыта сущность понятия конструктивного и энергетического метаболизма. Определена метаболическая активность аэробных гетеротрофов, освещены биосинтетические процесы в микроорганизмах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40я73-2

Шифр НБУВ: ВА625812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Векірчик К. М. 
Мікробіологія з основами вірусології : Підруч. для студ. природ. спец. вищ. пед. навч. закл. / К. М. Векірчик. - К. : Либідь, 2001. - 311 c. - Бібліогр.: с. 303-304. - укp.

Розглянуто предмет вивчення мікробіології, наведено сучасні уявлення з морфології ультраструктури, систематики, генетики, фізіології та екології мікроорганізмів. Визначено будову та склад бактеріальної та прокаріотної клітин, охарактеризовано групи прокаріотів. Розкрито суть поняття про обмін речовин (метаболізм) мікроорганізмів, висвітлено механізм надходження поживних речовин у мікробну клітину. Проаналізовано вплив фізичних, хімічних, біологічних факторів зовнішнього середовища на мікроорганізми. Визначено роль мікроорганізмів в утворенні торфу, кам'яного вугілля та інших корисних копалин. Висвітлено питання вірусології, зокрема, хімічного складу та культивування вірусів, вірусних хвороб рослин, тварин та людини.

Рассмотрен предмет изучения микробиологии, изложены современные представления о морфологии ультраструктуры, систематике, генетике, физиологии и экологии микроорганизмов. Определены строение и состав бактериальной и прокариотной клеток, охарактеризованы группы прокариотов. Раскрыта сущность понятия обмена веществ (метаболизма) микроорганизмов, описан механизм поступления питательных веществ в микробную клетку. Проанализировано влияние физических, химических, биологических факторов внешней среды на микроорганизмы. Определена роль микроорганизмов в образовании торфа, каменного угля и других полезных ископаемых. Освещены основы вирусологии, в частности, химического состава и культивирования вирусов, вирусных заболеваний растений, животных и человека.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е4я73 + Е3я73

Шифр НБУВ: ВА625546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Рудавська Г. Б. 
Мікробіологія : Підруч. / Г. Б. Рудавська, І. В. Леріна, Л. І. Демкевич; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2001. - 324 c. - Бібліогр.: с. 306-307. - укp.

Визначено корисну та шкідливу роль мікроорганізмів грунтуючись на засадах товарознавства. Описано біохімічні процеси, збудниками яких є мікроорганізми - спиртового, молочно-, пропіоново-, оцтово-, лимоно-, маслянокислого, ацетонобутилового, ацетоноетилового бродіння, гниття, фіксації атмосферного азоту. Показано біологічні особливості патогенних мікроорганізмів. Розглянуто роль мікробіологічних процесів у кругообігу речовин у природі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е4я73-1

Шифр НБУВ: ВА618532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Біохімія мембран : Спецкурс для студ. біол. спец. 8.070501 "Мікробіологія та вірусологія" 8.070502 "Біологія". Ч. 1 / уклад.: О. В. Запорожченко; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2003. - 48 c. - Библиогр.: с. 45-47 - укp.

Розглянуто історію біомембранології, зокрема, молекулярну організацію та функції біомембран. Запропоновано класифікацію біологічних і плазматичних мембран, а також фотосинтетичну електротранспортну систему тилакоїдів. Проаналізовано структурну та функціональну організацію клітини як системи мембран для активного впливу на них.

Рассмотрена история биомембранологии, в частности, молекулярная организация и функции биомембран. Предложена классификация биологических и плазматических мембран, а также фотосинтетическая электротранспортная система тилакоидов. Проанализирована структурная и функциональная организация клетки как система мембран для активного влияния на них.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*551.7я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В347304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Пирог Т. П. 
Загальна мікробіологія : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Т. П. Пирог; Нац. ун-т харч. технологій. - К., 2004. - 472 c. - Бібліогр.: с. 460-462. - укp.

Розглянуто історію розвитку мікробіології, а також положення, роль і взаємовідносини мікроорганізмів (МО) у природі. Проаналізовано будову клітин прокаріот і еукаріот. Наведено сучасну систематику бактерій, грибів. Визначено типи живлення МО та шляхи використання ними ростових і неростових субстратів. Описано основні механізми обміну речовин і перетворення енергії у аеробних і анаеробних МО. Проаналізовано особливості використання МО у біотехнології.

Рассмотрены история развития микробиологии, а также положение, роль и взаимоотношения микроорганизмов (МО) в природе. Проанализировано строение клеток прокариот и эукариот. Приведена современная систематика бактерий, грибов. Определены типы питания МО и пути использования ими растительных и нерастительных субстратов. Описаны основные механизмы обмена веществ и преобразования энергии в аэробных и анаэробных МО. Проанализированы особенности применения МО в биотенологии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е4 я73-1 + Е3 я73-1 + Е521.5 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА655154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Мікробіологія, вірусологія, імунологія, інфекційні хвороби : Слов. / ред.: Г. К. Палій, В. Г. Палій, І. Г. Палій. - 2-е вид., переробл. і доповн. - К. : Здоров'я, 2004. - 291 c. - укp.

Наведено значення найпоширеніших слів, термінів та понять з загальної та спеціальної мікробіології, вірусології та імунології. Розглянуто значення термінів, що стосуються этіології, патогенезу, клініки, діагностики та профілактики лікування інфекційних захворювань. Словник складається з двох частин: у першій частині текст статей подано українською, а у другій - російською мовами.

Приведены значения наиболее распространенных слов, терминов и понятий по общей и специальной микробиологии, вирусологии и иммунологии. Расмотрено значение терминов, касающихся этиологии, патогенеза, клиники, диагностики и профилактики лечения инфекционных болезней. Словарь состоит из двух частей: в первой части текст статей изложен на украинском, а во второй - на русском языках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264я212я73 + Р514я212я73

Шифр НБУВ: ВА653167 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського