Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (31)Автореферати дисертацій (28)Книжкові видання та компакт-диски (31)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=КАТОЛИЦИЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 143
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кавакин А. А. 
Епифания в рассказах Джойса и Честертона / А. А. Кавакин // Литературовед. сб. / Донец. гос. ун-т. - 1999. - Вып. 1. - С. 125-132. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Розглянуто художню прозу англійських письменників ХХ ст. - Джойса і Честертона та використання єпіфанії як одиного з елементів поетики художнього твору. Показано, що єпіфанія є однією з складових частин католицької релігії, і вперше трактується як елемент поетики в прозі Джойса. Їі риси можна простежити також в оповіданнях іншого письменника, пов'язаного з католицизмом - Честертона. Підкреслено, що в художніх творах Джойса та Честертона єпіфанія є сюжетно-композиційним центром, яка поглиблює психологізм головних героїв та впливає на розвиток часу художнього твору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-103.6 + Ш5(4ВЕЛ)-304

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70322 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Знаки часу: До проблеми порозуміння між церквами / упоряд.: З. Антонюк, М. Маринович; Ін-т релігії та сусп-ва при Львів. Богослов. акад. - К. : Сфера, 1999. - 504 c. - укp.

Представлено матеріали, що характеризують впродовж ХХ ст. еволюцію екуменічного руху в християнстві - протестантизмі, православ'ї та католицизмі, а також ідеї екуменізму. Значну частину матеріалів присвячено питанням церковної історії України, міжконфесійним відносинам між традиційними в Україні Церквами - Православною і Греко-Католицькою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-36-019.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Холод В. В. 
Політологія : Навч. посіб. / В. В. Холод. - Суми : Унів. кн., 2001. - 405 c. - (Б-ка гуманіт. наук). - Бібліогр.: 123 назв. - укp.

Розкрито основні напрямки розвитку світової політичної думки. Значну увагу приділено міжнародним відносинам, а також політичним технологіям у міждержавних відносинах. Детально розглянуто соціально-політичні доктрини католицизму, православ'я та ісламу. Проаналізовано проблеми демократії, держави та політичних відносин у соціально-політичній думці України другої половини XIX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Надтока Г. М. 
Православна церква в Україні 1900-1917 років: соціально-релігійний аспект / Г. М. Надтока. - К. : Знання, 1998. - 270 c. - укp.

Висвітлено комплекс проблем, пов'язаних з діяльністю православної церкви в Україні на етапі глибоких суспільних потрясінь початку XX ст. Аналізується функціональний стан та реформи церковних інститутів, їх вплив на організацію політичного, соціально-економічного, воєнно-політичного й духовного життя в Україні. Характеризуються відносини православ'я з римо-католицизмом та християнським сектантством.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4УКР)-352-021 + Э372.27-352-021 + Т3(4УКР)61-55 + С5*686.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587983 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сергійко В.  
Проблеми розвитку соціального вчення католицизму / В. Сергійко // Укр. релігієзнавство. - 1999. - № 10. - С. 58-63. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Терещенко Ю.  
Християнство як домінанта європейської культури / Ю. Терещенко // Людинозн. студії / Дрогобиц. держ. пед ун-т ім. І.Франка. - 2000. - Вип. 1(9). - С. 27-38. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Упродовж двох тисячоліть християнська віра коригує культурні процеси в Європі, часто постає визначальним фактором життя суспільства та окремої людини. Поділ Європи на Схід та Захід, розпочатий в XI ст. і продовжений у XVI, значною мірою зумовлений своєрідністю релігійно-церковного життя, боротьбою за гегемонію духовних пріоритетів. Православ'я, католицизм, протестантизм по-різному виявляють християнські цінності та домінують в культурному житті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-117.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Колодний А. М. 
Історія релігії в Україні : Навч. посіб. для вищ. навч. закл. / А. М. Колодний; НАН України. Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди. Від-ня релігієзнавства. - К. : Знання, 1999. - 736 c. - (Вища освіта XXI ст.). - укp.

Системно і докладно висвітлено розвиток релігійних процесів на українських землях, починаючи від релігій стародавніх суспільств на її теренах (кіммерійців, скіфів, сарматів, фракійських племен, кельтів). Розглянуто релігійні процеси і закономірності їх розвитку в різних конфесіях: в дохристиянських віруваннях (демонічних віруваннях праслов'ян, східнослов'янському політеїзмі), в християнстві (православ'ї, римо-католицизмі, греко-католицизмі, протестантських течіях /кальвінізмі, антитринітаризмі, социніанстві, баптизмі, п'ятидесятництві/), іудаїзмі, ісламі, караїмізмі, в сучасних неорелігіях та інших культах, що поширюються в Україні. Докладно проаналізовано сучасні релігійно-церковні процеси в державі, зокрема, в українському православ'ї, міжконфесійні стосунки, а також висвітлено основні засади державно-церковних відносин, положення і гарантії Конституції України, Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", які відповідають міжнародним правовим актам про права людини й релігійні свободи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР)я73

Шифр НБУВ: ВА593963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Головащенко С. І. 
Історія християнства : Курс лекцій: Навч. посіб. для студ. гуманіт. спец. вищ. закл. освіти / С. І. Головащенко. - К. : Либідь, 1999. - 352 c. - Бібліогр.: с.317-322. - укp.

Проаналізовано загальну історію християнства в його основних формах і виявах. Значну увагу відведено добі виникнення християнства і першим століттям його розвитку, а також питанням ствердження догматики на Вселенських соборах, упорядкування культової сфери, формування церковної організації, набуття християнством суспільного статусу державної релігії, становлення витокових моделей церковно-державних відносин. Досліджено історію реформованого християнства - протестантизму - від доби Реформації XVI-XVII ст. до наших часів. Висвітлено історичну еволюцію, місце і роль основних течій християнства - православ'я, католицизму, протестантизму - в історії України від початку християнізації Київської Русі до наших днів. Окремо розглянуто історію християнських конфесій у XX ст. Показано їх існування за умов комуністичного режиму радянської моделі, а також на новітньому етапі української історії - етапі становлення незалежної Української держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-3 я73 + Э370.9(4УКР)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Вісник Прикарпатського університету / ред.: С. М. Возняк. - Івано-Франківськ : Плай, 2005. - 185 с. - (Філософ. і психол. науки; Вип. 7). - укp.

Висвітлено питання історії філософії, філософії моралі, філософських проблем науки і культури, релігієзнавства, психології. Проаналізовано особливості тлумачення справедливості у філософській україністиці в європейському контексті, ключові етапи конституювання модерністичної парадигми в українському соціокультурному просторі першої половини ХХ ст. в історико-філософському вимірі. Розглянуто питання ренесансного розвитку античного мімезису, аналізу змісту принципу тотожності мислення та буття у філософії Г.Гегеля, проблеми пізнання І.Канта, сакрального осмислення життя та постмодернізму У.Еко. Представлено концепцію біоетноценозу як парадигму екологічного мислення. Описано суспільні функції українського католицизму. Наведено загальну характеристику філософсько-соціологічного та психологічного підходів до вивчення конфліктів. Розкрито психолого-педагогічні аспекти формування особистісної готовності до підприємницької діяльності.

Освещены вопросы истории философии, философии морали, философских проблем науки и культуры, религиоведения, психологии. Проанализированы особенности толкования справедливости в философской украинистике в европейском контексте, ключевые этапы конституирования модернистической парадигмы в украинском социокультурном пространстве первой половины ХХ ст. в историко-философском измерении. Рассмотрены вопросы ренессансного развития античного мимезиса, анализа содержания принципа тотожности мышления и бытия в философии Г.Гегеля, проблемы познания И.Канта, сакрального осмысления жизни и постмодернизма У.Эко. Представлена концепция биоэтноценоза как парадигма экологического мышления. Раскрыты общественные функции украинского католицизма. Приведена общая характеристика философско-социологического и психологического подходов к изучению конфликтов. Освещены психолого-педагогические аспекты формирования личностной готовности к предпринимательской деятельности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0я54(4УКР)3 + Ю9я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж68932/філос. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кияк С.  
Засади та історія становлення соціального вчення українського католицизму / С. Кияк // Укр. релігієзнавство. - 2005. - № 1. - С. 87-98. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375.09(4УКР)-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Права людини у природно-правовій думці католицької церкви (за матеріалами соціальної доктрини католицизму) : Моногр. / ред.: П. М. Рабінович; НДІ держ. буд-ва та місц. самоврядування Акад. прав. наук України. - Л. : Астрон, 2004. - 197 с. - (Праці Львів. лаб. прав людини і громадянина. Сер. 1. Дослідж. та реф.; Вип. 7). - укp.

Проаналізовано неотомістичну концепцію прав людини, відображену у документах та джерелах соціальної доктрини католицизму. Наведено загальну характеристику соціального вчення католицької церкви. Розкрито методологічні засади неотомістичного праворозуміння, розглянуто питання теоцентричного антропологізму, етичного онтологізму, ціннісного телеологізму, гносеологічного дуалізму. Викладено етико-антропологічні основи прав людини. Представлено сутнісні характеристики людини як суб'єкта природних прав, описано соціально-етичні принципи прав людини.

Проанализирована неотомистическая концепция прав человека, отраженная в документах и источниках социальной доктрины католицизма. Приведена общая характеристика социального учения католической церкви. Раскрыты методологические основы неотомистического правопонимания, рассмотрены вопросы теоцентрического антропологизма, этического онтологизма, ценностного телеологизма, гносеологического дуализма. Изложены этико-антропологические основы прав человека. Представлены сущностные характеристики человека как субъекта природных прав, описаны социально-этические принципы прав человека.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х0в72 + Х809(4Укр)3 + Ю703.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70485/с.1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Проблеми філософії права : Міжнар. часоп. Т. 2 / ред.: Ю. С. Шемшученко, М. В. Попович, А. А. Козловський; Міжнар. асоц. філос. права та соц. філос., Всеукр. асоц. філос. права і соц. філос., Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України, Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України, Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - К. : Рута; Чернівці, 2004. - 240 с. - рус.

Розглянуто питання онтології, гносеології, естетики, загальної та діалектичної методології права, розкрито філософські засади девіантології. Проаналізовано співвідношення інтелекту та інтуїції у процесі пізнання і перетворення права. Висвітлено питання легітимності влади у політико-правовому вченні Платона, гносеологічну проблематику в природно-правовій філософії католицизму, проблеми реформування правової системи України в контексті інтелектуальної традиції постмодерну. Розкрито теоретико-правові аспекти політичної реформи в державі.

Рассмотрены вопросы онтологии, гносеологии, эстетики, общей и диалектической методологии права, раскрыты философские основы девиантологии. Проанализированы соотношения интеллекта и интуиции в процессе познания и преобразования права. Освещены вопросы легитимности власти в политико-правовом учении Платона, гносеологическая проблематика в природно-правовой философии католицизма, проблемы реформирования правовой системы Украины в контексте интеллектуальной традиции постмодерна. Раскрыты теоретико-правовые аспекты политической реформы в государстве.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0я52 + Х.я52

Шифр НБУВ: Ж72665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Смолінський В. І. 
Релігієзнавство : Навч. посіб. / В. І. Смолінський, М. Д. Попович; Поділ. держ. аграр.-техн. ун-т. Каф. філос. та культурології. - Кам'янець-Поділ. : Аксіома, 2005. - 371 c. - укp.

Розглянуто релігієзнавство як науку, а також методи, принципи та риси академічного релігієзнавства. Розкрито сутність релігії, визначено її функції та первісні форми. Охарактеризовано етнічні релігії, основні течії християнства: католицизм, православ'я, протестантизм. Висвітлено особливості та ознаки світових релігій, зокрема, буддизму, ісламу, християнства. Проаналізовано основні етапи релігійної історії України, запропоновано класифікацію нових релігійних течій.

Рассмотрена религиеведение как наука, а также методы, принципы и черты академического религиеведения. Раскрыта сущность религии, определены ее функции и первичные формы. Охарактеризованы этнические религии, основные течения христианства: католицизм, православие, протестантизм. Освещены особенности и признаки мировых религий, в частности, буддизма, ислама, христианства. Проанализированы основные этапы истории Украины, предложена классификация новых религиозных течений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э2я73

Шифр НБУВ: ВА665473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Лубський В. І. 
Релігієзнавство : Підруч. / В. І. Лубський, В. І. Теремко, М. В. Лубська. - К. : Академвидав, 2005. - 431 c. - (Альма-матер). - укp.

Визначено сутність, структуру та функції релігії, наведено класифікацію релігійних учень. Проаналізовано роль соціальних, гносеологічних, онтологічних і психологічних чинників у процесі формування релігійних уявлень. Розглянуто основні теорії походження релігії, наведено відомості про історію виникнення первісних вірувань та їх специфічні прояви (тотемізм, фетишизм, магію, шаманство, землеробський культ). Охарактеризовано релігії різних народів та визначено їх специфічні національні особливості, проаналізовано основні напрями та течії. Наведено теоретичні відомості про світові релігійні концепції - будизм, християнство, православ'я, католицизм, іслам. Розглянуто нетрадиційні релігії та секулярні вчення релігійного характеру. Проаналізовано історичні форми критичного аналізу релігійних учень, визначено сутність та умови забезпечення свободи совісті в Україні. Наведено короткий релігієзнавчий словник.

Определена сущность, структура и функции религии, приведена классификация религиозных учений. Проанализирована роль социальных, гносеологических, онтологических и психологических факторов в процессе формирования религиозных представлений. Рассмотрены различные теории происхождения религии, история возникновения первобытных верований и их специфические проявления (тотемизм, фетишизм, магия, шаманство, земледельческий культ). Охарактеризованы религии различных народов и определены их национальные особенности, проанализированы основные направления и течения. Изложены теоретические сведения о таких мировых религиозных концепциях, как буддизм, христианство, православие, католицизм, ислам. Рассмотрены нетрадиционные религии и секулятивные учения религиозного характера. Проанализированы исторические формы критического анализа религиозных концепций, определена сущность и условия обеспечения свободы совести в Украине. Приведен краткий словарь религиозных терминов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э2 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662288 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Огнєва Т. К. 
Справа Терновського : Моногр. / Т. К. Огнєва. - К. : Вирій, 2004. - 96 c. - Библиогр.: с. 95 - укp.

Наведено біографічні відомості про П.Терновського, висвітлено громадську, наукову та педагогічну діяльність ученого. Розглянуто релігійні дослідження П.Терновського, зокрема проблеми візантійської історії та церкви, раннього періоду християнства, догматичних і практичних переконань Орігена та Тертулліана, а також розвитку російського релігійно-церковного життя. Проаналізовано наукові праці П.Терновського "Імператор Петро I та його ставлення до католицизму й протестантизму" та "Російське вільнодумство доби Катерини II та період реакції", а також його оригінальну методику викладання історії російської церкви.

Изложены биографические сведения о Ф.Терновском, освещена общественная, научная и педагогическая деятельность ученого. Рассмотрены религиозные исследования Ф.Терновского, в частности проблемы византийской истории и церкви, раннего периода христианства, догматических и практических убеждений Оригена и Тертуллиана, а также развития российской религии и духовной литературы. Проанализированы научные труды Ф.Терновского "Император Петро I и его отношение к католицизму и протестанизму" и "Российское вольнодумство эпохи Катерины II и период реакции", а также его оригинальную методику преподавания истории российской церкви.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-4-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Українське релігієзнавство : Бюл. N 1(29) / ред.: А. Колодний; Укр. Асоц. релігієзнавців, Від-ня релігієзнавства Ін-ту філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2004. - 155 с. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми релігієзнавства в Україні, релігійної свідомості та світогляду у вітчизняному релігієзнавстві. Розкрито сутність християнського розуміння природи сім'ї та шлюбу, церковно-богословські засади раннього українського католицизму ХІ - ХІІ ст. Описано особливості системи християнських цінностей, основні форми вияву комунікативно-трансляційної функціональності релігії. Проаналізовано роль концепту "Логос" в загальнохристиянській парадигмі. Розглянуто питання синкретичного характеру еволюції китайського буддизму в працях російських релігієзнавців.

Освещены актуальные проблемы религиоведения в Украине, религиозного сознания и мировоззрения в отечественном религиоведении. Раскрыты сущность христианского понимания природы семьи и брака, церковно-богословские основы раннего украинского католицизма ХІ - ХІІ ст. Описаны особенности системы христианских ценностей, основные формы проявления коммуникативно-трансляционной функциональности религии. Проанализирована роль концепта "Логос" в общехристианской парадигме. Рассмотрены вопросы синкретического характера эволюции китайского буддизма в трудах русских религиоведов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э2я54(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Українське релігієзнавство : Бюл. N 1(33) / ред.: А. Колодний; Укр. Асоц. релігієзнавців, Від-ня релігієзнавства Ін-ту філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2005. - 131 с. - укp.

Розглянуто питання філософії, історії, психології та соціології релігії. Проаналізовано взаємозв'язок культури і культу у православному контексті. Висвітлено основні течії сучасної української етнічної релігії, історію становлення соціального вчення українського католицизму, питання релігійної самоідентифікації у сучасному суспільстві в соціологічному аспекті. Визначено перспективи розвитку психології релігії.

Рассмотрены вопросы философии, истории, психологии и социологии религии. Проанализирована взаимосвязь культуры и культа в православном контексте. Освещены основные течения современной украинской этнической религии, история становления социального учения украинского католицизма, вопросы религиозной самоидентификации в современном обществе в социологическом аспекте. Определены перспективы развития психологии религии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э2я54(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Українське релігієзнавство : Бюл. N 2(30) / ред.: А. Колодний; Укр. Асоц. релігієзнавців, Від-ня релігієзнавства Ін-ту філос. ім. Г.С.Сковороди. - К., 2004. - 149 с. - укp.

Розглянуто питання філософії, історії та психології релігії. Проаналізовано вплив єретичних учень в Київській Русі на формування іконоборських уявлень, постмодернізму на характер функціонування релігії за сучасних умов. Висвітлено церковно-обрядовий аспект українського католицизму, розкрито соціально-психологічну сутність сакральної музики українського православ'я. Значну увагу приділено питанням українського неоязичництва, протестантизму і сектантства.

Рассмотрены вопросы философии, истории и психологии религии. Проанализированы влияние еретических учений в Киевской Руси на формирование иконоборческих представлений, постмодернизма на характер функционирования религии в современных условиях. Освещен церковно-обрядовый аспект украинского католицизма, раскрыта сущность сакральной музыки украинского православия. Значительное внимание уделено вопросам украинского неоязычничества, протестантизма и сектантства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э2я54(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кияк С.  
Український католицизм: церковно-обрядовий аспект / С. Кияк // Укр. релігієзнавство. - 2004. - № 2. - С. 96-105. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375.09(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Кияк С.  
Церковно-богословські засади раннього українського католицизму (XI - XII ст.) / С. Кияк // Укр. релігієзнавство. - 2004. - № 1. - С. 48-59. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375.09(4УКР) + Э375-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського