Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (26)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>K=КЛЕЙКОВИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 200
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Олійник К. М. 
Вплив технології вирощування на формування продуктивності і якості зерна озимої пшениці сорту Поліська 90 / К. М. Олійник, В. В. Камінська // Землеробство. - 2000. - Вип. 74. - С. 91-97. - укp.

Багаторічними дослідженнями, проведеними за умов Північного Лісостепу України на темно-сірому лісовому грунті в зернопросапній сівозміні, вивчено вплив різних доз добрив і загортання побічної продукції на щільність стеблостою, редукцію продуктивних стебел, на величину потенціалу колосу, формування врожаю та ступінь його реалізації залежно від попередника й системи захисту. Встановлено, що внесення добрив в одинарній дозі у поєднанні з хімічним захистом від хвороб, бур'янів і проти вилягання по гороху і кукурудзі на силос забезпечує отримання врожаю зерна відповідно 63,3 і 71,4 ц/га з умістом білка 11 - 12 % і кількістю клейковини, що відповідає сильним пшеницям.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вісник ХДАУ / ред.: Д. Г. Тихоненко. - Х., 2001. - 220 с. - (Грунтознавство, агрохімія, земл-во, ліс. госп-во; Вип. 1). - укp.

Досліджено вплив агрохімічних і механічних властивостей дерново-підзолистих грунтів Полісся на процес засвоєння радіоцезію тимофіївкою лучною (phleum pratense). Детально розглянуто водно-фізичні показники заплавних грунтів долини Сіверського Дінця під різними фітоценозами, особливості фенотипів деяких внутрішньовидових гібридів Juglans regia L. у південному степу нашої країни, ріст і формування насаджень дуба червоного на рекультивованих землях, а також ефективність різних способів основного обробітку чорнозему типового у польовій сівозміні Лівобережного Лісостепу України. Встановлено залежність між основними показниками якості зерна ярої м'якої пшениці - вмістом та якістю клейковини, загальною хлібопекарською оцінкою та забезпеченістю грунту рухомими поживними речовинами: азотом, фосфором і калієм.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69512/Грунт. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Попереля Ф. О. 
Генетика якості зерна перших генотипів надсильної пшениці України / Ф. О. Попереля, О. М. Благодарова // Цитология и генетика. - 1998. - 32, № 6. - С. 11-19. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Велика різниця в якості зерна сортів озимої пшениці Одом і Одеська красноколоса головним чином обумовлюється новими для України алелями Gld 1A 10, Gld 1B 15, Glt 1B 5, Glt 1D 4*. Два останні з них ідентифікуються тільки за оригінальною методикою кислого ПААГ електрофорезу. Поява надсильних генотипів від схрещування цих сортів пояснюється рекомбінацією алелів не тільки 13 локусів клейковинних білків, а й локусів ще невідомих генетичних систем якості. Обгрунтовується актуальність селекції надсильної пшениці.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-317.4,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Воропін П. І. 
Ефективність застосування природних розчинів та мінералів як добрив на посівах озимої пшениці / П. І. Воропін, В. О. Воропіна, П. В. Писаренко // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 6. - С. 4-5. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Встановлено позитивний вплив мінералізованої (пластової) води (МПВ) як основного добрива на урожайність і якість зерна озимої пшениці. Застосування МПВ для позакореневого її підживлення у фазі виходу в трубку та колосіння також позитивно впливало на формування врожаю з більш високим вмістом сирої клейковини. Однак, за умов гостропосушливого вегетаційного періоду 1999 року від застосування МВП та водного розчину бішофіту для позакореневого підживлення пшениці не відмічено істотних приростів урожаю зерна.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Беспалова Л. А. 
Использование глиадиновых генетических маркеров в селекции озимой пшеницы в Краснодаре / Л. А. Беспалова, В. П. Неудачин, Ф. А. Колесников, В. Г. Зима, Г. И. Букреева // Цитология и генетика. - 2000. - 34, № 2. - С. 24-31. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Досліджено вплив блоків компонентів гліадину на технологічні та хлібопекарські якості зерна. Доведено наявність ефекту взаємодії блоків гліадину у процесі їх впливу на якість. Блоки lA4 і lD4 знижують негативну дію блока lB3 на хлібопекарну якість. За умов Краснодару кращими за впливом на якість клейковини є сполучення блоків компонентів гліадину усіх трьох хромосом першої гомеологічної группи: 5.1.7., 10.1.4., 4.1.7., 5.1.3. і 4.1.3. Вдалося відібрати лінії, у яких негативний ефект Gld lB3 не проявляється. В інституті створено сильні за якістю сорти: Спартанка, Скифянка, Победа 50, Жировка, Юна, Хазарка, Верна, Офелія, Леда, Руфа, Горлица і Ехо. Еволюційний підхід, поступовість у розвитку ознак якості, використання різних взаємодоповнюючих джерел якості у системі складної ступінчастої гібридизації дозволяє налагодити "конвейєр" зі створення нових високоякісних сортів, а метод гліадинових маркерів - ідентифікувати їх на ранніх етапах селекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Методи аналізів грунтів і рослин : Метод. посіб. Кн. 1 / ред.: С. Ю. Булагін; УААН. Наук.-метод. центр з пробл. грунтознавства, агрохімії і охорони грунтів. - Х., 1999. - 157 c. - укp.

Узагальнено і систематизовано атестовані і тимчасово допущені лабораторні методи дослідження грунтів і рослин, що найбільшою мірою відповідають сучасному рівню грунтово-агрохімічних досліджень. Включено прописи методів аналізу, які мають широке застосування у науковій, виробничій сферах та учбовому процесі, серед яких - метод визначення вмісту загального азоту і фосфору в грунтах, ступеня рухомості фосфору, обмінних катіонів у грунті, атомно-абсорбційні методи визначення важких металів у біологічних об'єктах, визначення в рослинному матеріалі плівчастості, зольності, олійності, цукру, кількості та якості клейковини у пшениці тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03 в7 я82 + П127.2 в7 я82

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Панченко І. А. 
Формування якості зерна озимої пшениці під впливом азотних добрив і пестицидів / І. А. Панченко, П. Х. Юрченко, В. М. Костромітін, Л. С. Куютіна // Селекція і насінництво. - 1999. - Вип. 76. - С. 80-86. - укp.

Наведено результати дослідів із сортом озимої пшениці Харківська 11 в 1987 - 1990 рр. з вивчення впливу доз і способів внесення азотних добрив і пестицидів на якість зерна. Найвища якість формується під впливом весняно-літніх азотних підживлень. Особливо відчутний ефект протягом років з несприятливими погодними умовами в період наливу та достигання зерна. Найпомітнішим є вплив підживлень на вміст клейковини. Пестициди в рекомендованих дозах не спричиняють погіршення якості зерна.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103 + П491.121

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сельскохозяйственные науки / ред.: Е. В. Николаев. - Симф., 2005. - 247 с. - (Науч. тр. Крым. гос. агротехнол. ун-та; Вып. 90). - рус.

Проанализирована зависимость накопления клейковины в зерне озимой пшеницы от биомассы растений, содержания азота и некорневой азотной подкормки. Изучено влияние предпосевной обработки почв и удобрений на урожайность риса. Освещена динамика влажности в трехметровом слое почвы под разноудобренными полевыми культурами в предгорьи Крыма. Приведена агробиологическая оценка перспективных сортов и гибридов томата в зимних остекленных необогреваемых теплицах Крыма. Представлена агробиологическая характеристика зернобобовых культур в Крыму.


Індекс рубрикатора НБУВ: П1/2я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж69924 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Методи визначення показників якості рослинницької продукції. Вип. 7 / ред.: О. М. Гончар; Держ. коміс. України по випробуванню та охороні сортів рослин. - К. : Алефа, 2000. - 144 c. - (Сер. Методика держ. сортовипробування с.-г. культур). - укp.

Наведено методи технологічної оцінки зерна різних культур і продуктів з нього, а також седиментаційну оцінку якостей твердої пшениці, досліджено фізичні властивості тіста на фаринографі, кольору крупи та готових макаронів, а також чисельність втрати сухої речовини під час варіння. Розглянуто принципи та методи проведення аналізу та визначення хімічної якості рослинної продукції. Визначено умови проростання зерна пивоварного ячменю, розглянуто вміст клейковини в борошні та зерні пшениці та тритикале, проаналізовано особливості круп'яних і зернобобових культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П136.5(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343621/7 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Химия, химические технологии и экология / ред.: М. И. Рыщенко. - Х., 2002. - 151 с. - (Вестн. Нац. техн. ун-та "ХПИ"; N 2, ч. 1). - рус.

Проанализировано влияние криас-порошков из виноградных выжимок на свойства клейковины пшеничной муки. Описаны технологии получения "вымороженных" подсолнечных масел, гидратации растительных масел. Изучено влияние дисперсности жировой фазы в сливках на затраты энергии при сбивании их в масло. Освещены некоторые функциональные свойства белков ядра и шрота подсолнечника. Приведены результаты исследования влияния функциональных наполнителей-антисептиков на стабильность водных клеев на основе казеина и крахмала. Определены физические показатели альтернативных бинарных топлив на основе биодизеля и газового конденсата. Раскрыта взаимосвязь прочности межфазных адсорбционных слоев и коалесценции капель масла в водных растворах сухих яйцепродуктов и свекловичного пектина. Рассмотрены вопросы разработки технологии производства хлебобулочных изделий из тритикалиевой муки типа сеяной.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г.я54(4Укр)3 + Л10я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Божко Л. Ю. 
Агрометеорологічні розрахунки і прогнози : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Л. Ю. Божко; Одес. держ. екол. ун-т. - К. : КНТ, 2005. - 216 c. - Бібліогр.: с. 201-207. - укp.

Розглянуто методи складання різних видів агрометеорологічної інформації, агрометеорологічних оцінок умов вирощування сільськогосподарських культур (СГУ) у різних регіонах, складання грометеорологічних прогнозів дат наступу окремих фаз розвитку СГУ, умов проведення польових робіт, вологозабезпеченості СГК. Надано прогноз фаз динаміки популяцій, проаналізовано вплив погодних умов на вміст білка та клейковини в зерні озимої пшениці.

Рассмотрены методы составления разных видов агрометеорологической информации, агрометеорологических оценок условий выращивания сельскохозяйственных растений (СХР) в разных регионах, составления грометеорологических прогнозов дат наступления отдельных фаз развития растений, условий проведения полевых работ, обеспеченности влагой СХР. Дан прогноз фаз динамики популяций, проанализировано влияние погодных условий на содержание белка и клейковины в зерне озимой пшеницы.


Індекс рубрикатора НБУВ: П021.34 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА672443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Грунти - основа добробуту держави, турбота кожного / ред.: В. І. Кисіль, М. В. Лісовий; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського" УААН. - Х., 2006. - 356 с. - (Агрохімія і грунтознавство: Міжвід. темат. наук. зб.; Спец. вип., кн. 3). - рус.

Розглянуто питання про використання фосфоритів як добрива на звичайних чорноземах. Визначено динаміку агрохімічних властивостей чорноземів степу залежно від інтенсивності землеробства, вміст мікроелементів у дерново-підзолистих супіщаних грунтах за довготривалого внесення добрив, а також вміст важких металів в зерні пшениці та ячменю залежно від тривалого застосування добрив у сівозміні. Проаналізовано вплив добрив на вміст клейковини у зерні озимої пшениці після чорного пару, органо-мінеральної системи удобрення на продуктивність сільськогосподарських культур та окремі показники родючості темно-каштанового грунту. Висвітлено агроекологічні властивості родючості еродованих грунтів на звичайних чорноземах.

Рассмотрен вопрос об использовании фосфоритов как удобрения на обычных черноземах. Определены динамика агрохимических свойств черноземов степи в зависимости от интенсивности земледелия, содержание микроэлементов в дерново-подзолистых супесчаных почвах в условиях продолжительного внесения удобрений, а также содержание тяжелых металлов в зерне пшеницы и ячменя в зависимости от продолжительного применения удобрений в севообороте. Проанализированы влияние удобрений на содержание клейковины в зерне озимой пшеницы после черного пара, органо-минеральной системы удобрения на продуктивность сельскохозяйственных культур и отдельные показатели плодородности темно-каштановой почвы. Освещены агроэкологические свойства плодородности эродированных почв на обычных черноземах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03я54(4УКР)2

Шифр НБУВ: Ж29253/спец.вип. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Жемела Г. П. 
Наукові принципи спрямованого регулювання врожайністю і прогнозування якості зерна озимої пшениці / Г. П. Жемела // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2004. - № 3. - С. 27-31. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Викладено принципи грунтової та рослинної діагностики вмісту білка та клейковини в зерні, розрахунки показників якості (вмісту білка, клейковини, натури, склоподібності) в процесі достигання зерна.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Тищенко В. Н. 
Направления селекции озимой пшеницы на улучшение технологических свойств зерна / В. Н. Тищенко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2005. - № 2. - С. 29-36. - Библиогр.: 16 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Маренич М. М. 
Методи оцінки селекційного матеріалу озимої пшениці в селекції на якість зерна / М. М. Маренич // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2005. - № 1. - С. 19-20. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Полодюк В. С. 
Ефективність використання лецитину в хлібопеченні / В. С. Полодюк, Л. Ю. Арсеньєва, В. Ф. Доценко // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2004. - № 15. - С. 35-38. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто вплив соєвого лецитину на показники якості хліба з пшеничного борошна та процес черствіння. Наведено характеристики лецитинів різних типів, методи їх одержання та використання. Вивчено вплив сухого знежиреного соєвого лецитину на кількість та якість клейковини, реологічні властивості тіста. Проведено порівняння впливів соєвого лецитину та соняшникового фосфатидного концентрату на показники якості готових виробів і пружно-еластичні властивості м'якушки в процесі зберігання. З'ясовано, що ефективніше впливає на показники якості хліба та сприяє подовженню терміна зберігання свіжості знежирений соєвий лецитин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л83-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кибкало И. А. 
Генетический контроль показателей флюоресцентного зондирования, тестирующих качество клейковины / И. А. Кибкало, В. М. Бебякин, Т. В. Кулагина // Цитология и генетика. - 2004. - 38, № 5. - С. 30-34. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

У системі напівдіалельних схрещувань досліджено генну взаємодію за десятьма критеріями якості клейковини, які визначаються за допомогою флуоресцентного зондування. Показники гідрофобної взаємодії контролюються адитивно-домінантною системою генів, наявна й епістатична взаємодія. Показано генетичні властивості семи сортів та селекційних форм ярової м'якої пшениці. Виявлено носії рецесивних алелей, що мають селекційну цінність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Тищенко В. Н. 
Полиморфизм глютенинов у сортообразцов озимой пшеницы Полтавской селекции / В. Н. Тищенко, Н. М. Чекалин, И. А. Панченко, С. Ю. Диденко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2006. - № 3. - С. 5-9. - Библиогр.: 9 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-272.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Жемела Г. П. 
Роль погодних факторів у поліпшенні якості зерна озимої пшениці / Г. П. Жемела, А. В. Сидоренко, М. І. Кулик // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2007. - № 2. - С. 16-22. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто питання фізіологічного механізму та біохімічної сутності мінливості білка в зерні озимої пшениці під впливом погодних чинників і пошук нетрадиційних способів збільшення вмісту білка. Досліджено залежність вмісту білка і клейковини від погодних факторів у процесі наливу зерна.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-280.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Жемела Г. П. 
Урожайність та якість зерна ярої твердої пшениці в залежності від норм висіву / Г. П. Жемела, О. В. Бараболя // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2007. - № 1. - С. 25-29. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто вплив норм висіву на врожайність, масу 1 000 зерен, натуру, склоподібність, вміст білка та клейковини в зерні ярої твердої пшениці залежно від доз удобрення та попередників. Установлено, за яких умов формується більша врожайність і покращується якість зерна.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського